Otići ili ostati?

odgovora

Objavljeno

Decu ne treba plašiti školom. 

Srpske skole u inostranstvu nisu klasične skole u kojima dete provodi vreme koliko i u regularnim državnim školama date zemlje. 

Nekim roditeljima je stalo da im dete nauci i srpsko pismo, kako ćirilicu tako i latinicu. Nesto istorije srpskog naroda itd. Kao i da se druže sa srpskom decom da ne zaborave ili da učvrste srpski jezik. 

Većini dece to vise dodje kao zabava, pretpostavljam. Jer, kao sto rekoh sve zavisi verovatno od toga i kako se roditelji postave. 

Da,bas imam nameru decu da plasim skolom. :huh:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima kod nas srpska skola pri nasoj crkvi. Deca idu jednom nedeljno na par casova, druze se, uce o istoriji i kulturi, srpski jezik, folklor, priredjuju razne predstave i sl. Vidim da im je zabavno i da se lepo druze. 

E kod nas u Holandiju je bilo tako nesto.:)

Subotom od 10-14,30. ucili srBski jezik i cirilicu, nazalost, na kraju 8. razred i dalje je vecina sricala slova.

Sto se tice istorije i geografije, jedino, ali jedino, sto sam zapamtila je da J i Z Morava grade V Moravu i da se Binacka Morava i Presevska Moravica spajaju i grade J, Moravu (ili Zapadnu?) a neke od njih se spajaju kod Stalaca.

Bilo mi je super u toj skoli, malo ucis a vise se zezas. 

Sto se tice znanja, rekoh vec da me je mama naucila svemu tako da kad sam dosla u Srbiju da zivim, sasvim sam se lepo uklopila, uz neznatne poteskoce, bivse republike, glavne gradove i td.

Zato mi je drago sto smo kuci potencirali na jeziku, bogatija sam za nekoliko kultura (ne samo NL, nego i turska recimo, posto sam imala dosta bliskih drugarica Turkinja). U tome i jeste prednost multikulturnalne zajednice, gde imas priliku da osetis ponesto od svake kulture.

Da napomenem, moje drugarice iz Turske su obrazovane normalne devojke, ne zatucane u burkama. 

I roditelji su im bili takvi-normalni.

 

Mitko, zanima me kako je u BeC strancima, ali drugim drzavljanima EU. kakvi tu zakoni vaze? Znam da je slobodno trziste rada unutar EU ali ne znam kakve onda privilegije imamo-u smislu soc. zastite i ostalih prava koje uzivaju gradjani AT?

 

Smey, bikica85, BgB i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bgb ja nisam otisla u pogresnu stranu nego kazem kako jeste jer mitko rece da su cene nize nego u Srb nisam pominjala plate uopste ni uporedjivala izvini, rekla sam isto da ja imam kucu svoju a napolju bi placala kiriju sto nije beznacajna suma. Drugo nisam nikad rekla da je sjajno u srb daleko od toga samo rekoh malo se i preteruje. Kao sto rekoh svako ima svoje razloge i ne zalazim u detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice, naravno da ne u trgovinama jer tu price toliko nema, platis koliko ti izbaci na ekranu, ali u drzavnim ustanovama imas pravo na prevodioca. Krenes doktoru, ako ne znas jezik naruce ti i prevodioca, krenes zubaru, isto, treba ti neki papir, vadis dokumente, ides u banku, itd.,itd.... Prevodioc najcesce dodje na zakazano mjesto, a desava se da prevodi i putem telefona(sto je malo rijedje). To ti je draga moja Svedska.

:angry::angry::angry: Krvopije! Uzas! 

Zlatni ovde postoji srpska skola.To je dopunska skola,deca krecu ako se ne varam od 9.godine (da bi prvo savladali abecedu kako treba).Mislim da idu sredom i subotom,jer su deca ovde sredom popodne oslobodjena skole.Ne znam koliko se placa,nisam se jos mnogo interesovala jer su moji klinci jos mali,ali svakako mislim da ih dam da idu.Moj muz je isao.

