Visok pritisak u trudnoći!


odgovora

Objavljeno

Drage moje, potrebna mi je pomoć. 

 U 31. Nedelji trudnoce sam i od 18. Nedelje mi je dr. Jurisic iz Beograda ukljucio terapiju koja bi snizila pritisak( iako je svo vreme dobar) i smanjila holesterol (iako nije bio povišen) a sa ciljem da se poveća protok kiseonika do materice da bi beba moga da se pravilno razvija. Za sada je sve ok sa bebinom a ja i dalje pijem lekove na kojima jasno piše da ne smiju da ih piju trudnice. Interesuje me da li je iko imao terapiju a ovim lekovima - PRAVASTATIN (PRAVACOR) i L ALRGININ? Imam ogromno poverenje u doktora ali eto ipak mi je to misterija u glavi jer nema nigde na forumima da je iko koristio.

hvala puno svima na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo i meni je dr Jurisic prepisao istu terapiju jako sam uplasena u apoteci su mi jedva dali pravacor40mg jel ti i dalje pijes sta ti je rekao na kontroli?Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biki, pila sam do kraja. Tj još koji dan je pijem. Priznajem da nije bas postignut zeljeni efekat ali ima rezultata sobzirom da je beba krupnija nego u prvoj trudnoći. Sad sam u 36. Nedelji i cekam samo da beba budepotpuno zrela da mogu da mi rade carski, jer ti krvni sudovi su definitivno uski i nisu se dovoljno raširili pa je i dotok kiseonika do ploda slab. 

kod dr sam isla na kontrole u BG sve do kraja, na svakih 4 nedelje i uvek mi je produzavao terapiju. Ako saznas nešto novo piši, jer ovo je definitivno novina u lecenju i do sada se niko nije sretao sa ovom terapijom.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ti dao da radis neke analize iz krvi?Meni je prva trudnoca bila normalna isto sam vodila kod njega sad sam bas zbunjena ali sta da radim pijem pa valjda ce sve biti u redu!Sve najbolje ti zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da odgovorim i ja,kada je meni moj doktor dao lekove za pritisak rekao je da nijedan nije dobar za trudnoću ali ovaj najmanje škodi,pila sam ga cak i 3 puta dnevno,pritisak je bas bio visok.Nisam pila iste lekove kao i vi i bila sam isto dosta uplasena pa je zato pritisak u 39-oj nedelji počeo nenormalno da skace,zavrsila u bolnici i izazvali su mi porodjaj...i sve je prosli brzo i eto moj mali Luka ima skoro tri meseca.Samo bez nervoze i opusteno,i uzimajte terapiju u sve ce biti dobro :) pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam sve analize, krv kompletnu sliku, holesterol,urin.... Secer i gvozdje je kasnije pogledao i posto je bilo ok nije ništa komentarisao. Meni je prva trudnoca bila komplikovana zbog mioma koji su mi kasno otkrili prilikom jakih kontrakcija,ali tada mi dr. Jurisic ovo nije pominjao. Činjenica je da sam prvu bebu rodila ranije a razlog za hitan carski rez je bio smanjen dotok kiseonika i suženja na glavnoj arteriji materice. Sad sam 36. Nedelja i rekao mi je da mogu još 10-15 dana sigurno izdrzati jer su pritoci dobri. Danas sam isla kod svog dr i vratio me kući do 5.1. Jer je sve ok. Efekta definitivno ima ali nije veliki pomak u prosirenju uradjen. Dr Jurisic je prvi na našim prostorima koji primenjuje ovu terapiju. Uglavnom mi je rekao da pijem terapiju do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ako sam dosadna ali jel si radila neke analize kod hematologa meni je dao da radim pored kompletne krvne slike jos neke analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam. Ma nisi dosadna Biki83. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, molim vas za pomoć!

Meni je kao i vama prepisana terapija PRAVASTATIN (PRAVACOR) i L ALRGININ, kod dr.Jurišića. Krvna slika mi je potpuno u redu, pritisak  i holesterol takođe! Ta terapija mi je data zbog jako tanke posteljice koja je kao tava primećena tek sada na expertstkom UZ.(sada sam 23 Baš sam se uspanničila kada sam pročitala da je pravacor jako štetan za plod, da se nikao ne uzima u trudnoći.. Kakva su vaša iskustva bila dok ste koristile terapiju i da li je na bilo koji način lek uticao na bebu? Na forumima ne mogu da pronađem ništa vezano za ovu terapiju kao ni za problem tanke posteljice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.