VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Ja sam cekala 2,5 nedelje na prvostepenu a 4 nedelje na drugostepenu u NS.

Bjelica sad radi cetvrtkom na Poliklinici,moze i tamo uz uput da se ode.

Ja sam sutra trebala da idem na drugostepenu ali mi on rekao da nije tu i da dodjem u sredu u 10h i potrazim ga :) Bas sam srecna,krece nesto da se desava...

Mia-ns, Buba82, jassa i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Buba. Ondak bi mogla u četvrtak ove nedelje recimo da zovnem imaću sve nalaze do komisije. 

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Buba. Ondak bi mogla u četvrtak ove nedelje recimo da zovnem imaću sve nalaze do komisije. 

Ne znam da li to da radis....cekaj mozda prvo rezultate....jer ako nesto ne valja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li to da radis....cekaj mozda prvo rezultate....jer ako nesto ne valja....

I to što kažeš. Da ne baksuziram...4-5 dana ni vamo ni tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

04.02su konsultacije.Razumem sta hoces reci Buba,ali morala sam malo da se poradujem s obzirom da me je birokratija iscedila.Svesna sam da imaju dva ishoda,ali se konacno ne osecam kao da cupkam u mestu.U izvinite ja sam pogresno procitala.

Izmenjeno od strane Plusic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

04.02su konsultacije.Razumem sta hoces reci Buba,ali morala sam malo da se poradujem s obzirom da me je birokratija iscedila.Svesna sam da imaju dva ishoda,ali se konacno ne osecam kao da cupkam u mestu.U izvinite ja sam pogresno procitala.

Sta sam napisala.....ne kontam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogresno sam procitala rekla si jassi.Navikla sam da mi uvek prva odgovoris:)

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras STOP i aspiracija u sredu :baby:

Zoze....sta kazu koliko ima folikula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia....ne javljas se....sta je doca juce rekao...kakva je stimulacija?:D

Pricaj zenooooo......:babymommy:

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia....ne javljas se....sta je doca juce rekao...kakva je stimulacija?:D

Pricaj zenooooo......:babymommy:

u petak cu znati , tad vadim krv i uz. Do tada boc boc :) ova moja sema je bas duga.. :)

zozefinabalerina i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,evo me sad od endokrinologa. Kaze da nemam IR,to se izracuna index...racunao i ispadne 0,7 a treba da bude preko 2 da bi bila IR. To sto se ne vraca posle 2h na pribliznu tacku kao pocetnu nema veze,kaze spustice se posle 3-4h...e sad tu ide ta moja zabrinutost jer mu ne verujem. Ono sto sam do sada procita,ne slaze mi se s njegovom ovom izjavom. Pogotovo sto me iznervirao nesto oko kortizola,estrogena i testosterona. Bas nemam pojma sta sad da radim,cak sam i Bjelici pokazala ogtt kad sam radila HSG jer mu je to subspecijalizacija,i on kaze da je ok. A drugarica koja ima IR mi sad poslala nalaz,njen se vraca pisle 2h a opet ima IR...kaze Dr da je najbitniji taj prvi...da nije velik nalaz tj udar insulina. 

Bubo,ja sam pogledala tvoj secer i insulin i unela u tabelu koju mi sad Dr rekao,po tome nemas ni ti....tj 1,7.

Molim te proveri jesam dobro sve unela,ukucaj homa index calculator online.

Valjda nam je dobar nalaz ili da kopam dalje...nisam pametna u vezi ovog<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Homa mi je dobar....ako je tebi 0.7 to je odlicno :D

Sta je iznervirao oko hormona?

Daj sve te analize na forum..

Koliko sam uklavirila i gledala tudje analize...oni smatraju da sve sto prelazi 40-50 da su poceci IR....(devojkama npr bude oko stotke na 60min)mislim na insulin...i ako secer jako odstupa tj ode visoko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medjutim,sto se tice mene....tj.specificna je situacija....meni glukoza pada posle opterecenja....a svima uglavnom rasteeee...

Zato sam se ja zbunila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Medjutim,sto se tice mene....tj.specificna je situacija....meni glukoza pada posle opterecenja....a svima uglavnom rasteeee...

Zato sam se ja zbunila....

Bubo i meni pada posle opterecenja pa opet raste pa opet pada...ne jako ali opet. Sve su to vrednosti glukoze od 4-6 pa zato kaze nista strasno. Skroz sam pogubljena,a meni na 60 minutu je 66,na 120 je 34...i on kaze nema veze. Pa skroz sam sludjena...evo googlam otkad sam dosla kuci. Meni tu nema logike.

Za testosteron ne zna sto mi je na gornjoj granici,ja ga pitam da je to znak isto za IR...kaze ne mora da znaci. Nema odgovor jer nemam visak kg,nisam maljava ni brkata...eto u cudu je.

Za kortizol isto nema odgovor i sto se tresem i preznojavam kad popijem makar gutljaj kafe...pitam za konekciju kofeina-adrenalina-kortizola...opet nista. Kaze nije hormonski,e pa odlepicu.

Za povisen estrogen,isto mrtva trka...

Eto,i sad sam sa znakom pitanja iznad glave jer sam naravno navikla na neznanje endokrinologa i nista mu ne verujem. Zasto mi secer pada posle opterecenja glukoze a insulin raste tj ne spusta se kako treba kaze da je to ok. Uradio taj homa test i to je to.

Bas me nerviraju ovi nasi Dr....a jos mi kaze da dodjem za 6 meseci i uradim tsh,on je dovoljan...doslo mi  dupetom da zatvorim vrata. Joj! Opet bacene pare,bolje u kafani da sam potrosila...

Izmenjeno od strane Lena 77
Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom dragom ....isto pada glukoza ispod....dr mu rekao ako tako nastavi da ce dobiti dijabetis...

Zato sam se ja uzmuvala oko tog pada glukoze...

Da insulin ti je malo povisen...rekli su mi da na 120 min treba da je oko 27-28...

A to za tsh....ja vise nemam snage da se prepirem sa njima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma,bas se sad nerviram. Pitacu Bjelicu opet sutra...bas to za secer sto pada i zasto se insulin ne vraca posle 2h. Sad sam na jednom forumu procitala da nakon 60 minuta dozvoljeno je i da bude 100 insulin ali na 3h mora da se vrati ispod 30...ne mora na 2h. Sve mi cudno jer ja ne jedem proste secere,brasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma,bas se sad nerviram. Pitacu Bjelicu opet sutra...bas to za secer sto pada i zasto se insulin ne vraca posle 2h. Sad sam na jednom forumu procitala da nakon 60 minuta dozvoljeno je i da bude 100 insulin ali na 3h mora da se vrati ispod 30...ne mora na 2h. Sve mi cudno jer ja ne jedem proste secere,brasno...

Jel ti neko predlagao da snimis hipofizu?

Ne znam vise sta da se proveri a da se uspostavi neki prava dijagnoza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je 120min 34....onda ti je na180 min sigirno ispod 30...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj molim te ovu tabelu,u tekstu naravo pominju hasimoto...

http://emedicine.medscape.com/article/2089224-overview#a1

Za hipofizu niko nista jer su svi nalazi dobri,prolaktin nizak...

Videla...ne znam....vidi sa B. sutra...mozda da ti da glukofaz....neku malu dozu pa da ponovo radis ogtt...

Zna li on za testosteron i eatrogen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.