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe iz moje perspektive je mesto za stanovanje ooooogromna stavka.Velika je prednost sto imate nesto svoje.Znas kad bi ovde,u Cirihu imala kucu?Ispod milion € nema pa sad gledaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, bas sam st puta htela da kazem da su mi tvoje ruke pa da napravim bogatstvo :) Ja znam da se rucni radovi prodaju na Etsy https://www.etsy.com/ Ne znam funkcionise li kod nas, ali u mnogim zemljama radi. 

I ovako se zaista ceni rucni rad, znam da sada za Bozic svi traze da kupe nesto originalnije, a ne po velikim prodavnicama. Na tvom mestu ja bih sve prodavala preko interneta, nema potrebe za galerijama i sl. Dok ti zakupis prostor, pa troskovi koji uz sve to idu, ja mislim da danas dobar deo biznisa moze da se obavlja preko interneta uz minimum propratnih troskova. Tebe jedino sad zeza sto kad bi slala nekome u inostranstvo moras da platis veliku postarinu. 

:) Ovde još uvek nema šanse da se ozbiljno prodaje preko neta. FB mi znači, tu još nekako i idu informacije, ali to je sve u okviru Srbije, u stvari 90 posto svega što sam prodala bilo je u Beogradu, ljudima je i poštarina opet mnogo, ruku na srce brze službe imaju pozamašne cene. Znam za Etsy, upoređivala sam radove koji su slični mojima. Kutija srednje veličine može da se proda za 40 dolara, ali ja da bih odavde poslala u EU ili USA poštarina je još MAKAR koliko i cena artikla! Niko lud neće dati 80 dolara na kutiju kad može 40. Pride i paypal ne radi baš kako treba što se tiče uplata, odnosno tek počinje to da funkcioniše. 

Osećam se vrlo skučeno a znam da pravim svašta i znam da to dobro radim. Mogla bih i sitan nameštaj da radim, a ne bi mi bilo žao da obrćem novac u smislu da kupujem i neke raritete i sl. pa da ih doteram. Svašta mi pada na pamet, ali na pogrešnom sam mestu za sve to. Imam utisak da kad bih otišla preko batalila bih sve drugo i bacila se na kreativni rad dok ne dođem do neke mini galerije + kuće čaja + biblioteke, to bi mi bilo ostvarenje sna. U Beogradu u principu ljude boli dupe za takve stvari, sve se zatvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se narodne kuhinje,kladionice i hipermarketi otvaraju (moj utisak)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A u Hrvatskoj se zalagaonice (pawn shop) otvaraju masovno koliko vidim.

Dokaz kakvo je tamo blagostanje.

Izmenjeno od strane malagarava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,bas imam nameru decu da plasim skolom. :huh:<_<

Pominjala si neko teranje pa se nadovezah. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, zao mi je sto tako pričaš. Znam da nije lako ali ne odustaj. Malo po malo i bice, samo guraj.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u Hrvatskoj se zalagaonice (pawn shop) otvaraju masovno koliko vidim.

Dokaz kakvo je tamo blagostanje.

U Bosni, cini mi se, kafici, a sve se nema :huh:

Nice voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, zao mi je sto tako pričaš. Znam da nije lako ali ne odustaj. Malo po malo i bice, samo guraj.

:baby::baby::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.migrant.at/

https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public

Mg,ovde bi trebalo da imas sve sto te zanima. Izaberes jezik i citas.

To sam vec i ubacila. mislim da ima sve sto ti je potrebno.

Ne znam kakve to privilegijie imaju Austrijanci a da je nema neko iz druge drzave Eu,ko je zaposlen,zivi ovde itd. Nisam nesto zalazila u to.  Ali na ova dva sajta imas sve sto te zanima.

Nemam pojma ni koje privilegije imaju Austrijanci a da ih nemaju oni iz trecih drzava. Kada su naseljinii i rade ovde. Nisam primetila za ove vreme da ima neke razlike. Prosto nemam pojma.

Znam za ove osnovne stvari,da imaju pravo na zdravstveno,na deciji dodatk,isto funkcionise kada dobiju otkaz kod Ams. Pravo na trudnicko,porodiljsko. To je sta ja znam

 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvaranje kafica je jedna robija dokle god ti taj kafic imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko, dovoljno ovo sto si mi rekla. Kad, odnosno ako budem ozbiljnije razmatrala odlazak, prelistacu sajtove.

Al sve je jos u domenu..mozda odem u Austriju, mozda odem na kurs slikarstva, mozda cu skakati bandzijem...mooozdaaaa...

lazem, bandzijem necu skakati.

