VTO - procesi

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala Bubo,samo da znam otprilike razliku. Nadam se kratkoj,zbog godinica :D

A i nadam se da necu piti antibebi pilule,imala sam lose iskustvo s njima pre 20 godina. Moracu sve to da izreferisem.

I dalje cekam pozivno pismo...sad sam vec nestrpljiva. Zelim da se nesto desava. Dosadila mi i ova zima :huh: Jedino sto koristim priliku u ovih hladnim i kucnim danima pa pijuckam vino,dok jos mogu :P

Kako si ti Bubo? Jel skupljas papire?

Izmenjeno od strane Lena 77
Plusic i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos pocela sa papirima....mislim imam upute....

Hocu sad za neki dan da vadim one Nk celije i supopulaciju limfocita...Skontala sam da su Tpaneli veoma vazni za nasa antitela....oni prvi stradaju kod autoimunih oboljenja.....Bas me je okupirala ta tema :D

Mozda ...u zavisnosti koliko se dugo cekaju rezultati.....mozda za vikend zakazem kod dr B.

Sta si resila za IR?Ili cekas Stokicku?Sta misli da se nesto uzme za regulaciju secera na biljnoj bazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam 28 i dace mi verovatno kratku,tako rece.

A sta je jos problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,bas me interesuju nk celije. Svako ima svoju preokupaciju i to je dobro. Samo se nadam da ce neko uspeti da ti desifruje nalaz...

Bjelica sad radi i na poliklinici cetvrtkom,pa mozes i tamo zakazati...

Dobila sam predlog od devojke sa drugog sajta da nazovem Feronu,jer cu svakako raditi kod njih vto pa da mi neko od endokrinologa ili ginekologa pogleda nalaz. Nazvacu ih danas i pitati za misljenje. Stokicku cekam da mi se jave,verovatno u martu. Videcu kako cu proci sa nekim iz Ferone.

Nema nista na biljnoj bazi,ja sam prva za to ali sam bas googlala da se ne igra s tim pred vto ,cak i najmanja IR utice na implementaciju. Treba sa izbacim voce,puno ga jedem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko traje duga sema? Cisto da znam...otprilike. Koje su razlike?

ja sam na toj dugoj, evo vec 30-i dan..prvo dif, pa stimulacija..moj problem je nesto nizi amh

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na toj dugoj, evo vec 30-i dan..prvo dif, pa stimulacija..moj problem je nesto nizi amh

Koliki? Moj je 1,6...joj valjda me nece staviti na tu dugu semu. Nesto mi se javlja da bas hoce :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki? Moj je 1,6...joj valjda me nece staviti na tu dugu semu. Nesto mi se javlja da bas hoce :huh:

Moj je 1.5 pa sam bila na dugoj....a i zbog mthfr....(B. mi je objasnio da mi daje dugu vise zbog mutacije)

Jedna prijateljica je bila vredna i istrazila za Ir....lek je Noglic na biljnoj bazi....

Jeca 90 i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcemo sta ce mi dati,sve se nadam kratkoj ali ako mora duga...nije tesko :D

Pogledala sam sad Noglic,ne vidim na kutiji sta sve sadrzi...hrom je svakako za regulaciju secera. Ne znam samo da li bi i smanjio secer ili uticao na IR. Prostudiracu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelmm treba i uput za supruga? Ne mogu da se setim da me ubiješ...

Zenske ja ponovila jutros hormon FSH,treci mi je dan menstruacije,rezultat je 7,da li je to ok?Prosli mesec kad sam sve hormone radila isto treci dan menstruacije bio mi je 14,posto su svi ostali ok rekoh ajde da i njega ponovim nesto mi visok i eto sad 7

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1..prvo je hteo kratku, pa posle na dugu me prebacio :) jako je dobar doktor, nemoj da ti pada tesko, samo neka uspe, meni je proslo bas brzo :)

