Cirkularni karijes

odgovora

Objavljeno

I moja cerka ima gore na jedinicima kao neki karijes ne znam tacno sta je dojk je ne odvedem,i na dve cetvorke kao vise crnih tackica,perem joj dva puta dnevno zubice,slatko bas slabo jede,sok razblazen,nocu odavno nista ne pije,a sin jede sve zivo slatko,pije sokove,mleko nekad i nocu a zube sve zdrave,da vas pitam da li mogu njoj da poprave te cetvorke sada ii kada bude veca,ima 3 god?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve zavisi od zubara.

Tackice su mozda pocetak, i mozda zubar moze da uzme i da ocisti zubice, i da vidi sta je zapravo, i da ne bude nista.

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba insistirati da zubar uradi sto je do njega, jer ima zubara koji su u fazonu to su mlecni, ili kvar je mali. Bolje kad je mali kvar jer popravka traje 3min, ne boli, dete se navikava polako. Ojka je do sada popravila 4 zuba, redovno posecujemo zubarku. Rotaciona cetkica, elektricoa je pod morati. Ja sam licno protiv fluora, a i tu su misljenja medju zubarima podeljena.

mna mama i Schveca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba insistirati da zubar uradi sto je do njega, jer ima zubara koji su u fazonu to su mlecni, ili kvar je mali. Bolje kad je mali kvar jer popravka traje 3min, ne boli, dete se navikava polako. Ojka je do sada popravila 4 zuba, redovno posecujemo zubarku. Rotaciona cetkica, elektricoa je pod morati. Ja sam licno protiv fluora, a i tu su misljenja medju zubarima podeljena.

E oni su u stvari najveci problem <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bes me uhvati kad pomislim na karijes. Otisla sam u fazi deminerali,acije kod stomatologa i rekli su mi da to nije nista! Sada ima karijes na 4 zuba a mogla sam da sprecim! Dva su vec crna a ne daje nam ni da mu ih operemo. Preporucuju popravljanje u opstoj anesteziji ali ja ne smem, jednostavno se plasim da ga uvodim u anesteziju zbog toga. Inace zbog njegovih drugih problema obicna popravka je nemoguca.

Da li je neko cuo za tooth mousse pastu? Kazu da remineralizuje gledj, da li je neko probao. Moze da se kupi samo u jednoj specijalizovanoj radnji ja mislim...

Inace kazu mi da je to jer sam imala grip u trudnoci i jer je 6 zuba odjednom izbilo pa je falilo valjda kalcijuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tooht mousse pasta se koristi bez ispiranja, da ostane na zubima. Ja je nisam koristila, al moja komsinica jeste svojoj devojcici i nije primetila da je nesto pomoglo, a jako je skupa. Cini mi se da je preko deset eura kod nas. To je njeno misljenje, samo prenosim. Moj zubar je isto mislio da nista ne treba da radi po tom pitanju. Bas sam se isfurala kada sam neki dan skondala da ima rupicu na petici. To idemo popraviti, valjda ce brzo poceti menjati zube, mada mi ne izgleda tako. Imao je prelepe zubice, bas mi je zao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ima ljudi koji su u fazonu To su mlecni zubi, nema veze, ispašće, al kad čujem za takve ZUBARE pomislim da su neki kurs završili, ne fax :(

Sanja 79 i spagetica76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ova naša iz dz reče da se karijesi, ovi obični, obavezno popravljaju, a ovaj cirkularni se kontroliše, prati, sta znaj, jer ako zubić propadne skroz mogu da se stvore neke fistule u korenu, da boli, da se upali, pa to ne moze ni da ispadne onda i ometa rast stalnih zuba

a i da je bolje da se dete navikava na zubara, lakše je popraviti tačkicu negn pola zuba

i tako

Anonymous i medenjaci... volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bes me uhvati kad pomislim na karijes. Otisla sam u fazi deminerali,acije kod stomatologa i rekli su mi da to nije nista! Sada ima karijes na 4 zuba a mogla sam da sprecim! Dva su vec crna a ne daje nam ni da mu ih operemo. Preporucuju popravljanje u opstoj anesteziji ali ja ne smem, jednostavno se plasim da ga uvodim u anesteziju zbog toga. Inace zbog njegovih drugih problema obicna popravka je nemoguca.