Earl Grey i zlatni papagaj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bikice85, lepo je to, ako imate mogućnosti, upištie decu, verujem da nisu loše "naše" škole.

smey, u vremenima krize, najbolje se prodaju najskuplje stvari. Dok sam radio sa nemcima, pita ovaj glavonja, koliko ima ljudi u Srbiji!? Kažem, oko 7 miliona. On kaže, OK, 5% je oko 350 000, znači, oko 100 000 domova, to je naša klijenela. Potpuno ispravno, stvarno je tako i bilo. 

Kafić u Srbiji može da bude dobar posao, ali jako stresan i težak. Par poznanika ima kafiće, ja sam im dostavljao neku opremu, ima para, ali, kako on kaže, najviše volim kada mi dođu, popiju kafu i odu, a sve povodom toga što su sedeli neki tipovi "vrteli" ture i već se dobrano "usvirali". Pitam, kako, ovi će da ti ostave večeras lovu??? Kaže, jeste, ali će da mi use...u inventar, ovi što bi na miru da popiju kafu će da me zaobiđu danas, a sutra neće ni doći ... 

BgB, i u Srbiji se otvara preduzeće lako, nije to neki problem, postoje kasnije problemi, neki su sistemski a neki zbog bede, generalno.

Svako ko tvrdi da je u Srbiji dobar život ili ima ekstra prihode i baš ga briga za okolinu ili je nerealan. Nema ovde para, apatija, narod poludeo 100 gradi, bezbednost nikakva, kultura stanovanja niska, cene visoke ... 

Međutim, ja ne bih mogao da odem nigde, suviše ovde imam veza, što porodičnih, što prijateljskih, bez toga ne bi bio ja. Ne bih mogao da budem licemer, kao što sam već napisao, da pričam deci kako je Srbija raj, zezanje i sl. a da živim negde drugo.

Moj prijatelj iz detinjstva, 2004 godine je prebegao u Luksembur. On je imao nekih problema ovde, nije bio u vojsci, nije mogao da dobije pasoš, inače, čovek je albanac, odrasli smo zajedno i on je jako propatio. Prvo mu se majka šlogirala, kasnije i umrla, nije mogao da dođe na sahranu. Otac je jednom bio kod njega, ubrzo zatim i on je umro, još mu na grob nije došao. U januaru ove godine dolazi prvi put, prošlo je 10 godina, to je period za zastarevanje. Mi smo se videli, ja sam bio kod njega, sretali smo se u Mađarskoj i jednom u Nemačkoj, on se prilično obogatio (starij brat je otišao "legalno" par godina pre njega), ali, ne možete ni da zamislite, kada posle ushićenja kada se prvi put vidimo, kada krene priča, kako mu se stegne grlo zbog porodice... Ima on svoju porodicu, dvoje male dece, ali, tuga za roditeljima je prevelika. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mitko, pa da ti kazem ovako prosto kad ocigledno ne kapiras sta sam pisao i na sta sam se osvrtao.

Ljudi su lepo pitali za misljenje da li ici i ostati, a tvoji odgovori su vise nego nerealni i ljudi ce misliti da ih ceka med i mleko ako dodju. Po svemu sto si pisala ne bih rekao da imas vise od 25 god, tj da si zelena da pricas o izdrzavanju porodice sa svojih 10 prstiju, a to je ono sto zanima ljude ovde. Pises o iznajmljivanju 100 stanova, privatnom vrticu itd...sto ce reci da nisi niza srednja klasa, tj finansijski ne spadas u prosek AT, nego si vise od proseka, i tvoje poimanje kako je sve lako je smesno, jer treba da imas u vidu da ljudi zele da predju tamo sa decom, da nemaju siguran posao niti ista, da nemaju svi fakultete i poslove koji ce im donositi prihod odmah da ne moraju da razmisljaju o bilo cemu.

