A gde sam tu ja

odgovora

Objavljeno

Mene druge stvari muce....Ne znam kako bih to srocila u par recenica a da me razumete.

Razume samo onaj ko isto prolazi, glavu gore, mora proci i ovo sivilo :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestro po osjecanjima ovih dana!!!

Nokti, frizurice i sminkice nikada ne popunjavaju praznine, samo zakamufliraju, da se cini da je sve ok!

Tačno tako!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mama dy...drž' se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nokte dok beba spava,ja sam našla devojku koja fenomenalno radi i koja mi dolazi kući...kada beba spava ti se 'manikinišeš'....kafa sa drugaricama je OBAVEZNA,ne baš tako 'mirna',ali dobro opet je popijem sa njima,bolje išta nego ništa....kupovina isto tako,kolica ispred sebe i butici su 'tvoji'....i tako će brzo mala šmizla stasati za vrtić a ti ćeš opet imati neki mirni trenutak za sebe ;)

Mna, davno smo apsolvirali svi ovde na forumu da si ti zena-zmaj! ;) Ja se tebi divim,zaista!

Kapa dole za sve to,ali nismo sve takve. I nisu nam svima deca ista.

Eto,npr- ja ne mogu da zamislim kafu bez cigare,a necu Lenku da vodim u zadimljene lokale, sto se sopinga tice- nema teorije sa njom to da izvedem! Butici su uglavnom uski i nabacani,kada udjem sa kolicima- pola porusim, ne daj Boze da ima jos par ljudi u butiku,ne mogu od mene da prolaze... Vecina lokala je na par stepenika, dosta njih i na 2 sprata (nivoa), naravno-bez lifta! Probala sam- ne funkcionise :(

Leti,kada je napolju +40,ako udjem u klimatizovan lokal pa opet izadjem napolje,pa tako 10 puta, eto moje pile bolesno.....

Ako je zima,Lenka u skafanderu,kad udjem u butik-dok sve pogledam,ona se preznoji i mokra joj glavica bude, nije pametno tako da idem napolje-unutra-napolje-unutra. Opet moze da se razboli :( A da je svlacim i oblacim svaki put- uhhhhhh,nema sanse! Sve u svemu komplikovano je. Barem meni. Jedina opcija je Merkator ili tako nesto,al necu uvek tu da pazarim.

Ti i ja se nismo "sretale" po ostalim temama pa ne znas da moje pile zaspi tek u 23h i cima se na 10min sve do 1h,tek tada ucvrsti san :blink: Ja u to vreme zaista nemam snage na oci da gledam a ne da radim french ;) A preko dana spava 2 puta po 20 minuta. (trenutno smo u fazi odvikavanja od trocasovnog uspavljivanja.Da,dobro si procitala-po TRI sata smo je uspavljivali)

Da ne pominjem da je teska sto se hrane tice,pa njeno hranjenje traje sat vremena po obroku!!!Takvo dete,sta ces....

Npr. Zvonkino dete zaspi u 20h i budi se u 8h i dva puta preko dana spava po 2 sata!!! :blink: Da je moja Lenka takva, bila bih tip-top,veruj mi!!!

Poenta price je da svako od nas ima neki svoj rezim i da je sve individualno.

Npr-moja drugarica pusti dete da place pored nje,a onda depilira ruke i bas je briga...Sedi pored deteta koje je u suzama i kulira ga. Ja sam mojoj cerki rob, nije sama nikad ni sekundu, i zato tako i prolazim.

Odoh ja sad van teme..... al opet i ima veze sa temom :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna, davno smo apsolvirali svi ovde na forumu da si ti zena-zmaj! ;) Ja se tebi divim,zaista!

Kapa dole za sve to,ali nismo sve takve. I nisu nam svima deca ista.

