VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Zozi, on se i vadi da bi dr video da li je potrebno pojacati dozu i produziti stimulaciju. Meni je produzena sa 7 na 9 dana zbog nedovoljne vrednosti. To ces sa dr videti sve :)

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zozi, on se i vadi da bi dr video da li je potrebno pojacati dozu i produziti stimulaciju. Meni je produzena sa 7 na 9 dana zbog nedovoljne vrednosti. To ces sa dr videti sve :)

volim tvoje komentare, hvala :babymommy:

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, pratim i drzim fige :)

Samo mi je zao sto nam se misslea nije javila, kakva god da je bila beta... a iskreno zelim da je pozitivna i da je vec blizu toga da cuje bebino srce.

Ostalima zelim takodje velike bete, red je malo da prodrmamo temu i dodamo jos koja imena na spisak trudnica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nedelju dana....ali.....ali...imam bolove kao pred menstruaciju...

Pokusavam...mislim pozitivno.....medjutim,svadjam se sa mojom glavom :D

 

Kod mene su bili prisutni menstrualni bolovi i doneli mi pozitivnu betu :D  sto i svima vama koji je prizeljkujete zelim.

Kad @Oblacak radi betu? Da drzimo fige.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja za nedelju dana,tj sledeceg petka ;) Buba i ja se jurimo sledece nedelje :) JJa bas nista specijalno ne osecam,bolne i uvecene grudi i da me krsta onako "tiste",i povremeno blago bolucne stomak.Videcemo sta ce reci petak ;)  Zozefina ne plasi se sto se tice hormona,dr ce ti sve to izdozirati :)

Lena 77 i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok.....sad vec imam problem....pa ako neko zna neka mi odgovori....

Posto sam pocela da radim ne mogu utrogestan da stavljam vaginalno tokom dana...odnosno ujutro i uvece stavljam vaginalno a oko 14 h ga popijem.Pitala sam sestru kao i farmaceuta da li to moze i svi odobravaju.

Receno mi je da se on pije na prazan stomak....znaci doruckujem oko 9-10h a lek popijem oko 14.30....nadam se da je dovoljan razmak.

E sad se desava ono najbolje....a to je kad Erik pojede bananu......posle popijenog utrogestana meni pocinju vrtglovaoce ( mislim da sad defininitivno znam kako je biti drogiran).......Posto mi je stomak prazan, predpostavvljam da je zbog gladi...

Pitanje....posle popijenog leka....kad mogu da jedem.....posto mi to jedino pomaze?

Lena 77 i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo ,ja mislim da mozes vec posle pola sata da jedes,a i ne moras da pravis bas toliki razmak izmedju obroka,mislim da je dovoljno da ne jedes dva sata pre utrogestana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahhahahaahahah....inace....vidim progutana slova....mislim na moj pravopis

Kazem ja....da smo mi zene lavice....sve izdrzimo.

Generalno ja i ne jedem nista izmedju dorucka i rucka pa mi i nije problem....a posle popijenog lekica cekam oko sat vremena.

Hvala Oblacak......kako si ti....da li te maze....paze....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sam,nije lose..Muz me samo mazi,a ostali se ponasaju kao da sam od stakla :huh: Mada se dosta krecem,i gledam sebe da zaokupiram da ne bih mnogo razmisljala :rolleyes:

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu utrogestan inace zna da dovede do vrtoglavice i nesvestice ne vezano za jelo. Iskreno ja koliko se secam niko mi nije rekao da mora na prazan stomak pa sam imala vrtoglavice dok sam ga pila. Zbog toga mi je dr rekla da predjem na vaginalno sva tri puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medjutim,ja ga pijem od aspiracije i tad mi se nije vrtelo u glavi...tek od transfera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,utrogestan kao i svaki drugi hormon je dovoljno 30-45 minuta sacekati pa mozes jesti. Jedino oni sto imaju problem sa zeludacnom kiselinom,njima je potrebno sacekati malo duze. Takodje se utrogestan moze konvertovati u kortizol,pa je to problem onima kojima je vec povisen...dolazi do povecane anksioznosti,nemira i vrtoglavice.Ne znam koliki ti je kotrizol ali probaj da popijes magnezijum citrat od 400 mg uz hranu kad uzimas oralno utrigestan. Mozda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,utrogestan kao i svaki drugi hormon je dovoljno 30-45 minuta sacekati pa mozes jesti. Jedino oni sto imaju problem sa zeludacnom kiselinom,njima je potrebno sacekati malo duze. Takodje se utrogestan moze konvertovati u kortizol,pa je to problem onima kojima je vec povisen...dolazi do povecane anksioznosti,nemira i vrtoglavice.Ne znam koliki ti je kotrizol ali probaj da popijes magnezijum citrat od 400 mg uz hranu kad uzimas oralno utrigestan. Mozda pomogne.

Pa pijem ja i steroid....eeeeee....pa nije me ni to obislo :D

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bas je moglo da te zaobidje !Nizak testosteron? Kakav ti je kortizol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vadila kortizol a testosteron je dobar.

