Vršnjačko nasilje

odgovora

Objavljeno

Velika je razlika izmedju sociopata i psihopata, sociopate se radjaju i u suštini to su osobe bez dubokih emocija veoma inteligentne i to i jeste najveći problem povučeni su i ne ističu se ni kao deca ni posle kao ljudi. Sećate se verovatno priče onog dečaka koji je izmislio otmicu brata i danima je policija organizovala potragu za otmičarima dok nisu ukapirali da je mali celu priču izmislio i da je sam ubio brata tj gurnuo ga u reku. Nažalost to je primer takvog deteta, roditelji neuki a mali izuzetno inteligentan i niko nije pomislio da bi mogao izmisliti tako nešto jer je bio poslušan, pametan. Psihopate opet imaju problem sa psihom a okidač za totalni prekid filma su upravo emocije.

Kod dece kao recimo Ingreedov brat po meni je alfa gen odigrao ulogu, tj deca vodje da kažem ali su njeni roditelji uradili pravu stvar i napravili čoveka od njega, svaka čast.

Strelac ja mislim da će to sve biti ok očigledno je mali takav mora biti uvek glavni a tvoja ćera prava devojčica se ne da pokoriti( tako i treba ja obožavam takve curice) i tu je nastao problem, mislim da je neko rešenje za sada a nadam se da je to samo dečija faza da ga mala počne zezati kako je on ustvari zaljubljen u nju pa ne zna kako da joj to kaže, možda grešim ali mislim da će ga to držati podalje jer će ga poniziti na neki način a on je previše ponosan rekla bih.

Da me ne shvatite pogrešno evo jedan banalan primer ali za mene je ustvari simbolika kako možemo mnogo naučiti iz prirode, kada je naša kuja imala štence (inače je pas jakog karaktera) 4 je oštenila u početku se samo mazila lizala ih baš im je bila posvećena e kad su počeli da se igraju da šetaju jedan muški sa očiglednim genima vodje je stalno pravio sranja i da kažem svadjao je režao kad ga je pokušavala pokoriti a to je radila tako što stanje iznad njega stavi glavu na njegovu i on reži pa ona i tako sve dok se on ne bi povukao a njena bila zadnja, posmatrala sam danima i uvek ista metoda čim zagusti ona pritrči. Molim vas da ne shvatite pogrešno hoću samo da kažem da se deca moraju kontrolisati naravno ne spartanskim metodama nego pričom, savetima i prenošenjem iskustava. Ja mojoj deci stalno pričam primere kao ovi sad rekla sam da nikada ne pozajmljuju pare niti stvari od drugova šta god ima treba neka se meni obrate uvek ću biti uz njih, takodje ovo dete što se ubilo jer je slupalo tati auto kažem eto da je sačekao par godina i položio vozački imao bi život i vozio kola sad nažalost nema ništa.

Što se tiče toga da jedno dete maltretira druge ili ceo razred pisala sam već, rekla sam ima da neće biti tužibabe i da treba da skrenu pažnju učitelju ili roditelji jer dokle god ćute to dete će nastaviti i drugu decu da maltretira i neće biti izlaza iz začaranog kruga.Mogu se ja praviti pametna ali srećom nemam agresivno dete pa ne znam kako bih se postavila ali mislim da je najgora varijanta kada se roditelji prave da problem ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1 300 000 прегледа :) 

нека 1 % разуме о чему се ради, добро је, биће боље ... 

Lilith voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzroci za oba su multifaktorijalni, nije lako odlučiti se samo za jedan. 

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/antisocial-personality-disorder/basics/causes/con-20027920

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/mental-illness/basics/causes/con-20033813

U sv.slučaju, mene je lično više strah sociopata koji su super funkcionalni i uklopljeni u okolinu. Evo nekog Bljuc članka, al sasvim dovoljan za ilustraciju tog poremećaja ličnosti za nas laike

http://www.blic.rs/slobodno-vreme/zanimljivosti/test-uz-pomoc-ovih-16-pitanja-psiholozi-otkrivaju-sociopate/j9nv7dk

Brrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa i ja sam uvek mislila da su sociopate ti fini fini pa BUM, al po ovome sto procitah, psihopate su zapravo ti. 

Evo neznam bogumi, nesam skoluvala.