Eto,npr- ja ne mogu da zamislim kafu bez cigare,a necu Lenku da vodim u zadimljene lokale, sto se sopinga tice- nema teorije sa njom to da izvedem! Butici su uglavnom uski i nabacani,kada udjem sa kolicima- pola porusim, ne daj Boze da ima jos par ljudi u butiku,ne mogu od mene da prolaze... Vecina lokala je na par stepenika, dosta njih i na 2 sprata (nivoa), naravno-bez lifta! Probala sam- ne funkcionise :(

Leti,kada je napolju +40,ako udjem u klimatizovan lokal pa opet izadjem napolje,pa tako 10 puta, eto moje pile bolesno.....

Ako je zima,Lenka u skafanderu,kad udjem u butik-dok sve pogledam,ona se preznoji i mokra joj glavica bude, nije pametno tako da idem napolje-unutra-napolje-unutra. Opet moze da se razboli :( A da je svlacim i oblacim svaki put- uhhhhhh,nema sanse! Sve u svemu komplikovano je. Barem meni. Jedina opcija je Merkator ili tako nesto,al necu uvek tu da pazarim.

Ti i ja se nismo "sretale" po ostalim temama pa ne znas da moje pile zaspi tek u 23h i cima se na 10min sve do 1h,tek tada ucvrsti san :blink: Ja u to vreme zaista nemam snage na oci da gledam a ne da radim french ;) A preko dana spava 2 puta po 20 minuta. (trenutno smo u fazi odvikavanja od trocasovnog uspavljivanja.Da,dobro si procitala-po TRI sata smo je uspavljivali)

Da ne pominjem da je teska sto se hrane tice,pa njeno hranjenje traje sat vremena po obroku!!!Takvo dete,sta ces....

Npr. Zvonkino dete zaspi u 20h i budi se u 8h i dva puta preko dana spava po 2 sata!!! :blink: Da je moja Lenka takva, bila bih tip-top,veruj mi!!!

Poenta price je da svako od nas ima neki svoj rezim i da je sve individualno.

Npr-moja drugarica pusti dete da place pored nje,a onda depilira ruke i bas je briga...Sedi pored deteta koje je u suzama i kulira ga. Ja sam mojoj cerki rob, nije sama nikad ni sekundu, i zato tako i prolazim.

Odoh ja sad van teme..... al opet i ima veze sa temom :lol: :lol: :lol:

novosađanko hvala na komplimentu ali zaista mi nije bila namera da 'hvalim' sebe nego da kažem nešto pametno pošto u tome imam iskustva....videla sam da ti je 'izgled' bitan kao i meni pa reko možda će ti značiti...e vidiš ja nikada nisam dozvolila da razmišljam tako da sam nekom rob,jer ako tako razmišljam tako ću početi i da s eosećam a ja to neću...ako ti je važno da si doterana onda i uradi to...u protivnom bićeš tužna (jar ti je bitno,kao imeni)...i sve dok budeš nalazila milion razloga koji te ometaju u onome što voliš tako će i biti.....a što se tiče dece,ne možeš da zamisliš kakava su moja deca bila...a Anđelina uuf,vrlo mi je poznato to tročasovno' uspavljivanje...vidiš,ja ne bi baš pustila da mi dete plače dok ja čupam dlake ali bi gomila veša sigurno stajala u uglu sobe 2-3 ma i 5 dana samo ja da zadovoljim sebe...važno mi je da su najosnovnije stvarčice čiste-skuvane...i naravno ja....JA bi bila 'tužna' da ne obavim neke sitnice za sbe,a moje nezadovoljstvo bi povuklo jš nezadovoljstava u kući i tako u krug...no dobro,ja sma samo htela da 'pomognem' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa MNA ;) U kupovinu idem s njom, na kafice isto u lokale gde se ne pusi, nokte i kosu sredim dok spava, a za frizerku je tata pricuva ili ode kod bake na sat vremena, s tim da se ja sisam jednom u 3 meseca tako da to i nije problem :D Meni stan nije blistav, ali uvek je skuvano i oprano, a to sto je mozda ogledalo musavo od njenih ruku i sto bi prozore trebala oprati ne moram bas da trcim odma da radim, radije cu s njom lezati na podu i igrati se ili izaci u setnju ako je lepo vreme. Ja uvek kazem, dok ja imam vremena i za forum uz sve to, e onda imam sigurno i za ostalo :) A to sto sam ja lenja nekad to je druga prica :)

E ovo kao da sam ja pisala :D Samo što sam ja uvela još jednu pogodnost - peglam isključivo ono što mora da se pegla :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je uglavnom stvar volje i dobre organizacije.