Da li je neko cuo za tooth mousse pastu? Kazu da remineralizuje gledj, da li je neko probao. Moze da se kupi samo u jednoj specijalizovanoj radnji ja mislim...

Inace kazu mi da je to jer sam imala grip u trudnoci i jer je 6 zuba odjednom izbilo pa je falilo valjda kalcijuma...

ti da promenish zubara. odmah.

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki mlecni zubic koji se pokvari mora da se popravi, jer u suprotnom kada ispadne na njegovom mestu moze doci do karijesa na stalnom zubicu.

A sto se tice zubara, kod nas su drzavni uzasni, i moramo kod privatnog jer zaista dobismo problem gde ga nije bilo.

mna mama i Kajsija* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam pocetak cirkularnog karijesa na dvojcicama moje cerke. Ima 18 meseci i prvi zub joj je izbio sa 12m. Sad ima 6 zuba i izbijaju joj cetvorke. 

Otisli smo kod zubara i zena me napala kako sam ja kriva sto ima karijes jer je jos uvek dojim. Niti jede slatkise, niti pije sokove, peremo zube od kad je prvi izbio. Ali sisala je nocu. Bila je jako gruba i prema detetu. Poludela  sam. 

Posto nisam zadovoljna  zubarkom, ako neko ima dobrog decijeg stomatologa u Beogradu, molim da mi preporuci. Hvala! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моја жена је стоматолог, и она исто каже да хоће тај каријес због сисања. Сад смо купили  тут мус  :)  пасту па да видимо да ли делује. И наша беба сиса, има 18 месеци и појавио се каријес. Не знам да ли је према пацијентима груба ал мене разваљује  :)   :)   :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste u pravu da se zbog nocnog sisanja javlja karijes,ali ne kod svakog,zavisi i od genetike. Ti nisi u mogucnosti da svaki put posle nocnog sisanja bebi operes zube. Pred spavanje je pranje zuba najvaznije,ali pada u vodu ako ti opet jedes posle. A sisanje je obrok. 

Jedino,sto je sigurno,je to da zubaraka nema pravo da bude gruba. Ne vidim uopste razlog takvog ponasanja, Treba beba da se uplasi zubara i dobije averziju premu poseti zubaru. Ne volim grube ljude. Moj zubar je divan,kod njega nikad bol nisam osetila,i tako je nezan. (Boze,kako sam ga opisala:D)

Lorelai i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da sisanje ima ulogu, kao i higijena, ali mislim da genetika ima veliku ulogu. Npr. moj otac ima 75 godina, zbog uslova zivota cetkicu za zube prvi put video kad je imao 25 godina. Sad ima sve zube, jedan popravljen pre 10 godina. I to svi zubi beli i zdravi. A ja od kad sam rodjena perem zube  3 puta dnevno, celo detinjstvo kod zubara i opet zubi blagi uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam uspela da dodjem do reci od njenog  ni malo prijatnog monologa, probala sam da je pitam da li je moguce da je neki drugi faktor u pitanju, recimo genetika. Mada, mm i ja stvarno imamo zdrave i jake zube. Nisam popravila zub od osnovne skole. Medjutim, njena teorija je da to nema nikakve veze. 

Kao sto rekoh, perem joj zibe od kad su izbili, dva puta dnevno. Od kad sam primetila sta se desava sa zubicima, posle svakog obroka operemo zubice, nema grickanja po ceo dan i prestala sam da dojim. Ali sta ako nosta od toga ne da rezultate?! 

Mnogo mi je bitno  da nadjem dobrog decijeg stomatologa, jer cemo ocigledno biti redovni kod istog. Pa jos jednom molim za preporuku! Hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

сваки ће ти рећи исто, престани да дојиш. Можда и неће али има да се клацкаш свако мало на преглед, полирање, дрндање а ро није бесплано. Уосталом, преглед је бесплатан, обиђи пар њих па види.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je sisalo 20 meseci i borbu smo vodili sa pranjem zuba do skoro,svi su savrseno zdravi zubi,pu pu da ne ureknem :lol:

S druge strane ja sam sisala 5 meseci,mama kaze da mi je od prvog zubica prala zube redovno,pa sam sa godinu dana imala cirkularni karijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jasno je meni da je to sve individualno. I ne trazim krivca. Prestala sam da dojim. 

Vodicu je kod par zubara, pa dok ne nadjem onog koji mi odgovara. Ne zanima me koliko kosta. Zao mi je samo da stresiram dete. Ona jako voli  da pere zubice, zato sto nam je to ritual. Svo troje peremo zajedno i bas se raduje kad dodje vreme za pranje. 

