odgovora

Objavljeno

Pokusavam na Bebcu da pronadjem nesto o Reikiju, ali bezuspesno. Pa hajde da ja otvorim ovu temu.

Praktikujem Reiki vise od pola godine, ali jos uvek sam pocetnik. Zavrsila sam prvi stepen i jedva cekam da zavrsim i drugi :wub:.

Iskreno u pocetku sam malo bila skepticna jer nisam bila dovoljno informisana i nije mi uopste bilo jasno kako sve to funkcionise. Ali misljenje sam brzo promenila kada sam videla da Reiki daje vidljive rezultate. Problem sa stitnom zlezdom imam vec 8 godina. Nakon par meseci praktikovanja Reikija moji hormoni su bili u granicama i sada ne moram vise da uzimam terapiju (naravno kod dr idem na kontrole redovno, nisam prekinula terapiju na svoju ruku). Reiki principi su mi pomogli u kriznim situacijama. Ponavljala sam ih kao papagaj kada kada sam bila ljuta, nervozna, tuzna... I tako sam uspela da prevazidjem neke teske momente.

Mnogo volim Reiki :wub: jer je to cista energija ljubavi koja nema negativne efekte i koja ne moze da naskodi nikome. Zato zelim da naucim vise o mogucnostima Reikija, a najbolji nacin za to je razmena iskustava :D

Da li jos neka clanica sa forum praktikuje Reiki ili je isla na terapije? Interesuju me vasa iskustva sa Reikije u toku trudnoce. Kazu da deca takodje jako dobro reaguju na Reiki energiju, da se pomocu Reikija lako snizi povisena temperatura bez sirupa. Da li je neko probao?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam išla na tai chi,negde sam čitala da je slično.Isto se otvaraju neke blokade u telu laganim pokretima kojima se prenosi nevidljiva lopta-chi.Baš mi nedostaje možda se i vratim tome.

Tai chi uključuje i pokrete i ujedno meditaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reiki je sposobnost kanalisanja zivotne energije. Energija se moze kanalise u svrhu samoiscelenja ili iscelenja drugih osoba, jednostavnim polaganjem ruku na bolno mesto.

Tek sam pocetnik tako da cu prekopirati definicije sa neta, da se ne bi zapetljala u objasnjavanju :D.

"Reiki je, najverovatnije, najstarija metoda unapređenja zdravlja, koja se zasniva na veštini korišćenja Univerzalne životne energije u cilju značajnog povećanja kapaciteta vitalne energije, jačanja odbrambenih sposobnosti organizma, unapređenja zdravlja, a takođe u cilju poboljšanja kvaliteta života.

Sa japanskog se Reiki prevodi kao:
Rei – Univerzalna, Božanska, Životna
Ki – energija.


Reiki veština omogućava proticanje kroz ljudski energetski kanal, a time i kroz telo čoveka one količine Životne energije, koja je potrebna da osoba postigne psiho-fizičku kondiciju.
Reiki veština je prirodna za nas, ljude. Nije nam nimalo strana i deluje sasvim poznato kada prvi put dolazimo u dodir s njenom većom količinom. Osećaj dubokog zadovoljstva, mira i sigurnosti ispunjava čitavo biće.


Kanalisanje i usmeravanje Životne energije za unapređenje zdravlja tradicionalno se vrši polaganjem dlanova na određenu oblast tela. Takvo znanje postoji u svakome od nas, kao genetski kod za samoisceljivanje. Potvrda za to je naše nesvesno polaganje dlanova na oblast koja boli: bilo da je to glava, zubi, stomak, srce, povreda i slično.
Čovek podsvesno zna da polaganjem dlanova na bolno mesto, ako ništa drugo, može da olakša bol.

Reiki metoda nema štetna dejstva, niti može biti iskorišćena u negativne svrhe. Kompatibilna je sa svim postojećim veštinama i metodama lečenja, kao i sa tehnikama za duhovni rast, pored toga poboljšava njihov učinak. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mariachi, cula sam za tai chi , to mi je malo slicnije jogi(bar mislim da je tako :D). Dok mi je Reiki slicniji bioenergije, samo sto bioenergeticari koriste svoju energiju dok Reiki prakticari koriste energiju iz svoje okoline, univerzuma.

Izmenjeno od strane Bubu 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grešiš tai chi nema veze sa yogom.