 

posle cu se udubiti malo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam psihopate odjednom puknu a sociopate imaju odsustvo emocija, porodica ima uticaj u razvoju ili ublažavanju tog problema, baš sam gledala mnogo dokumentaraca o tome uglavnom serijske ubice su sociopate a mnogo su dobri u tome nažalost iz razloga što su izuzetno inteligentni i uklapaju se u okolinu pa samim tim ne izazivaju sumnje. Više od pola serijskih ubica nisu nikada otkriveni a prva ubistva koja obično počine na životinjama su iz detinjstva pa vremenom usavrše način ubijanja, problem sa njima je što nemaju kajanje ni osećaj žalosti jer ne osećaju dublje emocije, osete uzbudjenje pa ih taj jedini osećaj tera dalje na zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako nekako i ja shvatam, ko zna-možda grešim.

Joj, jezivo je što moramo uopšte da razmišljamo o ovome.

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam prvih par stranica teme,nisam stigla sve. Mislim da o ovim stvarima treba stalno pricati,i nikada ali nikada ne okretati glavu nasilju. Bilo kakvom. 

Jako mi je zao jer je kod nas nekako ukorenjeno da zatvorimo oci na komsijine muke. Muz tuce zenu,ne mesaj se. Roditelji tuku decu,ne mesaj se. Konstatno zlostavljanje i ti da cutis. To je njihova stvar,pusti ih.E pa ne mislim da je to tudja stvar,dokle god ja to vidim ili cujem,to je i moja stvar. svaki put kada sam prisustvovala nasilju na bilo koji nacin policija je bila obavestena. Pa cak kada sam i policiju zvala kada je moj otac bio taj koji je vrsio nasilje. 

Nema nista gore nego izgubiti dete zbog svoje nemoci,i debila koji ne obavljaju svoj posao. Gledala sam emisuju o Aleksi kada je bila. Jako tuzno,celu emisiju sam preplakala. Prosto mi je tesko i da gledam a kamoli da se mom detetu tako nesto desi. To je sve posledica onoga "to je njihova stvar,ne mesaj se" Da li je moguce da tim roditeljima niko ije mogao da pomogne? 

Naleteh na clanak jedan u vezi sa ovim,pa mislim da zasluzuje da bude svuda objavljen

http://www.prva.rs/zivot/zivotne-price/89662/poruka-srbima-i-bosancima-na-fb-mnogo-ste-mali-i-dotakli-ste-dno-dna.html

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci do da je covjek nacrtao :(

Razlika izmedju Alekse i Mahira je tako mala a ujedno i ogromna. Mahirovi roditelji su ugledni profesori, ocuh pogotovo, i nikako mi nije jasno da je to tako daleko uspjelo da ode. Da su cekali i trpjeli, zapravo nisu vidjeli 2 godine mucenja djeteta. Komsije iznose u medije da je Mahir nosio modrice i poslije ispisivanja iz skole, da su ga majka i ocuh tukli, pustali ga da ceka pred vratima stana ili mu nisu dali da udje u stan. Da nije vidio spas u ispisivanju iz skole, da nije imao povjerenje u roditelje. Postavlja mi se pitanje zasto se ovo desilo nakon sto su ga roditelji spasili iz kandzi tih zvijeri, zasto to nije uradio dok je bio u njihovim kandzama. Namece mi se misao da ima tu jos, nesto sto se pokusava prikriti, nesto mozda vece, jace od silovanja, ponizenja u skoli, ali Boze mili sta moze biti vece, jace i gore od toga sto je dusa mila prozivio. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mogla ništa o tome da gledam i čitam, stvarno nisam, ovako iz komentara naslućujem o čemu se radi. Prosto ne mogu da razumem da su oba slučaja otišla do smtri dece, Nemoguće je da se detetu nešto dešava a da posvećen roditelj to ne vidi, to je moje duboko uverenje, i zato mislim kao i Mama Maza da u obe priče ima neka dimenzija o kojoj se ćuti. Iii su deca bila zlostavljana i od roditelja, ili su i roditelji bili zlostavljana deca pa jednstavno žive u takvom lancu ponašanja, ili je roditeljima bila potrebna stručna pomoć da bi priznali problem jer ima roditelja koji ćute - ima majki koje zataškavaju silovanje dece, ima roditelja koji neće da priznaju da im je dete narkoman i sl. Naravno, ako je išta od ovoga i bilo ovako, to ne umanjuje odgovornost svakog pojedinca i društva u celini, niti amnestira našu mentalnu sliku u koju je duboko usađen princip "ćuti", "ma nije to ništa", "nisu to tvoja posla" itd. 

mna mama i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.