Izmenjeno od strane Lorelai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema to veze sa dojenjem

mislim, možda i ima, ali karijes je tu, pa je tu, prestala ili ne, nećeš ga izlečiti time

starija ćerka je sisala 21 mesec, zubi savršeni, mlađa isto toliko sisala, cirkularni karijes se širi neverovatnom brzinom... dvojke gotovo da nema, pola jedinice 'pojedeno'....

kod nas se baš širi, a peremo zube po ceo dan, pazio, mažemo flurogal, redovno idemo kod stomatologa

jbg, takva je struktura zuba, i nema izlečenja

trudićemo se da ne dođe do stvaranja fistula i do nekog bola

šta da radimo, tako je kako je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, shveco! To me bas sad demoralisalo. Njoj zahvacene dvojke, jedinice se drze za sad. Nemoj mi reci da sam dzabe prestala da dojim :( 

U svakom slucaju, nadam se najboljem, pripremam se za najgore. A taj flurogal, po preporuci stomatologa? Ne uzimati na sopstvenu ruku? 

Ironija svega je da sam joj jos davala i ad kapi, odnosno d vit sa fluorom. I opet karijes. Grrrrrrr. Osecam se bespomocno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo redovno ko zubara, ja sam moju odmah vodila i trzila da joj skidaju i sada je bukvalno vodim na svaka dva meseca...do sada su joj jedno 6 zuba popravljali i premzivali, skoro smo spasili jedan zub od propadanja, bukvalno smo dosli u zadnjem casu...pranje zuba jeste dobro ali nije velika pomoc, moraju te drasticne mere da se preduzimaju, dolazak kod zubara svako malo!

Lorelai i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I planiram da je vodim cesto, ali stvarno ne znam kako bi popravili zub detetu od 18m. Tesko joj je i pregledati zube, a kamoli nesto drugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo redovno ko zubara, ja sam moju odmah vodila i trzila da joj skidaju i sada je bukvalno vodim na svaka dva meseca...do sada su joj jedno 6 zuba popravljali i premzivali, skoro smo spasili jedan zub od propadanja, bukvalno smo dosli u zadnjem casu...pranje zuba jeste dobro ali nije velika pomoc, moraju te drasticne mere da se preduzimaju, dolazak kod zubara svako malo!

Vas, kako si primetila da je to - to? Duja mi ima već neko vreme kao mrljicu između keca i dvojke gore desno, i to tako stoji, nisam sigurna da li se povećava jer stalno buljim kao luda, ali ne smanjuje se, to je sigurno. Redovno peremo zubiće, stvarno sam se trudila i o zubima toliko brinula, i smorila sam se opasno kad videh ovo. Vodila ga kod zubara državnog, on je u fazonu da jeste promena ali da ne bi dirao jer može samo da "napravi rupu gde je nema", da je to samo promena boje i da će izdržati do promene zuba. A ja sam i dalje sumnjičava, čitam sad ovde iskustva i baš sam zabrinuta. Ako već mogu da sprečim, sprečila bih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se desiti da promena ne raste i da "izdrzi" do promene zuba. Vazno je da u zubara imate poverenja, nema veze da lli radi privatno ili u DZ. Mi smo sina vodili u Dom zdravlja, imao je super zubarku, cak mu je i neke mlecne popravljala. Inace su mi brat i snaha stomatolozi, ali u drugom mestu, pa ne mozemo stalno trckati tamo.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, i u pravu si, ali citala sam juce malo o cirkularnom i ovde i na netu uopste i vidim da je mnogo zubara u fazonu da se ck ne popravlja, sto je prevazidjeno misljenje. I ja se sa njim ne slazem, pa bih zato potrazila jos neko misljenje. Vodicemo malca svakako kod jos jednog zubara, nego do tada ziva nisam. Gledala sam sinoc i slike ck, meni ovo ne lici na ck, ali opet, otkud znam, promena je promena i ispratila bih je. Bas sam se smorila, nije sad da je olicenje zdrave ishrane, pojede slatkis, ali uvek posle rucka. Sokove pije samo u retkim prilikama, u gostima, redovno pere zubice, ne jede i ne pije nocu, cucle nikad nije koristio... Bas smo se trudili da te zubice odrzimo zdravim.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.