Mogu da ga praktikuju svi uzrasti.Uglavnom kad sam išla u halu pinki gde se održavao bili su stariji ljudi.Yoga je meni prebiše statična,tai chi mi je baš razmena energije o kojoj pričaš.Po definiciji je borilačka veština mada tako ne izgleda.

Baš sam u Igalu u novoj fazi videla da od terapija koriste za starije ljude i tai chi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo kao neka magija, kabala... Ispisivanje nekih simbola u vazduhu. Sta ako se pogresi neka rec, ipak mi ne poznajemo japanski jezik ili to moze i na našem? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grešiš tai chi nema veze sa yogom.

Mogu da ga praktikuju svi uzrasti.Uglavnom kad sam išla u halu pinki gde se održavao bili su stariji ljudi.Yoga je meni prebiše statična,tai chi mi je baš razmena energije o kojoj pričaš.Po definiciji je borilačka veština mada tako ne izgleda.

Baš sam u Igalu u novoj fazi videla da od terapija koriste za starije ljude i tai chi. :)

Reiki spada u tradicionalnu medicinu i u Srbiji je priznat od strane ministrastva zdravlja. Imaju neko Domovi zdravlja po Beogradu u kojima se mogu dobiti Reiki tretmani. Ne ukljucuje nikakvu fizicku aktivnost, zbog cega mi je najslicniji bioenergiji. Reiki je cisto kanalasisanje zivotne energije iz okoline u organizam. Kao punjenje baterija energijom :D

paper_moon i Sackili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo kao neka magija, kabala... Ispisivanje nekih simbola u vazduhu. Sta ako se pogresi neka rec, ipak mi ne poznajemo japanski jezik ili to moze i na našem? 

 

Nije magija nego energija, meni je to nekada bilo isto :P

Za simbole ne mogu nista da kazem jer jos nisam dosla do tog nivoa. Ali ako budem trebala bilo gde da ih pisem, valjda cu ih nauciti na vreme. :D

Lilith voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije magija nego energija, meni je to nekada bilo isto :P

Za simbole ne mogu nista da kazem jer jos nisam dosla do tog nivoa. Ali ako budem trebala bilo gde da ih pisem, valjda cu ih nauciti na vreme. :D

Gledala sam malo na netu da vidim o čemu se radi i vidim ispisuje rukom neke simbole iznad glave i izgovara ih. Pomislih sta ako ne izgovori pravilno pa se umesto izlječenja osoba npr pretvori u žabu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha ne brini pronacicemo ti princa i sve ce biti reseno :D

Salu na stranu. Reiki nema negativne efekte. Ako se nesto pogresi moze se samo desiti da je jacina energije slabija i time ima i slabije dejstvo.

Ali bez obzira na sve ja ne bi otisla kod nekoga u koga nemam poverenja da je strucan. Zasto da platim nesto ako mislim da to nece imati potpuni efekat. Pa ni cipele na nosim kod obucara u koga nemam poverenja. :P

Ako me razumes sta sam htela da kazem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smatram da je rekiki odlicna stvar.

Praktikujem nesto slicno ali samo na sebi i svojim najblizima. 

Najcesce to radim ako neko od mojih padne nezgodno, ukoci vrat ili ledja, sestri za glavobolje i slicno. Baki sam npr pomogla da ispravi prste sto dugo nije mogla i sada normalno koristi ruku.

Nikada se time ne bih bavila u smislu posla jer smatram da mi ne treba da se trosim na bilo koga, ima raznih ljudi i ne zanima me to.

Jednom sam doduse pomogla u banci sluzbenici na salteru , popunjava mi papir i kaze joj ukocen mi je vrat , meni bi zao pa je zamolim da izadje iz kabine i pomognem joj na sred ekspoziture.Zena pomera vrat u cudu, zahvaljuje se a koleginice zunule 

Prijatelji su mi kao porodica pa se i oni javljaju kad se pokvare:-D 

Sad ide sezona skijanja nadrljala sam :-D 

Nikakva slova ne pisem nad glavom ni slicno. Ovo sto ja praktikujem se zove kvantna transformacija i ima dosta dodirnih tacaka sa reikijem.

Kao sto si rekla radim iskljucivo kanalisanje energije ( bioenergije) koju svako od nas ima samo je ne koristi svako u istoj meri.

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.