A gde sam tu ja

odgovora

Objavljeno

Koliko Sam jà dobrih serija upecala i sto kazes ti nista ne razumem! Treba sva cula da ukljucim da bih ukapirala o cemu

je rec! Nema sta-treba da sednemo, zagrejemo stolicu pa cemo posle sve razumeti! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lakirani nokti? Nikada nisam bila u tom fazonu, ali zato volim lepu kosu i volim lepe cipele...znate na sta mislim? Treba zena da se sredi ne zbog drugih, vec zbog sebe same...

To je ono najvaznije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila kod gin. mesec posle carskog,pa opet posle tri mes. i to je zamene nesto sto se ne propusta( kao obavezna vakcinacija) Iako imam 3 dece nadjem vremena za sebe,iz kuce ne izlazim ne nasminkana. Najvise volim cistu urednu frizuru i lepe nokte. Na farbanje idem kod frizerke,a na feniranje 2x mes. Ne idem u teretane i na plivanje,a druzim se koliko mi prija i sa kime mi prija. Uvece ne izlazim jer ne volim. Nikada ne bih dopustila sebi da cujem od muza da mi kaze daj sredi se malo,operi kosu... Moja deca i muz su ponosni na mene sto sam im lepa i doterana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nekog vremena sam imala bolove oko desnog bubrega, trpela sam ih skoro 10 dana, nisam imala vremena da odem do dr. Da su deca u pitanju sve bih ostavila i odvela ih...Za sebe imam najmanje vremena, sve mi je prece...i deca, i posao, i namirivanje...sve ... a u stvari sama sebi sam najpreca...da se ja razbolim, sve bi to stalo... Kod lekara nisam otisla otprilike 2 godine.

Sto se tice sredjivanja sebe...kod mene je sve ono najnuznije, sminka je samo najosnovnija,  ne idem kod frizera na feniranja, ali nikad nisam zapustena u smislu da nisam ofarbana ili slicno, nokte nikad nisam lakirala...Mogu slobodno reci da mi je sve prece od same sebe, ja sam na poslednjem mestu...

U kada bi te moja mama cula za to da si na poslednjem mestu dobila bi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li primetile da je sve ok i da su svi srecni kada je mama srecna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htjela da malo "olajavam" ovog svog muzica, ali dok nadjoh temu, on se popravi! :lol:

Za sada je ok, cuva Mihu i ne brinem kada ga ostavim sa njim.

Medjutim, moje dnevno "sredjivanje" se svodi na cesljanje i stavljanje kreme na lice... Na tome jos moram malo da poradim, nemam elana za sminkanje, oblacenje nekih lijepih krpica, itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene se odmah posle nedelju dana sve vratilo u normalu...i dalje sma fenirana ofarbana nasminkana iako ne izlazim, precesto iz kuce....ali moj muz je po ceo dan sa mnom i pomaze mi tako da imam vremena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam još u porodilištu ujutru posle tuširanja 'udarala' po šminci i frizuri(malo) :P ...šta je to 10-tak min i ki nove smo :wub:

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je isto radila i laki/luka. Da vidis njene fotke iz porodilista,kao da se spremila za vecernji izlazak. Ja to volim i cenim kod drugih zena,mada sama nisam takva. Ne lickam se preterano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo od prvog dana sve radili sami, uz malu pomoć moje mame (po 3-4 sata nedeljno). U prvih mesec dana dok je bebac samo spavao i ručkao stvarno mi je bilo lako da se organizujem i imala sam vremena za sve. Međutim, sad je već potpuno druga priča! Mm mi pomaže daleko manje nego na početku, a bebac je sad budan i po 12 sati na dan i stvarno mi nije ni malo lako da se organizujem. Dok mm ili moja mama čuvaju bebu, ja završavam kućne poslove i na to se svodi sva pomoć koju imam. Ne volim da se šminkam, radim to vrlo retko, ali uvek ću uspeti da nađem malo vremena za lekarski pregled, frizera i slično. Ono što mi stvarno nedostaje, jeste da pročitam neku dobru knjigu ili da izdvojim par sati nedeljno za fitnes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je ostalo par ispita, muž radi tako da sam ja slobodna i neopterećena.

dete je mirno, ne plače puno, spava dva puta tokom dana i celu noć

imam podršku bake i majke, i muža naravno

imam vremena za ama baš sve, ne znam kako, ali imam

tome je zaslužna, pretpostaviću, dobra organizacija dana.

nema više nervoze. to kaže jedna temperamentna osoba :lol:

kakvi smo mi takve će da budu i bebe.

primetim da kada sam ja nervozna i maša je nemirna.

samo polako, sve se može postići

a ako je nešto opterećenje treba spustiti loptu. stres je totalno bepostrebna i suvišna stvar

ja sam inače radoholičar, trčim uvek negde i prija mi frka i ludilo

ali sada otkako sam postala majka mnpge stvari su se promenile.

i da, imam vremena za sebe i nikad neću odustati od toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada kada malac trčkara a ja moram i na posao, imam manje vremena za sve što sam radila do "juče". :)

Reorganizovala sam se, sve poslove sam podelila na dane u nedelji, moja mama i mm pomažu dok radim, a za sebe ne moram da odvajam puno vremena - kući volim da sam u trenerci i bez šminke, ne patim od toga da sam večito skockana...

