VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Sad sam se slatko nasmejala:D Nemam nista protiv,samo neka se lepo ususkaju posle kod mene,uopste se ne ljutim :D Dokle si ti stigla,tj. koji dan stimulacije?

Danas sam osmii dan,pojacana stimulacija...kod mene sve nesto sporo.Zezam se kako vise necu imati mesta na stomaku od silnih rupica:D

Oblacak i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo menjaj strane, one brzo zarastu. Falice ti bockanje posle, haha, navuce se covek :D

Buba82 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Signora86 dobrodošla i sto pre napustila ovu temu!Evo i ja sam slicna tebi,imam 25 godina,muz 29,imam insulisku rez,neuredne cikluse od kad sam prvi put dobila,uz to i anovulacijske,policisticne jajnike,operisala endometriozu pre dve godine,suprugu varira spermogram,i tako i ja ocekivala da cu kad-tad na vto.Nazalost,sve je vise ovakvih parova,i mi smo surova slika danasnjice.Nego,ja se zaista trudim da budem sto pozitivnija,licno znam mnoooogo parova koji su prosli vto,i ostvarili se kao roditelji.Pa sto je do nas,tu smo da se borimo,i sigurna sam da cemo kad-tad uspeti ^_^

Meni manje vise svo ovo bockanje,ali glavobolja...Verujem da je od hormona,i naravno jajnici,bas ih osecam,da ne kazem da bole <_<

cojecoje i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, pa ti i ja smo najmladje ovde :) i ja imam 25 :)

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni nekad dodje da placem od srece kad osetim da mrda :D ali prosli su me ti ispadi negde oko 6.meseca :D sad sam uzbudjena i nestrpljiva, jedva cekam da se upoznamo :)

S obzirom da smo se i mi dobrano pomučili da dobijemo još dve ćerke, prvo šok da prirodno neće moći..pa bockanja, aspiracija, transfer, rizična trudnoća, petsto boravaka u bolnici, 5 meseci strogog ležanja, prevremeni porođaj, gubitak krvi itd. sad ću nešto da vam priznam, ali to više nikad neću reći...kad me pitaju da li mi je teško, jer nemamo pomoć, sami smo (odnosno ja sam sama sa troje dece jer muž radi) ja kažem, da teško je, raspadam se, ne spavam...ali nije to baš tako. Teško jeste, ali kad ih vidim na gomili :) nema ništa lepše :) i onda imam energije za sve i za petnaesti put slaganja iste pazle ili čitanja iste priče, za treću usranu pelenu u roku od 15 minuta ili malo drečavo biće koje se dere a ne zna ni samo zašto. :) Tako da i kad vam je teško, udahnite duboko, i nastavite da se borite jer znate da je pobeda vredna svake muke i poteškoće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeeeeeeeeeeej bre  pa samo lagano i pozitivno!!!! 25 godina vam je....kada sam isla na aspiraciju,lezala sam u sobi sa zenom koja ima 44 godine. njoj su taj dan izvadili 3 jajne celije a meni 20. ej samo tri...a to joj je druga vto.U prednosti smo sto smo mlade i na vreme sve pocele. 21.vek je i medicina je uznapredovala, samo sto nema bas zainteresovanih doktora-sto je kod mene bio slucaj....

glavu gore i osmeh na lice, i da se i mi ,,mucimo`` kao kikiriki :)

iskreno,za sebe smatram da sam jaka i puna optimizma a nekoliko puta sam padala psihicki i htela da odustanem od svega pod izgovorom-ok,nisam predodredjena da imam decu i to je to. Bicu najbolja tetka i strina i usvojicu gomilu pasa !!!!!budala.....ne, idemo dalje i neodustajemo!!! i prodju i glavobolje a jajnici i grudi mi jos uvek pucaju koliko bole..dok sam se bockala nisam mogla da sednem kako treba niti da setam vise od 10 koraka od bolova u jajnicima.o odnosima da ne pricam,neizvodljivo je bilo...sada nije toliko strasno,daleko manje boli a i navikla sam se jednostavno. Naravno, muz je bio tu da me digne kada padnem. Sada samo razmisljam kakva li ce biti ta moja beba(ili bebe) i na koga ce da lici i kako cu da budem ljuta kada bude kmecala bez razloga i ne bude mi dala da spavam a ja se tako trudila da je rodim :D

ne citam novine, ne primam ruzne informacije i sklonila sam  se od ,sto moj muz kaze,negativnih baksuza!!!! uzivam i u bolovima i u mucnini od 1000mg siofora koji popijem uvece jer znam da cu na sve to zaboraviti kada uradim betu i naravno kada to malo moje cudo jednom dodje na svet.

hahaha tako bih volela da mogu sve da vas jako jako zagrlim i nekako ubedim da ce sve biti u redu...ubise me hormoni i emocije i suze :wub:

Mia-ns, Majabeba, Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Signora86, stvarno si puna optimizma! Tako treba! 

