Beba više okreće glavu na jednu stranu

odgovora

Objavljeno

B)-->

(Suzana B @ 21.05.2012, 19:00)
HELP!

Moja beba ima 4 meseca i 2 nedelje, najvi[e voli da je na ledjima, ne zeli da spava na stomaku, tesko je navikla i na stranu, u pocetku je htela, ali kako je veca ne zeli i vuce glavu u levu stranu, radim joj vezbice, ali to nema nekog efekta.. Sta mogu da uradim da joj olaksam navikavanje na te stvari_ i da li smem da je stavljam pomalo da u polulezeci stav. Suzana

Ne znam kakve vezbice radite za vrat, ali najbolje je da bebi forsiras okretanje glave na drugu stranu tako stoces joj prilaziti sa desbe strane, stavljati je u krevetac tako da vise vidi iz kreveca kada joj je glava okrenuta na desnu stranu i da joj dodajes igracke sa te iste strane. Nije problem sto lezi na ledjima ni malo ali joj moras okretati glavu dok spava. Polusedeci polozaj ne sme jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Suzana B @ 21.05.2012, 18:00)
HELP!

Moja beba ima 4 meseca i 2 nedelje, najvi[e voli da je na ledjima, ne zeli da spava na stomaku, tesko je navikla i na stranu, u pocetku je htela, ali kako je veca ne zeli i vuce glavu u levu stranu, radim joj vezbice, ali to nema nekog efekta.. Sta mogu da uradim da joj olaksam navikavanje na te stvari_ i da li smem da je stavljam pomalo da u polulezeci stav. Suzana

Mojabeba je stara kao i tvoja,stalno je na ledjima jer drugacije ne zeli,ponekad je stavim na stomak da bi vezbala misice,nemoj to da te brine.Za okretanje glave ne znam pravi odgovor osim vezbica a sto se tice polulezeceg dozvoljeno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anka ima 10 dana. Pomalo krivi glavicu na levu stranu, jer je u stomaku imala veoma malo mesta... meni je stomak u 9om izgledao kao mnogim trudnicama u 6om mesecu. U porodilistu su mi pokazali dve vezbe za istezanje vratnih misica:

1. okretanje glave oko uzduzne ose: pridrzati rame jedno rukom, a glavu okretati drugom rukom na suprotnu stranu dok obraz ne pipne podlogu (radimo vezbe na povijalici). Svaku stranu po pet puta tako.

2. okretanje glave oko horizontalne ose: radi se samo udesno, da se istegne leva strana vrata. Isto se pridrzava levo ramence, a glava se nagne na desno po horizontalnoj osi koliko to beba dozvoljava. Ponoviti pet puta.

Vezbice se rade jedanput dnevno. Beba se, naravno, prvo bunila, ali sad je uhvatim u polusnu nakon dojenja i uopste se ne buni. Nadam se napretku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anka ima 10 dana. Pomalo krivi glavicu na levu stranu, jer je u stomaku imala veoma malo mesta... meni je stomak u 9om izgledao kao mnogim trudnicama u 6om mesecu. U porodilistu su mi pokazali dve vezbe za istezanje vratnih misica:

1. okretanje glave oko uzduzne ose: pridrzati rame jedno rukom, a glavu okretati drugom rukom na suprotnu stranu dok obraz ne pipne podlogu (radimo vezbe na povijalici). Svaku stranu po pet puta tako.

2. okretanje glave oko horizontalne ose: radi se samo udesno, da se istegne leva strana vrata. Isto se pridrzava levo ramence, a glava se nagne na desno po horizontalnoj osi koliko to beba dozvoljava. Ponoviti pet puta.

Vezbice se rade jedanput dnevno. Beba se, naravno, prvo bunila, ali sad je uhvatim u polusnu nakon dojenja i uopste se ne buni. Nadam se napretku!

verovatno ima tortikolis...moja Iva je okretala vise u desno...i kad je bila malko veca vise je gledala na tu stranu pa smo je samo rotirali...ako hoce da nas vidi morala je da okrece vise glavu a tu drugu stranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam primetila da moj bebac vise okrece i naginje glavu na desno...trudim se sad maksimalno da ispravi to,nadam se
da nece biti ozbiljnije nista,koliko sam shvatila dosta beba to radi.Nosam ga u svim mogucim polozajima.
 

Kod fizijatra smo bili sa tri meseca na pregledu,ne zbog toga ali da nesto nije u redu valjda bi primetili...

Izmenjeno od strane Lilyka7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi pomagajte mislim da moja beba ima hipertonus misica na ledjima...krivi se u obliku slova s ima 3.5 meseca...dosta mu je izrazen misic na levoj pleckici...mnogo me strah svasta sam nesto citala na internetu...a dokroici smo trazili uput za reha-centar...ona kaze nema termina pa ce nam dati hitan uput..dA li.neko ima slicna iskustva...jako sam zabrinuta...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.