VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Ivanice,Oglition je lek za IR za mrsavice. Pije ga moja drugarica bas iz istog razloga,povecava apetit. Za IR nadam se da znas ishranu a da pojacas kg uvedi kokos ulje uvece na kasikicu,korenasto povrce i orasasto. Em zdravo em kaloricno. Ja sam tako uspela da dobijem 5 kg,mada nisam mrsavica,imala sam 57 a htela 62...volim kad me malo ima :D Na moru pojela 1kg lesnika,uz obroke. :) Samo ti izvadi amh,na svoju ruku tj idi privatno. Proveri stanje organizma. Ako ti dr ne da,promeni dr ili zahtevaj...imas pravo. Ne mislim da bi te odbili na komisiji,uglavnom proveravaju datume nalaze,mene niko nije ni pogledao a ne izmerio kg. Iskoristi zimu pa se slojevito obuci na komisiji :D

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih na tvom mestu trazila uput za Betaniju,za bracni sterilitet pa da te oni vode i predloze sta dalje. Ovako moze da se otegne mesecima/godinama. Evo tako moja drugarice ide na 3 insemenaciju,kao mladi su oboje po 29 godina...a to sto im se nista ne desava zadnjih 7 godina ona ne vidi problem. Ja joj rekla da uzme uput i ode kod Dr u Betaniju,evo sprema se za hsg i vto. Mora neko da pogura stvar...

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice,a kako bese muz?Kakav mu je spermogram?

normozospermija odlican i broj i progresivno pokretnih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice,a kako bese muz?Kakav mu je spermogram?

normozospermija odlican i broj i progresivno pokretnih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice,Oglition je lek za IR za mrsavice. Pije ga moja drugarica bas iz istog razloga,povecava apetit. Za IR nadam se da znas ishranu a da pojacas kg uvedi kokos ulje uvece na kasikicu,korenasto povrce i orasasto. Em zdravo em kaloricno. Ja sam tako uspela da dobijem 5 kg,mada nisam mrsavica,imala sam 57 a htela 62...volim kad me malo ima :D Na moru pojela 1kg lesnika,uz obroke. :) Samo ti izvadi amh,na svoju ruku tj idi privatno. Proveri stanje organizma. Ako ti dr ne da,promeni dr ili zahtevaj...imas pravo. Ne mislim da bi te odbili na komisiji,uglavnom proveravaju datume nalaze,mene niko nije ni pogledao a ne izmerio kg. Iskoristi zimu pa se slojevito obuci na komisiji :D

daje ona meni sve sto trazim i amh je rekla da uradim

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske kad se ide na aspiraciju jel se nosi nesto od stvari? Koliko to traje? Koliko se ostaje tamo? Pitam jer znam da je jedna devojka dosla sa koferom, a rekla bih da je dosla na aspiraciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia,a gde bese radis vto?Meni u Feroni nihe bilo potrebno apsolutno nista!Sve tamo dobila,spavacicu,papuce...Kako napredujes,kad je aspiracija?

Mia-ns i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla sam pola sata ranije,kod mene je trajalo dvadesetak minuta (mislim da duzina trajanja zavisi i od broja folikula),odlezis jos sat i po-dva,i posle kuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske kad se ide na aspiraciju jel se nosi nesto od stvari? Koliko to traje? Koliko se ostaje tamo? Pitam jer znam da je jedna devojka dosla sa koferom, a rekla bih da je dosla na aspiraciju. 

Zavisi gde radis , kazu ti sta da poneses. Meni treba samo spavacica, skinem lak, nakit, nema sminke. . .  Ako se dobro secam sat vremena pre i dva posle aspiracije.

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske kad se ide na aspiraciju jel se nosi nesto od stvari? Koliko to traje? Koliko se ostaje tamo? Pitam jer znam da je jedna devojka dosla sa koferom, a rekla bih da je dosla na aspiraciju. 

ja takodje nista nisam nosila, dosla pola sata ranije... dobili sve, od spavacice, papuca, peskira ako neko hoce da se istusira.... verovatno zavisi od klinike do klinike, ali reci ce ti oni sve...

zozefinabalerina i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Betaniji, po nekoj racunici trebala bi krajem nedelje da bude, ali ajde da sacekam da vidim sta ce reci..hvala vam zenske :)  i ja kontam da ce mi tamo dati, ali bicu ja u pripravnosti ;)

Plusic i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Betaniji, po nekoj racunici trebala bi krajem nedelje da bude, ali ajde da sacekam da vidim sta ce reci..hvala vam zenske :)  i ja kontam da ce mi tamo dati, ali bicu ja u pripravnosti ;)

Za Betaniji...nazalost...moras...nositi stvari ...spavacicu...papuce....Ka sam tamo bila na konsultaciji i dok sam cekala doktora bas je sestra objasnjavala jednoj zenici sta joj je potrebno...