Cini mi se da vise toga za sebe uradim sa dvoje dece nego sto sam uspevala samo sa jednim.

Stvari koje su meni vazne radim dok spavaju, kad se zaigraju, kad ih cuva mm ili bake, nesto sto mogu- obavim sa njima, a sto ne moze sa njima, pa organizujem pomoc.

Naravno da ne mogu postici sve u onoj meri "kao nekad", ali nekad nisam bila mama!!!

Gledam da zadovoljim decu, ali i sebe....ne peglam sto ne moram, kuvam- naravno, ali nije tragedija ako nekad Marko dobije gotovu kasicu, a mi ostali nesto kupimo ili narucimo za rucak. Vodim racuna da je cisto, ali ne mora bas uvek sve da bude cakum pakum- niti se uopste trudim da tako bude.

Zadovoljna i srecna ja- zadovoljni mm i deca!!!

Jedino mi malo vise sna ne bi bilo na odmet! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

novosađanko hvala na komplimentu ali zaista mi nije bila namera da 'hvalim' sebe nego da kažem nešto pametno pošto u tome imam iskustva....videla sam da ti je 'izgled' bitan kao i meni pa reko možda će ti značiti...e vidiš ja nikada nisam dozvolila da razmišljam tako da sam nekom rob,jer ako tako razmišljam tako ću početi i da s eosećam a ja to neću...ako ti je važno da si doterana onda i uradi to...u protivnom bićeš tužna (jar ti je bitno,kao imeni)...i sve dok budeš nalazila milion razloga koji te ometaju u onome što voliš tako će i biti.....a što se tiče dece,ne možeš da zamisliš kakava su moja deca bila...a Anđelina uuf,vrlo mi je poznato to tročasovno' uspavljivanje...vidiš,ja ne bi baš pustila da mi dete plače dok ja čupam dlake ali bi gomila veša sigurno stajala u uglu sobe 2-3 ma i 5 dana samo ja da zadovoljim sebe...važno mi je da su najosnovnije stvarčice čiste-skuvane...i naravno ja....JA bi bila 'tužna' da ne obavim neke sitnice za sbe,a moje nezadovoljstvo bi povuklo jš nezadovoljstava u kući i tako u krug...no dobro,ja sma samo htela da 'pomognem' ;)

Upravo je ovako kod mene. Ja nervozna jer "gde sam tu ja!?" a nervozu ponekad prenosim nesvesno na muza.

Odlucila sam pre par dana da menjam stvari iz korena :lol: . Prva stvar u nizu je odvikavanje Lenke od uspavljivanja.Pa,to je u startu 3h vise za mene ;)

Evo,na primer... Danas dosao svekar da donese Lenki paketic. On dosao,a ja na vrata (ionako ne volim da sedim sa njim). Kazem mm "eto,lepo se ispricaj sa ocem na miru, skuvaj vam kaficu, odoh ja u solarijum." I otisala sam.

Eto,20 minuta, nikom nista nije falilo a ja srecna :lol:

Pre to nikada ne bih uradila jer Boze moj,nema smisla da ja odem kad on dodje (kao,nekulturno je da se pokupim i odem) , ali zahvaljujuci forumu i vama- menjam poglede na svet ;) ;) ;)

Prvo ja,pa kad sam ja srecna tek onda mogu i druge da usrecim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U p.m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U p.m.

:unsure::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obožavam jake i pametne žene, kao što su mna mama i slične.

