Trudna a okruzena racunarima na poslu :(

odgovora

Objavljeno

Zdravo! Trudna sam tek 5 nedelja, imam vec jednu trudnocu iza sebe i od nje sina od 4 god. U prvoj trudnoci nisam radila (nisam imala posao) pa sada imam dileme. Imam predivan posao, radim u biblioteci, drzavni posao, ali muka je sto sam okruzena racunarima. Biblioteka je velika i samo u mojoj kancelariji ima 9 racuna, a odmah pored jos 14 racunara u citaonici!! Dakle, plasim se zracenja. Da li je neka od vas imala slican posao, recimo u nekom racunarskom centru, call centru ili tako nesto...._

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o a mozda da uzmete bolovanje ODMAH :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zraci i to sto stalno kuckamo sa fona ili kompa,gde god se okrenes zracenje:PZnaci u trudnoci izbegavajte komp,telefon,tv ma sve sto ima veze sa zrecenjem:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda zena ima 2posla. Kao instruktor fitnesa mozes raditi privatno kad i koliko hoces, super stvar za zaraditi jos para pored plate.

Sto se teme tice, vjerujte da i mene ovo malo muci, zapravo puno :huh:

Dok sam bila trudna sa prvim djetetom tad nisam imala smartphone pa "visenje" za tel.nije bilo toliko cesto, a sjedenje za kompom sam izbjegavala. Sa drugim sam imala smartphone i koristenje sam smanjila na minimum, kao i komp., tel.nikad nisam drzala blizu stomaka, i dok sam ga koristila uvijek sam ruku odmicala toliko koliko sam mogla da citam nesmetano. U trecoj trudnoci isto. Cak sam gledala i na to da ne sjedim izmedju modema i tel.

Mozda nekom zvuci smijesno, pogotovo u danasnjem vaktu, ali nekako ne mogu da se iskljucim i da ne mislim na to :huh:

U trecoj trudnoci sam imala 6 UZ u 14 sedmica i negdje u podvijesti krivim UZ za gubitak te trudnoce. Vec na 2.UZ sam pocela daviti doktore pitanjima koliko je to stetno, kakve posljedice moze da ima,,,itd., i oni su uvijek govorili nikakve, da uopste nije stetno, ali ja sam opet nekako neuvjerena :huh:

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozda zena ima 2posla. Kao instruktor fitnesa mozes raditi privatno kad i koliko hoces, super stvar za zaraditi jos para pored plate.

Sto se teme tice, vjerujte da i mene ovo malo muci, zapravo puno :huh:

Dok sam bila trudna sa prvim djetetom tad nisam imala smartphone pa "visenje" za tel.nije bilo toliko cesto, a sjedenje za kompom sam izbjegavala. Sa drugim sam imala smartphone i koristenje sam smanjila na minimum, kao i komp., tel.nikad nisam drzala blizu stomaka, i dok sam ga koristila uvijek sam ruku odmicala toliko koliko sam mogla da citam nesmetano. U trecoj trudnoci isto. Cak sam gledala i na to da ne sjedim izmedju modema i tel.

Mozda nekom zvuci smijesno, pogotovo u danasnjem vaktu, ali nekako ne mogu da se iskljucim i da ne mislim na to :huh:

U trecoj trudnoci sam imala 6 UZ u 14 sedmica i negdje u podvijesti krivim UZ za gubitak te trudnoce. Vec na 2.UZ sam pocela daviti doktore pitanjima koliko je to stetno, kakve posljedice moze da ima,,,itd., i oni su uvijek govorili nikakve, da uopste nije stetno, ali ja sam opet nekako neuvjerena :huh:

...o ovome sam pisala u temi Prekid trudnoće, čak sam i našla neki članak i okačila. Ja i dan danas razmišljam kao i ti :(

Izmenjeno od strane BubiBi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo naravno da nema veze..Nemoj sebi nabijati osećaj krivice,tražeći je tamo gde ne postoji.To sam ti htjela napisati i u onoj temi dojenje u trudnoći ali sam tad odustala.Evo i za to a i za ove tvoje nedoumice ti sad kažem i nadam se da ćeš stati da se preispituješ u tom pravcu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj, zar nisi napisala u drugoj temi da si instruktor fitnesa? 

