odgovora

Objavljeno

Često imam afte u ustima, te znaju biti bolne i neugodne. Ranije sam ispirala morskom vodom i jodom i sodom bikarbonom, svašta sam probala, ali bez velikog uspeha, sve dok mi prijateljica nije preporučila Imuneks Beta Glukan.
On mi pomaže u smanjenju bola i bržem procesu ozdravljenja. Dnevno pijem po tri kapsule. Prvo sam osetila lagano olakšanje i za par dana prošlo, ali nisam imala iritacije koje mi se uobičajeno javljaju.
Meni zaista pomaže, pa želim da to podelim, i sa ostalima koji imaju ovaj problem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo. Ima li neko iskustva s aftama kod bebe koje su konstantne. Naime, beba ima 8 meseci i unazad 4 meseca ne mozemo da se resimo afti. Koristili smo Daktanol, Genicijanu, Nistatin, Ospomox, ali nista nije pomoglo. A beba sisa i to mu mnogo smeta. Proplace skoro svako sisanje. Ne znam kako da resim problem. On je mali i sve sto vidi hvata i stavlja u usta, ja ga sprecim koliko mogu, ali je prosto nemoguce da to uopste ne radi u njegovom uzrastu. Trudim se da igracke koje hvata budu ciste, da mu cesto perem ruke, ali ipak afte ne prolaze. Ocajna sam vec. Ima li neko slicno iskustvo?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaj da li bi smela za bebu da koristis tantum verde ili apis golu. Znam pogotovo da tantum verde za to preporucuju pedijatri kod mene u gradu. Mogla bi i svako vece da mu ocistis usta sa namocenom gazom u rastvoru ravne kasicice sode bikarbone u 100ml vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam stručna i nisam imala iskustvo sa tako malom bebom i aftama, moj sin ih je dobijao kasnije, sa oko dve godine tek, ali moram da primetim da tako mala beba da već 4 meseca ima afte - to ne može da bude normalna pojava. Nema šanse da je to samo od prljavih ruku, ja bih uradila briseve i proverila da nije nešto bakterijski u pitanju, ili bih uradila još neke analize. Šta kaže vaš lekar, da li ste možda potražili još neko mišljenje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li vredi bris mozda da odradite,ako niste?

ja sam kao velika tj sa 16godina imala afte i to 50komada i koristika sam tantum verde ali takodjw ne znam da li je za bebe.... soda takodje sto zvezda kaze....

ni ja ne verujem da je bas toliko od prljavoh ruku jer moj sin je stavljao u usta mnogo dugo i bukvalni sve(jeompesak,zemlju,ujedao psa i macku)znaci sve a nikad nije imao a strahuvala sam basm mozda imunitet opet,nisam pametna. Ja bih.mozda bris odradila ako moze da se radi. Ne razuemm se toliko u afte pa ns znam da li je to samo odredjena tj jedna vrsta bakterije ili gljivica i zato ne znam da li moze.....nadam se da cete naci resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili smo bris dva puta. Nema niceg u ustima. Radili smo i analizu krvi, sem hemoglobina koji je malo ispod granice, sve ostalo je u redu. Pedijatrica kaze da nivo hemoglobina nema veze s aftama. Koristila sam mu Apis Golu, ali nisam primetila da mu je bolje od toga. Mozda sam trebala da stavljam pre jela. Tantum Verde nismo koristili. Pitacu pedijatricu za to.

Doktrork na ORl  nam je rekla da je ta infekcija u ustima od prljavih ruku i da mu ne dajemo da stavlja ruke u usta, ali ja ne znam kako je moguce to zabraniti bebi tako maloj. 

Sad pokusavam sa sodom bikarbonom da resim problem, mada sam mu vec cistila usta sodom bikarbonom i nije pomoglo. Ali stvar je u tome sto moramo da nadjemo uzrok tome, a ne da lecimo u nedogled. 

Ici cemo ovih dana ponovo na ORL, kod treceg doktora, pa mozda on ima neko resenje. Pocinjem da se plasim da nesto drugo ne stoji iza toga. Cudno je da prosto ne prestaje sta god da radimo. Niko s kim pricam nema slicno iskustvo, pa sam mislila da mozda ovde neko moze da mi pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam odakle ste, ali za ovako malu bebu, treba naci nacina da se dodje do ORL lekara koji radi sa malom decom, odnosno organizovati pregled u nekoj od decijih klinika. Specijalisti koji rade sa odraslima cesto lutaju sa terapijama ili prepisuju neadekvatno. Sve bebe stavljaju ruke u usta u tom uzrastu. Sigurno je bezazleno ali ja bih proverila jer predugo traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema je bila, pisala sam ja tamo nekoliko puta. Gde je nestala, pojma nemam.

Mi se mucimo sa tim stalno, samo se nama ispostavilo da je herpes ipak. Izgledaju skoro isto.

Virusno je, prelazno, ali podlozna su deca slabijeg imuniteta. Ako se ponavljaju cesto onda obavezna analiza krvi, mojoj A je hemoglobin bio na donjoj granici tada. Usta su joj bila uvek sa jednom-dve ranice.

Lecila ili ne, traju 7 dana kosto kaze Kate. Bez veze i jako bolno pre svega.

Ima li veze nivo hemoglobina sa tim ranicama u ustima? Mi nikako da ih se resimo, a hemoglobin je ispod donje granice. Kako ste bi resili problem? Kako ste zakljucili da je herpes? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li veze nivo hemoglobina sa tim ranicama u ustima? Mi nikako da ih se resimo, a hemoglobin je ispod donje granice. Kako ste bi resili problem? Kako ste zakljucili da je herpes? 

Kod moje ćerke je uzrok rana u ustima bio konkretno nizak nivo hemoglobina, ali ona je bila malo starija nego tvoja beba. Problema smo se rešili onda kada smo doveli gvozdje u normalu. Pila je neke kapi, kojih se ne sećam kako se zovu, i naravno forsirali smo upotrebu konjskog i telećeg mesa, kao i zelenila.

Da je herpes u pitanju rekao nam je dr.  a ja nisam dovodila u pitanje dijagnozu, s tim što je te njene ranice obično pratila i temperatura, kao i to da su se pojavljivale na unutrašnjoj strani obraza, a ponekad i na nepcima. 

Još da napomenem da je ona u tom periodu bila stvarno podložna različitim infekcijama, od šarlaha preko gnojne angine, ali i običnog stomatitisa, što se kasnije ispostavilo da je uzrok bio samo slab imunitet, što je i logičan sled jer je skroz slabo jela. 

Sada ima 9 godina i sve je u redu, samo što podekad dobije herpes u uglu usana koji prodje posle 7 dana

Moj savet je da kopaš koliko god možeš duboko da bi našla tačan uzrok tih afti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno je i kod nas los imunitet. Imamo problem i s upalom uha vec neko vreme. Doktor kaze da to nije povezano sa aftama u ustima. 

Uzela sam Tantum Verde da mu bar malo olaksam sisanje, pa cemo da istrazujemo dalje.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.