Moj izgled pre i posle trudnoće se dosta razlikuje. Nisam se opustila, već promenila imidž u udobniji, šminku smanjila, mnogo manje vremena imam za sebe što se malo i vidi, ali postoje načini. Recimo odem na brazilski tretman kose 2-3 puta godišnje i kosu je dovoljno da operem i lepa je i ako se sama osuši, garderobe nemam mnogo ali sve je kvalitetno, udobno i sa ukusom tako da nikad ne izgledam kao mama koja nema vremena za sebe, stare stvari sam izbacila. Šopinga se ne odričem nego vodim i dete, ovde i nemam puno prijatelja tako da i ne kafenišem mnogo osim sa mojom kumom i mm, fitnes još uvek ne mogu sebi da priuštim i to mi mnogo nedostaje. Svo ostalo posvećivanje sebi - čitanje, internet... posle 9h kad Anđelina spava. I još jedna stvar, mislim da bi se mnogo bolje organizovala da imam više dece, jer što više obaveza imam to mi je bolja organizacija i imam više vremena. Apsurd ali tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prezadovoljna! Pre tretmana imala sam slabu, suvu i kovrdžavu kosu. Kada je operem i osuši se bez prese i feniranja budem ko crnkinja i ako mi je retka kosa. Uradila sam prvi put brazilski tretman i kosa mi je bila kao sa reklame prvih nekoliko pranja. Posle toga nije bila besprekorno ravna, ali je bila besprekorno zdrava i prelepo je izgledala. Nisam morala da se feniram, samo je osušim i imam blago talasastu i ZDRAVU i poslušnu kosu. To sve traje prvi put 4 meseca otprilike, posle se ponovi i efekat je još bolji i mislim da traje oko 5 meseci, e posle trećeg možeš da ga radiš samo dva puta godišnje. Kosa ti ne zahteva više mnogo vremena i zdrava je što je meni bitno. Još jedna napomena, moraš kosu da pereš šamponima namenjenim posle tretmana, jer normalan šampon duplo brže skida keratin sa dlake. Najtoplije ti ga preporučujem, štedi puno vremena i uvek si lepa i uredna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, razumem te. Brazilski je onda pravo rešenje za tebe pošto imaš neobuzdanu kosu. Javi utiske kad uradiš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako vi uspevate da se sredite? setam sa decom u gradu,jedva sam uspela sta cisto i ispeglano da nadjem,vezem kosu i palimo. Kada tamo,sve mame koje vidim sredjena,skockane,nasminkane,u stiklama? da li sam se ja ulenjila ili samo trazim izgovor da ne stignem da se sredim.ajte vi meni kazite,KAKO? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno vreme? Sta to bese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako vi uspevate da se sredite? setam sa decom u gradu,jedva sam uspela sta cisto i ispeglano da nadjem,vezem kosu i palimo. Kada tamo,sve mame koje vidim sredjena,skockane,nasminkane,u stiklama? da li sam se ja ulenjila ili samo trazim izgovor da ne stignem da se sredim.ajte vi meni kazite,KAKO? :o

sve je stvar organizacije i treba da odrediš prioitete,dzaba ti kuća cakum-pakum,veš ispeglan,sve na svom mestu ako si ti preumorna,nervozna od tolikog posla itd,dakle odredi šta je najvažnije,da je ručak skuvan (i to ne baš svaki dan),kupatilo čisto (ostale '0snovne' stvari čiste)a ostalo po potrebi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ukoliko si se ranije šminkala i doterivala, onda ti je to samo minut vremena...a ukoliko nisi, onda ti to oduzima dodatno vreme...tako da nije stvar organizacije, već navike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ukoliko si se ranije šminkala i doterivala, onda ti je to samo minut vremena...a ukoliko nisi, onda ti to oduzima dodatno vreme...tako da nije stvar organizacije, već navike.

