Kozije mleko umesto formule: da, ne, koliko razrediti?

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima! Moja beba je sasvim na formuli od dugog meseca, kada sam izgubila mleko. Sada ima ok 4 i po meseca, pa, posto imamo domace kozije mleko, zanima me da li je neka od vas davala umesto formule i kakva su vasa iskustva? Imam poverenja u doktorku da ce mi dati dobar savet, ali u dosta slucajeva nam predoci prednosti i mane po pitanju toga sto nas zanima i ostavi nama da odlucimo, pa sam zelela da cujem jos misljenja.

Na stranim forumima sam otkrila da je to postalo pomodarstvo, npr u SAD, gde se smatra da je kozije mleko dobra zamena za formulu kada se uvedu kasice. Takodje se savetuje da se onda bebina ishrana obogati gvozdjem i da se daju AD kapi, jel toga fali u mleku. Kakvo je vase misljenje? Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana, u Ishrani imas milion tema o svim mogucim vrstama mleka, pa tako i o Kozijem.

Takodje postoji i tema na kojoj mozes da pitas da li neka tema vec postoji. A vecina postoji veruj mi, jer sve smo mi prosle kroz razlicite nedoumice za ovih 5-6 godina koliko je forum aktivan. KLIK

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na odgovoru, ja sam zelela da otvorim novu temu, sto se nadam da nije problem. Razlog su preglednost i to sto sam na svom kompu imala problem da pronadjem najnovije odgovore na stare teme. Ko zeli da odgovori ima pravo. Eto, smatram da ovaj forum sluzi za pomoc majkama i da bi to trebalo da bude na prvom mestu. Pozdrav! :)

Bojana, u Ishrani imas milion tema o svim mogucim vrstama mleka, pa tako i o Kozijem.

Takodje postoji i tema na kojoj mozes da pitas da li neka tema vec postoji. A vecina postoji veruj mi, jer sve smo mi prosle kroz razlicite nedoumice za ovih 5-6 godina koliko je forum aktivan. KLIK

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko smo informisani, najbolje je magaricino mleko.

Veruj mi, ne bi mi bilo zao para da ih imam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije dupla tema. Molim vas, pazljivo procitajte obe.

Bojana, u Ishrani imas milion tema o svim mogucim vrstama mleka, pa tako i o Kozijem.

Takodje postoji i tema na kojoj mozes da pitas da li neka tema vec postoji. A vecina postoji veruj mi, jer sve smo mi prosle kroz razlicite nedoumice za ovih 5-6 godina koliko je forum aktivan. KLIK

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije dupla tema. Molim vas, pazljivo procitajte obe.

Bojana, u Ishrani imas milion tema o svim mogucim vrstama mleka, pa tako i o Kozijem.

Takodje postoji i tema na kojoj mozes da pitas da li neka tema vec postoji. A vecina postoji veruj mi, jer sve smo mi prosle kroz razlicite nedoumice za ovih 5-6 godina koliko je forum aktivan. KLIK

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi ovako, forum sluzi radi razmene misljenja i iskustva, ali isto tako moramo voditi racuna o duplim temama, da ne bismo zatrpavali i pravili nered. Tema jeste dupla, i nema sta tu da se polemise vazdan. Kozije mleko je kozije mleko i tu nema sta da se detaljno proucava. Znaci, na vec postojecu temu postavis svoje pitanje i ujedno osvezis temu i plus dobijes odgovor.

Ovako otvaranjem novih tema, a ti si jedna od novih clanica koja otvara teme i potrebne i bespotrebne, stvaras zbrku na vec pretrpanom forumu, a Bogme ostavljas i utisak da te prosto mrzi da pretrazis sta te zanima. Pa  ti svoje pitanje, koje je uzgred receno postavljeno jedno zilion puta do sada, jednostavno pretocis u temu. To je jednostavno nepostovanje nas, koje smo vec pisale o svemu tome. Nemoj da se ljutis, ovo ti kazem krajnje dobronamerno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Bojana, u Ishrani imas milion tema o svim mogucim vrstama mleka, pa tako i o Kozijem.