Za stvari tipa - depilacija, friziranje i dr. - to su stvari koje se ne rade svaki dan, pa za njih imam tajming ko i ranije.

I svi zadovoljni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno-u pocetku se nisam mnogo trudila da izgledam savrseno,bilo mi je bitnije da sam naspavana nego da sam ja tip-top.A posle,kad je prolece buknulo i ja sam pocela da se sredjujem,nokte sam imala,ali ne one dugacke dugacke,nego tek tek,a kako sam imala sve manje slobodnog vremena bilo je potrebno dobro se organizovati,oko poslova u kuci sam se izvestila da ih uradim na brzinu ali da bude dobro uradjeno,i onda ostatak vremena je za mene,a vece je bilo za mm i mene.Sad mi je mnogo lakse,jer se on zaigra pa dosta uradim kad je budan i onda kad spava-mojih 5 minuta pocinje :lol:

Tako da uspem da se posvetim sebi,i imam nalakirane nokte,i imam frizuru,a ako sam raspolozena kad ustanem i nasminkam se.. :rolleyes: Mislim da je kljuc u dobroj organizaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dok se sa porodiljskog nisam vratila na posao, sve hoću ja da uradim i ne stignem sebi da se posvetim. Kuća i ti poslovi što oduzimaju mnooogo vremena. Kad sam počela da radim, vremena još manje. Iz prva sam se opterećivala, pa sam onda i prestala. Šta stignem - super, šta ne - opet će mene da sačeka. :)

Ne plaćam nikoga da mi sređuje kuću i kuva, pegla, ne jer neće to da uradi tako dobro kao ja, nego prosto - kad stignem picaniću ;)

I mnogo je bolje, umesto da ribam, legnem kad i dete preko dana kad ne radim, odspavam i ja - i mnogo sam ornija za sve što "čeka" da se uradi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje od skoro sam clan i razgledam teme i pitam se koliko mi brinemo o sebi koliko je od nas otislo na onaj pregled posle 40 dana koliko vremena imamo za sebe i ako ga imamo kako ga iskoristimo dok beba spava mi se rastrcimo po kuci da sto vise stvari odradimo i tako u krug ne kukam ja sam presrecna uz moju bebicu ali ipak osecam da nesto fali
Nemamn imalo vremena za sebe i bas sam tuzna zbog toga ali nadam se da ce biti vise vremena kad jos malo poraste.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf ima dana kad skapiram da nisam stigla ni da se ocesljam...bas sam zeljna da imam pola sata samo za sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf ima dana kad skapiram da nisam stigla ni da se ocesljam...bas sam zeljna da imam pola sata samo za sebe

Dok su vam deca ovako mala - dete tati u šake, na sat vremena pošto ne možete da ostavite poslove po kući dok dete spava i posvetite se sebi :)

Godiće svima, kod tate je sigurna, a vi kod frizera, komšinice na kafu (ne izgovarajte se zauzetošću vaših muževa) ili šta god da vam se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok su vam deca ovako mala - dete tati u šake, na sat vremena pošto ne možete da ostavite poslove po kući dok dete spava i posvetite se sebi :)

Godiće svima, kod tate je sigurna, a vi kod frizera, komšinice na kafu (ne izgovarajte se zauzetošću vaših muževa) ili šta god da vam se radi.

ma oce on da je cuva al od ujutru na posao a dodje tek uvece kasno, onda gledamo da je okupamo i malo da se poigra s njom...a ja kad dodjem na red jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma oce on da je cuva al od ujutru na posao a dodje tek uvece kasno, onda gledamo da je okupamo i malo da se poigra s njom...a ja kad dodjem na red jbg

... Padne mrak... Elem, onda kad je slobodan muž, sve kućne poslove batali, dete kod njega i sebi se posvetiš. Svi ti poslovi će i onako tebe sačekati.

Tako da ja vučem na stranu - tate čuvaju dete po nekad da i mi malo "danemo"... ;)

Nema izgovora - nemam kad... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se nisam ovako primila na bebac imala sam i frizuru i nalakirane nokte i sve sam to sama stizala , sad stavim bezbojni lak a kosa priridno talasasta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se nisam ovako primila na bebac imala sam i frizuru i nalakirane nokte i sve sam to sama stizala , sad stavim bezbojni lak a kosa priridno talasasta :D

Ah, taj bebac :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf ima dana kad skapiram da nisam stigla ni da se ocesljam...bas sam zeljna da imam pola sata samo za sebe

Jel imaš jedno dete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko puta sam sebi postavila ovu rečeincu. Doslovno drugi ljudi žive moje život a ja kao hipnotisana radim sve onako kako po PS treba da radim ... a rado bi da napravim grešku, rado bi da se opustim .... ali nemaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko puta sam sebi postavila ovu rečeincu. Doslovno drugi ljudi žive moje život a ja kao hipnotisana radim sve onako kako po PS treba da radim ... a rado bi da napravim grešku, rado bi da se opustim .... ali nemaaaaaaaa

I ja. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy šta te to tišti toliko ovih dana.... :unsure::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.