HSG

odgovora

Objavljeno

Evo i moje iskustvo vezano za HSG.

Radila sam u državnoj, bez anestezije, samo neka boca u debelo meso pola sata pre samog procesa (za opustanje i verovatno da ublazi bolove). Od analiza su mi trazili briseve, sve da je sterilno, i samo leukocite. Procedura traje pet minuta, bukvalno. Vise je neprijatno kad ti postavlja instrumente (jer se nekim kukicama razvlaci grlić materice, valjda, kako bi se ubacio taj veliki špric). Nije nista neizdrzivo, kazem više je neprijatno. Proces ubrizgavanja kontrasta nije nista specijalno, osetis bol kao da imas menstruaciju (ali blazi bol). I onda to slikaju, i to je to. Obučes se,uzmes snimke i nalaz i ides kući. Krvarlila malo taj dan (obavezno poneti ulazak, jer kontrast curi), malo boluckao stomak, sutra kao da nista ni bilo nije. Obavjaš normalne aktivnosti. Antibiotik da se pije par dana, i to je to.

Moji nalazi su u redu, prohodnost odlična.

Nema potrebe za strahom, jer ako je to nesto sto se radi za viši cilj, verujte da nije nista spektakulano. Niti bolno, niti neizdržljivo.Kazem, sve u svemu -samo neprijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim hrabrim zenicama!!!

Zanima me da li je neko nedavno radio HSG u betaniji?? Da li je istina da se placa 16/17000 sa sve uputom??? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u Vojnoj bolnici u Petrovaradinu, sa uputom se ne plaća nista, a bez uputa, 5,400 rsd

Za Betaniju ne znam. Mada ne verujem, toliko ti je privatno da radis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam HSG pre par dana u Frontu.Radili mi pod totalnom anestezijom tako da ništa nisam osetila, sama intervencija traje 5 minuta. Probudila sam se u sobi i nisam imala nikakve bolove. Krvarila sam vrlo malo taj i sledeći dan i to je to. Sve je prohodno, nisu mi dali nikakve antibiotike i već sada možemo da radimo na bebi :rolleyes: . Ginekolog mi je rekao da me nije boleo stomak posle intervencije zato što su mi jajovodi prohodni, da boli samo kada su zapušeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u Vojnoj bolnici u Petrovaradinu, sa uputom se ne plaća nista, a bez uputa, 5,400 rsd

Za Betaniju ne znam. Mada ne verujem, toliko ti je privatno da radis.

Hvala puno za informaciju! Ovo za betaniju sam cula sa vise strana, mada ako hoces da ne platis ceka se 5/6 meseci...

Reci mi molim te jos kako ide zakazivanje u vojnoj bolnici? Kog doktora preporucujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba ti uput od ginekologa. I na osnovu toga, zoves telefonom ili odes i zakazu ti.

Radi se valjda svakog utorka.

Ja sam radila 11dc. Dobijes snimke, odmah ti kazu kakvo je stanje.

Dr. je Ljiljana Lovre, skroz je fina.

Dobijes bocu valjda za protiv bolova i to je to. Nema anestezije.

Ali veruj mi, nije ni potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba ti uput od ginekologa. I na osnovu toga, zoves telefonom ili odes i zakazu ti.

Radi se valjda svakog utorka.

Ja sam radila 11dc. Dobijes snimke, odmah ti kazu kakvo je stanje.

Dr. je Ljiljana Lovre, skroz je fina.

Dobijes bocu valjda za protiv bolova i to je to. Nema anestezije.

Ali veruj mi, nije ni potrebno.

Hvala ti do neba za informacije. Ima tamo i da idem, od betanije mi je vec muka a nisam jos ni stigla tamo kako treba :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da kažem svoje iskustvo danas... Mogu reći da je veooma neprijatna intervencija. I jeste kao malo jači mentrualni bolovi, i jeste najgore to postavljanje instrumenata, čini mi se da me je to najviše bolelo, a nije ni bol, već neka baš baš velika neprijatnost. Srećom, jajovodi su mi bili prohodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da kažem svoje iskustvo danas... Mogu reći da je veooma neprijatna intervencija. I jeste kao malo jači mentrualni bolovi, i jeste najgore to postavljanje instrumenata, čini mi se da me je to najviše bolelo, a nije ni bol, već neka baš baš velika neprijatnost. Srećom, jajovodi su mi bili prohodni.

