odgovora

Objavljeno

Da li neko zna nesto o ovome? Dete je  u privatnom vrticu i imam resenje koje mi je stiglo iz Sekretarijata za obrazovanje i zastitu. Sta dalje?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odnela, rekli da je to dokument za mene, nemaju oni nista sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina koliko znam taj vrtic za pocetak mora da ima akreditaciju od drzave.

Onda moras da konkurises u drzavni vrtic prvo pa tek kad te odbiju onda se dalje bakces sa papirologijom...za taj deo posle ne znam detalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina koliko znam taj vrtic za pocetak mora da ima akreditaciju od drzave.

Onda moras da konkurises u drzavni vrtic prvo pa tek kad te odbiju onda se dalje bakces sa papirologijom...za taj deo posle ne znam detalje

U Novom Sadu, sve je dalje obavljao vrtic. Oni su nam i produzili koriscenje usluga i subvencije za sledecu godinu, nismo morali ponovo da konkurisemo u drzavni i da predajemo dokumentaciju.

Marina, mozda i ne treba nista dalje da radite, osim da cekate racun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina koliko znam taj vrtic za pocetak mora da ima akreditaciju od drzave.

Onda moras da konkurises u drzavni vrtic prvo pa tek kad te odbiju onda se dalje bakces sa papirologijom...za taj deo posle ne znam detalje

da.
to sam sve obavila i nosila neke papire u 27. marta. Pa su mi poslali resenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorila sam ovu temu da prodiskutujemo kako u drugim privatnim vrtićima funkcioniše refundacija, da li su nam deca diskriminisana u odnosu na decu iz državnih vrtića, jer plaćamo penale kada nam dete ne ide u vrtić, bilo da je bolesno ili je na godišnjem odmoru. Da probamo nešto da promenimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve penale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skidaju 50% od dana kada dete ne dodje u vrtic, tj. ne refundiraju pun iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni u drzavnim se ne refundira pun iznos, vec samo deo koji ide na hranu, mesto se placa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali u pitanju je oko 500 dinara, sto dovodi do toga da, kad je dete npr. na odmoru dve nedelje, skinu ti 5000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, privatni vrtic je skuplji. Normalno je da i dan kosta vise. Zato su i uslovi bolji nego u drzavnom, sve ima svoje. Prosto princip je isti za sve, refundacija je svakako nesto sto je pozitivno, mnogima znaci. I mesto i hrana kostaju vise, pa samim tim vise i skidaju. A da li ste osteceni zbog toga - mislim da niste. 

Tangerine, andisam i Hellen volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko inace placate vrtice  koja im je cena boravka, a koja je cena koju placate kad dete ne id u vrtic? Nama je 1300i neki din kad ne idemo,inace je 4200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo retko se uključujem u ovakve rasprave ali zaista ne vidim zbog čega su deca koja idu u privatne vrtiće oštećena (odnosno roditelji dece).

Mi (u državnom vrtiću) takođe plaćamo 50% cene za dan koji dete nije provelo u kolektivu a samom vrtiću je refundacija takođe umanjena od strane grada. Pravdanja izostanaka su vrlo stroga. Ne znam da li sada i privatni vrtići moraju da pravdaju gradu izostanke dece i kolika je tu kontrola ali kada je moja ćerka išla u (poznat i veliki) privatni vrtić, pre šest godina, mogli smo da izostajemo kad i kako hoćemo, samo se javimo upravi. Pretpostavljam (nadam se) da sada i tamo važe neka strožija pravila.

Uslovi za korišćenje refundacije od strane grada su jesne - plaća se u visini cene koja se refundira i državnim vrtićima. Ukoliko je vrtić skuplji, doplaćuje roditelj. Pa ako ima, cena može da bude i 1000e.

Ono što ne znam je da li državni vrtići (pojedinačni) dobijaju na svoj žiro račun pare koje uplaćujemo mi i grad ili, kao što mislim da jeste, to leže na zajednički račun cele PU, pa šta kome zapadne od tih para. Inače bi nam vrtići mnogo bolje izgledali.... Ja bih volela da pare koje plaćam idu direktno našem vrtiću, a ne celoj PU.

