Poremecaji psiholoskog razvoja, senzorni problemi

odgovora

Objavljeno

Bravo Fox, svaka cast! Mnogo, mnogo, mi je drago zbog vas. :wub: 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U teoriji da, mada se ja pribojavam slepog pracenja protokola. Nama su i pedijatar, a kasnije i sestra koja radi sa pedijatrom rekli da nije do njih sto su zvali za mmr, vec sto su morali da zovu zbog inspekcije jer im cesljaju kartone. 

 

Broccoli, jedno dva meseca letovanje :D Samo da lezim i da ne radim nista: plaza-more-plaza-more-hrana-plaza-more-hrana i da na celu napisem "Introvert-nervozna keva-ne uznemiravaj" i bog da me vidi!

Samo neka oni češljaju, dete dokumentaciju ima pa ima. 

A za mesece letovanja, izvoli kod nas:D

Jecy i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakav mmr! Cuvaj sada to sto si mukom stekla, dokumente pod misku i bori se da ne dobije mmr. Neko sa takvim problemima i uopste deca koja imaju neuroloske probleme i poremecaje ne podlezu vakcinaciji. Zato glavu gore i sada malo da predahnes, uhvatis vazduh i nastavis dalje. Ponosna sam na tebe.

broccoli, Fox, Ummu i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage, hvala vam :wub:

Vaskrsija, mnogo hvala na postu koji si mi napisala! :babymommy:

Meni je danas bio rodjendan i setali smo i uzivali i prospartali smo pola grada! Imao je senzorne probleme ali smo se izborili na terenu sa njima i nastavili dalje. Jako mi znaci svaka rec podrske koja je ovde napisana^_^

Zoe86, majat, Ummu i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, srecan rodjendan:wub:

I svaki naredni da bude jos lepsi i opusteniji;)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećan rođendan, Fox! Zaista od srca sve najbolje! Da se za sledeći ni ne sećate ovih problema! 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox srecan rodjendan! :)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan rodjendan i od mene i bravo, bravo, bravo za sva postignuca...

Citam te kad god se ulogujem, retko stignem da nesto i napisem jer sam uletela u buran period, ali proci ce i to!

U svakom slucaju, saljem ti pozitivnu energiju!

Samo napred!

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima :)

Nisam dugo pisala jer sam cekala da obavimo zakazani pregled i da vidim sta ce nam doktor reci.

Moj malac ima pamcenje slona i zbog toga se, naravno, cim smo stigli, uznemirio. Srecom, osobljr je divno, a ja generalno ni u dz ni kod specijaliste nikada nisam imala neprijatnosti zbog nerqzumevanja itd...

Napredovao je, ali govor i dalje nije razgovetan u potpunosti. Dvojezican je i ne uskracujem mu potrebu da govori na dva jezika ali je ni ne forsiram. Uvodjenje nove hrane i dalje ide teze, san dobar kako je nekada bilo. Skocio je dosta sto se razvoja tice, skinuo pelene preko noci itd... I sve smo to doktoru rekli.

Imali smo jedan lep i iskren razgovor. Rekao nam je ovako...(parafraziram)...on drugima delyje normalno. Verovatno se borite sa pritiskom okoline, sa savetima, pricom da je razmazen itd. Nije. Vase dete ima problem koliko god da deluje drugima da je sve ok. Vas sin ima poremecaje koji pripadaju autisticnom spektru (prvi put spomenuto za 2 godine koliko idemo tamo i sa pravom tek sad spomenuto, i ja znam da to jesu poremecaji iz spektra ali mislim da su oni obazrivi pri takvim izjavama i da je zato tek sada receno). Ja sam zadovoljan kako se vi ophodite prema njemu, nista ne menjajte. Ne pritiskajte, ne gurajte, prilagodjavajte i dalje. Jer svako guranje ce stvoriti veliki otpor a to nam sada ne treba. Pokusajte sa vrticem ali ne insistirajte. Ako bude burne reakcije onda probajte sa igraonicama, parkovima itd. Vezbajte kao i do sada.

Za sada se ne zna uzrok svega. Jedna od dijagnoza je f88 sto znaci da je uzrok neodredjen i da zapravo ne mogu da ga jasno svrstaju u odredjenu kategoriju. Cini mi se da ce kada bude stariji doci na red ispitivanja (verovatno eeg, magnetna, deciji neurolog), pa da prosto odredimo ima li cega u pozadini nase situacije.

