Noćni strah

odgovora

Objavljeno

Jesam, Daniela, stvarno. Izvini. Ali inspirises me jednostavno. Svaki put kazem sebi 'nemoj, Andi', ali jace je od mene. :( Samo nemoj, ljubim te, da se opustam, tek tad te ne bih ostavljala na miru.

'vako i meni bese svojevremeno, al' se izborih. Znas onaj osećaj kad ti djavo ne da mira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'vako i meni bese svojevremeno, al' se iznorih. Znas onaj osećaj kad ti djavo ne da mira?

Za tebe onda ne vredi izlivanje strave. Pravo na isterivanje đavola! :D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ode tema u propas' :D

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za tebe onda ne vredi izlivanje strave. Pravo na isterivanje đavola! :D:P

Ma koje izlivanje samo vudu magija, vune prnje itd. Odavno sam ja to raskrinkala, sto se mene tice nek' se s brkatim vragom sad drugi gonaju, ja sam presla u sledeci nivo i sad sam u fazi nirvane. Ili, postala sam beli čarobnjak, marsovac itd.

Moja pesmica i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala takve probleme sa bliznakinjamaod silnog placa su i povracale u snu, H se znala setati po sobi u snu. Znam da kad sam ih iznosila u drugu prostoriju one bi prestajale. Samo da izadju iz one u kojoj su. To ih je smirivalo. Eventualno privijem ih jako na grudi da cuju otkucaje srca i pevusim im tiho. Nikakva prica nikakvo budjenje. To bi samo jos gore napravilo. I Hvala Bogu gotovo je to. A svake noci se desavalo od lad su pocele setalicom da idu pa sve do mozda 4god. Bila hronicno neispavana,budili su jedna drugu pa onda i batu koji je bio beba. Al samo sa njima sam imala takav problem. Sa ovo dvoje ne. I nadam se da necu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice te saljivanje strave ,i meni je neka tetka babuskara rekla dadodjem kod nje dato uradi,inace je vestica, ja je pogledala samo belo.i posle oterala u tri lepe. Oduvek sam.mrzela te gluposti i crna magija i sva ta sranja. Secam se kad sam bila mala da mi je baba bajala nesto pred spavanje,i to.me je i tad uzasno nerviralo. Babske stvari.

A sto se tice krstenja,koje je neko ovde spomenuo,posle njega su postala sasvim druga deca.

Licno sam bila svedok ,u jednom anastiru kraj novog sada,kad su monahinje citale neke molitve ,a devojka je vristala i otimala se tamo. Uzasan prizor. Ta je bilo na kraju nemam pojma nisam mogla da ostanem do kraja a bilo mi glupo d ih pitam. Sad kad sam bila saH u bolnici u sobi pored je bila devojcica,kazu psihijatrijski lucaj, s nkim cudnim nnapadaima. Samo se u snu digne gore, ppcne da cvili, i onda glavom levo desno pogleda i pocne da bezi u cosak kreveta kao da vidi ispred sebe nesto.i ooet pada i nastavlja da spava. Najezila sam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na svim odgovorima,sad mi je lakse.U sustini sam sve zivo procitala o tome i sve znam,ali sam se nadala da ce neko imati neki magicni trik za resavanje problema.Ipak cu morati da cekam da ga prodje.

Naspavacu se kad umrem :)

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno sam bila svedok ,u jednom anastiru kraj novog sada,kad su monahinje citale neke molitve ,a devojka je vristala i otimala se tamo. Uzasan prizor.

Tome sam i ja prisustvovala jednom prilikom dok smo obilazili Manastir Sopocani. U uglu je deovjka klecala na kolenima, vristala, a svestenik je citao molitvu, roditelji su je drzali, skroz cudan prizor, nisam znala da se to kod nas praktikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas vratite se na temu .

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tome sam i ja prisustvovala jednom prilikom dok smo obilazili Manastir Sopocani. U uglu je deovjka klecala na kolenima, vristala, a svestenik je citao molitvu, roditelji su je drzali, skroz cudan prizor, nisam znala da se to kod nas praktikuje.

I koja je razlika? Obred je i jedno i drugo. Samo sto je ovaj drugi obred opste prihvacen i ne osudjuje se od sire zajednice ;)

Za mene su obe stvari bajanje i cista budalastina!!!

Sve u svemu ja licno smatram da se nocni strahovi ne trebaju olako shvatiti. Ne treba ni paniciti, ali kao sto vec rekoh ne postoji lecenje nocnih strahova, vec "lecenje" tj rad na onome sto uznemirava dete. Oni ne mogu da izmetabolisu odredjene situacije, potisnu mozda (zato i nisu nocne more vec nocni strahovi koji su druga kategorija) i treba raditi na ojacanju odredjenih mehanizama da bi se dete bolje sa tim izborilo.

