Pranje kose nakon porodjaja.

odgovora

Objavljeno

Ubrzo mi je termin,ako neko zna neka mi objasni odnos., napise da li je tacno da se KOSA nesme prati 40 dana posle poroda ? 

Hvala unapred!

Ti si sigurno ozbiljna, izvini na sali  mozda ti je najbolje da pitas dr. Sto se tice toliko dana da ne peres kosu mislim da je van pameti. Jedino sto mozda nije preporucljivo prati kosu skupa sa tjelom radi reza o tome se posavjetuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosa se ne sme prati,a kupanje sto redje,ako se bas jako usaftas,malo se plahni. I to iskljucivo levi,pa desni pazuh u kruznim pokretima da oteras zle sile,majka i beba nikako iz kuce ne smeju zbog vestica.

Cuvaj se ljudi sa urokljivim ocima.

:lol:

 

ahahhaa...... Sad sam se setila da jr meni jedan stariji lik rekao, pa jrl ti znas da se u trudnoci ne smes kupati ni tusirati! Zamidli tek to!

Tila i Jeca&Nani volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad malo ozbiljno! NEKADA je stvarno vazilo pravilo da se zena ne kupa i ne pere kosu za vreme svakok krvarenja jer kao fol da ne bi doslo do odliva! E to je kao razlog, i znam starije zene kohe su govorile JOJ KAKO ZENSKO SMRDI KAD IMA! Pa mislim se u sebi kako i ne bi? Zamisli tu krv ustajaju od nedelju dana FUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJ! Tusiraj se redovno, odrzavaj higijenu! Ja sam svaki odlazak u wc isla pod tus, lakse mi bilo to da saperem nego da brisem, a kosu sam prala kad sam stigla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barem ste se salile na moj racun hahaha 

Ja mislim da ove DAME sto se hvale sa kupanjem to retko rade  :-)  a tek kakva im je kuca,posteljina,ves mogu da zamislim. Nemaju drugog posla citav dan fb,forumi,.... muz dodje sa posla nema sta da jede ....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi pored šampona za suvo pranje uopste iko prao kosu, nevezano posle porodjaja ili ne. :D

Zelenooka ;-) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barem ste se salile na moj racun hahaha 

Ja mislim da ove DAME sto se hvale sa kupanjem to retko rade  :-)  a tek kakva im je kuca,posteljina,ves mogu da zamislim. Nemaju drugog posla citav dan fb,forumi,.... muz dodje sa posla nema sta da jede ....

 

 

nemoj se ti sekirati za to 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Barem ste se salile na moj racun hahaha 

Ja mislim da ove DAME sto se hvale sa kupanjem to retko rade  :-)  a tek kakva im je kuca,posteljina,ves mogu da zamislim. Nemaju drugog posla citav dan fb,forumi,.... muz dodje sa posla nema sta da jede ....

 

 

Glibulje, ja ti kazem, muzevi gladni, djeca placu, kuca smetliste, a kosa cista. Sramota.

Izmenjeno od strane In-Greed
Ummu, Naxy, Maricia i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seko jel smem ja da se kupam? Deder kaži, prošlo 4 mes, nisam ni dobila, dakle ne krvarim, muža ne'am da mu spremam ručak, posteljinu sam prala za Uskrs, će da tera do Božića, da se plaknem a? Il' da čekam još malo? B)

Ma studeno, nEje zor, će utepa promaja! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ingrid, pesmice, okupaste li se vas dve? 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, ovim iz caskanja od 0 do 6 m. deca jos nisu poskocila da bi se mogle bas kupati. Dok ove iz starijeg, moze pokoja tusiranje. Moje licno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uffff sto se na ovoj temi nesto usculo, i u Svedskoj se osjeti :blink:

Anchi82 i Nice volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da ovo ima samo kod kineza. Naime, nedavno na tv-u gledam kineskinja se porodila u Norveskoj i pred kamerama govori muzu da se ne izlane pred njenom mamom da je oprala kosu(a kosa joj sva fina, cista, leprsava, rascesljana, mama nece primjetiti :D)i pojasnjava gledaocima da je to njihov obicaj da porodilja 40dana ne smije prati kosu i jos stosta.

EricaAstronomica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.