Pranje kose nakon porodjaja.

odgovora

Objavljeno

Ahaaa, sad sam skontala, da ne stojim iza glave bebi dok joj se obraćam. Kakva formulacija "ne gledati bebu preko glave".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako god, nestade netragom žena koja je započela celu ovu diskusiju! A možda je stvarno ozbiljno pitala, kakve ste...:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nestala sam vidim koliko je forum primitivan pogotovo DAME  koje su dale odgovor na ono sta sam pitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu..... ova se nije salila!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se nisam salila,kopirala sam ti za sve da znas sta ne valja:P

malagarava i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!

Ovako ja sam jedna starija mama misli starija od vas sigurno.

Mogla bih da dam svoj odgovor na ovu temu. Ja sam takodje cula za to pranje kose nije da se nesme prati kosa to su nase bake shvatale kao nekakvo "zlo" ili vradzbinu zbog toga sto nisu isle u skolu i obrazovale se. Istina je da se ne pere kosa prvih 40 dana, ustvari pere se kosa  :-)  ali ne zajedno sa cijelim tjelom. Nego prvo kosu opereš nagnuta nad kadom tako da bakcili iz kose ne dolaze do rane da se nebi upalila. Nadam se da sam vam malo pomogla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!

Ovako ja sam jedna starija mama misli starija od vas sigurno.

Mogla bih da dam svoj odgovor na ovu temu. Ja sam takodje cula za to pranje kose nije da se nesme prati kosa to su nase bake shvatale kao nekakvo "zlo" ili vradzbinu zbog toga sto nisu isle u skolu i obrazovale se. Istina je da se ne pere kosa prvih 40 dana, ustvari pere se kosa  :-)  ali ne zajedno sa cijelim tjelom. Nego prvo kosu opereš nagnuta nad kadom tako da bakcili iz kose ne dolaze do rane da se nebi upalila. Nadam se da sam vam malo pomogla.

 

E pa ovo je vec vrlo vrlo logicno i ima smisla.

hvala puno na odgovoru mamatata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek prvo operem kosu pa se onda tusiram,ne mogu zajedno nikako.

Joca77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumijem gospodju koja je postavila to jeste otvorila ovu temu sta znaci ovo ironicno "DAME".

Draga moja, ako si vec pitala i otvorila temu, trebala si kao gospodja Mamatata da das neki komentar il pojasnjenje "kako, zasto, zbog cega treba prati il ne prati kosu".

Ja se stvarno ne smatram DAMOM ama vala ni glibuljom. Svako radi kako misli da je ispravno pa tako i na ovoj temi je bilo zezancije ne na tvoj racun jer se ti nisi ni javila bez sad da nas pocastis ovim epitetom "dame" .

Svakako ovaj forum je DIVAN ♡ zahvaljujem se svima koji su dosada a vjerom da ce i u buduce biti tu da mi pomognu u nekim pitanjima i odgovorima i mojim nedoumicama od ♥♥♥

Kome se ne svidja ne mora ni da posjecuje ove stranice.

Tila, eleena, Naxy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je ocekivala da joj muskarci daju odgovore a ne DAME:P

Cupavica i Jeca&Nani volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja vala. To mi je smrt kad moram samo kosu da perem.

Cak i kad se farbam na kraju kad sve sperem i samo jos balsam imam da stavim, uskocim u kadu da bih je skroz isprala, nekako imam utisak da je ne isperem dobro.

 

A mamatata, jos samo jedno pitanje.

Kako s bacilima s ramena i ispod pazuha i ostatka gornje polovine tela, da li i oni dospevaju na ranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto dugo nakon porodjaja posebno prala kosu, a posebno se tusirala. Rana mi je bila velika i sama pomisao da mi se kosa upetlja dole me uzasavala. Dugo mi je trebalo posle zarastanja rane da se vratim na staro. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ee ja sam prala kosu u porodilistu,toliko sam se oznojila za vreme porodjaja da je to bilo strasno,tusirala sam se par sati nakon porodjaja,a kosu oprala dan posle toga,cak mi sestra dala fen da je osusim :D..Licno posle porodjaja pogotovo tih prvih 40 dana sam se tusirala 3 puta dnevno i prala kosu svaki drugi dan,nenormalno sam se znojila,ali sam takodje prvo iznad kade prala kodu.

Moja pesmica i Tila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva tema,ja ne verujem:lol:

Elem, perem kosu svaki drugi dan,bez obzira dal sam u trudnom,porodjenom,ili bilo kakvom drugom stanju!Ako mi kosa nije cista dzaba mi da sam se tusirala i ribacom cetkom!Isto ne mogu posebno,prvo jer mi nije to to,a drugo imam tus kabinu,pa bi se sva isprskala...

Inace ne razumem ljude koji kazu jaaao mrzi me da se tusiram/perem kosu itd,,meni je to uzivanje vise nego moranje,ja brate nebi legla u krevet neoprana,nema sanse! 

Maricia, Tila, Jeca&Nani i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha...baš tako.Ako mi je kosa prljava može ostatak tela da bude sređen do savršenstva, ne pomaže ni najbolja garderoba, parfem, šminka...jednostavno to nije to. 

40 dana? Kada ne bih oprala kosu 40 dana verovatno je ne bih ni imala nakon toga.Ili bih odrala glavu češući se ili bih se obrijala na ćelavo pa prala glavu uz svako pranje ruku :lol:

Jeca&Nani, Cupavica i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u porodilistu 4 sata nakon porodjaja oprala kosu ,inace se tusiram svako vece ,kada se ne bi istusirala mislim da ne bi mogla da zaspim ,a kosu perem svako drugo ili trece vece ,sada imam veliki problem sa kosom dojim bebu 8 meseci ,3 meseca nakon porodjaja kosa je pocela uzasno da mi opada i to bas ,skratila sam je dosta ,i dalje opada ali kao nesto manje ,da li neko ima neki savet? inace su mi rekli da dokle god budem dojila bebu da cu imati problem sa tim .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u porodilistu 4 sata nakon porodjaja oprala kosu ,inace se tusiram svako vece ,kada se ne bi istusirala mislim da ne bi mogla da zaspim ,a kosu perem svako drugo ili trece vece ,sada imam veliki problem sa kosom dojim bebu 8 meseci ,3 meseca nakon porodjaja kosa je pocela uzasno da mi opada i to bas ,skratila sam je dosta ,i dalje opada ali kao nesto manje ,da li neko ima neki savet? inace su mi rekli da dokle god budem dojila bebu da cu imati problem sa tim .

Nema saveta, sačeka se nekoliko meseci da otpadne "višak" kose iz trudnoće i sve lepo samo prođe. I da, kod mene dojenje nikakve veze sa opadanjem kose nije imalo, tako da, pusti priče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kosa uopste nije opadala nakon porodjaja a ni dok Sam dobila... sad malo,Ali nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidis,meni je kosa opadala u velikim pramenovima sve dok sam dojila...Kose mi je bilo strasno zao tada,navikla sam da je ima :) ali,cim sam prestala da dojim,izrasla je opet.

Jeca&Nani voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da opada dok god se doji, ja ne bih ni dlaku na glavi vise imala. Nisam cula da je to povezano. A eto, sto kaze Zoxx, svakako izraste posle.

Voljena i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.