Slažem se - s tim što ja nikad ne bih šetale dete u štiklama... :D

A ni sa full šminkom, lakše je oprati samo pesak, no još i šminku ;)

Da se razumemo, nemam ništa protiv - super je kad se mame doteravaju, ja lično nemam tu potrebu kad vodim dete u šetnju i na igranje :)

Nego, čini mi se da imamo ovako neku temu... Samo ne mogu da se setim kako se zvaše... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo je ovako kod mene. Ja nervozna jer "gde sam tu ja!?" a nervozu ponekad prenosim nesvesno na muza.

Odlucila sam pre par dana da menjam stvari iz korena :lol: . Prva stvar u nizu je odvikavanje Lenke od uspavljivanja.Pa,to je u startu 3h vise za mene ;)

Evo,na primer... Danas dosao svekar da donese Lenki paketic. On dosao,a ja na vrata (ionako ne volim da sedim sa njim). Kazem mm "eto,lepo se ispricaj sa ocem na miru, skuvaj vam kaficu, odoh ja u solarijum." I otisala sam.

Eto,20 minuta, nikom nista nije falilo a ja srecna :lol:

Pre to nikada ne bih uradila jer Boze moj,nema smisla da ja odem kad on dodje (kao,nekulturno je da se pokupim i odem) , ali zahvaljujuci forumu i vama- menjam poglede na svet ;) ;) ;)

Prvo ja,pa kad sam ja srecna tek onda mogu i druge da usrecim.

Bravo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored malog deteta i male bebe uvek pronadjem vremena za sebe.I kad podjemo negde sredim decu,muza,a onda on pazi njih dve dok se ja doteram i nasminkam i to sve traje 10 min.

Prosto moram da nadjem vremena za sebe.Podjem u grad poslom,jednu povedem sa sobom drugu ostavim kod mm.U prolazu svratim i na jednu brzinsku kaficu sa sestrom ili drugaricom.Pa njima nece nista biti za 15 min,a meni mnogo znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon treceg djeteta mogu samo reci - NEMA ME NI NACRTANE NA PAPIRU!!!

... za sada .... :D

Ali ne smeta mi, vremenom ce i to proci a ja pokusavam da se iskoprcam iz svega toga i hvatam se za slamcice ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon treceg djeteta mogu samo reci - NEMA ME NI NACRTANE NA PAPIRU!!!

... za sada .... :D

Ali ne smeta mi, vremenom ce i to proci a ja pokusavam da se iskoprcam iz svega toga i hvatam se za slamcice ....

pa polako, tek si se porodila.

ja uvek nadjem vremena, posebno od kako sam pocela da mrsavim. puna sam pozitivne energije.

mnoge sitnice uticu na moje raspolozenje. npr, kad mi je tata umro i kad sam saznala da mi je ostavio dijabetes u amanet, mene to nije slomilo. mozda u prvi mah sam bila kao pokosena ali posle par dana mi je samo dalo vetar u ledja da se jos vise trudim za sebe jer time cinim dobro ne samo sebi vec prvenstveno svojoj deci.

kao sto Cicana kaze, sredim decu, mm se sam sredi ;) i onda se ja sredim i ... svi sredjeni :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvih par dana nakon porođaja (mislim kad sam došla iz bolnice) nije me bilo uopšte <_<

Šavovi su me boleli užas, sva sam bila prestrašena da li sve radim kako treba, dojenje, hormoni i sve to, ma katastrofa. E kad su bolovi polako prošli i ja sam počela da dolazim sebi, s bebom nije bilo problema jer je jako brzo počeo celu noć da spava. Tamo negde kad je beba napunila oko mesec dana već sam se malo uštosila kako i šta, uhvatila neki ritam, a kad sam izašla iz babina mnogo sam se bolje osećala i psihički.