Da, radim kao instruktorka fitnesa, tacnije aerobika. Ali imam i stalan posao u biblioteci, ne vidim sta je tu cudno (jedino sto svi zamisljaju bibliotekarke kao buckaste, sa naocarama:):)

Ehinacea i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala clanicama koje su sa mnom podelile svoje misljenje, a hvala i onima sto im je ovo smesno. Dakle, ja se ne plasim racunara i svog mobilnog, niti bezim od televizora:) nego sam ja stvarno celo radno vreme, svaki dan, u prostoriji gde se nalaze 30-ak racunara, rutera, i sve... Znam da kucista dosta zrace, a sta je sa 30 kucista i monitora i slicno. Mozda je nekome smesno ali meni nije jer sam ja u tok situaciji (i meni je smesno kada neko pita kako da skine stomak posle trudnoce jer sam se ja uvukla u farmerke 12 dana po porodjaju, ali to ne znaci da su mi zene sto to pitaju cudne... sve smo mi razlicite, i razlicito prodjemo kroz trudnocu).

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo naravno da nema veze..Nemoj sebi nabijati osećaj krivice,tražeći je tamo gde ne postoji.To sam ti htjela napisati i u onoj temi dojenje u trudnoći ali sam tad odustala.Evo i za to a i za ove tvoje nedoumice ti sad kažem i nadam se da ćeš stati da se preispituješ u tom pravcu.

 

Joj mila, znas kako je kad na nesto nemas odgovor a muci te, tako je i meni u vezi prethodne trudnoce. Mnogi s kojim sam pricala na temu dojenja u trudnoci su bili tog uvjerenja da je rizicno i da se trudnoca vecinom ne iznese, muz i svekrva su mi isto kvocali da prestanem s dojenjem, a ja sam se drzala Bebca i onog sto su mi babice i doktori govorili. Nekako je tesko a da ne mislim na to, da ne pomislim da su ovi drugi mozda bili u pravu bez obzira sto vas je par ovdje koje imate pozitivna iskustva. Isto tako i na ovu temu, kako znam za sebe znam i za pricu da UZ zraci i da nije dobar, tv, komp.,tel.takodjer, tako da mi i to isto prolazi kroz glavu, jer cuvala sam se svega, jela zdravo, izbjegavala da dizem tesko, odmarala, i tesko mi je shvatiti da mi se to desilo, a posto nisam od doktora dobila nikakvo validno obrazlozenje naravno da ga ja sama naglabam, a ove dvije stvari mi jedine lupaju u glavu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sinoc govorim sebi nemoj, nemoj, al luda glava neda mira <_<

Pa jebem mu kakvoj mami pada na pamet linija, a tek jos i da je dovodi u red barem tih nekih 40 dana od porodjaja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sinoc govorim sebi nemoj, nemoj, al luda glava neda mira <_<

Pa jebem mu kakvoj mami pada na pamet linija, a tek jos i da je dovodi u red barem tih nekih 40 dana od porodjaja :(

Pa to i ja smatram! Mene napravise smesnom sto se sekiram da li cu roditi zdravo i pravo dete, i brine me i najmanja mogucnost da ce makar i malo zracenje od kompijutera nesto smetati, a uglavnom najposecenije teme (koje niko ne ismejava kao sto su ovu) su teme "Kako smrsati posle trudnoce" ili "Kako se ne ugojiti u trudnoci??" I meni je to uzas... Neke zene lakse vrate kilazu same od sebe, neke ne, ali bitno je roditi zdravo dete, dojiti, ocuvati... Tako da da sam otvarila temu Dijeta u trudnoci moguce da niko se niko ne bi smejao. Uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se teme tice, nije li najbolje da pitas svog lekara o toj nedoumici? Mislim svi znamo da sve zraci, ali koliko, to ne znamo sigurno. Pa zato lepo pitas docu i on ti da strucno misljenje.