Svi komplet smo zadovoljni. Nama tj meni i muzu je najvaznije da je nase dete funkcionalno. Uprkos svim problemima on je socijalno inteligentan, ima (na mamu hvala bogu) jezik do patosa, ima kreativnu igru. Odlicno se zanima i drvenim i lego kockama, mozemo da porazgovaramo, a kad krene meltdown strpljenje i ne pritiskati. (Imali smo jedan ozbiljniji pre 3 nedelje)...

I tako :) Ja ponovo licim na onu staru, opet sam ona fox od pre deteta, dakle odmorna, sveza, ima zivota u meni i zelje za zivotom i raznim aktivnostima. Cak cesto kazu "da se pomerim da devojka prodje" a ne zena :D Hocu reci, vise uzivam, sretnija sam, bolje smo svi komplet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox:wub:

Toliko pozitivnog u tvom postu, posebno zadnji deo mi se svidja:);)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli :wub::baby:

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, :wub:... aa velikim zadovoljstvom sam ovo pročitala... samo napred

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox,divno i bravo za sve vas :babymommy:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox :wub: bas mi je drago da prvenstveno znate na cemu ste.Posebno mi je drago ovo za jezik do patosa :P i da ima kreativnu igru,jako bitno.

E ja sam od danas krenula sa Esprico gelom.Proguglaj da vidis o cenu se radi detaljnije.Dosta roditelja sa decom koja imaju poremecaja iz spektra su mi ovo pohvalila kao i defektolog tako da hocemo da probamo,ne moze da skodi.Nema ovde,doneli mi jucer iz Njemacke.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prvi put cujem, sad cu da proguglam sta je. U obzir dolazi samo ako nije hemija :P

Mi smo doktoru rekli da to ne dolazi u obzir ni sad ni nikad :D

Moram da kazem da je homeoparski dormikind strasno pomagao za san kad je imao godinu dana (beba od 11meseci ne zna za placebo) i mi je malo razbilo predrasude o homeopatiji,   tako da bih sad probala jedan drugi homropatski od.istog proizvodjaca, on je za koncentraciju itd...a sad se bacam na guglanje ovog tvog gela :)

Ummu, jel to ovo? Nazalost je za decu 5+ ali javi mi utiske kako ti deluje suplement i ima li rezultata :)

https://www.shop-apotheke.com/arzneimittel/3719513/esprico-1x1-suspension.htm

Izmenjeno od strane Fox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Fox, sjajne vesti, cestitam vam od srca ^_^!!!

Evo i mi da se javimo sa lepim vestima.

Upravo smo napunili 4 godine, a neposredno pre toga smo bili na pregledu kod defektologa/logopeda, psihologa i fizijatra.

Divna vest je da smo svugde bili uredni sem kod expresivnog govora koji jos malo kasni, ali su sad svi bili vise za to da vise nije u pitanju F83, nego "samo" Dysalia, o kojoj, priznacu, ne znam mnogo, ali sam po njihovoj reakciji videla da je to korak nabolje.

Malo sam guglala, ali bi mi znacilo ako neko od roditelja ima iskustvo sa tom dijagnozom i prevazilazenjem izazova vezanih za istu!

Pozdrav od nas!!!

 

 

majat, kaficica, broccoli i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Mama u avgustu:wub:

Dislalija je samo poremecaj izgovora nekih glasova, tako da slobodno mozes da odahnes. Kod dobrog logopeda i on ce vam dati vezbice i za kod kuce;) Vezbe oralne motorike i slicno...

Moj decak uskoro puni 5, brblja kao navijen, ostali su jos neki glasovi, ali idemo kod logopeda i verujem da cemo sve ispraviti do skole, ako ne i ranije. 

Inace se govor najintenzivnije razvijao bas od 4-5 godine. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu samo da dodam - i moj sin je kasnije progovorio a najveći napredak je bio izmedju 4 i 5 god, kao sto rece Broc.... naravno, logoped se podrazumeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na savetima i podrsci...

I dr nam je rekla: Majka to ste sve vi postigli... Velik je to trud i rad, posebno je bilo tesko uskladjivati sve sa mojom starijom devojcicom koja je postala, u medjuvremenu, i djak prvak...