Ja sam se u celoj prici osvrnuo na gole cinjenice, tj cene koje su tamo a koje su i ovde, ovde nar ne kosta 2e komad, kivi ne kosta 2e kg i meso ne kosta 9e kg, i ako nisam bio jasan, moje misljenje je da ce covek lakse sebi ovde da obezbedi 1000e mesecno i da zivi pristojno, nego da tamo obezbedi 4000e za isti kvalitet zivota, Vec je neko pomenuo da nosis ruzicaste naocare i ne mozes merodavno da kazes kakvi su uslovi za prosecnu srpsku porodicu sa dvoje dece i sta ih ceka tamo kad stignu uz najbolju verziju da jedan roditelj ima posao cim dodje. Pominjes 5000 e za start sto smatram da je smesno jer to nikome nije garancija da ce za 3 meseca da se snadje i nadje 2 posla za 2 roditelja. Nemoj da shvatis pogresno sta kazem, jako mi je drago da imas lepo misljenje o AU, imam ga i ja, iako sam tamo bio samo kao turista, mnogo stvari se meni tamo svidelo vise nego ovde kod nas, i verovatno si tamo vec dugo pa znas kako to sve funkcionise, ali ja pricam o realnom zivotu koji ceka mnoge koji se otisnu na taj put.

Kad sam pomenuo imigrante nisam mislio na sirijce, nego sam mislio na sve, jer i ti si tamo imigrant, i naravno niko ti nece prstom uperiti na ulici i reci bilo sta, ali imas ono sto je za bogatase, a imas i ono sto je za sirotinju. http://www.ais.at/page.cfm?p=371, evo posto nema skuplji vrtic od 400e u Becu, cisto malo da vidis gde bolje situirani ljudi salju svoju decu, pa deca iz tih skola posle pohadjaju one univerzitete sa cijim diplomama tresu po par stotina hiljada eura godisnje i vise.

Ovo sam ti cisto uzeo kao primer, jer ovakvu skolu imas i u ovoj nasoj raspaloj Srbiji, koja je puno jeftinija, ali nazalost nije svima dostupna, znaci manimo se budalastina, svi mi znamo sta je dobro, tj sta je skupo sto bi rekli ovde kod nas.

Ja sam nadasve realan, i znam kako ljudi tesko zive, kad nemas, onda ti je isto gde god da si, a kad imas, onda si i u pustinji seik. Poenta cele price je da cu da se trudim da svojoj deci obezbedim tu gorepomenutu skolu ili neku slicnu, i MOJE misljenje je da cu JA to lakse uspeti u Srbiji, pa posle oni sta i gde hoce na njima je, jer smatram da je za mene kasno da budem tamo jedan od onih sa 7 cifara godisnje.

Sve je lako kad imas novac i nista ti nije skupo, ali kad si u situaciji da ne znas kako da pocnes u stranoj zemlji, onda je sve puno drugacije.

Sto se ulaganja tice, mnogo je skuplja AT, USA da ni ne pominjem, pocev od radne snage, preko mehanizacije i svega da bi bio konkurentan na trzistu, ovo ti kazem za poljoprivredu, jer ovde kod nas ljudi i dalje nazalost koriste imt 533 za obradu zemlje i nemaju da uloze u bolje, tj konkurencija je ovde puno slabija.

@BgB- tek ne vidim tvoj razlog da budes drcna, samo sam iskazao svoje misljenje, a to sto ti znas ljude koji zaradjuju brdo novca, drago mi je, drago mi je i ako si i ti jedna od njih, a pretpostavljam da si u USA ili CAN, i vrlo dobro znam da tamo ima puno ljudi koji zaradjuju 100, 200 , 500k godisnje, samo ne vidim poentu potenciranja na takvim glupostima na forumu gde ljudi zele realne informacije zasto i kako bi otisli, jer cisto sumnjam da onaj ko je pokrenuo post ima 100-200k pa jadan na bebcu trazi savete i misljenja.

Da me obe ne shvatite pogresno, nije mi bila namera da vredjam ili bilo sta, samo ste malo preterale sa tim glupostima gde pljujete tudja misljenja na osnovu vasih primanja i vaseg kvaliteta zivota jer po tome ispada da svi cekaju iseljenike da ima daju brdo para da sve ceka na njih, jer ovde ima mnogo njih koji se tesko bore da dodju u situaciju da mogu da odu, i trebaju im realna misljenja sa realnim troskovima i problemima sa kojima mogu da se susretnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tranquilo

 sve si ti ovo lepo napisao i to je tačno, ima samo jedna mala začkoljica, ove žene što se interesuju da odu odavde, nisu ljudi koji bi radili prosečne poslove, većina ih je dobro obrazovana i smatraju da ovde nisu adekvatno plaćene za svoj posao-znanje. 

