Otići ili ostati?

odgovora

Objavljeno

Колико год Златни смарао о политици и неким својим темама не може ми бити иритантан као неко ко користи сопствену децу да би тражио сажаљење на форуму, ко клевеће друге и смишља разне болештине које ником нормалном не би пале на памет. Е то ја не могу да разумем, а још мање оне који то подржавају. А нечији пост који ми је досадан, предугачак и није у мојој сфери интересовања једноставно прескочим, ако се мене лично не дотиче или је прича у ваздуху. Ово са Златним ми већ изгледа као тражење длаке у јајету. 

Моје мишљење :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Малагарава, није само Београд Србија. Па ваљда се и неки школски и наставни план спроводи и по селима. Не морају се тамо постављати контејнери ако баш нема могућности и мала је популација, може се то регулисати и на други начин. Ето, ја сам рођена у вукојебини и сишла са планине ( што сам као клинка немали број пута чула због свог нагласка) али смо имали редовно акције чишћења школског дворишта и околине и пуно се радило о томе.

To je super, mada cep za hendikep ne spada u nastavni plan-vec je dobrovoljna akcija, zato sam i sumnjala.

 

neko iz unutrasnjosti  je jos napisao da "ucestvuju u akciji .Sjajno!

Ja su se sad za Bozic bas raspitati u mom selu da li rade na tome i kako.

Nedavno sam pomenula nekoj rodjaki koja me gledala belo (zbog toga sam mislila da ne).

Ali ipak...mogu i tamo da se postave kante za baterije sa sve reklamama polepljenim po posti, skoli, radnjama gde se sta baca.

Moze mnogo vise da se radi po tom pitanju.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih u Spaniju..pijem vino, slikam, nosim ogroman sesir, zivim blizu plaze. Muz peca ribu, pusi lulu, suce brke. Deca jurcaju ispred kuce u cvetnim haljinicama na bretele. Igraju lastis, fudbal, ulica puna dece, put od kaldrme, uvek se cuje graja. Komsije se druze, pomazu medjusobno, uvek se nesto kuva, zovu se medjusobno na kolace, kafu..uvece kafane.

Tako bi to u mojoj glavi izgledalo..samo bi mi trebao i vremeplov i carobni stapic.

Potpisujem!!!Ovo je i moj san!More,sunce,plaza,toplo vreme i mediteranska hrana,eeee to je zivot!

Mackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ehinacea, ne mogu da se ne osvrnem na tvoj post, iako u sirokom luku inace zaobilazim i p od politike i diskusije u kojima se lome koplja oko Z. P. Kako je njegovo ponovno pojavljivanje obojilo forum politikom, kad vec godinama (i kad je on aktivan i kad nije) citamo ovde o izvesnom Zvalji, Skrndelju, Govedu i kome god hoces jos -- a to su sve pseudonimi koje Z. P. nikad nije pomenuo niti provukao kroz postove? Ja se grozim politickih insinuacija i debata, zaista, smaraju me, i bas ne volim o tome da citam ko god da pise. Nemojmo uvek jednog te istog zigosati i prozivati samo zato sto nekog drugog vise volimo da citamo. ;)

Tangerine ja zaista ne znam ko su gore pomenuti ljudi ili sta vec. Licno nemam nista protiv ZP, ali zaista ne mogu a da ne primetim da je u mnogim temama gde tome nije mesto poceo da provlaci politiku. Teme kao sto je ova ili Utisak dana su ok (ako je sa merom naravno), one i sluze za to, ali u nekim drugim temama tome prosto nije mesto. Mislim da u svemu treba imati meru, a on je ponekad izgubi. Pisem u svoje ime, meni je ovaj forum razbribriga, mesto gde volim da dodjem i caskam o roditeljstvu. Isto tako ok su mi zdrave rasprave, sukob misljenja, to mi je sve super, ali zna se sta i gde. Isto tako ja nikog ne bih prozivala jer ne volim da ga citam, to je ruzno. ZP-a volim da citam kada pise o deci. Mozda neko ne voli da cita mene. Ima pravo. Sad ispadoh ja losa i da nekog prozivam, sto uopste nije tacno i nije mi ok sto si ovo ovako napisala.

