VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Pitanje....ja sam na stimulaciji i sutra treba da vadim E2.E,sad da li da dam sebi inekciju pa da vadim krv ili prvo izvadim krv (pa se bocnem) ili je cak mozda svejedno? Sta velite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bocni se na vreme, a hormone je najbolje izvaditi prepodne, 1-2h nakon ustajanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bocni se na vreme, a hormone je najbolje izvaditi prepodne, 1-2h nakon ustajanja

Hvala lepo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Buba82, puno srece u postupku ti zelim!

Mene svi vec pitaju za simptome a mislim da je jos rano, tek 2dan transfera. Obzirom na trombofilije mislim da za mene preterano lezanje moze samo da skodi. 

Kad se bese dogadja implantacija embriona starih 3 dana? Bese tako 5-tog ili 6-tog dana od transfera? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj razmisljati o tome :) moze se desiti da prodjes bez apsolutno nikakvih simptoma. Samo nadji sebi zanimaciju i bez bilo kakvih nervoza... pokusaj da ubijes vreme koliko mozes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Buba82, puno srece u postupku ti zelim!

Mene svi vec pitaju za simptome a mislim da je jos rano, tek 2dan transfera. Obzirom na trombofilije mislim da za mene preterano lezanje moze samo da skodi. 

Kad se bese dogadja implantacija embriona starih 3 dana? Bese tako 5-tog ili 6-tog dana od transfera? 

Hvala na lepim zeljama.

A koje su u pitanju trombofilije?Da li ti je jos nesto ukljuceno od lekova?Da li sam ja dobro shvatila da ti je ovo treca VTO?Izvini ako sam pogresila.

Znam da cekanje ubija ali ima ona stara poslovica : Strpljen, spasen.Saljem puno pozitivnih misli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam mutaciju MTHFR i primam fraxiparin svakog dana. 

Da, treća VTO, nadam se treća-sreća.

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam mutaciju MTHFR i primam fraxiparin svakog dana. 

Da, treća VTO, nadam se treća-sreća.

A kad su ti ukljucili fraxi, posle kog Vto a...i da li od stimulacije ili...?

Izvini,ako sam dosadna...Mthfr heterozigot ili homo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi dosadna draga,taman posla.

Imam trombofiliju od jednog roditelja, fraxi su mi dali od 0,3 za vreme stimulacije a sada od 0,4.  Sasvim slucajno sam proverila urodjene trombofilije i imala sam sta da vidim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi dosadna draga,taman posla.

Imam trombofiliju od jednog roditelja, fraxi su mi dali od 0,3 za vreme stimulacije a sada od 0,4.  Sasvim slucajno sam proverila urodjene trombofilije i imala sam sta da vidim. 

I ja imam istu trombofiliju.Ne znam da li si procitala prethodne moje postove,ginekolog mi ga je dao a hemastoziolog to osporava.Tako da sam posle stimulacije verovatno prepustena ...iskreno,ne znam kome.

Da li bi bila ljubazna da mi kazes,sta su ti rekli kad se potvrdi trudnoca?Da li su ti dali odredjen broj fraxi-ja ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo, imas posebnu temu fraxiparin u trudnoci, devojke su ranije puno pisale i bile bas aktivne na toj temi, ima dosta korisnih informacija i iskustava.

Jako je zeznuto sa mutacijama jer se misljenja i samih hematologa razlikuju, a i ginekologa.

Ja recimo imam i mthfr heterozigot i pai1 homozigot, ne primam fraxi, ali zato kontrolisem d-dimer na 2-3 nedelje i hvala Bogu do sada je bio u granicama. Pila sam cardiopirin do ulaska u 3. trimestar, sada nemam nikakvu terapiju.

Pij svakako folicplus i ja sam ga pila i pijem ga jos uvek, mada se desi da ga nekad preskocim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cim sam otkrila trombofiliju, a znala da idem na vto otisla sam kod hematologa. Isto mi je prepisala fraxi pre transfera, samo sto je ona tri dana pre transfera a na klinici za vto su mi dali od prvog dana stimulacije. Naravno poslusala sam mog ginekologa, jer je ona odgovorna da do trudnoce i dodje. Ko sto rece pipi duga carapa mozda nam ga posle i ukinu ako je d-dimer dobar, ali za sada bi trebalo da ga primamo.

Taj hematolog koji ti ne daje fraxi po mom misljenju nije strucnjak.

Meni su dali fraxi za 30 dana, medjutim cujem da u vecini Domova Zdravlja daju na recept samo kad se potvrdi trudnoca, neki cak i kad cuju otkucaje srca. Moj ti je savet da kupis i aktivni folat, on je malo skuplji ali nase telo njega mnogo bolje koristi nego obicnu folnu kiselinu.

Izmenjeno od strane misslea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skupila sam sve papire sem mycoplasme (bice u utorak),da li da nazovem sutra socijalno da zakazem prvostepenu i predam papire ili tek kad dobijem i taj nalaz? Da li znate koliko se ceka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bg se ne zakazuje prvostepena nego kad skupis sve odes u Nemanjinu, predas i cekas. Za vto nema guzve..bar nije bilo prosle godine u ovo vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceka se desetak dana za komisju.Savet nemoj odmah da zoves...kad dobijes nalaz onda zakazi.Moze se desiti (naravno da nece) da ti nalaz ne valja a sa pozitivnim reultatima ne mozes pred komisiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje,u NS se zakazuje. Hvala ti na brzom odgovoru.

Bubo,u pravu si. Na to nisam ni pomislila,blago mom mozgu ☺ Koliko si ti cekala na drugostepenu tj koliko se inace ceka? Da znam otprilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jos nesto...koliko se secam.Sa svim rezultatima opet ides kod drzavnog ginekologa da ti to sve prvo analizira.Daje ti uput.

Savet,ja sam bila privatno odradila UZ ali mi ovaj u drzavnoj to nije odobrio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uput za vto? Dala mi je vec. Ja sam sve kod mog ginekologa u drzavnoj odradila ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda sam i pogresila.Znam da je meni bila neka peripetija....a to je verovatno zbog tog privatno-drzavnog UZ-a.Izvini aako je dezinformacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,bitno da sam sve skupila. Meni je jedino hsg privatno Bjelica radio ali je rekao da je vazeci. Zovem socijalno cim bude gotov nalaz u utorak. Koliko se u proseku ceka? Otprike? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mi smo na komisiju prvu cekali 9 dana a bila je sezona godisnjih a na drugu tacno mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,pa to je super brzo. Citam svasta,rekla bih da se u Bg bas dosta ceka,mesecima. Kako podnosis terapiju? Jesi ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je bilo letos.Komisije brzo prodjes ali sad je neki zastoj,jedna clanica je nedavno pisala o tome.Cuveno pismo koje se ceka (o pocetku postupka) je sad u nekoj sivoj zoni,valjda zbog kraja godine.Idi na sajt rfzo-a.

A terapija...ja sam odlicno do sada odreagovala...u smislu,nisam nervozna,ne boli me nista,nije toplo -hladno.Povecana mi je doza stimulacije...videcemo kako ce se dalje proces odvijati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.