Kada je pravo vreme za porodilište?

odgovora

Objavljeno

Iznecu moj porođaj nekim hronološkim redom pa možda nekome i pomogne ( meni prvoj da ne žurim sledeći put :lol: )

23:45 puca vodenjak

23:50 budim muža (trebalo mi je par minuta da skontam da se nisam upiškila)

01:30 (otprilike) smo na prijemu u porodilištu

pregled, merenje, brijanje, klistriranje, dopisivanje sa unezverenim mužem ( stigao je bezbedno kući, nikoga usput nije probudio - nisam dala da prepada ni moje ni njegove u sred noći, objasnila mu kako da uključi veš mašinu )

03:30 sam u boksu i počinju redovne kontrakcije, čini mi se na 20 minuta, 2 prsta otvorena

oko 04:30 porađa se žena s moje leve strane ( srele smo se na prijemu, treće dete ) Kad ću ja?

oko 06.00 časova porađa se žena sa moje desne strane ( prvo dete, bila je u boksu kada sam došla). Kad ću ja?!!!

tu negde prestaju i kontrakcije ( koje olakšanje ) i počinju naponi

07.30-08.00 smena lekara i babica, dr.me pregleda i kaže "Blizu smo, 9 i po prstiju si otvorena, idem da popijem kafu pa da završimo" ( ubila bih za malo tečnosti, voda, voda, vodaaaaaa )

08:50 na 1,2,3 izleće moje Sunce 

E sad kada pogledam vremenski period od momenta pucanja vodenjaka pa do samog kraja, ne bih odmah žurila u bolnicu, već bih lagano popila kafu pa krenula oko 03.00 casa....Ali prvi put je prvi put :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super tema! :)

Hvala :-)

U mojoj blizini zive mlade prvorotke koje ce ubrzo da se porode,sada ih interesuje sve vezano za porod, ja sam im predlozila da citaju bebac forum jer tu ima sve sta im je potrebno i mogu puno da saznaju. 

pricalica i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su babice u skolici ovako rekle:

1.)pucanje vodenjaka. Vrlo važno je ne tusirati se jer se time navodno olakšava put flori i fauni iz odozdo ka gore(od ju nou vat aj min).

2.)BH kontrakcije na manje od 10min.

3.)Prave (pojasni bol koji ide od krsta ka donjem stomaku, vezan za kontrakciju), takodje na manje od 10min.

4.)ispadanje sluzavo-krvavog čepa

Naravno, pri bilo kakvom krvarenju, sumnji na curenje plodove vode, dužem mirovanju bebe-odmah u porodilište.

Ja nisam najbolji savetnik jer, iako teoriju znam, u praksi sam zakazala. U prvoj trudnoći sam čak tri puta kretala u porodilište, uredno spakovana, misleći da je to-to, no medjutim nije bilo. Sva tri puta su me uredno zadržali preko noći u pripremnom delu porodilišta, prikacenu na ctg po čelu noć i pustili ujutru kući da im dodjem opet. Tek sam se iz četvrtog puta porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin bio 27sept.pocetkom devetog meseca radila sam bris,imala sam streptokoku u vag.ili cervikalnom. I sad 08.sept.stavljam vaginaletu,lezim posle da se rasopi i osecam mokro. Reko vaginaleta... medjutim bilo je cudno mokro. Odem do kupatila skontam da to nije procurela vag.odemo do bolnice,tamo je ustanovljeno da.je.naprso vodenjak. Ostala.pet dana i otisla kuci. Oko 20poslata u bolnicu jer je ctg pokazao kontrakcije(ili.nisam osecala,nijr.ih bilo ili nisam znala da prepoznam ili )lezim 4dana,kaze ginekolog idi.kuci nije ti nista. 23stižem kuci,isla muzu da kupim trenerke pesacila dosta.ujutru 24meni se piski. Odem piskim,primetim cudan sekret(zapravo je pocela plodova voda da ptice)i tako par puta i skontam da nesto nije u redu..odem do.mame rucam,odem do.lekara dobijam uput za bolnicu. Stižem oko 14h,oko 15h dok sam cekala,bila sam mokra. Primiki su me. Nije bilo bolova nikakvih sem jaaako blagih mensttualnih sve do 255sept.5ujutru. Tu pocinju kontrskcije da dolaze jace.i redovnije. Pola osam su vec dosta bolne. U 9h dobijam klizmu,tusiram se. U 11h idem u.boks kontrakcije su tu jaaako bolne,jako mali razmak. 12h epidural(spas) i u 13.52h rodjen je zabac. Ovo je moja."skracena"verzija :D

