Otići ili ostati?

odgovora

Objavljeno

Mi smo narod ratoboran
mada prilicno inferioran.

Ne znamo sta imamo i gde zivimo,
zato se svemu tudjem divimo.

Ne umemo da cenimo nase vrednosti
od nase krvi i nase kosti.

Tarzan, Fantom, Dzems Bond, Belmondo,
to nam se cini da je zgodno.

A Aleksicevo delo celicno,
to nam se cini da je obicno.

Prihvatamo svakakvu modu
i to dajemo nasem narodu.

Umesto da ga ucimo stalno
necem sto je nase tradicionalno.

Snaga, vestina, hrabrost
u tome je nasa vitalnost.

Kroz svaki grad i svako selo
popularisemo Aleksicevo delo
.

Svojoj se kuci okrenimo,
i sto je nase to cenimo.

U tome je jedina mogucnost
da gradimo svoju bolju buducnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma di si Zlatni, dugo li te nije bilo :P

Kako bi na Kozari, cujem jucer tek obijelilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Долази синдикат сада јачи него икад :):):)  

Лепо је на Козари, увек, победи се у зубе не гледа :) 

Дружио сам се овима, неко баш на овој теми спомену, ах, ззоооо, зоооо :) било их је баш доста :) 

Нисам ја био све време на Козари, били смо мало у БЛ, мало на Купресу јер није било снега на Козари ... А јуче сам се сетио оног босанца из Канаде, лопатао сам 2 сата да одглавим ауто :) а оног са грталицом сам чекао као сунце :) 

Немам сад времена да пишем, на тему, ако ухватим времена касније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dvoumim se, troumim se. Ovde, u Utisak dana, ili u smešne video klipove. Ipak, pošto je ovo poređenje između Beograda, Njujorka i Kalifornije - stavljam ovde. A sad što je političar izvin'te, tema nije politika nego stanje ovde i zamišljeno stanje tamo. Više je o stanju ovde, tj. našem stanju, tj. stanju onih koji brinu o nama :D

Ne znam za vas, ja odo u CA na skijanje, jedino što tamo 50 godina nije pao sneg :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao. Ja-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah mene to ne iznenadjuje, ja sam imala simpatičnih iskustava tamo sto se tice snega i kako oni to doživljavaju. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nista s fb ne mogu da pogledam. Krivo mi zbog Zorice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice, a jel te iznenadio klip? A? Kako doživljava naš gradonačelnik 30 cm snega? :D E to je pravo pitanje :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovakvi klipovi prosto zahtevaju da se komentarise...

Kako propustiti? Je l ovo Korea pa da se ne sme okaciti ni klip koji govori sam za sebe?

I upravo tu se vidi razlika izmedju povremenog saljivog komentarisanja aktuelne politicke situacije i konstantnih teskih postova koje nemaju veze ni s trenutnom temom ni roditeljstvom nego s desnicarstvom i nacionalizmom.

E tu je granica.

Sto i ako se neko uvredi na pomen zvalje ili koga vec, moze komotno da prijavi (mada nisam nailazila) i tako isto ima prava da prijavi ako se oseti uvredjen zbog licne uvrede ili prozivke.

konkretno vidim da postovi ZP mnogima od nas smetaju. 

Smetaju jer smaraju, ne osecam se uvredjenom ali bivalo je i uvreda na racun nekih clanica ovde. 

 smetaju mi jer ne citaju mi se traktati i kopirani kilometarski clanci s kojekakvih sajtova, zato sto svaka tema ode daleko OT.

I ova tema je otisla bestraga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја се не сећам да сам у баш свим темама писао "политички" обојено, пре бих рекао да је створена таква слика

За шта су се борили сви они пре нас, који су нама оставили ову земљу? Ја мислим да смо ми ову земљу само добили на чување, да је проследимо нашој деци, да они сутра ово парче земље унапређују а не да је ми раскрчмимо, у крајњој линији, стиће нас клетва наших предака. Ако бих могао да бирам, било који сукоб, рат, глад или било какву другу невољу, више бих волео да ја преживим а да све наше сукобе сами решимо, да нашој деци не остављамо никакав терет садашњости. 

На нека од питања никада нисам добио одговор 

 

 

Ovo prvo, pa da... krive su članice koje su te čitale, a ne ti koji si pisao.

Ovo drugo pokazuje da ti stvaraš sliku, i to sliku nas mladih roditelja i onih koji to pokušavaju da budu kao odgovornih za nešto za šta nas niko nikada ne pita, niti nam iko omogućava da budemo pitane/i. Bitke biješ ovde pozivanjima na prošlost, dedu i ratove, a istim sredstvima ujedno optužuješ članice koje pokušavaju da kažu da im je dosta toga da čitaju, jer nas je sve to o čemu pišeš, iskreno, koštalo.Ubuduće ću preskakati tvoje postove, jer neću da čitam o tome da ako imam mozga i sposobnosti ne treba da idem nigde jer ovde nekome trebam. Sve dok ovoj zemlji trebaju sasvim drugačiji ljudi od mene - a vidim da se takvi traže - tvoja pisanja mi se čine neistinitim.

Ovo treće prvo važi za tebe.

I ne voliš više svog dedu nego što ja volim svog. Potpisujem se na ćirilici. I pročitala sam Domanovića, kao i Duška Radovića.

Oaj poslednji post je suva patetika. Ti, ili Milan Ružić ćete meni da merite srce. Sramota.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zp,napisi jedno oprostajno pismo.