Svasta mi zene prezivimo, draga, bitno je da je sve u redu :)
.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Naja, sve se to izdrži, samo da je rezultat ok ;)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila bez anestezije,mada ne tu. Dodjes, dobijes bocu protiv bolova, odrade HSG, i kuci. Stvarno ništa strasno, više neprijatno.

Vidim da si iz NS-a, pa me zanima jesi radila HSG u Betaniji i kod kog doktora? Meni je dr. rekao da rade pod totalnom anestezijom, ali ja se iskreno plasim vise te anestezije nego HSG-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da si iz NS-a, pa me zanima jesi radila HSG u Betaniji i kod kog doktora? Meni je dr. rekao da rade pod totalnom anestezijom, ali ja se iskreno plasim vise te anestezije nego HSG-a.

Radila sam u Vojnoj, Petrovaradin. Idemo dalje je radila u Betaniji, mada nisam baš siguran da tamo uopšte rade,nego valjda na poliklinici. Ide pod totalnom, znam da je njoj radila Trninićka, i da je sve proslo ok. Nema razloga za strah ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam radila HSG na VMA kod doktora Daneta Nenadića. Pre svega želim da kažem da sam bila jako uplašena, jer se ova intervencija radi bez anestezije. Naravno nije bilo razloga, ali sam to tek shvatila kada se sve završilo. Dr Nenadić je pre svega predivan čovek, veliki profesionalac, izuzetno nežan što je najbitnije kod ove intervencije, i jedan vrhunski stručnjak, koji ovu intervenciju uradi potpuno bezbolno. Zajedno sa svojim timom, čine ekipu koju je nemoguće sresti u bilo kojoj privatnoj ordinaciji u Srbiji. Tolika stručnost, ljubaznost, pažnja i profesionalnost, da ja jednostavno nisam mogla da poverujem, a obišla sam mnoge privatne ordinacije jer više godina pokušavam da se ostvarim kao roditelj. Ovo sam morala da napišem jer znate i sami kakav glas bije državne institucije. Na Vma je sasvim drugačije, te mogu svim ženama koje imaju ove i slične probleme da preporučim ovu instituciju.

Kate Kapetanica, pupsik i Abej volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT, ali ne mogu da propustim priliku da ne potvrdim gore napisano i ne pohvalim dr Daneta Nenadica. Vodio mi je drugu trudnoću, zaista je vrlo nežan, pažljiv i  posvećen, a pri tom je vrhunski profesionalac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo moje dame evo i mene nova sam zanima me iskustvo sa HSG...Imam 21god..ja sam imala 3spontana sada radim nalaze sve sam radila trebam da radim HSG posto su mi rekli da imam prepreku na maternici pa bi trebala to da radim da budu sigurni pa me zanima iskustvo.

I meni je moja dr rekla da imam prepreku na materici, ali da to nije problem za ostanak u drugom stanju, samo je problem sačuvati trudnoću do kraja. Ja se nadam da ću do proleca otici da uradim HSG, jer mi je to dr preporučila. Vec vise od godinu ipo dana nista :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi radimo na bebi godinu dana i ništa za sad. 

Doktorka predlaze Hsg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Zelela sam da podelim svoje iskustvo, jer sam pre nego sta sam posla na HSG snimanje malo precesljavala forume i na osnovu tih prica i datih trenutnih okolnosti odlucila da idem na snimanje bez anestezije. Tema je poprilicno zardjala pa bi joj dobro doslo novih informacija.

Dr kod koje ja idem nikad HSG ne radi pod anestezijom. Njena teorija je da to nije neophodno. Zaista nije, sve se prezivi. Ono sto je najvaznije da imate u vidu je sledece- Nikada ne mozete unapred da znate u kakvom su vam stanju jajovodi. Od njihovog stanja zavisi i kako ce izgledati vase snimanje i koliko ce vam bolno ili neugodno biti.