Sve donedavno sam imala malo problema da se pokrenem i nateram na bilo šta, neki manjak energije, šta li, ali sam sad ok, bebac je veliki, ima svoj ritam hranjenja, spava noću još uvek lepo, tako da se mogu organizovati tako da obavim i poslove po kući, i da učinim nešto i za svoju dušu. Kad suprug dođe s posla on preuzme dete tako da je tad vreme do kraja dana samo moje B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa polako, tek si se porodila.

ja uvek nadjem vremena, posebno od kako sam pocela da mrsavim. puna sam pozitivne energije.mnoge sitnice uticu na moje raspolozenje. npr, kad mi je tata umro i kad sam saznala da mi je ostavio dijabetes u amanet, mene to nije slomilo. mozda u prvi mah sam bila kao pokosena ali posle par dana mi je samo dalo vetar u ledja da se jos vise trudim za sebe jer time cinim dobro ne samo sebi vec prvenstveno svojoj deci.

kao sto Cicana kaze, sredim decu, mm se sam sredi ;) i onda se ja sredim i ... svi sredjeni :lol: :lol: :lol:

potpisujem svaku riječ, pogotovo ovo za pozitivnu energiju.

Nakon iskustva na porodu shvatila sam neke stvari. kada sam lezala u bolnici postavila sam sama sebi pitanje "kako ću" i tada mi je puklo nešto u glavu i rekla sam sebi - lako

zato sam i napisala, "proci ce i to" samo da beba uhvati ritam spavanja da sam ja odmorna ....

Nekako sam porodom "dobila krila", osjećam se mnogo ljepše, spontatnije i slobodnije nego u trudnoci ... cekam jos da izadjem iz babina pa pravac frizer i sve ostalo .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bog je načinio ženu šestoga dana,

radeći prekovremeno.

Došao je anđeo i pitao ga:

“Zašto trošiš tako puno vremena na nju?”

I Bog odgovori:

“Jesi li vidio što sam joj joj sve dao, specifikaciju prema kojoj ju oblikujem?"

“Mora znati prati, ali ne smije biti od plastike. Treba imati više od 200 pokretnih zglobova, svi moraju imati mogućnost za promjenu, i pri tom da svaka dijeta funkcionira, i još da ima krilo za barem četvero djece…

Mora imati poljubac, koji može izliječiti sve, od ozlijeđenog koljena do slomljenog srca.”

Anđeo se začudio svim tim vještinama.

“Sa samo dvije ruke… Nemoguće!“

I ovo je samo standardni model ?!

“To je puno posla za jedan dan…

odmori se, pa je sutra dovrši“.

Ne želim odgađati, reče Stvoritelj.

Tako sam blizu da završim ovo biće,

što je mom srcu drago.

Kad se razboli, sama se izbori za ozdravljenje, i može raditi 18 sati dnevno.

Anđeo se približio i dotaknuo ženu.

“Bože, tako je mekana.”

“Jest, mekana je”, reče Bog, ali napravio sam je da ima i snagu.

“Nećeš vjerovati što sve može izdržati.”

“Može li misliti?" upita Anđeo.

Bog odgovori

“Ne samo da može misliti,

može i surađivati i dogovarati se."

Anđelu privuče pažnju nešto na ženinu licu…

“Bože, izgleda da ovaj model ima jedan propust. Nisam li ti rekao da previše toga stavljaš na nju.”

“Nije to nikakav propust…to je suza”,

ispravi ga Bog.

“Čemu to?," upita Anđeo.

“Suza je njezin način da se izrazi, njena tuga, njena ljubav, njena samoća,

njen bol i njen ponos.”

Ovo je ostavilo jak utisak na Anđela;

“Na sve si mislio. Žena je sjajno biće!!”

To je istina!

Žena ima zadivljujuću snagu.

Podnosi teškoće, nosi tugu, ali zna

i za sreću i ljubav i ima svoje mišljenje.

Ona se smije - kad želi vrištati;

pjeva - kad želi plakati.

Plače kad je sretna

i smješka se kad je nervozna.

Bori se za ono u što vjeruje.

Ona je protiv nepravde.

Ne priznaje “ne” kao odgovor, ako postoji drugi i bolji način za rješenje.

Sve od sebe daje za obitelj.