Lena 77 i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1..prvo je hteo kratku, pa posle na dugu me prebacio :) jako je dobar doktor, nemoj da ti pada tesko, samo neka uspe, meni je proslo bas brzo :)

i ja sam kod njega :D

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske ja ponovila jutros hormon FSH,treci mi je dan menstruacije,rezultat je 7,da li je to ok?Prosli mesec kad sam sve hormone radila isto treci dan menstruacije bio mi je 14,posto su svi ostali ok rekoh ajde da i njega ponovim nesto mi visok i eto sad 7

Extra ti je rezultat...Jesi zvala za prvu komisiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zvala danas za komisiju rekli mi da zovem sutra posle 14h :mellow:

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelmm treba i uput za supruga? Ne mogu da se setim da me ubiješ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zvala danas za komisiju rekli mi da zovem sutra posle 14h :mellow:

Da zove se izmesju 14-15h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelmm treba i uput za supruga? Ne mogu da se setim da me ubiješ...

Nisam,ovih dana cu treba jos samo uz da uradim sad kad mi prestane menstruacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A sta je jos problem?

Pa do sad je bio los spermogram i amh 1,7.Sada je spermogram sjajan,a meni je doktorka rekla da je problem u komunikaciji materice i jajnika,ali da je sigurna da cu posle vto moci i prirodnim putem.Zna li neko o cemu se tu radi?

Izmenjeno od strane Plusic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelmm treba i uput za supruga? Ne mogu da se setim da me ubiješ...

Plusic,kako ste postigli sjajan rezultat spermograma?Sto je super,bravo:)

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace Buba danas mi je 26dan i endometrijum mi je 11mm

Ovarium l.dex 29x26mm i 6antralnih fol zuto telo 22x17mm

Ovarium l sin 29x14 i 8antralnih fol

Ako ti ovo nesto znaci,ja se ne razumem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GhnPa pio je proksid jedno vreme,posle toga se pridrzavao opstih pravila ne zagrevati,ne tusirati se vrelom vodom,nista gazirano,nista alkoholno.U to vreme smo i mrsavili pa sam iskljucila i belo brasno i bila je vecinom umereno zacinjena hrana,cesto nezasladjeni cedjeni sokovi i pio je selen,cink,folnu,vitamin c,vitamin e,magnezijum.Sta je tacno pomoglo ne znam,al to je to otprilike.

Mia-ns i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenske obavila sam, endom.7mm, na jednom 2 fol, na drugom 3 fol. Kontate da je to ok?

meni doktorka nece da radi transfer dok endometrijum ne bude 10mm...kaze da je to idealno...juce je bio skoro 9,ona kaze da ce do petka biti taman kako treba,tada mi je i transfer

Lena 77, jassa, Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni doktorka nece da radi transfer dok endometrijum ne bude 10mm...kaze da je to idealno...juce je bio skoro 9,ona kaze da ce do petka biti taman kako treba,tada mi je i transfer

da, sad sam vec i saznala da treba da bude deblji, jos sam u stimulaciji, danas je bio 8, imam fore do petka :) hvala svakako na inf

Signora86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa do sad je bio los spermogram i amh 1,7.Sada je spermogram sjajan,a meni je doktorka rekla da je problem u komunikaciji materice i jajnika,ali da je sigurna da cu posle vto moci i prirodnim putem.Zna li neko o cemu se tu radi?

Pa sto se tice te komunikacije u to se i ne razumem....inace za tvoje godine amh je mali pa verovatno zato i ne dolazi do trudnoce,(i zbog losijeg spermograma)mada su zene sa takvim rezultatima ostajale trudne.Ne znam kakav ti je odnos fsh i lh.Mozda ona misli i na endometeijum koji bi generalno mozda trebao biti i deblji posto sam skontala da uskoro treba i da dobijes ciklus.Moje misljenje zasto ti ne daje dugu semu jer se boji da ti previse ne uspava jajnike,a opet ne znam ni koliki ti je E2 da se vidi razoj jajnih celija.Zato te i salje na kratku semu,verovatno ces dobiti udarne doze stimulacije.

Tebi je ovo druga vto?Cekas za tombo test?Koliko sam razumela iz prethodnih tvojih postova,stitna je u okvirma vrednosti kao i secer tako da nemas autoimuno oboljenje.

Trombo je dosta povezan i za prokrvljenost materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic..a sta je histero i hsg jesi to radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.