Izvinjavam se na dugom postu,ali imala sam zelju da napisem. :)

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka zena je prica za sebe i ne mozes tacno odrediti vreme polaska u bolnicu.

sa prvim sam isla na indukovan porodjaj. Stavili me na ind oko 18h, probusili vodenjak i krecu muke. Ni ne secam se tacno svega ali duuuugo je bilo na dva min. Porodila se u 21.18.

a sa drugim sam se jedno jutro probudila, sest dana pre termina, nju ne osecam specijalno. Odem u wc gomila sluzi, nazovem babicu, kaze i moze i ne mota da znaci nesto. I tako celo pre podne osecala stezanjr na pet min ali ne boli. I stane. Oko cetiri opet goooomila sluzi braon i opet na pet min stezanja. Oko devet dodje prijat da bude sa malom i nagovori m me da odem da me pregledaju. Ja tamo na prijemu oko pola jedanaedt kazu cetiri prsta ostani. Klistir i ciscenje i oko 23.45 ja u sali. Babica stavi braunulu i meni vodenjak odjednom sam puca. Jel osetis nesto, ja reko NE i odjednom ogroman napo, kaze ona pa ti moras odmah na sto. I tako se ja porodim u 00.01!

zato stvarno ne znam kako pametno posavetovati prvorotke kad je krajnje vreme za odlazak u porodiliste. Obicno prvi porodjaj ide sporije a ipak sve je individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, kad bih znala... :D

Ono sto vam je sumnjivo, odete i proverite kod dr. Toliko.

Meni je prvi porodjaj prosao prilicno bezbolno, sto se tice kontrakcija, i tih cudesa, dok je drugi prica za sebe. Kontrakcije su krenule odjednom, na 2 minuta u trajanju od minut. E sad, posto iskustva sa vodenjakom nemam, za kontrakcije mogu reci samo da nema sanse da ih zanemarite, jer dok traju, boli i kad stojis, i kad lezis i kad sedis. Meni je to bilo bar pokazatelj da se nesto desava :)

( ne znam koliko je to "normalno" i dobro za bebu, ali dok sam cekala dr da popije kaficu pa da me pregleda i znojila se od bolova, lakse mi je bilo kad sedim na necemu tvrdom (bez daljih aluzija, molicu :P ))

I naravno, sve se razlikujemo, tako da... dr ipak znaju najbolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam iskustvo sa pucanjem vodenjaka i da sam malo zakasnila porodila bih se u kolima. Bila sam sigurna i kada je pukao vodenjak da nista nije strasno i nista nije hitno jer bolove nisam imala (to sto me malo boluckalo je zanemarljivo). Pa sam sedela, pila kafu, pa vecerala (nocu u 3h) a vodenjak pukao u 2h i krenula u bolnicu tek oko pola 4, da bih vec oko 5h oposlila poso. To je ukupno 3h razlike od pucanja vodenjaka sto i nije tako puno :D 

Kad bi bilo sledeceg puta, bila bih obazrivija, nisam verovala da sve to moze tako brzo da ide :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ako nema nikakvih desavanja, kao kod mene, odes na dan termina da vidis sta dalje..neki puste i do dve nedelje da se prebaci termin a neki ne duze od 2-3 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam iskustvo sa pucanjem vodenjaka i da sam malo zakasnila porodila bih se u kolima. Bila sam sigurna i kada je pukao vodenjak da nista nije strasno i nista nije hitno jer bolove nisam imala (to sto me malo boluckalo je zanemarljivo). Pa sam sedela, pila kafu, pa vecerala (nocu u 3h) a vodenjak pukao u 2h i krenula u bolnicu tek oko pola 4, da bih vec oko 5h oposlila poso. To je ukupno 3h razlike od pucanja vodenjaka sto i nije tako puno :D 