Izmenjeno od strane Ehinacea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusah da procitam sve odjednom pa sad ne znam ni sta procitah. Neko rece da ako nisi uspeo da se snadjes medju svojima, neces uspeti ni u tudjini. A kako da se snadjes medju svojima ako nisi dobio nikakvu sansu za snalazenje? Ako vise ne razumes te ''svoje'' ljude koji govore istim jezikom? Ako se podsmehuju tvojoj diplomi i kazu ti da mozes da se slikas s njom? Ako drugi plate i dobiju ocenu u indeks a ti si ucio mukotrpno? Ako tvoje dete nema pravo na izbor drugog jezika u osnovnoj skoli jer nije u odeljenju sa decom ''elite''? Ako ucitelj buducih prvaka bira da uzme u svoje odeljenje decu ''gradske elite''? Ako tu ''elitu'' cine vlasnici trafike, cevabdzinice i automehanicarske radnje, dileri deviza ( a mozda i jos necega) i kriminalci poznati javnosti a i policiji vala? Kako tu covek da se snadje? Mogla bih jos i o tome npr da ni jedno dete u selu nije moglo da dobije deciji dodatak jer naravno da jedan od ukucana poseduje neku njivu. Da npr advokati ne zele da se ''zameraju'' policajcu pa nece da zastupaju njegovo dete koje zeli da tuzi oca za neplacanje alimentacije. Da imas overenu zdr. knjizicu samo za hitne slucajeve u prvih godinu dana na birou. I tako dalje i tako dalje... Ako se od ovoga coveku ne smuci i ne pozeli da ode bilo kuda a da se ne okrene. Ja sam licno imala tu zelju i osecala sam se kao da cu uskoro ili da eksplodiram ili upadnem u tesku depresiju.

Igrom sudbine uplete ljubav prste, znaju moje s caskalista kako se desilo sve. I tako ja odoh. I snadjoh se. Razlika je da sam ja dosla bez stresa i problema jer je vec bilo sve obezbedjeno ovde tj moj muz je vec imao stan i kola pa sam ja mogla da se posvetim prvo bebi a onda ucenju jezika i nostrifikaciji diplome. Sreca je i da je moje zanimanje trazeno pa odmah i posao dobila.

Drugacije je ako se dodje samo sa papirima. Najveci problem je naci stan ovde gde sam ja jer je potraznja velika i stanovi skupi. Zatim treba istovremeno raditi i uciti jezik sto je vrlo tesko uskladiti jer bez jezika moze samo da se cisti sto je veoma isvrpljujuce a slabo placeno. Rade ljudi od jutra do sutra pa  ne stizu jezik da uce i vrte se u zacaranom krugu. Ali oni koji se trude na kraju i uspeju a obrazovan covek zna kako da se potrudi, ima cilj. Engleski jezik znaju svi pa je to velika pomoc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ispadoh ja losa i da nekog prozivam, sto uopste nije tacno i nije mi ok sto si ovo ovako napisala.

Ne razumem. :mellow: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem. :mellow: 

Pa mozda sam ja tebe lose razumela, ali ispade iz tvog posta da prozivam ZP-a, jer ne volim da ga citam, sto mi nije bila namera i nije tacno. Samo ne volim politiku i provlacenje politike kroz roditeljski forum. To je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://zena.blic.rs/Porodica/38074/Roditelji-u-Svedskoj-posle-dolaska-bebe-dobijaju-480-dana-bolovanja-Kako-to-vreme-koriste-TATE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda sam ja tebe lose razumela, ali ispade iz tvog posta da prozivam ZP-a, jer ne volim da ga citam, sto mi nije bila namera i nije tacno. Samo ne volim politiku i provlacenje politike kroz roditeljski forum. To je sve.

Ne kazem nista o tebi licno, ili o tom koga ti volis ili ne volis da citas; jednostavno, ne mogu da ne primetim da se masa ljudi hvata za postove Z. P. kao politicki obojene, a ne komentarisu se postovi koji vrve od Zvalje i ostalih. Bilo je takvih postova i u ovoj temi, pa su izbrisani.

Brezica i zlatni papagaj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kazem nista o tebi licno, ili o tom koga ti volis ili ne volis da citas; jednostavno, ne mogu da ne primetim da se masa ljudi hvata za postove Z. P. kao politicki obojene, a ne komentarisu se postovi koji vrve od Zvalje i ostalih. Bilo je takvih postova i u ovoj temi, pa su izbrisani.

Ok, ja samo da kazem, posto si se na moj post osvrnula. A ko je Zvalja? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://zena.blic.rs/Porodica/38074/Roditelji-u-Svedskoj-posle-dolaska-bebe-dobijaju-480-dana-bolovanja-Kako-to-vreme-koriste-TATE

Koje smo mi dno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekom ne smetaju povremene sale, a smeta mu konstantno politiziranje i ideologiziranje. Pa eto, ne mogu da ne primetim da to nije isto. 