Edit: stvarno ovi tvoji kilometarski postovi bodu oci.Bar napisi nesto ljudski,kratko i jasno.Evo ja stvarno ne znam cital' ko ovo sto pises.

Izmenjeno od strane Ummu
malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis, JOS jedno

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja samo jos ovo da napisem i ne osgovaram vise na postove ZP.

Upravo si ovim postom opet okrenuo na drugu temu. Kakve veze sad imaju pederi i slovo u CG?

Sta god, samo sam bacila pogled na link.

Takvi postovi mene konkretno ne zanimJu. Otvori temu pa pisi o tome- SRBSTVO pa se busajte u grudi ko je veci Srbin. 

Ne pisem o tome i ne citam o tome jer me ne zanima. Nije u ovom forumu mesto tome, postoje fdruga mesta za to. I ne radi se o jednoj temi nego o 99posto tema.

Pritom na ovom forumu ima i zena iz cele bivse YU i ponovo nije umesno da se velica svoja nacija I pljuje po drugima sto je vec postalo toliko ocigledno.

Preskakacu tvoje postove, vecinu i sad preskacem ali sto je mnogo mnogo je.

 

Hellen, In-Greed, andisam i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene licno ZP nije uvredio, ali vredja i levo i desno sve sto se razlikuje od njegovog poimanja normale, no ne citam ga odavno jos, to sto pise se zove govor mrznje, iako vidim da ga opa nina naj i kao i mnoge druge clanice gotive, jer su istomisljenici verovatno, i to je u redu. Slican se slicnom raduje, nema tu nista cudno. Niko ne trazi da ga najurimo, sam je covek odlazio, pa se vracao, ne moze bez nas. Ovde ima razlicitih zena, po svakom pitanju razlicitih, pa opet kad pisemo o svojoj deci - sve smo negde slicne, kad bismo sve pisale iskljucivo o temama o kojima zp pise (koje veze nemaju sa bebac forumom), verovatno se mnogo nas ne bi slagalo, i konstantno bi bilo nekih carki.

I tako. Meni se jeste smucio forum generalno. Pogotovo zene koje nista ne pisu nego vrebaju iz coska, citaju, pa kad krene neka frka jedva cekaju da ulete da prospu svoju gorcinu ovde. Mislim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena, i ja sam radila 2 godine na određeno. Ne znam kako je trenutno, tada si mogao da dobiješ maksimalno 2 puta po 6 meseci na određeno, pa mi oni tako daju, a onda 1 mesec preseku honorarno, pa opet 2 puta po 6 meseci. Pvo sam honorarisala skoro godinu dana (pola neisplaćeno na kraju), pa onda to malo preko 2 godine na određeno i kad su mi ponudili ponovo mesec dana honorarno pa 6 meseci na određeno rekla sam hvala doviđenja. Ja pred udaju, hoću dete (tada nije važio zakon da oni što su na određeno mogu da imaju regularno plaćeno porodiljsko), a oni - državna firma - me vozaju, štap i šargarepa fazon.

Koleginica s kojom sam tu radila je počela da radi nekoliko godina pre mene, i evo radi još uvek (čini mi se da joj je ovo jedanaesta godina rada). Pogađate - na određeno. Ima 40 godina, nije se usudila da osnuje porodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, sve postalo nekako bljutavo, foliranje gdje god se okrenes, zvaljokratija vlada li vlada. 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, ista situacija sa ovom mojom drugaricom. Vreme prolazi, a ona čeka ugovor na neodređeno. Istina, sad se produžava ugovor do isteka porodiljskog, ali šta nakon toga? Povratak na posao je neizvestan, čak je pre izvesno da je radno mesto sačekati neće, pa ajd odvaži se da dođeš u situaciju da nemaš prihode, u kiriji si, bez pomoći roditelja, sa malom bebom, a zabrana zapošljavanja u toku...nije svejedno. 

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se javim i ja, mene licno jakk nervira to prozivanje ko je sta ja sam rodjena ovde i moji roditelji takodje i ovde odrasla prosla sankcije bombardovanje zajedno sa svima vama jedina razlika eto ime i prezime i datum kada slavimo praznike za mene su ove razlike nebitne a ako cemo do dete moj je bio lekar i lecio je mnoge ljude ne bitno koje vere ili nacije i ne vidim po cemu je tvoj deda veci Srbin od mog. Ovo je poslednji put da cu pisati na ovu temu i muka mi je od velikih domoljuba koji bacaju i pljuju smece po svom gradu i rekama. Slazem se sa vama da drzava nista nije ucinila ni za nas ni za nasu decu.

Smey, Earl Grey i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Xelen, то што ми не смета писање Златног не значи да смо истомишљеници. Нека пише брате мили шта хоће, не видех да је неког вређао. Оно што ја примећујем је да на сваки његов пост се јави одређена група чланица и насрће ко хорда. Ако вас лично не вређа шта вас брига шта пише, игноришите га ако вам не паше. Толико ваљда можемо бити толерантни. 

Има овде чланица много грђих. Једна је измислила како се злоупотрбљавају слике њене деце и за то никад није одговарала. Кад год би дошло до разрешења ситуације код ње би се неко зло десило и суптилно се сишло с теме. Мени су такве опасније него цитирање Његоша или што какво баљезгање ( да прости Златни, но тако жене кажу) Златног Папагаја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilith, vec par puta se spominje ta neka, pa i neka sto izmislja bolest djece i sta vec :huh:

O kome se radi, ako smijem da pitam??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.