VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Sutra UZ,bice 11 dan stimulacije....po mojoj proceni verovatno u utorak primam stop.:D

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas jedanaesti dan ciklusa,a deveti dan stimulacije,jurimo se nas dve ^_^ Drzim palceve za sutra,i javi se kako prodjes!Gde nam je Misslea?

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,taman da ovo budu neke novogodisnje bebe :baby:  Do kog dana ciklusa si ti stigla?

Mia-ns evo jedna anegdota za tebe,od jutros.Na pola puta do N.S stajemo da primim puregon,muz izlazi iz kola i okrece glavu jer pada u nesvest kad vidi iglu :D A ozenio se medicinskom sestrom !Nemoj da se plasis bockanja,to je jednostavno,i nije bolno,neki put malo pecne,i to sto ja nemam neko salce na stomak,imam 52kg.

E i ja sam imala 52 kad sam se bockala i ostala trudna, a aspiracija mi je bila na moju devojacku slavu Djurdjevdan :D sad sam stigla do 60 kg sto i tebi zelim za jedno 8 meseci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misslea, kako si ti danas :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misslea, kako si ti danas :) ?

Dobro sam, osluskujem simptome ali nista ne mora da znaci. Mislim da su mi se malo uvecale grudi ako ne umisljam. Povremeno osetim bol u jajnicima ali nista ostro i dugotrajno vec po malo... 5 i 6 dnt sam dve veceri imala drhtavicu i temp, sada nemam te drhtavice, temp ne merim jer moze biti uvecana od utrogestana. Eto to su neki moji simptomi ako nekom pomogne :)

U petak radim betu ne znam kako cu preziveti taj dan. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li u privatnim klinikama, mislim na F... u NS rade aspiraciju i transfer u vecernjim satima ili mora ujutru?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li u privatnim klinikama, mislim na F... u NS rade aspiraciju i transfer u vecernjim satima ili mora ujutru?

 

Rade i u vecernjim, meni su oboje radili oko 17/18h

mafinko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li u privatnim klinikama, mislim na F... u NS rade aspiraciju i transfer u vecernjim satima ili mora ujutru?

 

Evo meni je zakazano za 19.30h.

zozefinabalerina i mafinko volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je transfer bio u 20h.

Buba82 i Oblacak zelim vam puno srece! Javljajte nam kako je proslo :)

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo pa rekla sam ti da cemo nas dve biti neke novogodisnje drugarice ;) Super samo da mi ispratimo missleu sa pozitivnom betom,pa mi pravo za njom B) Hvala zene na podrsci !:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske pratim vas i cekam sa vama, samo pozitivne misli!!! :) meni ce prva boca biti 01.01. hahaha.. jel smem bar koju casicu za ng da popijem? :))) xixixi mislim ono da nazdravimo? :)

Kikiriki i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misslea...jos malkice do plusica...drzimo fige:D

Mia...mozes slobodno cugnuti za novaka :D Koja ti je terapija?

Pitanje,ako neko uzima fraxi od stimulacije da li ga uzima i na dan aspiracije posto si tad i pod anestezijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konsultuj se sa dr, obavezno pitaj. Ja sam dobila fraxi tek nakon transfera pa ne bih znala. Ali sigurnije ti je da se raspitas, svakako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konsultuj se sa dr, obavezno pitaj. Ja sam dobila fraxi tek nakon transfera pa ne bih znala. Ali sigurnije ti je da se raspitas, svakako :)

Naravno da cu pitati docu,jedna moja prijateljica nije primala a sestra kaze da treba.

Postoji jos jedna caka,rekli su nam kako sve prethodne i buduce fraxije placamo.Nista mi nije jasno,idemo u privatnu ordinaciju ali preko nacionalnog programa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i fraxi i utri placas dok se ne potvrdi trudnoca, nazalost. Ja sam sa pozitivnom betom i kopijom izvestaja iz bolnice otisla kod dr opste prakse, i tada sam dobila recepte za utrogestan i naloge za fraxi. Fraxi sam primala jos 4 nedelje posle bete, tako da mi je znacila usteda od oko 200din dnevno. Kao i utrogestan koji kosta oko 600-700 din. Ja sam se snabdela u Feroni jer je kod njih bila super cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo mene opet oko papirologije,gotovi su mi svi nalazi, sutra zovem Socijalno. Moj ginekolog mi je dao uput za komisiju VTO sto treba  oni da overe,da li mi sada za Socijalno treba i onaj drugi uput za drugostepenu komisiju tj ultrazvuk ili ga kasnije uzimam i overavam?

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,koliko ja znam i za prvu komisiju ti treba UZ...nosis i izvestaj sa HSG-a.

Novost,neko ko prima fraxiparin jos od stimulacije ne treba da ga uzme tj. primi na dan aspiracije...znaci taj dan se preskace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam taj uz od ginekologa,nego uput za ultrazvuk sto se radi na komisiji za vto u Betaniji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam taj uz od ginekologa,nego uput za ultrazvuk sto se radi na komisiji za vto u Betaniji..

Sad te nista ne razumem....hahahahahahaahahah

Na drugoj komisiji u Betaniji se ne radi UZ.....ja ga nisam radila.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misslea...jos malkice do plusica...drzimo fige:D

Mia...mozes slobodno cugnuti za novaka :D Koja ti je terapija?

Pitanje,ako neko uzima fraxi od stimulacije da li ga uzima i na dan aspiracije posto si tad i pod anestezijom?

duga sema..krecem sa difer.od 21dc..pa onda za 2 ned uz i hormoni pa cemo videti..ne mogu iscekati :)

zozefinabalerina i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia,takav je i moj bio protokol.Nije nista strasno,ja nisam imala nikakve nuspojave.Jedino sto je strasno je iscekivanje,svaki dan se pitas kad ce vise....kad ce vise....Moja duga sema je trajala tacno 31. dan. Puno srece :baby:

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.