Kad sam pitala dr da mi pojasni proceduru i objasni da li je zapravo bolna, ona mi je odmah bez okolisanja rekla da je bolna. Po tome sam znala da nije macji kasalj. Kad sam rekla da sam videla da se ta procedura radi u anesteziji, odgovor je bio: da u slucaju kada se primenjuju metode gde se materica fakticki navlaci na deo aparata, za metodu koju ja koristim nije neophodna anestezija. Takodje mi je rekla sledece, nivo bola je srazmeran jakom menstrualnom bolu. Izuzetno je bolno ukoliko su jajovodi bas zacepljeni a ja u tom slucaju obustavljam proceduru, slika nam je jasna i nema potrebe da se maltretiramo. Takodje je dodala da to u mom slucaju neocekuje, eventualno blago zacepljenje.

S obzirom na te reci, kao i cinjenicu da se nisam na vreme raspitivala za samu proceduru (vec sam popila antibiotike i stavljala vaginalete) i vec mnogo imam uzalud potrosenog vremena i nisam mogla da nanovo trazim i zakazujem i cekam, stisnula sam zube i rekla mozes ti to.

Mogu zene mnogo toga! Ja za sebe licno ne mislim da sam kukavica, cak naprotiv! Takodje sam verovala da je moja tolerancija bola, tj prag izuzetno visok. Prosla sam kao bosa po trnju. Kolabirala sam. Zasto sam kolabirala ne umem da objasnim. Mozda je tome doprineo stes od toliko iscekivanja i straha pomesan sa bolom. Da kazem da mi je bol bio nepodnosljiv i da imam svest o tome da sam zbog toga kolabirala, slagala bih. Uglavnom levi jajovod je bio zapusen, sad koliko tacno, ne bih znala. Uglavnom, u trenutku kad je kontrast probio taj cep ja sam kolabirala. Samo to stanje i oporavak od tog stanja daleko je gori od bilo kog bola koji sam tokom te procedure osetila. A kolabirala sam tek na koji sekund. Istina je da je bol kao jak menstrualni bol, sustina je sto taj bol dolazi odjednom, za razliku od menstrualnog koji je postepen, i to je npr bilo iznenadjenje. Sama procedura se zaista brzo zavrsava. Da jajovod nije bio zapusen, nista od svega toga ne bi bilo. Dr mi je rekla da joj se nikada nije desilo da joj neko kolabira. Cak je i iznela neki komentar o tome kako to nije ni bilo za ocekivati, ali eto da smo svi razliciti i da su razliciti pragovi ocigledno uz to i da je bas juce radila snimanje dr pacijentkinji i da je sve bilo ok.

Dakle, drage moje dame, mozete vi to! Mozemo mi mnogo toga! Dan nakon procedure rekla bih sledece, sve smo razlicite i u fizickom i u psihickom smislu. Pitanje se postavlja i koliko poznajete sebe. Bilo mi je grozno, ali da su mi okolnosti iste i da ponovo moram da odlucujem iz iste pozicije, isla bih opet bez anestezije, stisnula zube i prezivela. Savetujem zenama da ukoliko imaju vremena, i nije im zurba zakazu procedure sa anestezijom. Zasto bi trpele jos i to na dugom putu raznih analiza i procedura da biste dobil dete. Treba sebi olaksati gde god je to moguce. Pogotovo one zene koje se spremaju za vestacku oplodnju!One tek prelaze dug proces svega i svacega i nema potrebe da stiskaju jos i ovde zube i tpre jake menstrualne bolove i razmisljaju o tome koliko su im jajovodi zacepljeni.U Frontu imate besplatne procedure sa anestezijom. Podjite do njihovog savetovalista za sterilitet tamo ce vam sve objasniti sta vam treba da biste zakazali snimanje. Ako imate vremena za papirologiju. Ako nemate procesljajte ko privatno radi sa anestezijom.

Kazu da je bolji uvid u situaciju ako se radi bez anestezije. To mi je rekla setra koja je lekar.  Ako vam je to vazno, stiskajte zube, ne mora da bude toliko strasno..Prezivi se, kao sto vidite! Cak i kolaps svesti.. Ako se odlucite bez anestezije nemojte da panicite i razmisljate negativno, mislim da je to kod mene bilo presudno za razvoj situacije. Imajte u vidu da to nije samo snimanje vec i terapija koja u najvecem broju slucajeva zenama pomogne da ostanu u drugom stanju!

Srecno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.