Kod starije dece ja licno smatram da je lakse jer kroz razgovor, igru moze da se vidi muci li sta dete i sta je to sto je drugacije u odnosu na period kad nocnih strahova nije bilo...

Ali ovo je moj licni utisak.

Ja cu samo jos reci da onog momenta kada sam popravila neke stvari kod mog deteta, tj nasla drugaciji pristup da su oni prestali. Pretpostavljam da ce se opet javljati kada bude u regresiji ili kada bude sticao nova saznanja, ali cu opet poraditi na senzornim problemima itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eksorcizam? nisam ni ja znala da se kod nas to radi.

Procitajte "ljubav i drugi demoni", eto pre 500 godina i danas-isto skoro.

Mada "u odbranu" izlivanja strava" i meni su to radili kad sam bila mala-na nagovor seoskih baba, posto je to naucno dokazano efektivan metod za oslobadjanje od nocnh strahova. -_-

da l je delovalo, nemam pojma.

licno smatram gluposcu kao i sve ostale bajalice.

i opet odoh OT ali nedavno smo u drustvu pricali o tome, mnogo obrazovanih ljudi se bavi tim glupostima.

(drugaricinu drugaricu ostavio muz -_- pa je jelte potrazila odgovor kod vracare umesto malo introspekcije da je radila-ova joj je rekla da mu je, naravno, nesto nabaceno, al ce joj se vratiti na kolenima-srecan hepi end se nazire, i vuk sit i ovce na broju :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj sad vi meni recite zasto je toliki problem sto sm ja napisala STA je salivanje strave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I koja je razlika? Obred je i jedno i drugo. Samo sto je ovaj drugi obred opste prihvacen i ne osudjuje se od sire zajednice ;)

Za mene su obe stvari bajanje i cista budalastina!!!

Ne bih bas rekla da je opste prihvacen, sumnjam da neko zna da se to uopste radi kod nas?

Nisam bas nesto pratila to salivanje strave (smesnog li naziva), ovako na prvu ruku bih rekla da potice negde iz Istocne Srbije? Daniela rece gore da se pije voda sa olovom. Dete pije vodu sa olovom? Uzas.

Opet kazem, nemam pojma mnogo ni o jednom ni o drugom obredu, samo sam prisustvovala tome u manastiru i nasla se u cudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iju, nije ni cudo sto imam averziju prema crkvi..i ja bih vristala da tamo klecim na kukuruzu a svestenik da mi poje nesto :D

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa radi se i kod nas u crkvama to isterivanje demona, samo pretpostavljam ne u svim i ne radi svak. Koliko znam postoje odredjeni sveštenici koji su za to posebno obuceni. Detalje ne znam.

Sto se tice tog salivanja olova ili cega vec nemam pojma, ali cula sam da to mnogi praktikuju. Moja mama je imala strinu koja se bavila slicnim stvarima ali ona je vise bila travarka. Ona je je nesto sa ugljem radila pa davala to ljudima da piju. Ali to je i ovako dobro za pročišćavanje ( aktivni ugalj sto se prodaje u apotekama) pa i ima smisla- bar smo tako ja i moj ujak, inace stara komunjara, diskutovali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je gasenje ugljevlja. Moja baba kad vise nije znala sta ce od ocaja kad sam bolesna, na kraju zapali tri sibice i ugasi i casici vode i kao da se popije ta voda. Ma idi bre baba :D na kraju bez antibiotika nista. E u tome je poenta, da nema medicine i ja bih mozda iz ocaja gasila ugljevlje, ali nema potrebe ovo je neko drugo vreme.

Znate, meni je sin toliko danas vristao po ulici i prodavnici da su ljudi mislili da ga je spopao ne jedan, vec tri demona.

Poenta? Leci rad sa decom i poznavanje problema, nikakva krstenja, manastiri, strave i olova. Ko hoce od odraslih nek se veze za konopce pa nek se bucka u osvestanu vodu, al sto se dece tice no no...

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam našao temu, ako postoji obrišite.

Naime, da li ste imali iskustva sa noćnim strahom kod deteta? 

Večeras, posle pauze od pre par meseci, ponovo mi se dečak nešto uplašio.Prvi put kada se to dogodilo, bio sam baš uplašen, posle sam nešto malo gledao, čitao, raspitivao se i dr kažu da je to manje više normalno.

Ako neko ima takva iskustva ili neka saznanja, neka napiše.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.