Takodje postoji i tema na kojoj mozes da pitas da li neka tema vec postoji. A vecina postoji veruj mi, jer sve smo mi prosle kroz razlicite nedoumice za ovih 5-6 godina koliko je forum aktivan. KLIK

Postavljala sam pitanja koja su bitna meni i mojoj bebi, i nisam ovde zbog vaseg foruma nego da bih dobila pomoc. Vec sam pisala moderatoru da ugasi moj nalog. Ovo mi ne treba. Ja i citam i pretrazujem, a pitanje postavim kada nisam nasla odgovor ili imam dilemu. Novu temu otvorim kada ne nadjem odgovor na svoje pitanje, sto je subjektivna stvar. Ukoliko ovaj forum nije za one kojima treba pomoc, onda ok. Teme koje sam otvarala bile su potrebne meni kao korisniku, i niko nema obavezu da se njima bavi ako ne zeli. Moj nalog ce biti ugasen. 

PS Otvorila sam svega par tema od aprila ili maja, kad sam otvorila nalog.

Izmenjeno od strane Admin 2
2. NA FORUMU JE ZABRANJENO - Vređanje i prozivanje članova.
Strelac84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strelac, stvarno sebe dozivljavas preozbiljno. Fali samo jos da ugasis nalog  zbog Bojanine teme.

*andjelcic* i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je beba jako mala i za kozije i za kravlje mleko,kozije je bas jako moji su poceli da ga piju posle godine i to ne cesto jer nam je dr tako rekla,pili su po casu svaki drugi dan,mada ja njima uglavnom dam kada su bolesni jer je jako dobro kod kaslja,bronhitisa vidi ti sa dr ali to je jako mleko ida pije stalno umesto formule i beba je mala.

Bojana1990 i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nepotrebna si arogantna i shvatas sebe preozbiljno. Postavljala sam pitanja koja su bitna meni i mojoj bebi, i nisam ovde zbog vaseg foruma nego da bih dobila pomoc. Vec sam pisala moderatoru da ugasi moj nalog. Ovo mi ne treba. Ja i citam i pretrazujem, a pitanje postavim kada nisam nasla odgovor ili imam dilemu. Novu temu otvorim kada ne nadjem odgovor na svoje pitanje, sto je subjektivna stvar. Ukoliko ovaj forum nije za one kojima treba pomoc, onda ok. Teme koje sam otvarala bile su potrebne meni kao korisniku, i niko nema obavezu da se njima bavi ako ne zeli. Moj nalog ce biti ugasen. 

PS Otvorila sam svega par tema od aprila ili maja, kad sam otvorila nalog.  Prestanite da shvatate sebe preozbiljno.

postavis temu zbog sebe i svoje bebe za ostalo te je briga.

Zbog bebe odes kod pedijatra u savetovaliste i raspitas se o tome sta da uvedes bebi.

Bezobrazluk.

andisam, Strelac84 i Sanja 79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strelac, stvarno sebe dozivljavas preozbiljno. Fali samo jos da ugasis nalog  zbog Bojanine teme.

Jel'da da jesam? Mislis da treba da se ugasim stvarno? Bas me je naucila pameti stvarno. Nikad vise necu nikome da odgovaram na temu. I bas sam arogantna. I nepotrebna. I skot.<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodje zena i raskrinka te!

:lol::lol::lol: da puknes od muke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za sta se onda koriste forumi vezani za decu i bebe ako ne zbog dece i bebe? Ono sto me ne interesuje su odnosi van tema, tj prenosenje komunikacije na licni nivo. Ono sto me takodje ne interesuje je bilo sta sto nije vezano za teme ovog foruma. Ne znam zasto je to problem...? Ljudi ovde traze savet ako im je potreban i daju ga ako zele. Dakle, pitanja i saveti me interesuju. Za ostale stvari su tu admini i moderatori.

postavis temu zbog sebe i svoje bebe za ostalo te je briga.

Zbog bebe odes kod pedijatra u savetovaliste i raspitas se o tome sta da uvedes bebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: da puknes od muke.

