odgovora

Objavljeno

Pokusavam na Bebcu da pronadjem nesto o Reikiju, ali bezuspesno. Pa hajde da ja otvorim ovu temu.

Praktikujem Reiki vise od pola godine, ali jos uvek sam pocetnik. Zavrsila sam prvi stepen i jedva cekam da zavrsim i drugi :wub:.

Iskreno u pocetku sam malo bila skepticna jer nisam bila dovoljno informisana i nije mi uopste bilo jasno kako sve to funkcionise. Ali misljenje sam brzo promenila kada sam videla da Reiki daje vidljive rezultate. Problem sa stitnom zlezdom imam vec 8 godina. Nakon par meseci praktikovanja Reikija moji hormoni su bili u granicama i sada ne moram vise da uzimam terapiju (naravno kod dr idem na kontrole redovno, nisam prekinula terapiju na svoju ruku). Reiki principi su mi pomogli u kriznim situacijama. Ponavljala sam ih kao papagaj kada kada sam bila ljuta, nervozna, tuzna... I tako sam uspela da prevazidjem neke teske momente.

Mnogo volim Reiki :wub: jer je to cista energija ljubavi koja nema negativne efekte i koja ne moze da naskodi nikome. Zato zelim da naucim vise o mogucnostima Reikija, a najbolji nacin za to je razmena iskustava :D

Da li jos neka clanica sa forum praktikuje Reiki ili je isla na terapije? Interesuju me vasa iskustva sa Reikije u toku trudnoce. Kazu da deca takodje jako dobro reaguju na Reiki energiju, da se pomocu Reikija lako snizi povisena temperatura bez sirupa. Da li je neko probao?

 

 

 

BgB, paper_moon, Sackili i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam išla na tai chi,negde sam čitala da je slično.Isto se otvaraju neke blokade u telu laganim pokretima kojima se prenosi nevidljiva lopta-chi.Baš mi nedostaje možda se i vratim tome.

Tai chi uključuje i pokrete i ujedno meditaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reiki je sposobnost kanalisanja zivotne energije. Energija se moze kanalise u svrhu samoiscelenja ili iscelenja drugih osoba, jednostavnim polaganjem ruku na bolno mesto.

Tek sam pocetnik tako da cu prekopirati definicije sa neta, da se ne bi zapetljala u objasnjavanju :D.

"Reiki je, najverovatnije, najstarija metoda unapređenja zdravlja, koja se zasniva na veštini korišćenja Univerzalne životne energije u cilju značajnog povećanja kapaciteta vitalne energije, jačanja odbrambenih sposobnosti organizma, unapređenja zdravlja, a takođe u cilju poboljšanja kvaliteta života.

Sa japanskog se Reiki prevodi kao:
Rei – Univerzalna, Božanska, Životna
Ki – energija.


Reiki veština omogućava proticanje kroz ljudski energetski kanal, a time i kroz telo čoveka one količine Životne energije, koja je potrebna da osoba postigne psiho-fizičku kondiciju.
Reiki veština je prirodna za nas, ljude. Nije nam nimalo strana i deluje sasvim poznato kada prvi put dolazimo u dodir s njenom većom količinom. Osećaj dubokog zadovoljstva, mira i sigurnosti ispunjava čitavo biće.


Kanalisanje i usmeravanje Životne energije za unapređenje zdravlja tradicionalno se vrši polaganjem dlanova na određenu oblast tela. Takvo znanje postoji u svakome od nas, kao genetski kod za samoisceljivanje. Potvrda za to je naše nesvesno polaganje dlanova na oblast koja boli: bilo da je to glava, zubi, stomak, srce, povreda i slično.
Čovek podsvesno zna da polaganjem dlanova na bolno mesto, ako ništa drugo, može da olakša bol.

Reiki metoda nema štetna dejstva, niti može biti iskorišćena u negativne svrhe. Kompatibilna je sa svim postojećim veštinama i metodama lečenja, kao i sa tehnikama za duhovni rast, pored toga poboljšava njihov učinak. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mariachi, cula sam za tai chi , to mi je malo slicnije jogi(bar mislim da je tako :D). Dok mi je Reiki slicniji bioenergije, samo sto bioenergeticari koriste svoju energiju dok Reiki prakticari koriste energiju iz svoje okoline, univerzuma.

Izmenjeno od strane Bubu 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grešiš tai chi nema veze sa yogom.

