Depresija ili ne

odgovora

Objavljeno

Mozda me samo uhvatila depresija pred porodjaj, ali ako ima kakvog iskustva ili savjet da me smiri neka napise... :(

 

Skoro sam pred porodjajem tj. usla sam u 38 nedelju...

Situacija je malo poteska po meni pa me zadnji mjesec bas prpa uhvatila jer niko ne moze sa sigurnoscu da mi kaze e to je to i budi mirna sad i ali ne znam zasto...Sta je problem ako su sprematozoidi aktivni 3-5 dana, a jaje je spremno za oplodnju samo 24h...

Ja nisam sumnjala u dr.nalaze i kad mi je rekla toliko si trudan i to je to, ali eto sad vise ne znam...

A situacija je ovaka imala sam nezasticen odnos sa dva partnera... Sa starim partnerom dan nakon sto mi je prestao (a ciklus mi je bio od 1.2. do 6.2) ciklus i sutradan, a sa novim samo jednom treci dan od prestanka ciklusa. I u nastavku samo sa starim partnerom...

Mislim da sam prosli mjesec bila bas pod stresom i jos pila i antibiotike zbog upale i zato mi je ovulacija stigla kasnije...

Po kalkulatoru jednom ovulacija mi je 21.2. posto moja dr.je jako teska i tesko cupam sta iz nje...

Jedan ginekolog mi je rekao da se oslonim na to racunanje po ultrazvuku, jer dr.najbolje po ultrazvuku moze da vidi i da odredi po parametrima u kojoj sam ja sedmici trudnoce.

Znaci da rezimiram, znaci ako je novi partner ejakulirao u mene 9.2., i po ginekolozima sperma zivi 3-5 dana (u ovom mom slucaju od 12.2-14.2.), da li poslije toga sam mirna nema bojazni od njegovih spermatozoida ili ima?

Molim za iskrema misljenja!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci tebe zapravo brine ko je otac deteta?

To nema nikakve veze sa depresijom, vec sa verovatnim strahom od reakcije partnera ukoliko ne zna za ove tvoje dileme.

Niko od nas ne moze da ti kaze odgovor na tvoje pitanje, moras odraditi dnk testove po rodjenju bebe da bi sa sigurnoscu znala. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci tebe zapravo brine ko je otac deteta?

To nema nikakve veze sa depresijom, vec sa verovatnim strahom od reakcije partnera ukoliko ne zna za ove tvoje dileme.

Niko od nas ne moze da ti kaze odgovor na tvoje pitanje, moras odraditi dnk testove po rodjenju bebe da bi sa sigurnoscu znala. Srecno!

svasta a tih 12 dana sto je rupa od tog odnosa do ovulacije nista ne igra ulogu...:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljas i sama da otac moze biti i jedan i drugi, ali mislim da je ipak veca vjerovatnoca da je stari partner otac djeteta. Jbg, zaje*ano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pretpostavljas i sama da otac moze biti i jedan i drugi, ali mislim da je ipak veca vjerovatnoca da je stari partner otac djeteta. Jbg, zaje*ano...

ali kako ako spermatozoidi zive 3-5 dana sto je u mom slucaju rupa od 7 dana do ovulacije, jer sa novim partnerom nisam imala odnos nego samo jednom. I potrebna je nova doza sprematozoida da bi doslo do oplodnje...:o 

Izmenjeno od strane jecab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguce... Ja sam sa prvim djetetom ostala trudna cetvrti dan menstruacije :huh:

U svakom slucaju, zelim ti da tata bebi bude onaj za koga ti navijas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguce... Ja sam sa prvim djetetom ostala trudna cetvrti dan menstruacije :huh:

U svakom slucaju, zelim ti da tata bebi bude onaj za koga ti navijas ;)

e pa po ultravuku ja sam 12 dana poslije tog odnosa, sto znaci da prvih 5 dana su uginuli spermatozoidi od tog novog partnera i narednih 7 su zivi samo spermatozoidi od starog partnera, ako sam upravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, za starog ti i kazem, vjerovatno je on tata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po uz je najtacnije,a sa kojim si ostala u vezi ako nije tajna?

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, za starog ti i kazem, vjerovatno je on tata...

uh dobro je, ne znam ni sto sam sumnjala u to...Hvala ti puno Brezice, sad mi je malo lakse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Po uz je najtacnije,a sa kojim si ostala u vezi ako nije tajna?

Nije tajna, pa sa starim partnerom...Hvala eleena puno.. 

Izmenjeno od strane jecab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nesto sam zaboravila nevezano za ovo,nisi trebala sa oboje imati nezasticen odnos prvenstveno zbog sebe i ne daj boze polnih bolesti,trebala si s tim novim koristiti zastitu,sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I nesto sam zaboravila nevezano za ovo,nisi trebala sa oboje imati nezasticen odnos prvenstveno zbog sebe i ne daj boze polnih bolesti,trebala si s tim novim koristiti zastitu,sve najbolje.

jbg govorila sam mu ali idiot nije htio slusa, nego mi je utuvio u glavu nema sanse da se desi, a ja budala ga poslusala... :(

Izmenjeno od strane jecab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vise nema da slusam sta muske glave kazu, samo ako se protivrijece mi ubuduce dobice nogu u dupe...

