PMS ILI RANA TRUDNOCA

odgovora

Objavljeno

Dosta je slicnosti izmedju pms-a i rane trudnoce pa je dosta tesko otkriti trudnocu pre kasnjenja menstruacije,da li ste imale makar jednu razliku u ranoj trudnoci od pms-a i koja je to bila kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bol u grudima, sa strane, kao probadanje. Kod mene inace nema nekog specijalnog pms-a, osim tupog bola u stomaku, ali taj bol jeste slican i u ranoj trudnoci.

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikakva razlika sem izostanka menstruacije.. 

sancica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da....na "gospođi" poiskakale žilice iznutra,područje oko malih usana bilo ljubičasto-sivo i po tome sam znala što je,to mi je jedan stari privati ginekolog rekao kao pouzdan znak trudnoće,i tako je i bilo....a od ostalog jedino mi se malo manje pila kava koju inače mogu uvijek,imala neki neobičan okus....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala metalni ukus u ustima jako rano, pre testa. I mučninu. Ali meni je skoro uvek muka u drugoj fazi ciklusa. Na grudima sam imala izražene vene.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako rano nisam imala nikakve simptome. Ili sam ih mozda zaboravila. A i sto se tice pms-a ista stvar.

Ja sam uradila testice zato sto mi je kasnila menstruacija i to je to. 

Nisam od neke pomoci znam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nikakav simptom koji bi ukazivao na trudnocu, nisam imala. Sve je licilo na neki blagi pms, na dan kada je trebalo da dobijem pojavio se neki braonkasti iscedak.., ja bila sigurna da sam dobila. Cak i objavila ;), kad ono medjutim :babycrib:

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li sam sada u pmsu ili trudnoći :ph34r: osetljive su mi bradavice kada V siki i osećam neki pritisak u donjem delu stomaka. Dosad mi nije smetalo ništa oko dojenja u pms-u. Hm hm

andisam i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde oko 21. dana ciklusa osetila sam blage grčeve u stomaku koje inace nemam ali sam mislila da sam se prehladila, to je trajalo tri dana, prestalo, drugih znakova nisam uočila. Inace kod mene pred menstruaciju uvek izadje jedna bubuljica na licu (zanimljivo uvek samo jedna) i dan kad cu dobiti boli me glava, tako da kod mene ni PMS nije izražen, nikad nisam imala bolove u grudima, niti bilo sta slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom slucaju se znaci pms-a toliko razlikuju svakog meseca da ne znam sta da odgovorim na ovo pitanje...U prvoj trudnoci nije bilo bubuljica,toga se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisite i o svim slicnostima,razlikama,meni je u prvoj trudnoci nadutost i zatvor jako rano krenuo,a u drugoj pre kasnjenja kupila travu u dvoristu a bila vrucina i pocelo da mi se vrti u glavi,a sto je kod mene zanimljivo dok nisam drugo dete rodila nisam nikada imala pms,zaboli me stomak i ja sutra dobijem,a od kako je ona prestala da sisa grudi ubijaju u pms-u,osecaj kao kada nadolazi mleko,deset dana pred vesticu jedem kao luda,naduta kao balon,cesto mokrenje,glavobolja,nervoza ma nista me ne zaobilazi:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam pročitala ovo "kupila travu", mislila sam da će nastavak biti "ali sam odlučila da je ne pušim dok ne utvrdim da li sam trudna" :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam sta je pms. Nikakvih simptoma nemam. Samo dobijem. A i kad dobijem mogu da kazem da me eto nesto malo zaboleo stomak i to je sve.

eleena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji simptomi su isti bili kao u pms-u. Jedina razlika sto sam cesto isla u toalet na kracu nuzdu :P, i sto sam osecala jako veliki umor i iscrpljenost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz...htjela bi da pitam nesto...nisam sigurna da sam trudna.Imala sam menstrualni ciklus pocetkom mjeseca...zatim sam imala kro  desset dana opet krvarenje kazu da je ovulacija...i evo na kraju mjeseca imam oper krvarenje koje je trajalo dva dana....a prije tog zadnjeg krvarenja uradla sam test i pokazalo mi je testnu liniju i drugu ali veoma slabo se vidjela....sta da radim...dali sam trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz...htjela bi da pitam nesto...nisam sigurna da sam trudna.Imala sam menstrualni ciklus pocetkom mjeseca...zatim sam imala kro  desset dana opet krvarenje kazu da je ovulacija...i evo na kraju mjeseca imam oper krvarenje koje je trajalo dva dana....a prije tog zadnjeg krvarenja uradla sam test i pokazalo mi je testnu liniju i drugu ali veoma slabo se vidjela....sta da radim...dali sam trudna...

Idi kod doktora, jer tako česta krvarenja obično ukazuju na nešto. Bar ces biti sigurna jesi li trudna ili ne.

Beby-bu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika je bila sto nisam bila tako nervozna i temperatura povisena 37-2,3 a meni telesna t ne prelazi 36 nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svimaaa.. 

Nova sam ovde, pa mi treba pomoc..

Radi se o tome da smo radili na bebi, par dana pre menstruacije.. Kasnila mi je jedan dan.. Pa posto sam bila nestrpljiva uradila sam test odma kad je mens bila gotova.. I bio je negativan.. :-( .. Al stvar je u tome sto ja imam neke simptome.. Imam jak apetit, probadanje sa obe strane stomaka, bol u donjem delu ledja.. Pa me zanima dal postoji mogucnost da sam ipak trudna???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uradila tako i bio negativan. Za sedam dana opet uradila i bio pozitivan. Nikad se ne zna!!

Lilly512 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uradila tako i bio negativan. Za sedam dana opet uradila i bio pozitivan. Nikad se ne zna!!

probacu i ja.. Nadam se pozitivnom.. Hvala tiii :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nista. To je moje iskustvo. Zelim ti da i tvoje bude takvo!

Lilly512 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa sinom ostala trudna 4 dana pred m,ali nisam dobila,ako ti je menstr bila normalna onda ne verujem da si trudna,ako je bila manje obilna i kraca onda si mozda trudna.

Lilly512 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno


Nije bila kao sve.. Kasnila je dan.. Posle toga jedva i da je krenula, dva dana je islo i stalo.. Buni me najvise sto imam te neke simptome..

Hvala ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi betu iz krvi to ti je najsigurnije da znas na cemu si

Lilly512 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.