Dojenje i lokalna anestezija

odgovora

Objavljeno

Uskoro bih uklonila jedan mladež. Da li ta lokalna anestezija može da pronađe put do mleka ili lupetam?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andi, tebi ako  se nesviđa ne moj da čitaš. 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilina i meni je zaova bila rekla da kada dojim,ako primim lokalnu anesteziju necu moci da dojim posle nje 2h.E sad,meni to logicki nije bilo shvatljivo jer je to ipak lokalna anestezija,ali ipak majka si,brines.Kada sam otisla kod stomatologa,ii kada je bila na redu anestezija pitala sam ima li veze sa dojenjem.Pitala me zena koliko dijete ima mjeseci ja rekla 10mj i ona rekla epa uredu djete je veliko jede i drugu hranu.Mislim nije mi nekako odg bio kompetentan,ali svakako nisam nesto vjerovala u to.Dojila sam posle stomatologa djete odmah i nije mu bilo nista.

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ilina, svidja mi se ali nema sta da se procita. Moj ne ljutis. :babymommy:

Izmenjeno od strane andisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš, Ummu je potvrdila da ova tema ima potencijala da se razvije. Ja pretražila ne samo forum, nego diljem intetneta nema ovako precizno definisane teme glede ove dileme.

Ali ako admini imaju sa kojom da je prespoje, samo napred.

Meni nema logike da ulazi u mleko. Zapravo, tata mi se smejao. A on je anesteziolog. A dermatolog rekla da dojim koliko planiram, pa da onda uklonim mladež. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilina, svidja mi se ali nema sta da se procita.

:lol:

lako ćemo da skrenemo u OT, čekaj da se zahukta.

Ne ozbiljno, sada se osećam kao magarica što sam otvorila novu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT

Generalno lekari moraju pod hitno da se edukuju o dojenju, terapijama i procedurama koje uz njega idu. Zastrašujuće koliko ne znaju, ozbiljno. I ovakvi odgovori, okruglo pa na ćoše, tipa taj dermatolog ili zubarka, mi samo dignu kosu na glavi. 

Poslušaj tatu, anesteziolozi su carevi B) To je samo lidokain, bocnu ga par mm u tkivo, neće on daleko. Opušteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahah, Andisam umirem ti od smeha..., mada Ilini nije smesno:)

Dajem svoj doprinos ovoj temi u vidu informacije da sam primila lokalnu anesteziju kod stomatologa mesec dana po porodjaju, rekla mi da moze opusteno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja bih svasta nesta, al nekako se uvijek prepadnem da ne ode u mlijeko i ne nasteti djetetu i onda i odustanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja moram da pojasnim svoju salu: nije meni tema uopste besmislena, vec mi je smesno ispalo kako je Kate odmah odgovorila ne ostavljajuci trunke sumnje, i uzdelovalo je kao da je tu kraj prici. A tema je, naravno, na mestu.

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahah, Andisam umirem ti od smeha..., mada Ilini nije smesno:)

Dajem svoj doprinos ovoj temi u vidu informacije da sam primila lokalnu anesteziju kod stomatologa mesec dana po porodjaju, rekla mi da moze opusteno...

Smešno je i Ilini, nego mora da brani svoju teritoriju. :) Andi, nema potrebe da pojašnjavaš. Meni je bilo zabavno, ali odoše lajkovi, neko bi pomislio da sam uvređena. Mada sam htela da dodam da sam pitala i stručnije (setih se trolovanja jecab).  No, zaista, tema bi opušteno mogla da bude negde uz "dojenje i medikamenti", ali nije bilo tako nečeg uopštenog. A ni specifičnog.

Kate, slažem se. Ima tu dosta neodređenosti i dezinformacija. Da se edukuju!

Sada se setih da sam i u prvoj trudnoći htela da skinem mladež. Dr mi je rekla (isto dermatolog) da  može slobodno u lokalnoj anesteziji.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si to ti nama nagovestila drugu trudnocu:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne. Mislim na prvu trudnoću koja se završila spontanim. Elem, tada nisam skinula mladež, ali rekla mi je da može i u prvom trimestru, nema ta lok.anestetik nikakvog uticaja na plod. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT

Generalno lekari moraju pod hitno da se edukuju o dojenju, terapijama i procedurama koje uz njega idu. Zastrašujuće koliko ne znaju, ozbiljno. I ovakvi odgovori, okruglo pa na ćoše, tipa taj dermatolog ili zubarka, mi samo dignu kosu na glavi. 

Poslušaj tatu, anesteziolozi su carevi B) To je samo lidokain, bocnu ga par mm u tkivo, neće on daleko. Opušteno.

Lokalnu anesteziju dobijamo i za ušivanje epiziotomije, reviziju posteljice... i dojimo slobodno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, istina. Pa i epidural. ^_^ pa i totalna anestezija u slučaju carskog reza.

 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilina, slobodno doji... Koliko samo toksičnih materija unesemo kroz hranu, koje su sigurno daleko opasnije od tog malenog molekula anestetika... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoću! Zakazah intervenciju. 

 

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.