Pranje kose nakon porodjaja.

odgovora

Objavljeno

Hvala,sad si nas edukovala. Samo kasno. :-P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahah e hvala ti Elena hahahahaahhhahahahahaha vrh...znaci ja podizem probleme od djece iju iju iju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptir me je dotukao. Ne pamtim da sam se ovako slatko smejala. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptir me je dotukao. Ne pamtim da sam se ovako slatko smejala. :D

E to, bas sam krenula da jurim leptirove po kraju, dobro sam procitala ovo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam dal' ovo vazi i za nas sto pokusavamo da ostanemo trudne - da ja prestanem da se zapiram i perem kosu vec sad - sto je sigurno, sigurno je ;)

A i leptirove da ostavim na miru. Kad vec ne valja.

Zelenooka ;-) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crni leptiru, bezi u noc,

jutro NE cekaj, TRUDNICA MOZ' DOC'!!!!

 

Sanja 79 i Tila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno sam znala da sam napravila neko s***e. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad ja potpuno ozbiljna.. znam za nepranje kose za kinesku medcinu, odnosno cula sam za njihovo verovanje da je najvise nase energije gore u glavi i da veruju da se pranjem kose gubi ta energija, mada ta veza energija-glava je prisutno i u drugim kulturama kroz simbole, npr kad sveci imaju oreol itd. verovatno je to uverenje za fragilne porodilje poteklo odatle (od straha od bolesti i prehlade, pogotovo ako se uzme u obzir da u dobrom delu siromasnog sveta ljudi nemaju za grejanje), logicno zar ne.. ne zivimo svi u istom veku

Nice, Vuciguraj i zlatni papagaj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovali ili ne, moja cimerka iz bolnice <ona ista gore pomenuta) je radila ovo

Kad trudnica pođe na porođaj, u bolnicu, treba da uzme živo jaje i pusti ga u nedra kroz majicu (bluzu) da padne, dole, na zemlju i razbije se; porođaj će glatko proći.

Treca cimerka (inace babica) joj je to radila, ja sam vec napustila sobu pa kad smo se dole u porodilistu srele prepricavala mi je dogodovstine.

Kaze pola dana je provela pricajuci joj sta jesu a sta nisu bapske price.

 

Salu na stranu.^_^ s leptirovima se ne bih salila a vala ni s ribom-dakle cirka 1i po godinu nema ribe na meniju!

Inace ya pojedine od ovih obicaja znam da se uveliko praktikuju u kraju odakle dolazim.

-da se nista ne ukrade jer ce ostati beleg (ziva istina kunu se)

-da se na babine ne ide dok imas menstruaciju

i jos pojedine u koje nije da veruju ali zabavno je verovati (tipa razna testiranja da li nosi musko ili zensko). Ako ima gorusicu da ce imati puno kose..

Da sam tamo bila u danima nakon porodjaja i trudnoci verovatno bih se naslusala jos brdo drugih obicaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ne verujem! :mellow:

Sta Marina? Da nas ima budala koje peremo kosu poslije porodjaja??

Eto vidis, svega u basti Bozijoj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kazem nesto uvezi gorusice u trudnoci sto pomenu malagarava.Ja ne vjerujem u te bapske price ali desila se mozda slucajnost a bogami mozda je i tako.Ja sa O nisam imala gorusicu i rodio se celo-globus :lol: sa S sam imala odrala me,i rodio se stvarno sa kosom.

Pa sada razmislite o pranju kose :P nemo' da bude da vam nije zena rekla pa posle kuku -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno ti si na vrijeme pa pamet u glavu...copi pejst text i u rami da se ne omrcis kao mi ... ja ga necu zaspijevat nocas od muke ....

Iznad kreveta cu da okacim, k'o 10 zapovesti ;) I Hazbnd da prestane da se zapira i pere kosu pa da anuliramo jedno drugom miomirise. 

Verovali ili ne, moja cimerka iz bolnice <ona ista gore pomenuta) je radila ovo

Kad trudnica pođe na porođaj, u bolnicu, treba da uzme živo jaje i pusti ga u nedra kroz majicu (bluzu) da padne, dole, na zemlju i razbije se; porođaj će glatko proći.

Treca cimerka (inace babica) joj je to radila, ja sam vec napustila sobu pa kad smo se dole u porodilistu srele prepricavala mi je dogodovstine.