Mia-ns i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia nosiš spavaćicu papuče i topolomer. Uglavom dobićeš jedan papir na kom piše šta treba da doneseš,šta i kad jedeš,ne se brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene imam jednu nejasnocu.Kada stigne poziv i kada uzmem uput za ustanovu ko mi to overava?Da li ona ista prvostepena komisija ili negde drugde?

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da...da....ja sam opet isla u socijalno da mi lupe pecat...:D

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Buba moj verni druze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic gde radis vto,privatna klinika o trosku drzave ili bas u drzavnoj instituciji?

Ja sam radila privatno o trosku drzave,i zvali su me iz klinike i pre nego sto sam dobila pismo...par dana kasnije sam i dobila pozivno pismo.

 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, nova sam na forumu. Imam neki nejasnoća u vezi sa vto, naime  otišla sam kod svog ginekologa, imam 36 punih godina, nisam rađala, niti ostajala u drugom stanju,  krenuli smo sa UZ, uzet mi je papa, vaginalni, kolposkopija, i kaže prvo će mi se raditi inseminacija.Da li je to uobičajan postupak? Šta mislite o tome?Da li je to gubljenje vremena s obzirom na moje godine?

 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, nova sam na forumu. Imam neki nejasnoća u vezi sa vto, naime  otišla sam kod svog ginekologa, imam 36 punih godina, nisam rađala, niti ostajala u drugom stanju,  krenuli smo sa UZ, uzet mi je papa, vaginalni, kolposkopija, i kaže prvo će mi se raditi inseminacija.Da li je to uobičajan postupak? Šta mislite o tome?Da li je to gubljenje vremena s obzirom na moje godine?

 

Welcome....s obzirom na tvoje godine...ja bih ti preporucila hsg,ostale briseve (miklo,urea,hlamidija),hormone+ stitasta,spermogram....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Welcome....s obzirom na tvoje godine...ja bih ti preporucila hsg,ostale briseve (miklo,urea,hlamidija),hormone+ stitasta,spermogram....

Buba82, jel to treba da tražim od svog lekara da dobijem uput? Ili da ih radim privatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba82, jel to treba da tražim od svog lekara da dobijem uput? Ili da ih radim privatno

Pa meni je zaista glupo ne odraditi osnovne analize a slati te na insemenaciju....sve mozes preko drzavnog ali hsg ces verovatno cekati...ne znam odakle si...

 

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je zaista glupo ne odraditi osnovne analize a slati te na insemenaciju....sve mozes preko drzavnog ali hsg ces verovatno cekati...ne znam odakle si...

 

Ja sam se iznenadila kad mi je to rekao, pošto znam i sama da se na osnovu samo tih nalaza koje ja imam ne može nšta uraditi.Pre 3 godine sam radila hormone, hlamidija,mikoplazma, urea i sve je bilo dobro, nisam radila hsg. Iz Novog Sada sam..ako tražim te analzie da radim, da li će mi dati lekar uput? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se iznenadila kad mi je to rekao, pošto znam i sama da se na osnovu samo tih nalaza koje ja imam ne može nšta uraditi.Pre 3 godine sam radila hormone, hlamidija,mikoplazma, urea i sve je bilo dobro, nisam radila hsg. Iz Novog Sada sam..ako tražim te analzie da radim, da li će mi dati lekar uput? 

Tri godine je veoma dug period...tako da ti te analize nista ne znace....dr bi trebao da ti da te upute....Hormone radis na poliklinici...

Kad ti da uput za miklo..urea...prvo ides sa uputom do Higijenskog...od njih uzimas epruvete i plocicu (nesto drzis u frizideru -pitaj tamo)...zatim opet kod gin da ti uzme te briseve pa se opet vracas u higijenski da to predas...

Hsg...to je zeznuto...mislim da bi se nacekala u Betaniji....privatno je 20 000 din..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znam da je to dug period, samo što mislim da mi neće dati uput, jel kad sam pitala da li treba još nešto da odradim, rekao je da je to to. Sad treba opet da ponovim papa test, pošto mi je pronadjena ovula koja kontaktno krvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.