Mama Mazo, to sto se preispitujes mislim da samo sebi otezavas dodatno. Jer nigde nema konkretne studije koja dokazuje da npr. UZ steti plodu. Moj doktor ginekolog je zaista nevidjeni strucnjak, pritom ima zvanja koja ja ne umem ni da izgovorim, ujedno mu i beskrajno verujem, mi je nekoliko puta objasnio da UZ ne steti. Radio mi je svakog meseca  redovno, po neki put i 2x, nikakvih problema nisam imala. Kao sto mi je rekao da mogu slobodno raditi rendgen i popravke zuba u trudnoci. Neke trudnoce na zalost budu okoncane bez nekog objasnjenja, uglavnom bude neka genetska greska ploda u pitanju. Nemoj da se jedes bez razloga.

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako da ne steti u toj meri, ali npr kada sam pitala u prosloj trudnoci moju doktorku zasto mi ne radi UZ svaki put kad dodjem, jer nekad je proslo i po dva meseca, nekad i vise, prakticno je bilo samo oko 4 UZ tokom citave trudnoce, ona je rekla da oni izbegavaju da rade UZ toliko cesto kod urednih trudnoca, da smatraju da toliko puta raditi UZ nije preporucljivo. Kada se radi cesce to je kod trudnoca koje moraju da se prate i rizicnije su. To je njeno objasnjenje, jer sam ja ovde citala da zene rade UZ i vise puta mesecno, pa cak idu i extra kod privatnika da dodatno vide bebu, bez nekog posebnog razloga. 

 

 

BubiBi i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovdje se u biti rade 2, jedan do 12.sedmice za dabl test mislim i jedan oko 22.sedmice, ostalo ako se ukaze potreba. Ja sam sa prvom imala samo jedan u 22.sedmici, a sa drugom 2, u 22.i jos negdje pred kraj jer mi stomak nije rastao. Dabl nismo radili ni u jednoj trudnoci. 

Cijenim to sto me ohrabrujete i vjerujte da bude malo lakse, skine malo onog osjecaja krivice. Nadam se da ce jednom nestati skroz, al jos je to sve prilicno frisko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa idi na bolovanje, i naravno kao razlog navedes cime se bavis-svrstace te odmah u rizicne grupe zajedno sa radnicima u azotari, sestrama na infektivnim klinikama i slicno.

Mama Mazo- nemoj sebe kriviti, znam kakve sulude misli ti kolaju glavom. Ja sam bre sumnjala da l nije tonik za lice koji sam koristla moozda mogao stetno da utice na moju bebu. Programirani smo tako da trazimo krivca, odgovornost ili bar razlog zasto se nesto desilo.

Nekad nema nicega od toga nego se stvari prosto dese. MM koja si nedelja bila?

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Garava 14+5 kad je otkriveno da nemaju vise srcanu radnju. Al Boze moj, boli, al dalje se mora, u nove pobjede (sad bi na ovom kraju trebao biti smajli koji se kezi, ali nemam osjecaj cak ni za onog smajlija sa blagim smijeskom, praznina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u obe trudnoce imala SVAKI MJESEC obavezan UZ, plus vaginalni pregled. Pritom je moj doktor bar 20 minuta svaki put sve pratio na UZ. Obje trudnoce bile su sasvim uredne i rodila sam potpuno zdravu djecu.

U trudnoci izmedju ove dvije, koja nije uspjela, otisla sam na prvi pregled tek krajem osme nedelje i dr je na prvom UZ ustanovio da srce skoro da ne kuca i da je plod nekrotican i nevitalan. Tu sam trudnocu morala prekinuti...

Tako da je Tangerine u pravu, ne "kumuje" gubljenju trudnoce UZ, uglavnom je plod genetski od starta bio nedovoljno vitalan.

Tangerine, Nice i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da pisetr o UZ pregledu. DO 12 nedelje sam imala skoro uvek jednom nedeljno,nekad na dve nedelje.kasnije na dve pa na tri... dete je skroz ok,zdravo. Ne znam koliko uz ima veze. Ne kazem da nema,nego ja zaista nisam cula. Na koji nacin uopste steti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.