Gotovo sam siguran da bi se većina njih vrlo lako "snašla" jer znanja očigledno imaju. 

Ima tu jedna sitnica, neki koji ne uspeju, ili pak pronađu poslove ali nisu zadovoljni, zbog sujete nisu spremni to da priznaju, a čak i slabije plaćeni za poslove koje rade tamo, u odnosu na standard u Srbiji ipak zarađuju pristojno. Kako oni "tamo" žive, šta jedu, gde spavaju, to je već druga priča, ali sujeta im ne dozvoljava da kažu da "nisu uspeli" kad je većina tamo ipak bolje prošla nego da je ostala ovde.

Tranquilo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svima njima zelim puno srece, i zeleo bih da se svako ostvari u svojoj zamisli, da nadju poslove gde ce biti adekvatno placene, gde ce prvenstveno biti zadovoljne svojim zivotima, jer ako nisu uspeli ovde, onda sto i ne probati.

Samo poenta cele price je da je nazalost 90% njih nezadovoljno, tj. dobili su mnogo manje sto su ocekivali, ali kao sto si i sam rekao, sujeta je ono od cega nikad nece pobeci, jer realno covek retko drugima prasta uspeh, ali sebi nikad ne prasta neuspeh.

Ja sam samo zeleo da kazem da na osnovu mog iskustva, mnogo njih koje znam zive preko, ali retko koga znam da je zadovoljan, a ja sam ovde jako zadovoljan svojim zivotom i svojom porodicom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ali ima još jedna zanimljiva stvar, sigurno se sećaš priče, ako uradiš, kajaćeš se, ako ne uradiš, kajaćeš se :) ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

@BgB- tek ne vidim tvoj razlog da budes drcna, samo sam iskazao svoje misljenje, a to sto ti znas ljude koji zaradjuju brdo novca, drago mi je, drago mi je i ako si i ti jedna od njih, a pretpostavljam da si u USA ili CAN, i vrlo dobro znam da tamo ima puno ljudi koji zaradjuju 100, 200 , 500k godisnje, samo ne vidim poentu potenciranja na takvim glupostima na forumu gde ljudi zele realne informacije zasto i kako bi otisli, jer cisto sumnjam da onaj ko je pokrenuo post ima 100-200k pa jadan na bebcu trazi savete i misljenja.

 

Jao pun si price, znas sve sto si procitao na Google-u, a sujeta ti je tek za posmatranje jer nigde nisam pomenula koliko ja zaradjujem niti koji sam stalez, govorim ti realno sta se ovde smatra srednjim stalezom. Iskoristi taj Google pa pokusaj da me konkretno demantujes sta je pogresno receno, pa cemo stavku po stavku. 

Meni je npr zapalo za oko da si pet puta pomenuo kako si rodjeni Beogradjanin, ne znam mnogo takvih rodjenih koji moraju da potenciraju na tome kao da je to najveci kvalitet koji posedujes. I gle, molim te, ti rodjeni Beogradjanin ides na selo, kao da je to nesto nezamislivo da ti iz prestonice odes malo u prirodu. Jer, pobogu rodjeni Beogradjanin napusta prestonicu, najavimo to na sva zvona, nije se do sada desilo. 

Dalje, ne verujem da bi neko otisao bez posla i seo na zeleznicku stanicu i razmisljao sta ce, pa valjda ako imas decu moras planski i da odes. Jos manje verujem da neko misli da ce ga cekati med i mleko  i da ne mora da se potrudi da zaradi prve pare. Smatram ljude koji ozbiljno razmisljaju o tome dovoljno inteligentnim da znaju da ce u pocetku biti tesko. Da bi nekome davao savete ovog tipa, morao bi da imas iskustva, malo vise od turistickog putovanja. Kad odes na to selo, javi se sa iskustvom kako je proslo, onda mozemo da pricamo. I kad kazes da je lakse zaraditi u Srbiji 1000 eura, ne znam kod koga si specijalizovao demagogiju kojom se bavis, ali nisi imao bas najbolje ucitelje. 

