odgovora

Objavljeno

Sinoc smo mm i ja gledali predavanje Dr. Ranka Rajovica..meni se jako dopalo.

Da li bi vi isli ili ste prisustvovali ovakvim predavanjima,i sta mislite o ovom konkretnom...?

Sackili i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odavno znam za ovog čiku i njegova predavanja. Primenjujemo uglavnom principe koje on tu navodi, a planiram i da kupim one dve njegove knjižice uskoro, pa da vidim koje principe tu zagovara, mada otprilike imam uvid. Mislim da je super to što radi, i mislim da je napravio revoluciju u posmatranju dece i odnosu prema deci i njihovom razvoju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rajovic je sjajan, gledala sam ovo i ranije, jako mi se dopada sve sto prica. Naravno u praksi nije lako to sve primeniti, ali treba pogledati i procitati sta ima da kaze, mudro zbori sto bi se reklo

Mirka90, ivalok i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila na seminaru pre dva meseca. Imam njegove knjige. 

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja planiram da idem, na roditeljski seminar,iako bih mogla i na strucni. Knjige imam, kaoi radne listove, slagalice i igracke. Ipak mislim da samo NTC nije dovoljan. Ima toliko dobrih pdagoskih metoda. Npr. spoj Montesorija, Valdrofa i NTC-a je fenomenalan. Svi oni u osnovi imaju slicna polazista i slicne ciljeve, samo su metodike pomalo drugacije.

Slazem se da je informisanost donela evolucuju i revoluciju u vaspitanju dece, bojim se samo da ni to nije preterano dobro. Dosli smo do toga da su nam sva deca Anstajni ili se od njih OCEKUJE da to budu. Ocekuje se da ce intelugencija otici pod oblake i da rana stimulacija znaci da citaju, pisu, govore sest jezika i znaju sto sta. A oni su samo deca. To preterivanje, naravno, ne vazi za sve roditelje, ali ga ima. 

 

Imate li predlog za pitalice?

Izmenjeno od strane ivalok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno...upravo sam jutros ispunila prijavu za NTC radionicu za najmladje dete  ...jutros sam upoznala devojcicu koje ide jednom nedeljno na te radionice i njeni roditelji su odusevljeni! Svakako i ja planiram da odem na seminar!! Inace ooobozavam da slusam dr, Rajovica!! 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da priznam da se nisam informisala o ovome, jedino mi je u vrtiću u koji A. ide rečeno da rade po ovom sistemu, ili metodi. Pokušali su da mi dočaraju kako to tačno ide, ali, iskreno, rekla sam im "dok je njoj lepo, dok je igra - sve prihvatamo i radujemo se". Za sada je moja ćera oduševljena vrtićem, a to bi značilo i sistemom rada, a to je najvažnije, da detetu godi kako se s njime radi. Pratiću temu i volela bih da napišete i neke pojedinosti o praktičnoj strani priče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje licno misljenje je da ova metoda od deteta nece sigurno napraviti Anstajna,ali ce svakako pomoci detetu da izvuce svoj maksimum..SVaki roditelj ima svoje metode vaspitanja,ja sam za to da se detetu dozvoli da bude dete,sto znaci da moze i da se isprlja,igra u pesku,pojede po neku cokoladicu,trci,penje se po drvecu,sedi na travi....da ne nabrajam sve ono sto su deca radila pre 20-30 godina,ali sve cesce vidjam roditelje koji ne dozvoljavaju svojoj deci da rade te stvari.Montesori sistem mi se jako dopada takodje,i vidim da se D cesce igra sa improvizovanim igrackama nego sa kupljenim.

U mestu u kom zivim jako je mali broj roditelja zainteresovanih za bilo koji vid edukacije,covek se uci dok je ziv,roditeljstvo se uci u hodu,a licno mislim da ovakvi seminari mogu samo da pomognu roditelju da u svemu tome pronadje ono sto najvise odgovara njemu i detetu,svaki roditelj je drugaciji kao i njihova deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, na kom si bila, roditeljskom ili strucnom? 

Bila sam na strucnom. Nije bio u mom gradu, malo mi se iskomplikovalo sa prevozom pa sam ga napustila prije kraja. A posle na tu temu u mom gradu drzala jedna moja prijateljica, koja sad vodi radionicu, pa sam isla i nju ispostovati. A to je uglavnom njegova prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo svaki video ovog covjeka, koji smo nasli na netu, preslusali i bas smo primijenili one stvari koje su preporucene, voljela bih i knjigu da nadjem, bas cu da provjerim ima li je. Kako se zovu knjige?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila je skoro radionica u Kraljevu, ali mi nismo mogli to da platimo, pa smo propustili...ako bude prilike cerku cu poslati svakako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ingreed, IQ deteta briga roditelja se zovu obe, podeljene su po uzrastima.

In-Greed voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da pominjao je u predavanju sad se sjetih. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam zasto ali nikada ne bih kupila knjige sa ovim naslovima da ne znam o cemu se radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, da znas, ja mislim da je generalno, IQ precenjen pojam ;)

Mirka90 i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali se dobro prodaje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo predavanje svima prepricavam i preporucujem.

Slazem se sa svime sto ste napisale.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koja je cena seminara za roditelje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, hvala ti što si ovako detaljno napisala iskustva sa seminara.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tangerine, u kojoj meri se ova metoda razlikuje od Motesorija, možeš li da napraviš neko poređenje, nakon uvida u ntc? Negde si pisala da nisi obožavalac Montesorija, pa me zanimaju prednosti i mane iz tvog ugla, pošto se meni čini da je suštinski odnos prema detetu vrlo sličan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tangerine,daj jos.Bas je ovo zanimljivo i korisno.Mirka,dobra tema.

Izmenjeno od strane Ummu
Tangerine i Mirka90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, posto je D preaktivan, mi smo sva ova ponasanja primijetili kod njega i vjerovatno da nismo znali za predavanja dr Rajovica bismo to sputavali u njemu iz straha da se ne povrijedi. Ono sto smo mi uradili, jeste ucinili svoj dom sto bezbjednijim za njegovo skakanje, obrtanje oko svoje ose, trcanje i igranje sa loptom, umjesto da ga sputavamo. Naravno, ima raznih nemoj i pazi, ali to je vec kada radi nesto veoma opasno, sve ostalo mu je dato na volju. Napolju se stalno penje na nesto, on ne hoda, trci, lopta mu je zapravo jedina "igracka" za koju je vezan.  S druge strane koncentraciju nema, paznju mu ne drzi gotovo nista, sa njim se nista ne moze raditi osim igrati fudbala ili kosarke ili nekog dobacivanja. To i radimo. 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledala sam snimak okacen u ovoj temi, na kraju predavanja je o slikovnom pismu (i pesmicama). Odusevila sam se jer Anka i ja inace obozavamo da ilustrujemo pesmice! Nije to nase doslovno rec po rec kao na snimku, ali je blisko tome: uzmemo bukvar, odaberemo pesmicu, procitamo je, a onda ilustrujemo sa sto vise detalja i hronoloski kao strip. Na kraju ponovo citamo a uporedo pokazujemo po crtezu tacno kako tece pesmica. 

jetzel pretzel, Mirka90 i Ilina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovu metodu san cula pre par godina,ali nisam znala detalje.Instinktivno je primenjujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.