Ehinacea i In-Greed volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, ja samo da kazem, posto si se na moj post osvrnula. A ko je Zvalja? :ph34r:

ocito neko sa velikim ustima :D

da je rijec o Bosni i da pise Zvalja, pomislila bih na Hanku Paldum :lol:

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Tangerine, od deset hiljada mojih postova, i da ih je stotinu sadrzalo osvrte na premijera i predsednika (aka Zvalja i Govedo) to je jedan posto. Taman otprilike onoliko koliko Papagajevih nema politicku/ideolosku obojenost. Bojim se da ti je poredjenje malko nategnuto, i  rekla bih da ni tvoja objektivnost nije netaknuta. Doduse, ne vidim zasto bi bile u obavezi da budemo objektivne. :)

 

In-Greed, Moja pesmica i Hellen volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekom ne smetaju povremene sale, a smeta mu konstantno politiziranje i ideologiziranje. Pa eto, ne mogu da ne primetim da to nije isto. 

Da li sad treba da mi bude glupo ili...?

Andisam -- objektivnost?

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lilith kraljice :lol: sve se sa tobom slažem, dole patetika, ua licemerje :angry:

a vidim krenulo opet oko zp da se zakuvava :D idu izbori, ne zamerite mu, mora da se radi :D

salim se, volim ja zp, ali me nervira :D

 

ja bih otišla odavde jer se ovde, ljudi moji, igraju politike i uspostavljanja sistema... kao ja kad sam bila mala pa se igrala škole i biblioteke, pa se natežem sa drugaricama i sestrama ko će danas da bude razredna a ko bibliotekarka...pa se isposvađamo, isprozivamo, posle odemo da češljamo ono malo barbika što je preživelo..

eto

amorfati, Ummu, Nice i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enika i kod nas je ista situacija sa stanovima, potraznja ogromna i samim tim i cijene skocile. Mi prije godinu i po prodali dvosoban stan malo ispod milion i po, a sad u tom naselju dvosobni stanovi poput naseg stana prelaze 2 miliona.

A kad nam je ovaj novi stan poplavio, muz koju god je firmu za izdavanje stanova nazvao, niko nije imao prazan stan da nam ponudi, nikakav. Na kraju je uspio da nadje stan preko firme u kojoj radi sto oni iznajmljuju svojim posjetiocima. Stan nikakav, star, a kirija 12 hiljada bez struje.

Kod vas vjerujem da je sve to jos skuplje i gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Швецо чешће пиши. Таман да погураш нас што се двоумимо. 

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekom ne smetaju povremene sale, a smeta mu konstantno politiziranje i ideologiziranje. Pa eto, ne mogu da ne primetim da to nije isto. 

Isto tako nekima ne smetaju sale pa i zbilja jednih, dok mu smetaju sale i zbilja drugih. I sasvim je ok da ti jedni prijaju a drugi ne, ili manje, ali nije ok iskljucivati te druge i dodeljivati im ikakve etikete kao da ti je forum mama kupila.

Iliti, ja sam za to da svako ima se slobodu da pise kako misli i oseca bez da se misli da li ce to da povredi necija osecanja jer ne vidim kako bi to nekog moglo da uvredie. Valjda je svima ovo razbibriga i nekakav filter. 

Voljena, BubiBi, Brezica i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si, Nina, opet te neko proterao iz peska? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citirala sam te zbog ovog " ne mogu da ne primetim da to nije isto "

Nista tebi licno nemam da kazem,pisala sam uopsteno, i ako ti mislis da je ok da me poredis sa deristem u pesku s kojim niko nece da se igra, onda tvojoj pronicljivosti, otvorenom i vedrom karakteru skidam kapu.

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto te ne vidjam da caskas, uglavnom se ovako duris i pises o nekom jednoumlju, a sve nesto mene citiras i meni se obracas, pa te pitam ko te dira to. Jer ja tebe ni u malom mozgu nemam kad nesto ovde pisem. 

Vidim da si editovala post, to nije fer. 

Ovde svako moze slobodno da iznese misljenje, ali postoje pravila kada se to sankcionise jer nije SVAKO misljenje ok i neka misljenja nekog vredjaju. Tome sluze admini i dugme - prijavi. I tome sluzi pravilnik foruma, nije to ni moja mama izmislila niti neko treci. Drugi vid ogranicenja i gusenja slobodnog misljenja i slobodne reci ja stvarno ne vidim. To sto se neko nekome suprotstavi i iznese drugaciji stav zove se diskusija.

Smey, Hellen i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako se zove ono kad neko iznese drugaciji stav, a vecina krene da se zgrazava i sprda?

Otud i price o jednoumlju, verovatno.

Post sam editovala jer sam dodala recenicu, valjda nisam prekrsila neko pravilo  i tebe dodatno time uvredila.

Ne caskam jer ne osecam zelju, niti se osecam pijatno jer ste ovde vrlo isljucivi, a taj mi osecaj uopste ne treba. Ne gradim ovde karijeru pa mi je svejedno. Nisam pratila svoju statistiku pozitivnih i negativnih komentara, ali oni sto im nisam ni u malom mozgu znaju bolje i kazu da se durim pa neka tako bude.

 

zlatni papagaj i BubiBi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.