Kaze pola dana je provela pricajuci joj sta jesu a sta nisu bapske price.

A drugo pola dana 'lagano' se poradjajuci? :D
Zato ja planiram apartman - niciji zivot da se ne dovodi u opasnost... ni moj ni tih sto propustaju jaja kroz nedra. 

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego žene da vas pitam nesto. Treba gosti da mi dodju za vikend pa jel smem bar da se operem odnekle i donekle,  sto bi rekla moja baba? Ili možda da pustim muve da lete oko mene

 

ma jok Anchi,ne brigaj za muža.... nego jel imaju ti gosti male djece?ako imaju,ostavi muhe,super ćeš da poslužiš kao društvena igra za ekipu,svakome muhomlat,i navali,pa tko umlati više :D

Ummu, MimaS, pahuljica1 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta Marina? Da nas ima budala koje peremo kosu poslije porodjaja??

Eto vidis, svega u basti Bozijoj :D

Ma jok, nego skontah da zivim u neznanju covece. Zamisli, ja sam se okupala cela odmah posle porodjaja, i to sva tri puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno, sto si jurila leptire, jurila.

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja reko da joj otvorim oci,da ne gresi kao sto smo mi gresile,kosu nemoj nikako prati vezi neku maramu i bices mirna 40 dana,nigde ne vodi bebu ni ti ne idi 40 dana ni do prodavnice,a nemoj se nikako ni cela kupati da ne dobijes odlivni odnose 6 nedelja nikako ne valja za muskarca:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najveći hit ono sa daždevnjakom hahahahha pukla sam kad pročitah i da trudnica ne sme da se šeta po komšiluku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENE, DA LI VI ZNATE DA IMA LJUDI KOJI STVARNO VERUJU U SVE TO I KOLIKO SE OPTERETE. JA SAM SOKIRANA OSTALA, I REKLQ IM AMAN! MENI SU MLADE MAME GOVORILE (83'GOD) JOJ NE TERAJ MACKU NOGOM BICE TI DLAKAVO DETE, ILI ZA PELENE DA SE NE IZNOSE IZ DVORISTA.... DA NE PRENOCI VES BEBIN NAPOLJU JER MRACNE SILE CE NA NJIH, BEBU NE SETATI ZBOG MRACNIH SILA ITD. ALI DA SE NE KUPAM I NE PEREM CELU TRUDNOCU TO MI BIO VRH KAD SU REKLI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dazdevnjak je hit! Jos kad bih znala kako izgleda...

Dakle  sedis kuci 11 meseci, ne jedes ribu 2 godine. ne juris leptire i dazdevnjake.

Mislim da bi tu trebala da si u safe-zoni.

 

Nego mogla bi tema da se preimenuje u mitovi vezani za trudnocu i porodjaj.

Recimo to za gorusicu, nisam nesto imala gorusicu, a beba je bila mali cupavko.

 

Za ishranu se kod mene poklapa.

Kiselo mi se jelo, slatko nisam mogla da smislim. 

Eto vidite, ziva istina-_-

Tila, Sena13 i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kad trudnica ide uz brdo ne sme da vidi daždevnjaka! :lol::lol::lol::lol:

Najtužnije je što sam deo ovih stvari slušala u trudnoći i to od ljudi za koje nikad ne bih rekla da veruju u takve stvari, pa sam svakoga od njih zamolila da mi logički objasni zašto sme ili ne sme i sl.

A obožavala sam i da ih pustim da proriču kog će pola biti beba, pošto sam radila AC pa sam znala da je dečak :D Mada je bilo i onih koji su bolje znali od medicine, pa govorili videćeš kad se porodiš da će biti devojčica i sl.

Izmenjeno od strane Tila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam bila mala, doktor mi propisao boce u guzu da primam, i mama me ubijedi da mi je dazdevnjak uskocio u guzu i sad pravi dar mar tu, i da bi ga istjerali moram da primam boce :wacko: dosjetljiva mama, nema sta :D

Vjerujte, cak i pred kraj osnovne skole sam ga izbjegavala, zaobilazila debelo i strahovala da mi ipak nije uskocio u guzu :ph34r:

A i dan danas mi nije svejedno kad ga vidim. ^_^ jadnicak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, mala laž ali sa dugotrajnim posledicama :D 

 

Cupavica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato dobro paziti sta djeci reci :)

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.