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel planiras da se udas za starog partnera,ili da zivis sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako god, sad je vazno da zauzmes odgovoran stav prema bebi i da budes brizna majka, ubuduce pametnije...

Zasto da ti trudnoca bude mucno i gorko iskustvo koje ce proci u brizi, umjesto da u njoj uzivas.
Srecno i sve najbolje :)

eleena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel planiras da se udas za starog partnera,ili da zivis sa njim?

ma vec smo vjencani i zivimo skupa, jbg sa ovim novim se jednostavo desilo i uplelo se tu, pa sam se i uplasila jer moguce da je od njega, a ne od mog dragog, a dugo smo radili na bebici i nikako da upali do ove godine...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda cuvaj dobro svog muza ako ga volis,i nemoj ponavljati iste greske,srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako god, sad je vazno da zauzmes odgovoran stav prema bebi i da budes brizna majka, ubuduce pametnije...

Zasto da ti trudnoca bude mucno i gorko iskustvo koje ce proci u brizi, umjesto da u njoj uzivas.
Srecno i sve najbolje :)

ma nesto mi je govorilo u meni da nije od ovog novog, pa i nisam brinula, pa sam i uzivala sa svojim dragim u trudnoci 8 mjeseci i onda mi je proradila nesto ovaj zadnji mjesec dana, "Sta ako grijesim?", ali po svemu sudeci samo sam dzaba sumnjala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Onda cuvaj dobro svog muza ako ga volis,i nemoj ponavljati iste greske,srecno.

Cuvam ga i cuvacu ga sad jos vise...Nema vise gresaka, sad sam se opekla i nikad vise...

Izmenjeno od strane jecab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas cudno da ostanes u drugom stanju kad si imala odnos sa drugim muskarcem,a sa svojim nisi uspela duze vreme,kako kazes.To ko je otac deteta moze da utvrdi samo DNK test, tako da pusti te price i objasnjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh:

Meni ovde nista nije jasno! I kakve veze ima ovo sa depresijom? :ph34r:

Znaci prevarila si muza i sad si se uprpila cija je beba, a onda kazes "svasta" na logican odgovor. E svasta stvarno!

I o kojih 12 dana lufta ti pises nije mi jasno? Plodni dani u redovnom ciklusu su 13-14-ti dan od prvog dana menstruacije sto ako logicki i matematicki gledano postoji verovatnoca da je sperma novog partnera ostala ziva bas do ttog nekog 12-14 u mesecu. Plasticno receno, pa ti razmisli.

mama maza, jelena_ i makki 78 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i zbog ovakvih rijeci jos jedne dame sa kojom sam pricala me je i pocela panika da hvata...I jos ko u unat da neki tjera mi je dodala ne mora to sto pise da je tacno (misli na racunanje po ultrazvuku), kao da je ona taj ultrazvuk pa zna kako radi i ona kao da pise rezultate...I zbog te gospodje ili gospodjice ja cu sigurno da promjenim ginekologa sljedeci put, jer ne zelim tu gospodju ili gospodjicu da vidim svojim ocima vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

:huh:

Meni ovde nista nije jasno! I kakve veze ima ovo sa depresijom? :ph34r:

Znaci prevarila si muza i sad si se uprpila cija je beba, a onda kazes "svasta" na logican odgovor. E svasta stvarno!

I o kojih 12 dana lufta ti pises nije mi jasno? Plodni dani u redovnom ciklusu su 13-14-ti dan od prvog dana menstruacije sto ako logicki i matematicki gledano postoji verovatnoca da je sperma novog partnera ostala ziva bas do ttog nekog 12-14 u mesecu. Plasticno receno, pa ti razmisli.

e kod mene nije bio redovan ciklus i bila sam i pod stresom i pila sam i antibiotike koji dan prije ciklusa (sto moze da poremeti cijeli ciklus), ali ti ne citas ocigledno izvlacis iz konteksta samo neke cinjenice...I po ultrazvuku nisam ostala trudna nekog 12-14 u mjesecu, pa ti malo razmisli sta pises...

A i  Brezice nije imala redovan ciklus vec je ostala trudna cetvrtog dana menstruacije...

Samo po tebi svi imaju redovne cikluse i izvlacis neke recenice iz konteksta...

Izmenjeno od strane jecab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vise nema da slusam sta muske glave kazu, samo ako se protivrijece mi ubuduce dobice nogu u dupe...

Ako sam dobro shvatila iz ovog posta, i dalje planiraš varati muža? Nisi ništa naučila? Tebi baš ništa nije sveto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.