Ehinacea i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anamv koliko dece ima u grupi sa tvojim detetom? Evo, ja cu ti odmah reci za moju decu. Kod moje starije devojcice ih ima 38, a kod moje mladje koja ide u jaslice ih ima 28. Idemo u drzavni vrtic naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako tacno funkcionise refundacija? Da li refundacija vazi samo od septembra uz potvrdu da nas nisu primili u drazvni vrtic ili moze i u toku godine? Volela bih da u februaru/martu upisem dete u privatni vrtic koji spada u one vrtice sa refundacijom, da li onda do septembra placam punu cenu pa tek od septembra mogu da trazim refundaciju?

Srpski mi nije maternji jezik tako da se izvinjavam na eventuelnim greskama u gramatici;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anamv koliko dece ima u grupi sa tvojim detetom? Evo, ja cu ti odmah reci za moju decu. Kod moje starije devojcice ih ima 38, a kod moje mladje koja ide u jaslice ih ima 28. Idemo u drzavni vrtic naravno.

Oko 30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se Tangerine, i mene nervira zasto moje dete nema pravo na placeni godisnji odmor, kao sto ga mi imamo. To je ono sto me, u sustini, najvise nervira. Naravno da je moj izbor da mi dete ide u privatni vrtic, ali bilo je i roditelja koji nisu uspeli da dobiju mesto u drzavnom (oboje zaposleni) i sad treba da placaju vise.

Takodje, interesuje me da li su vam legle pare za oktobar, jer su rekli da ce do/oko 20og u mesecu isplacivati za prthodni mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko inace placate vrtice  koja im je cena boravka, a koja je cena koju placate kad dete ne id u vrtic? Nama je 1300i neki din kad ne idemo,inace je 4200

27.700,00 puna cena, refundacija bi trebalo da bude 22.160,00 (-5.540,00) a kada je na godisnjem odmoru (2 nedelje) vratili su nam 18.130,00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tako sam i ja zamislila da ce biti, medjutim mi uplatimo vrticu pun iznos, a grad nama treba da vrati te 22.000 plus svakog meseca nosim zahtev za refundaciju u sekretarijat. Klasicno malteretiranje...

 

Izmenjeno od strane anamv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih bankrotirala da placam toliko pojedinacno x4 . Samo 1000e za vrtic. To je van svake pameti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li neko ovde zna ili ima iskustva, ali mozda neko ima informaciju.

Da li je moguce refundirati privatni vrtic u drugom gradu? Tj. ako smo odbijeni u Beogradu, da li mozemo da dobijemo refundaciju ako se upisemo u vrtic u drugom gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Ns morate biti na listi cekanja u RD (Novosadski drzavni vrtic) I roditelji moraju imati prebivaliste na teritoriji NS. Uslovi za dobijanje subv.

Mmina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda pretpostavljam da je tako svuda, nazalost. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvar je ovakva, dete i ja smo prijavljeni u Beogradu, suprug u Kragujevcu. U principu svi zivimo u Kragujevcu. Kad sam podnosila zahtev za vrtic, bilo je po planu da pocnem da radim (posao u Beogradu), da preko nedelje malisa i ja budemo u Beogradu, a vikendom u Kg. Medjutim, nije bas sve islo po planu, i ja se na posao ne vracam, te je suludo upisivati ga u vrtic u Beograd. Mi bismo ga upisali u Kragujevac, u drzavne jasle nema ni uslova da upadne, te nam ostaju privatne. Otud i moje pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poz zanima me zakon o trecem detetu vezano za subvenciju u privatni vrtic ili drzavni konkretno pcelica u nisu. Mi imamo ceru 2010 god druga cera nam je rodjena 2012 god ali je nazalost preminula sa 14 mes zivota. 2015 god dobili smo trece dete sina koji sada ima 2 god. U zavodu za socijalno i vrticu mi kazu da se sin racuna kao drugo dete jer druga cera nije ziva i ne privredjuje porodici niti je na trosku budzeta porodici pa sin nema pravo na besplatan vrtic kao i nikakve pogodnosti kao ostala deca koja su rodjena kao 3 dete u porodici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.