Ja sam pre 20 dana napunila 28., a sa 26 sam isla na prvu vto... mlada, puna jajnih celija ali eto, do sad se nije dalo...

Izmenjeno od strane misslea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, upravo sam osetila drhtavicu, temp iznosi 37,1. Jel imao neko ovakvo iskustvo? Nadam se da je dobar znak.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeeeeeeeeeeej bre  pa samo lagano i pozitivno!!!! 25 godina vam je....kada sam isla na aspiraciju,lezala sam u sobi sa zenom koja ima 44 godine. njoj su taj dan izvadili 3 jajne celije a meni 20. ej samo tri...a to joj je druga vto.U prednosti smo sto smo mlade i na vreme sve pocele. 21.vek je i medicina je uznapredovala, samo sto nema bas zainteresovanih doktora-sto je kod mene bio slucaj....

glavu gore i osmeh na lice, i da se i mi ,,mucimo`` kao kikiriki :)

iskreno,za sebe smatram da sam jaka i puna optimizma a nekoliko puta sam padala psihicki i htela da odustanem od svega pod izgovorom-ok,nisam predodredjena da imam decu i to je to. Bicu najbolja tetka i strina i usvojicu gomilu pasa !!!!!budala.....ne, idemo dalje i neodustajemo!!! i prodju i glavobolje a jajnici i grudi mi jos uvek pucaju koliko bole..dok sam se bockala nisam mogla da sednem kako treba niti da setam vise od 10 koraka od bolova u jajnicima.o odnosima da ne pricam,neizvodljivo je bilo...sada nije toliko strasno,daleko manje boli a i navikla sam se jednostavno. Naravno, muz je bio tu da me digne kada padnem. Sada samo razmisljam kakva li ce biti ta moja beba(ili bebe) i na koga ce da lici i kako cu da budem ljuta kada bude kmecala bez razloga i ne bude mi dala da spavam a ja se tako trudila da je rodim :D

ne citam novine, ne primam ruzne informacije i sklonila sam  se od ,sto moj muz kaze,negativnih baksuza!!!! uzivam i u bolovima i u mucnini od 1000mg siofora koji popijem uvece jer znam da cu na sve to zaboraviti kada uradim betu i naravno kada to malo moje cudo jednom dodje na svet.

hahaha tako bih volela da mogu sve da vas jako jako zagrlim i nekako ubedim da ce sve biti u redu...ubise me hormoni i emocije i suze :wub:

Bravo, svaka cast, tako i treba, samo pozitivno ;-) ja isto imam policisticne jajnike, mm los sperm, jednu neuspelu vto,insulinsku rez. i opusteno, idemo dalje, nema padanja, opet kazem,mlada sam,ima mnogo starijih sto je veeelika prednost, samo da smo mi zdravi, a beba ce dodji uz malo muke ali bice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam na nekom drugom forumu da zenice posle pet dana nakon embriotransfera vade krv na progesteron,prolaktin i tsh.Da li neko moze da mi objasni zasto?Ok,za tsh mi je jasno jer on podivlja,zbog doziranja eutiroxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke mozda je glupo pitanje..ali aj da pitam..zapadaju me bockanja za vreme praznika,Betanija ima dezurstva..pa da naravno da ima..mislim predpostavljam..znam da za porodilje nema praznika pa ni za nas bockalice? tako? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za porodiliste nema praznika, kao ni za bockanje, aspiracije i transfere :) nekome moze da zapadne aspiracija ili transfer nocu, ali se uglavnom kalkulise da to bude u neko normalno doba dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za porodiliste nema praznika, kao ni za bockanje, aspiracije i transfere :) nekome moze da zapadne aspiracija ili transfer nocu, ali se uglavnom kalkulise da to bude u neko normalno doba dana :)

hvala ti, tako sam i mislila, al' ajde da pitam :P 

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke mozda je glupo pitanje..ali aj da pitam..zapadaju me bockanja za vreme praznika,Betanija ima dezurstva..pa da naravno da ima..mislim predpostavljam..znam da za porodilje nema praznika pa ni za nas bockalice? tako? :) 

A mozes dobiti i sve boce prvi dan pa sama ili muz da te bocka kuci, naravno ako to zelis.