Kad bi bilo sledeceg puta, bila bih obazrivija, nisam verovala da sve to moze tako brzo da ide :lol:

ma meni od pucanja do porodjaja 10 min! Ja sam sad u strahu da mi ne pukne kuci majko mila! Smejale mi se babice da ce hitna dolaziti po mene i bebu a meni nije smesno! Treba opet da se porodim za koji dan.

andisam, crnokosa i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je od pucanja vodenjaka do porodjaja proslo 15 sati. Vodeljak pukao 05.04. u 18h a ja se porodila 06.04. u 9.30h. U porodilistu sam bila posle nekih dva sata. Onda krecu pregledi, ctg, merenje itd, a bolova nigde. Oko 22h osetim prvu jacu kontrakciju, odvode me na pripremu. Na sto lezem u 23h, pocinje da deluje epidural i sve se smiruje. Dr me pregleda i kaze da necu do jutra. U 8h dolazi druga smena doktora, pregledaju me, kazu jos malo. I posle sat ipo iz tri napona dolazi moj mis. Malo sam oduzila ali tako je bilo:). Dolazimo do zakljucka da je stvarno sve individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi pa jos bolje ako to brzo oposlis! Za svaki slucaj ti budi uvek u pripravnosti, pa i da pukne kuci (i meni je kuci) da krenes odmah :D Bolje nego da te tamo silom satima otvaraju, uh -_-  Zelim ti da sve prodje sto lakse! :)   

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sto kaze Lulu, bas sve je individualno, nijedan s nijednim porodjajem isti nije :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(Ninimimididi pa jos bolje ako to brzo oposlis! Za svaki slucaj ti budi uvek u pripravnosti, pa i da pukne kuci (i meni je kuci) da krenes odmah :D Bolje nego da te tamo silom satima otvaraju, uh -_-  Zelim ti da sve prodje sto lakse! :)   

HVALAAAAA..... ALI STVARNO ME STRAH.... Sve je spakovano al do porodilista imam najmanje pola sata, i to da nije guzva u saobracaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve imam utisak da se takve stvari desavaju nocu (iako znam i neke slucajeve u "dnevnoj varijanti") :D pa ako bude nocu onda nema mnogo guzve, uglavnom...mada kad god da bude nece beba dok nije pravi cas :lol: Samo hrabro B)

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dnevna,preppdnevna varijanta. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kontrakcije krenule u 1 nocu, u 5 smo krenuli u porodiliste, stigli u 6, u 7 legla na sto, u 9:20 se porodila. Mislim da smo savrseno ispostovali tajming.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put otisla odmah maltene,jer mi je pukao vodenjak. Kontrakcije isle skolski,na 20min,pa na 10... Kad su bile na 2 min,usla u radjaonu u pola 7,ona se rodila u 7 i 10.

Drugi put jedva stigla.  Oko 22h pocelo i to odmah na 3 minuta.  On se vec u 23 i 25 rodio.

 

Ninimimididi i Tila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put otisla odmah maltene,jer mi je pukao vodenjak. Kontrakcije isle skolski,na 20min,pa na 10... Kad su bile na 2 min,usla u radjaonu u pola 7,ona se rodila u 7 i 10.

Drugi put jedva stigla.  Oko 22h pocelo i to odmah na 3 minuta.  On se vec u 23 i 25 rodio.

 

joj tako sam i ja samo sto su moje bile na pet min i ne toluko bolne. Sreca pa odoh kao da me pogledaju jer mi bilo sumnjivo dto ne osetim bebu a ona se sirota nije mogla pomerati zbog kontr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti kampuj zeno ispred, sta da ti kazem. :-D 