Svrati samo do one teme za trudnce koliko cekaju na nadoknadu i pomozi im kako da sve zavrse za 15 dana kao ti i dobijaju je na vreme. To za pocetak, a onda idemo dalje. 

Ovde se traze konkretna iskustva, ti pricaj svoje iskustvo za Srbiju, a pusti ljude koji znaju kako je napolju da pricaju svoje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ali ima još jedna zanimljiva stvar, sigurno se sećaš priče, ako uradiš, kajaćeš se, ako ne uradiš, kajaćeš se :) ? 

Ali uvek se vise kaješ ako ne probas. Ako pokusas pa izgubis znas da si probao i savest ti bude cista, ovako bi te uvek kopkalo. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@BgB Kao prvo i osnovno bih te zamolio da budes kulturna, a za to ne moras biti iz Beograda, jer taj bezobrazluk mozes da prosipas nekome ko ce to da trpi. Nisam ovde sigurno da trpm ovakve budalastine, a to sta sam ja, ko sam i odakle sam ne vidim zasto te i zanima. O Beogradu imam da kazem sve najlepse, jer sam tu i rodjen, a idem iz njega zbog takvih kao sto si ti, jer ih i ovde ima brdo, ne moraju ici preko pola sveta.

I dalje ne razumem tvoje prozivke, google itd...a sto se konkretno pomoci tice trudnicama, mislim da ti neka od starijih clanica moze reci da li sam nesto pomogao ili prosipao demagogiju. Ako malo bolje pogledas ovo je prvi put da sam se ukljucio u deo foruma koji se ne tice zakona i pomoci trudnicama,jer sam ovaj forum video kao nesto gde ljudi mogu naci informacije koje trebaju, a svo znanje koje sam stekao o nasim zakonima vezanim za trudnicko i porodiljsko sam nesebicno ovde podelio zenama, sto ce ti nadam se neke i potvrditi, a iskreno zazalio sam sto sam se i pojavio na drugoj temi, jer umesto konkretne pomoci ljudima koji traze savet dobijam prozivke od nedefinisanih likova.

Izvinjavam se svima, ne zelim da ovde sirim losu atmosferu posto je ovo otislo daleko za jednu forumsku temu

Izmenjeno od strane Tranquilo
Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze,da ti zeludac prevrne:)

 Lepo me zene pitaju cenu stana,ja kazem iz prve ruke cenu stana. To nema veze sa mojim primanjima. nego prosto cinjenica ,jer stanove i sama naplacujem. Sto znaci da imam proverenu informaciju a ne informaciju kroz ruzicaste naocare.

Uputim ih na sajtove na kojima mogu da vide sta ih zanima.

To kakav je moj stalez nema veze sa cinjenicama koja cena stana,rezija,hrane.  Jer ne placam ja manju cenu zato sto imam vise para,ista je cena za sve.

I kao sto ti je Zlatni rekao,vecinom su ovde zene koje imaju dobre skole,nisu glupe i naivne.

Bravo za tebe sto si izguglao skuplju skolu,to nije sa dobrostojece nego za one koje si ti video samo u novinama,mozda ni tamo.

Tvoj problem sto si veliki kompleksas. I svakim novim postom to sve vise dokazujes.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze,da ti zeludac prevrne:)

 Lepo me zene pitaju cenu stana,ja kazem iz prve ruke cenu stana. To nema veze sa mojim primanjima. nego prosto cinjenica ,jer stanove i sama naplacujem. Sto znaci da imam proverenu informaciju a ne informaciju kroz ruzicaste naocare.

Uputim ih na sajtove na kojima mogu da vide sta ih zanima.

To kakav je moj stalez nema veze sa cinjenicama koja cena stana,rezija,hrane.  Jer ne placam ja manju cenu zato sto imam vise para,ista je cena za sve.

I kao sto ti je Zlatni rekao,vecinom su ovde zene koje imaju dobre skole,nisu glupe i naivne.

Bravo za tebe sto si izguglao skuplju skolu,to nije sa dobrostojece nego za one koje si ti video samo u novinama,mozda ni tamo.

Tvoj problem sto si veliki kompleksas. I svakim novim postom to sve vise dokazujes.

 

Posto sam vec odgovorio drugoj devojci, za tebe samo mogu reci

........

Vracam se ja svojim kompleksima, samo da mi vi uzivate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.