Mogu da ga praktikuju svi uzrasti.Uglavnom kad sam išla u halu pinki gde se održavao bili su stariji ljudi.Yoga je meni prebiše statična,tai chi mi je baš razmena energije o kojoj pričaš.Po definiciji je borilačka veština mada tako ne izgleda.

Baš sam u Igalu u novoj fazi videla da od terapija koriste za starije ljude i tai chi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo kao neka magija, kabala... Ispisivanje nekih simbola u vazduhu. Sta ako se pogresi neka rec, ipak mi ne poznajemo japanski jezik ili to moze i na našem? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grešiš tai chi nema veze sa yogom.

Mogu da ga praktikuju svi uzrasti.Uglavnom kad sam išla u halu pinki gde se održavao bili su stariji ljudi.Yoga je meni prebiše statična,tai chi mi je baš razmena energije o kojoj pričaš.Po definiciji je borilačka veština mada tako ne izgleda.

Baš sam u Igalu u novoj fazi videla da od terapija koriste za starije ljude i tai chi. :)

Reiki spada u tradicionalnu medicinu i u Srbiji je priznat od strane ministrastva zdravlja. Imaju neko Domovi zdravlja po Beogradu u kojima se mogu dobiti Reiki tretmani. Ne ukljucuje nikakvu fizicku aktivnost, zbog cega mi je najslicniji bioenergiji. Reiki je cisto kanalasisanje zivotne energije iz okoline u organizam. Kao punjenje baterija energijom :D

Sackili i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo kao neka magija, kabala... Ispisivanje nekih simbola u vazduhu. Sta ako se pogresi neka rec, ipak mi ne poznajemo japanski jezik ili to moze i na našem? 

 

Nije magija nego energija, meni je to nekada bilo isto :P

Za simbole ne mogu nista da kazem jer jos nisam dosla do tog nivoa. Ali ako budem trebala bilo gde da ih pisem, valjda cu ih nauciti na vreme. :D

Lilith voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije magija nego energija, meni je to nekada bilo isto :P

Za simbole ne mogu nista da kazem jer jos nisam dosla do tog nivoa. Ali ako budem trebala bilo gde da ih pisem, valjda cu ih nauciti na vreme. :D

Gledala sam malo na netu da vidim o čemu se radi i vidim ispisuje rukom neke simbole iznad glave i izgovara ih. Pomislih sta ako ne izgovori pravilno pa se umesto izlječenja osoba npr pretvori u žabu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha ne brini pronacicemo ti princa i sve ce biti reseno :D

Salu na stranu. Reiki nema negativne efekte. Ako se nesto pogresi moze se samo desiti da je jacina energije slabija i time ima i slabije dejstvo.

Ali bez obzira na sve ja ne bi otisla kod nekoga u koga nemam poverenja da je strucan. Zasto da platim nesto ako mislim da to nece imati potpuni efekat. Pa ni cipele na nosim kod obucara u koga nemam poverenja. :P

Ako me razumes sta sam htela da kazem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smatram da je rekiki odlicna stvar.

Praktikujem nesto slicno ali samo na sebi i svojim najblizima. 

Najcesce to radim ako neko od mojih padne nezgodno, ukoci vrat ili ledja, sestri za glavobolje i slicno. Baki sam npr pomogla da ispravi prste sto dugo nije mogla i sada normalno koristi ruku.

Nikada se time ne bih bavila u smislu posla jer smatram da mi ne treba da se trosim na bilo koga, ima raznih ljudi i ne zanima me to.

Jednom sam doduse pomogla u banci sluzbenici na salteru , popunjava mi papir i kaze joj ukocen mi je vrat , meni bi zao pa je zamolim da izadje iz kabine i pomognem joj na sred ekspoziture.Zena pomera vrat u cudu, zahvaljuje se a koleginice zunule 

Prijatelji su mi kao porodica pa se i oni javljaju kad se pokvare:-D 

Sad ide sezona skijanja nadrljala sam :-D 

Nikakva slova ne pisem nad glavom ni slicno. Ovo sto ja praktikujem se zove kvantna transformacija i ima dosta dodirnih tacaka sa reikijem.

Kao sto si rekla radim iskljucivo kanalisanje energije ( bioenergije) koju svako od nas ima samo je ne koristi svako u istoj meri.

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.