Ona k liječniku prati prijateljicu koja se boji.

I žena voli bez granice...

Ona plače kad joj djeca dožive nešto novo u životu, i raduju se dobroti svojih prijatelja.

Ona se raduje kad čuje za neko rođenje ili vjenčanje.

Srce se njezino slomi kad čuje

za smrt neke drage osobe.

Ona tuguje za izgubljenim voljenim osobama, ali je jaka i kada više nema ničega za što bi se borila.

Žena zna da jedan poljubac

i zagrljaj može izliječiti slomljeno srce.

Ipak, žena ima jednu grešku:

Ona zaboravi koliko vrijedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bog je načinio ženu šestoga dana,

radeći prekovremeno.

Došao je anđeo i pitao ga:

“Zašto trošiš tako puno vremena na nju?”

I Bog odgovori:

“Jesi li vidio što sam joj joj sve dao, specifikaciju prema kojoj ju oblikujem?"

“Mora znati prati, ali ne smije biti od plastike. Treba imati više od 200 pokretnih zglobova, svi moraju imati mogućnost za promjenu, i pri tom da svaka dijeta funkcionira, i još da ima krilo za barem četvero djece…

Mora imati poljubac, koji može izliječiti sve, od ozlijeđenog koljena do slomljenog srca.”

Anđeo se začudio svim tim vještinama.

“Sa samo dvije ruke… Nemoguće!“

I ovo je samo standardni model ?!

“To je puno posla za jedan dan…

odmori se, pa je sutra dovrši“.

Ne želim odgađati, reče Stvoritelj.

Tako sam blizu da završim ovo biće,

što je mom srcu drago.

Kad se razboli, sama se izbori za ozdravljenje, i može raditi 18 sati dnevno.

Anđeo se približio i dotaknuo ženu.

“Bože, tako je mekana.”

“Jest, mekana je”, reče Bog, ali napravio sam je da ima i snagu.

“Nećeš vjerovati što sve može izdržati.”

“Može li misliti?" upita Anđeo.

Bog odgovori

“Ne samo da može misliti,

može i surađivati i dogovarati se."

Anđelu privuče pažnju nešto na ženinu licu…

“Bože, izgleda da ovaj model ima jedan propust. Nisam li ti rekao da previše toga stavljaš na nju.”

“Nije to nikakav propust…to je suza”,

ispravi ga Bog.

“Čemu to?," upita Anđeo.

“Suza je njezin način da se izrazi, njena tuga, njena ljubav, njena samoća,

njen bol i njen ponos.”

Ovo je ostavilo jak utisak na Anđela;

“Na sve si mislio. Žena je sjajno biće!!”

To je istina!

Žena ima zadivljujuću snagu.

Podnosi teškoće, nosi tugu, ali zna

i za sreću i ljubav i ima svoje mišljenje.

Ona se smije - kad želi vrištati;

pjeva - kad želi plakati.

Plače kad je sretna

i smješka se kad je nervozna.

Bori se za ono u što vjeruje.

Ona je protiv nepravde.

Ne priznaje “ne” kao odgovor, ako postoji drugi i bolji način za rješenje.

Sve od sebe daje za obitelj.

Ona k liječniku prati prijateljicu koja se boji.

I žena voli bez granice...

Ona plače kad joj djeca dožive nešto novo u životu, i raduju se dobroti svojih prijatelja.

Ona se raduje kad čuje za neko rođenje ili vjenčanje.

Srce se njezino slomi kad čuje

za smrt neke drage osobe.

Ona tuguje za izgubljenim voljenim osobama, ali je jaka i kada više nema ničega za što bi se borila.

Žena zna da jedan poljubac

i zagrljaj može izliječiti slomljeno srce.

Ipak, žena ima jednu grešku:

Ona zaboravi koliko vrijedi.

Bilo bi lepo kada bi ovo bilo tačno(za većinu)...šta ćemo sa ovima 'drugima' (lijama) kojih ima puuuuuno....

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.