Na zalost, znam da sam je donekle zapostavila, nekad nisam mogla biti sa njom, npr. nisam je mogla ispratiti na prvu ekskurziju jer sam bila sa sinom u Decjoj bolnici u NS-u, ali samoj sebi govorim da u tom trenutku nije moglo biti drugacije...

Zaista se sav taj trud isplati, tako da Fox , dolazi vreme kad cemo moci da se opustimo...

Pozdrav svima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima :) Imala sam potrebu da nekako zaokruzim pricu i napisem epilog :)

Sve je sjajno, zadovoljna sam celokupnim napredkom, sve ide napred, klinac i ja ( i svi clanovi porodice) divno saradjujemo. Konacno je doslo vreme da se sve mozemo dogovoriti, da mozemo lepo da prosetamo, da uradimo svasta zajedno. U sustini to je to, ima tu jos finesa, da se govor unapredi, da poradimo na nekim burnim reakcijama (nista drugacije nego kod druge dece)...

Senzornih problema ima: pranje kose i spavanje, izbirljivost vezano za ishranu-ali nista sto nam remeti redovan zivot osim sto mu je kosa konstantno prljava pa se dovijam na sve nacine da mu je operem, al dobro, ne mre se od toga :D 

Smatram nas pravim srecnicima, od deteta sa kojim se nije moglo nista, sada se moze skoro sve! Danas smo lepo prosetali i zavrsila sam par obaveza sa njim iako je bio ljut sto sam ga probudila (ovo je bila naucna fantastika do skoro probuditi ga kad mu se ne budi)...

Mrzela sam svoj zivot, mislila sam da nikada nece biti normalno, bila sam do zadnjih granica iscrpljena, porodicni odnosi su bili poremeceni.

Ponekad i dalje moram da se ustinem da bih poverovala da je ovo moja realnost :)

Ne ide u vrtic, ne ide kod logopeda i ne ide kod defektologa i do daljnjeg ce ostati tako, ne zanima me koliko sporo napreduje sa govorom, ne zanima me koliko se uklapa ili ne uklapa u tablice i dijagnoze i stavove lekara, nista me to ne interesuje-vidim da je funkcionalan, empatican, socijalizovan, sreo i to je za sada najvaznije :)

aj pa uzdravlje :baby:

Voljena, MalaNina, Jecy i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox:wub: Divna majko i divna zeno!!! Nisam tad bila aktivna pa ne znam kako je sve pocelo, a pocetka teme nema. Ali sad sto pises ne vidim da ista odstupa. Pa mojim roditeljima je bila nocna mora moje kupanje. Tata je drzao pelenu na celu, a mama nekako prala kosu. A zaova je svekrvi i babi pobegla iz kade. Dve odrasle zene nisu uspele petogodisnje dete da zadrze u kadi:lol:. Opet mene i sad kad neko probudi pojela bih ga, a L je hteo moju mamu da gadja tabureom kad ga je probudila, a njemu se spavalo, a ona ga zadirkivala. Oko izbirljivosti kod hrane ne znam dvoje dece da jedu sve. Foxic je super dasa i zelim vam sve najbolje! :wub:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa forum je pobrljavio pa se sve pobrisalo, zato nema :) 

Otprilike tako izgleda i nase kupanje i eto tako, ma sve super, nista previse strasno :D

Hvala Cipelic! 

majat i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Fox, bravo za oboje!! 

Zaista sam saosećala sa tobom dok si pisala sve ono kroz sta ste  prolazili... Nije  bilo lako ni čitati. 

Hvala Bogu da je došao dan za epiloge i zaokruživanje priče :wub:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, divno je citati sve ovo:wub:

Jesi li odustala od pravljenja bloga, stranice? 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, uživaj u rezultatima SVOG neverovatnog rada! Ti se nisi predala ni onda kad bi većina samo sela i ridala, iščupala si dete iz haosa, kapa dole uz naklon! Podržavam tvoj stav oko tabela i lekara, ti mališu najbolje znaš i osećaš, a posle svega uradjenog, mogla bi i ti njih ponečemu naučiti. Svu sreću vam od sveg srca želim! 

I da, nastavi da pišeš (sad već na nekim "svakodnevnijim" temama), zaista je milina čitati tvoje postove:)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.