Salim se,cim pocne odmaj krenes i ne sekiraj se. Bice sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj bas dugo oko 4 popodne stigla a u 4 ujutru se porodila uzasni jaki bolovi svo vreme,dugo sam se otvarala jos su mi odmah neku injekciju dali da ide brze ali dzaba,a sa cerkom dva prsta otvorena i dr me posalje u porodiliste,zadrze me ali kazu neces ti jos,i tako ja deset dana lezim na patologiji sa laznim bolovima koji nisu bili puno jaki,taj dan isto takvi bolovi ja nista,nacelnica radila tu smenu a zena me nervirala i nisam htela da me ona pregleda,u 7 uvece ona odlazi,dolazi drugi dr a ja celo vreme setam sa istim slabim bolovima,oko pola 8 me pregleda 5 otvorena pravac sala,pripreme i oko osam i nesto mi prikljuce indukciju,probiju vodenjak,i dr pregleda 7 otvorena,a u 9 i 10 sam se porodila vrlo brzo,bolovi su postali jaci kada su mi probili vodenjak,ja da sam bila kuci ne bih stigla,pola sata mi treba do hitne a sat do porodilista,da sam bila kuci i cekala jace bolove porodila bih se ili u kolima ili u hitnoj.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 2-3h ujutru me bude kontrakcije na oko 20 min. 

Odlazim u toalet jednom, dva puta, tri puta.... Valjda je krenulo telo da se cisti. 

U 5h krecem u bolnicu, kazu mi da se vratim kuci jer sam otvorena samo dva prsta, medjutim meni kontrakcije na manje od 5 min i odbijam da idem, a bolovi nepodnosljivi tokom svake kontrakcije. 

Smestaju me u sobu, obavljaju sve potrebno i daju epidural. Tu je vec pesma i pravi odmor i uzivancija :) (najbolji deo porodjaja)

Par sati sam lezala, spavala... Doktorka dolazi i kaze da pozovem muza da ne zakasni na porodjaj, posto je trknuo do kuce da nesto zavrsi. Busi mi vodenjak, i nesto pre 16h sam se porodila. 

Ajde da kazemo, od trenutka ulaska u bolnicu do porodjaja proslo je nekih 10 sati. 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz mog iskustva ako je porodilište blizu nema smisla ići dok se kontrakcije skroz ne učeste.

Prvi put sam otišla rano jer nisam par sati osećala bepca, za kog su mi na uz rekli da  ima obmotan pupčanik oko vrata, a imala sam slabe i retke kontrakcije. Tako da sam celu noć  (od pola 2 do 9 ujutru) šetala po hodnicima i čekala da krene nešto ozbiljnije a nikako nije. U pola 10 ušla u porođajnu salu, privezali me na oksitocin, odmah krenule kontrakcije na 1 min i porodih se u 11h.

Drugi put pametnija u izbegavanju veštačke pomoći porođaju, ceo dan od jutra imala opet slabe i retke kontrakcije, ali ne idem u bolnicu dok ne osetim nešto konkretno...do 23h kontrakcije se razvlače kao slinac. Onda u 23h počinje naglo da se smanjuje razmak na 6, 5, 4 min. Krenula sam kad je razmak bio na 3 minuta. Stigla u porodilište skroz otvorena, tamo mi ubrzo probušila babica vodenjak pošto su kontrakcije prestale kako sam legla (do tad kod kuće sve vreme na nogama bila) i pola sata nakon toga sam upoznala svoje drugo čedo. 

Inače, na kraju se ispostavilo da prvi sin za kog sam bila uplašena nije bio obmotan, a drugi za kog se uopšte nisam nervirala se upetljava u pupčanik, ali babica mu je to bez problema skinula s vrata kad je izlazio.

Voljena, andisam i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek nemam iskustva sa porodjajem, ali teoriju iz skolice imam. Nas su tamo ucili da postoje 3 znaka pocetka porodjaja

1. Ispadanje sluzavo-krvavog cepa ( desava se i nekoliko dana pre pocetka porodjaja i kada se desi ne ide se u porodilist, samo znas da je porodjaj jako blizu)

2. Pucanje vodenjaka ( kada pukne odlezis pola sata da nebi povukao pupcanu vrpcu, onda se spremis za porodiliste i ides)

3. Kontrakcije (Ne ides u porodiliste dok ne izbrojis za prvo dete 20 kontrakcija manjih od 10 min i za drugo 10 kontrakcija manjih od 20 min)

E sad sve je to lepo u teoriji ali ovako je mnogo drugacije, videcu da li ce stvarno sve to da mi pomogne kada porodjaj krene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.