E za to nepotrebnA ti se izvinjavam, htela sam da kazem nepotrebnO, jer nema potrebe da se komentarise bilo sta licno i van teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, ova rasprava je izgubila svaki smisao, ako ga je i imala. Admini i moderatori su tu da obave svoj posao po pitanju toga koja je tema adekvatna a koja ne. Sve sto je ovde izreceno pada pod krsenje pravila foruma, i potpuno je beskorisno za bilo kog ko cita. Ja gasim nalog zbog prenosenja komunikacije na licni nivo, to mi ne treba u zivotu uopste, nemam naviku ni sa kim da se prepirem. Ne zato sto sebe shvatam preozbiljno, vec zato sto sam nalog i otvorila kao majka koja zeli da se konsultuje sa drugim majkama po pitanju brige o bebi. I nista osim toga me zaista ne zanima. Svi komentari koji se odnose na mene licno su dokaz da sam u pravu. Ovo se nije ranije desavalo, ljudi koji su bili raspolozeni da me posavetuju su mi trajno pomogli i to cenim. Ako ima ovde ljudi koji misle da su oni kao oni bitni u koriscenju ovog foruma, to je neka vasa klika koju se stvorili, ja ne zelim da budem deo toga. Vi razmislite koliko je kulturno da se ovakvi komentari i podbadanja nalaze na roditeljskom portalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je beba jako mala i za kozije i za kravlje mleko,kozije je bas jako moji su poceli da ga piju posle godine i to ne cesto jer nam je dr tako rekla,pili su po casu svaki drugi dan,mada ja njima uglavnom dam kada su bolesni jer je jako dobro kod kaslja,bronhitisa vidi ti sa dr ali to je jako mleko ida pije stalno umesto formule i beba je mala.

Hvala ti na odgovoru, uzecu to u obzir. :) To je bio moj stav od pocetka, ali znas vec, plase nas stalno sa tim kako formula iz ovog ili onog razloga nije pozeljna... Nasa doktorka, super zena, ali uvek nekako na kraju sve ostavi nama da odlucimo, uz njeno strucno misljenje. A koga god u okolini da pitam, nikom nije poznato (mi, mladi... :D ) ni koriscenje kravljeg, ni kozijeg mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E za to nepotrebnA ti se izvinjavam, htela sam da kazem nepotrebnO, jer nema potrebe da se komentarise bilo sta licno i van teme.

NepotrebnO je da se izvinjavas, kao i da gasis profila zbog neke arogantne kucke kojoj btw ni oci u zivotu videti neces. Ovde ima mnogo toga sto mozes nauciti, i stvarno je steta da odes zbog gluposti. Eto, ja se tebi izvinjavam sto sam bila arogantna, mada bez te namere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro de, otvorila je duplu temu, nije ubila nikoga. I ovako je svez, nov, fensi forum, sad su modovi tu :D

Brezica, eleena, Voljena i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NepotrebnO je da se izvinjavas, kao i da gasis profila zbog neke arogantne kucke kojoj btw ni oci u zivotu videti neces. Ovde ima mnogo toga sto mozes nauciti, i stvarno je steta da odes zbog gluposti. Eto, ja se tebi izvinjavam sto sam bila arogantna, mada bez te namere.

Razumem tvoju nameru i ne mislim da si kucka. Ali zato brkam a i o. :D U ovom vremenu, izgubljenom izmedju tradicionalnog, modernog i rijalitija, savet iskusnijih je sve. Neka nam vece i dani budu pozitivni! :)

Moja pesmica i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. OTVARANJE NOVIH TEMA, PISANJE POSTOVA

 

- Pre otvaranja nove teme molimo Vas da koristite pretraživač kako ne bi došlo do dupliranja tema.

- Molimo Vas da se u diskusijama držite osnovne teme. Skretanje teme, bilo namerno ili slučajno, ometa diskusiju.

 

5. ADMINISTRATORI

 

Zadržavaju pravo da:

- Upozore korisnika na kršenje Pravila portala ili foruma

- Zaključa temu

- Administratori foruma ne daju garanciju da će forum zadovoljiti sve Vaše zahteve, da ćete dobiti odgovore na sva Vaša pitanja i postavljene teme, da će forum raditi bez prekida ili bez grešaka.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.