Iz kreveca u krevetić

odgovora

Objavljeno

Danas sam zatekla svoju devojčicu (16 meseci) kako preskače stranicu kreveca i da se nisam tu našla ona bi izašla iz njega i vrlo verovatno pala na pod. Naravno, krevetac je namešten na najnižu lestvicu. Takodje, juče je uspela sama da izadje iz ogradice tako da ona svakako leti iz kuće :o Malo me je sve to zateklo pa ne znam kako da se ponašam po tom pitanju.

Kako i kada ste prešli iz kreveca u krevetić? Da li su ovo signali da je vreme za promene? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja se nikad nije popela van jer smo imali onaj veći kinderbet,140x70,stranice su mu bile višlje,a madrac tanji,pa je to dosta pomagalo....probala je,ali nije uspjela....

a kasnije smo ga (sa njenih 20-ak mj.) presložili u mali krevetić i u njemu je spavala do 3,5 godine,brzo je postao knap,pa smo kupili prvo madrac,stavili na pod/tepih koji tjedan da vidimo hoće li padati,pa onda normalan veliki krevet...

možda da probaš ovako sa madracem?nama se pokazalo ok,ali nije baš najsretnije rješenje ako se djeca igraju u istoj sobi,odoše na posteljinu,pa sve peri svako malo....

a za ogradicu na krevet nismo bacali velike novce,nego sam ja komad šperploče uložila u karton od velike kutije,oblijepoila selotejpom i presvukla ljepljivom folijom,dugotrajno je,čvrsto,praktično i jeftino....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izlazenje iz kreveta je mom starijem sinu postalo zabavno sa godinu i po dana. Kupili smo prvo tanji dusek, msm da ima ispod 10 cm, uspesno je izlazio iz kreveta i sa njim. Onda smo postavili jastuke, duseke i jorgane oko kreveca, pa ako bi bas nezgodno ispao samo bi se ugruvao. Na kraju je usavrsio do kraja tehniku izlazenja. Pre dva meseca smo ga prebacili u veliki krevet. Mladji pokusava sada da izadje iz kreveca, ali on u krevecu i ne provodi toliko vremena. Kada mu se prispava samo ga spustim i on zaspe ubrzo, kada se probudi odmah ga uzmem. Stavim ga u krevetac samo kad moram nesto hitno da obavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako imate opciju da maknete koju šipku iz stranice kinderbeta,možda bi pomoglo da se ne penju,pa nema ni opasnosti od pada odozgora...al meni osobno to se nije sviđalo,jer bi onda mogla sama van kad god....

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M ne provodi vreme u krevecu, samo spava tokom dana i nocu u njemu. A ogradicu smo dobili na koriscenje pa cemo je sad definitivno vratiti, mada fino sluzi za odlaganje igracaka :D

Nadam se da ce nauciti da izlazi iz njega pa da odlozimo prelazak u krevet. A dobra je ta ideja za tanji dusek, to ce sigurno pomoci :-) U svakom slucaju, praticemo situaciju. Inace, ona jako nemirno spava tako da bi krevet dosao u obzir, ali samo uz kupovinu one stranice sto se kaci na krevet. Pala bi milion puta u toku noci :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas je krevetac bio uz krevet pa je preko bracnog ulazila i izlazila u/iz kreveca. Jednom, sa 10 meseci, iskocila je na pogresnu stranu i od tad vise nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam pisala u caskalistu da D izlazi kako iz prenosivog krevetca ,koji sluzi kao ogradica tako i iz obicnog krevetica,mi smo problem resili,stavili smo krevetac do zida,sa 2 strane je zid,sa trece bracni krevet. na onu cetvrtu stavim jastuke za svaki slucaj mada se izvestio da sidje kao niz merdevine.To je za sada dok ne kupimo krevet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mašimoto,gore sam ti pisala kako sam riješila taj problem s ogradicama,možeš i ti tako,staviš si po želji visine i dužine,ako misliš da je tvrdo,sašij navlakicu platnenu preko daskice/šperploče i mirna si....eno naša još stoji,koristila ju je ihaj....

ne znam koliko su kod vas cijene tih ograda,kod nas su koma,em montaža ovalo i onako,ja sam svoju impro samo utakla između madraca i okvira pošto je tanka.....

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela, mislim da se cene krecu od 30-40eura, a ne daju mi se pare za te sitnice koje se brzo prerastu. Dobru si mi ideju dala, mislim da cu i ja to da uradim da odgodim kupovinu krevetica posebno sto mislim da je jos uvek mala za krevet. 

Mirka, mi ne mozemo zbog nedostatka prostora da menjamo raspored u sobi. Doduse, jedina solucija je bila da krevetac bude pored naseg kreveta, ali se tada budila nocu i trazila da predje kod nas. Nije mi problem da spava sa nama (mada nisam odusevljena tom idejom)nego je problem bio u tome sto kod nas spava jos nemirnije pa bude ujutru nenaspavana i onda nista nismo uradili :-(  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Presla u veliki krevet sa 2 i po. U krevecu spavala skoro do 2 god a u medjuvremenu sa nama u krevetu.

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce B. da pocne da spava samostalno u kreveticu kad vidi da beba spava u krevecu. B. oduvek spava u kreveticu 140x70, ali je jedna strana spojena sa nasim krevetom jer ga ja uspavljujem, pa se u toku noci premesta iz krevetica u bracni i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja bi trebalo da otvorim temu Prelazak iz kreveta u krevetić :lol:

 :lol: A ja iz krevetca u nas krevet. 

Dete koje je od prvog dana spavalo u krevetcu, bez ikakvih problema, je sa dve godine preslo u nas krevet. Zahvaljujuci mm koji kaze da najlepse spava kada smo svi zajedno u krevetu. Pitanje vremena je kada cu ih obojicu proterati u Lukinu sobu pa neka se dogovaraju koji ce na krevet koji u fijoku :lol:

Izmenjeno od strane Tila
Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo istu dilemu. L je pocela da izlazi iz krevetca i to onog prenosivog. Dva puta je pala sa ogradice na pod, ali je to ne sprecava da i dalje se penje. Verovatno cemo joj uzeti ikein krevet, jer nema sanse da spava kod nas. Ne sto ja necu, vec ona nikako ne moze da miruje, i onda se niko i ne naspava.

Ove dve su bile mnogo vece kada su presle u zasebne krevete, a i u odnosu na L bile su prilicno trapave da se popnu ili sidju iz krevetca.

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.