Koliko sam shvatila on se daje i pacijentima koji su imali transplataciju....sustina je da telo ne odbaci plod.

Posto imam Hasimoto verovatno je i kortizol poremecen tako da kontam da steroid i tu pomaze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,kortizol ide pod ruku sa stitnom i hasimotom. Kazu istrazivanja da se prvo poremeti kortizol pa tek onda stitna. Stitnu je lako kontrolisati sa hormonima,dok je kortizol tezi i dugotrajniji proces...bilo da je nizak ili visok. Jedino nam preostaje da istrajemo zbog cilja...koliko dugo treba da pijes utrogestan i steroid?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ceo nas Novi Sad obisla....pitajuci za nadbubreznu i nk celije...Ljudi me gledaju u neverici...

Kortizol.....sta...pljuvacka....sta....NK celije...sta je to...kazem T - limfociti...njihovi paneli....tek se onda zbune...

Medjutim,nasla sam laboratoriju koja se nije cudila.

Planiram....ne vezano sad za vto...da se dobro ispregledam....generalka ...

Definitivno neke stvari u mom zivotu moram promenuti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je jos uvek tabu tema za Srbiju,ja kod bilo kod endokrinologa kad sam spomenula prirodne hormone bile su uzasne reakcije,a za kortizol kao ma sve je to u redu..normalno je?! Uzas.

Aqua lab na bul.oslobodjenja (to je nemacki Synlab) je odlicna laboratorija. Rade kortizol iz pljuvacke i poceli su rt3 da rade...to je analiza reverznog t3,vidi se da li t3 ulazi u celije i da li se t4 dobro pretvara u t3,najbitniji aktivni hormon. Ja uz eutyrox pijem t3,narucila iz Beca :rolleyes: Mora covek sam sebi pomoci,a generalke su obavezne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,kortizol ide pod ruku sa stitnom i hasimotom. Kazu istrazivanja da se prvo poremeti kortizol pa tek onda stitna. Stitnu je lako kontrolisati sa hormonima,dok je kortizol tezi i dugotrajniji proces...bilo da je nizak ili visok. Jedino nam preostaje da istrajemo zbog cilja...koliko dugo treba da pijes utrogestan i steroid?

Steroid do bete...mada bi ja volela da mi produzi ali cisto sumnjam a utrogestan....pa nije mi receno...videcu posle vadjenja krvi..verovatno se on uzima duze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je jos uvek tabu tema za Srbiju,ja kod bilo kod endokrinologa kad sam spomenula prirodne hormone bile su uzasne reakcije,a za kortizol kao ma sve je to u redu..normalno je?! Uzas.

Aqua lab na bul.oslobodjenja (to je nemacki Synlab) je odlicna laboratorija. Rade kortizol iz pljuvacke i poceli su rt3 da rade...to je analiza reverznog t3,vidi se da li t3 ulazi u celije i da li se t4 dobro pretvara u t3,najbitniji aktivni hormon. Ja uz eutyrox pijem t3,narucila iz Beca :rolleyes: Mora covek sam sebi pomoci,a generalke su obavezne...

Da..da...vec si pisala o tome...dobro sam upamtila...o tome cemo kasnije..kad se pooooroooodim....hahahahaha

Interesuje me baaaaas mnogo....mozda i da otvorimo novu temu...

A bas sam bila u toj laboratoriji ali na drugoj adresi i bilo je muuuuuuuu.....verovatno zavisi od tehnicara ili koga god...

Ja bih generalno manjala endokrinologa posto je kod nje sve uvek ok,dobro,pa sta ti fali....nema doce koji je bas posvecen...ma i da ga platim....

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da ti kazem sem izdrzi. Nadam se da ces bar izbaciti taj popodnevni utrogestan pa ce ti biti lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima tema hipotireoza ali se nismo bas nesto raspisali,kasnije cemo kako kazes...

Ja sam ranije dok nisu otvorili u ns zvala u bg i slali mi epruvete postom,novac im slala sa uzorcima dhl...neverovatno :rolleyes: Probaj da nazoves lab centar u bg...i oni su napredni tj nesto bolji. A sto se endokrinologa tice,ja jos nisam naletela na dobrog...sad bas treba da odem na uz jer je proslo 1.5 godina pa smisljam gde cu. Oko terapije mi niko ne treba,tu sam svoj majstor :rolleyes:

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zastoj je uvek u Beogradu...jer mi tu ljudi nismo...

Jesi uspela da dobijes neke nove informacije s obzirom da su ti rekli da se javis u decembru? Koga si kontaktirala,mozda da i ja probam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi uspela da dobijes neke nove informacije s obzirom da su ti rekli da se javis u decembru? Koga si kontaktirala,mozda da i ja probam?

kontaktiram direktno rfzo. Juce opet rekli da nemaju informaciju i da cekamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I januaru se tek potpisuju novi ugovori sa privatnim klinikama,verovatno cemo imati detaljnije info posle praznika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.