Poremecaji psiholoskog razvoja, senzorni problemi

odgovora

Objavljeno

Fox,

Veoma je važno što si istrajala u tome da dobijete savete na pravom mestu i što nisi popustila pod pritiskom "razmaženo dete", "posesivna majka", " prerašće", "i moj ____ (dopiši ime) je isto tako pa evo ga sada je _____" i sl. gluposti.

Nije vam jednostavno, roditeljstvo to nije nikada, ali vama je organizacija zaista zahtevna... Međutim na pravom ste putu i samo možete (svi zajedno) da napredujete. Dete ti je malo, sigurno će većinu senzornih problema da preraste, neke će mu verovatno ostati duže a neke zauvek - ali će sigurno sa godinama naučiti da živi sa tim. Moj sin i sada mrzi sve što je gnjecavo od hrane, smetaju mu glasni autobusu (pre neki dan smo morali da izađemo iz starog drndavog gradskog busa i sačekamo nov) i sl. A bilo je mnogo gore.

Držim plačeve, samo hrabro! :wub: :wub:

I javljaj povremeno kako ste i kako napredujete. To je dobro i za roditelje koji nešto naslućuju kod svoje dece a ne znaju gde i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsio se rodjendan i treba mi infuzija. Ponekad se pitam koliko normalna izadjem iz socijalnih kontakata kojima je izlozen. Ne mogu da kazem da je lose podneo ali je preskocio dnevno spavanje...i sad je frka malo jer ce se celu noc buditi...

Majat sve si ovo lepo napisala i hvala na postu :)

Meni pisanje na temi znaci jer kroz svoje postove primecujem napredak i ovo mi jr neka vrsta dnevnika.

Prepoznala sam se odlicno u onom delu "i moje dete tako to je normalno"

Deca sa ovakvim problemima imaju iste pribleme kao i druga deca, razlika je u ucestalosti i intenzitetu, a to cini drasticnu razliku!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, srecan vam rodjendan! :wub:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno :wub:

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan rodjus, Foxicu!

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox,neka je srecan.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox srecan rodjus malom jepotanu <3

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, srećan rođendan!!!!

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, srecan rodjendan! :*

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zeMske :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"“All kids do that.” You are right. All kids have sensory processing preferences. However, it doesn’t keep all kids from going to the grocery store, a public bathroom, or a birthday party, does it?"

Top 10 Things to Never Say to Parents of a Child with Sensory Processing Disorder:

http://lemonlimeadve...ssing-disorder/

BlueFairy, Mirka90, Smey i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sam ateista naisla sam na informaciju da je srpska pravoslavna crkva organizovala volontersku pomoc svima kojima treba podrska (svi su dobrodosli koje god da su vere, verskog opredeljenja ili nacije). Tu izmedju ostalih rade Vladeta Jerotic i dr Svetomir Bojanin koji je ugledni deciji psihijatar.

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Svetomir_Bojanin

Muz je protiv toga da ga vodim...nisam pametna, razmisljam krisom da zakazem i odvedem ga...

Pomoc nije duhovnog tipa vec strucnog po pitanju dr Bojanina i decije psihijatrije. Ima li iko iskustva sa tim centrom?

Sanja 79, Vuciguraj i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox ne znam nista o Svetomiru, ali Vladeti Jeroticu se divim, njegovom radu, njegovim mislima, umnim dostignucima i pogledima na svet. Svakako verujem da bi ti bilo korisno i ja bih ga na tvom mestu odvela.

Fox i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj,nista neces izgubiti a mozda bude koristi.Pridruzujem se Ehi u iskrenom postovanju prema radu  dr.Jerotica.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako dr Bojanin ne radi vise ja cu bar do dr Jerotica otici da zakazem termin. Retko mudar covek.

Iskreno ne volim da lazem muza, ali ovaj put cu morati. Hvala na savetima :wub:

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta te kosta da ga odvedes. Pusti muza, slusaj sebe. 

Dobar savet. Slazem se u potpunosti. Vise puta mi se pokazalo da sam bila u pravu.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga ne bih lagala, nego bih mu fino ponudila ili da ide sa nama ili da mi ne otezava... Pa ne ides od obesti! Mislim da ti misljenje dr Jerotica moze samo pomoci.

Nisam imala priliku da ga slusam uzivo, u cetvrtak drzi predavanje na SPENSU i jako se radujem istom...

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je mali decko sa divnom kosicom?

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio je  u regresiji 10 dana. Najgora regresija do sada. Medjutim kao i posle svake regresije usledio je skok i to mozda najveci do sada. Danas je u manjezu skupljao kestenje, igrao se, trcao...tj radio sve sto rade deca njegovog uzrasta...eto po prvi out je bio tako opusten. 

Poceo je da razyme dosta. Eto, punim baterije do sledece regresije :)

 

Muz kaze meni nereligioznoj (covek kiji se krsti pored svake crkve sacuvaj me boze) da mu ta prica deluje kao kad ludi ameri odu negde da im isteruju djavola. On je lud!!:angry:

Ja cu na kraju otici krisom iako to nije fer po bracni odnos, fer je po dete. A izmefju braka i deteta biram dete ;)

Jecy, eleena, Sanja 79 i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.