Mi smo tako jer je isto bilo oko praznika tj. Uskrsa i 1.maja.

Mia-ns i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam na nekom drugom forumu da zenice posle pet dana nakon embriotransfera vade krv na progesteron,prolaktin i tsh.Da li neko moze da mi objasni zasto?Ok,za tsh mi je jasno jer on podivlja,zbog doziranja eutiroxa.

Ja nisam ništa vadila do bete. Samo su mi bocnuli pregnil beše ili tako nešto od 1500 jedinica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozes dobiti i sve boce prvi dan pa sama ili muz da te bocka kuci, naravno ako to zelis.

Mi smo tako jer je isto bilo oko praznika tj. Uskrsa i 1.maja.

da znam i za to, ali mene je strah da sama to radim ili da mi on to radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stooo? Niti boli niti je strasno :) samo prvi ubod je trip...posle pesma :)

Mia-ns i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Slazem se sa Coje. Nama su samo prve pokazali posle me muz bockao iako nikad spric u ruku nije uzeo i ima fobiju od lekara i bolnica.:)

Ali razumem i ako imas strah, namesti onako kako tebi najvise prija ;)

Izmenjeno od strane sakovac
Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne ste stvarno..:) evo ja mu kazem sad a on ce: neka neka lakse je meni da te odvezem :D vec se sad uplasio :)) mada i ja sad vec mislim kao i vi, lakse je kod kuce nego da se cimam svaki dan..videcu..mozda ga ubedim ;) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno nije strasno...jedino ako imas neku fobiju ili nesto...ja sam bas tripovala dok se nisam bocnula prvi put...posle lagano skroz. Mozes sama da kontrolises doziranje kada te zapecka. Prvi put kad sno se bockali, muz me bockao, pa mi ubrizga malo vise slucajno i krene da me pecka, pa ja vrisnem, pa on se istraumira... posle smo se usaglasili :) ali mislim da je ipak najlakse sama sebe da bockas.

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i moj reagovao a neka neka nece on dok nije video kad mi je sestra dala prvi put, sam je rekao kako bi on to mogao, nisam ga uopste terala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia,bockanje nije strasno...samo polako pustaj spric zbog peckanja.Ja sam i prvi inekciju,naravno pod nadzorom sestre sama sebi dala.Bockam se vec mesec dana i imala sam ukupno tri podliva.

Oblacak,kako stoje stvari?Kako endometrijum?Ja sam moj "prizvala",za dva dana mi se udebljao 3mm.Folikule mi prave zurku,imam mali pritisak....da li se i tebi to dogadjalo posto ih ti imas lep broj?

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdraaaavo zene ,evo mene B) 

Bubo evo izveštaj sa danasnje kontrole,endometrijum super(doktorkine reci),folikula ima puno,estradiol visok.Sutra uvece primam ovitrele,tj stop injekciju.I u sredu ujutru aspiracija.Sto se tice pritiska u stomaku....Inam osecaj da imam dva balona i da ce da puknu ;) I .Idemo na blastociste,tako da planiramo ponedeljak transfer,eto na nasu slavu ,mi to kazemo dr,a ona nama "Pa dobro,bice neki Nikola" :) . I naravno postoji mogucnost zamrzavanja,u zavisnosti kakva situacija bude u sredu,jer mogu lako da predjem u hiperstimulaciju,i ne zele da mi ugroze zdravlje .

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Oblacak...sjajne vesti.

Ti i ja smo skoro u identicnoj situaciji,samo sto ja imam malo manje folikula.Kasnim za tobom mozda dan-dva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,taman da ovo budu neke novogodisnje bebe :baby:  Do kog dana ciklusa si ti stigla?

Mia-ns evo jedna anegdota za tebe,od jutros.Na pola puta do N.S stajemo da primim puregon,muz izlazi iz kola i okrece glavu jer pada u nesvest kad vidi iglu :D A ozenio se medicinskom sestrom !Nemoj da se plasis bockanja,to je jednostavno,i nije bolno,neki put malo pecne,i to sto ja nemam neko salce na stomak,imam 52kg.

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.