Dvotrecinsko mleko


odgovora

Objavljeno

da li je neka mama davala mozda bebi od 3-4meseci kravlje mleko i kakwi su utisci. Posto moja beba nece bas uwek da sisa,anisam neki ljubitelj formula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neka mama davala svojoj bebi domace kravlje mleko? inace beba jos malo pa puni 4 meseca. nece bas uwek da sisa. Kakwasu wasa iskustwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ekspert ali kravlje mleko nikako ne moze da zameni tvoje.

Ako pitas u smislu da umesto podoja dete pije samo kravlje mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta mislis pod "moje dijete nece bas uvijek da sisa" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kravlje mleko se ne preporučuje pre navršene prve godine, pa nikako!

Ne postoji ni jedno druga zamena za majčino mleko. Ako imaš priliku da dojiš, ne razumem zašto bi tako nešto menjala za manje adekvatno rešenje?! Ako već moraš da daješ nešto drugo, onda je svakako bolja alternativa mlečna formula, a ne kravlje mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je dijete u skoku,pa za to mislis da nece da sisa.Imas temu "skokovi u razvoju" pa procitaj.Zbog toga sam pitala sta mislis pod "nece bas uvijek da sisa".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam na stranici, pa jos ne znam kako funkcionira i gdje da postavim pitanje :/ pa cu uletiti ovdje. Zanima me da li je neko od vas koristio Novalac Ac ako jeste da li su ostajali zrncici(u vecoj kolicini) na staklu od flasice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj radije bi detetu dala kravlje mleko u tom uzrastu nego formulu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je pitala bebu a ona odgovorila da nece bas da sisa, "moze nesto drugo..." drugacije ne vidim kako doci do tog zakljucka.

A sve ne bi bilo tako cudno da pre par nedelja nije skoro ista tema otvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4 mes je prerano. ako baš nema mamu koja može da doji, bolje dobar AD nego KM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kravlje mleko za razliku od adaptiranog gotovo ne sadrzi gvozdje i zato ga ne preporucuju u ishrani pre prvog rodjendana. Moje dete je probalo sva moguca adaptirana mleka na nasem trzistu (koliko sam samo para bacila ) ali dzaba, od svakog joj se povracalo... Na kraju smo presli na kravlje mleko i to je to. Konsultovali cuvenog gastroenterologa i nastavili. Dosta jedemo mesa, tako da nam mleko nije presudan izvor gvozdja ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je, ali... Nije samo to... sastav molekula masti (najkrupniji od svih mleka tj ne lako svarljiv), pa onda folna kiselina... ajde folnu nadomesti kroz ove vitamine ko daje.. ali životinjsko mleko svako (a kozje u najvećoj meri) utiče na stvaranje anemije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, proteini su krupni i mogu cak alergiju izazvati ali svako dete je prica za sebe i treba prosto biti fleksibilan i to je to. Samo pratiti znake koje dete daje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li znate za mleko Dana, to je mlekara iz Vrbasa.

Ja ga uzimam za S i S i super je.

Inace sam uzimala domace mleko kod mog dede dok je imao kravu.

Ja sam cula da u imleku stavljaju i neke hormone kravama valjda da bi davale vise mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,ineresu je me da li neko zna da li sme da se kombinuje u ishrani bebe koja ce sada 5 mes dohrana preko noci,a moja kravica danju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakv su cene adaptiranog mleka,ali poznajem puno njih koji su zbog cene presli na kravlje..no bar do 6 meseci bi trebala da pije formulu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama si rekli da ne bi trebalo da se mesa,ali ja svakako ns bih mi davala do godinu dana. Zbog gore navedenih razloga.

Sinu,kao neiskusna majka,prvom detetu gledala sam kako drugi rade i dala aam 5meseci i to je bila veeelika greska! Trebalo je da cekam. Zato ja ne preporucujem niakko do godinu dana kravlje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.