VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Drage moje ja juče onako na svoju ruku odem da proverim glukozu i insulin kad ono....insulin posle 2h 106,6 tj insulinska rezistencija.... Sad vijam nekog dr da mi pogleda taj nalaz i najverovatnije dobijem neku terapiju... Eto možda je to bio razlog što mi je beta pala,al ko zna...:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jesam Bubo,nalaze na stitnu vadim zadnjih 5 godina. Dijagnoza je hasimoto-hipotireoza,u tome sam specijalista. Promenom ishrane sam  spustila antitela sa preko 3000 na 64. Znam da t3 ne ovisi o ciklusu nego me samo brine sto testosteron i t3 nece biti iz istog ciklusa kao svi ostali hormoni. Mislim da je najpametnije da nazovem socijalno.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja juče onako na svoju ruku odem da proverim glukozu i insulin kad ono....insulin posle 2h 106,6 tj insulinska rezistencija.... Sad vijam nekog dr da mi pogleda taj nalaz i najverovatnije dobijem neku terapiju... Eto možda je to bio razlog što mi je beta pala,al ko zna...:mellow:

Zato je uvek dobro raditi ogtt sa insulinemijama :( 

IR moze svasta da napravi, da ne dodje do trudnoce, da dodje do pobacaja, ma svast.

odlicno sto si uradila, srecno!

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su vama izlazile bubuljice u toku stimulacije? Meni je bukvalno celo lice buknulo. Kupila sam juce kremu protiv bubuljica ali mislim da je uzrok iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam Bubo,nalaze na stitnu vadim zadnjih 5 godina. Dijagnoza je hasimoto-hipotireoza,u tome sam specijalista. Promenom ishrane sam  spustila antitela sa preko 3000 na 64. Znam da t3 ne ovisi o ciklusu nego me samo brine sto testosteron i t3 nece biti iz istog ciklusa kao svi ostali hormoni. Mislim da je najpametnije da nazovem socijalno.

Takodje,isti problem.Kako si regulisala ishranu,posto su mi rekli da treba da jedem bez glutena!?Ja generalno nemam mnogo problema sa tezinom,vodim se po principu....nema klope posle 19h :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je. Ja sam se ugojila 7 kg za 2 nedelje za vreme stimulacije, aspiracije i transfera... imala sam i sitne bubuljice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koji test za insulinsku je bolji?Ili je to mozda isto?

Da li popiti glukozu i vaditi krv svakih sat vremena ili izvaditi krv pa jesti, posle dva sata opet izvaditi krv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim..dobila sam ipak dugu semu, krecem 21dc sa Diferilinom (ako sam dobro napisala), pa tako valjda dve nedelje pa vadim krv..pa videcemo sta dalje..ima neka od vas da je prosla dugu semu? jel mi te sve lekove kupujemo ili dobijamo? mislim na nas koje smo o drzavnom trosku..hvala vam devojke :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila na dugoj semi, vrati se koji post nazad imas objasnjeno koliko traje :)

Ne bi trebalo da kupujes nista, stimulacije su jako skupe i koliko znam u drzavnom postupku ne placate nista osim nekih analiza.

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, gotova je aspiracija, dobili smo 14 jajnih celija kratkom semom. 

Nadaju se blastocistama ali ipak cemo videti. 

Kako vam se cini? 

jassa, Buba82, Kikiriki i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna brojka! Drzimo fige za sto gusce cvetice, pogotovo blastice zelimo :) javljaj kako napreduju! Ja sam iscekivala poziv da mi kazu kakvi su embrioni uzbudjenije nego betu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misslea, super si!!! Bravo! Sad što kaže Coje, samo da embrioni budu dobri. Ako bog da imaćete vi i za zamrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao nadam se. Sutra cemo vec znati koliko se oplodilo. 

Hvala vam puno na podrsci, divne ste! 

Oblacak i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,bili na prvoj kontroli,lh na granici tako da od subote krecem sa puregonom i sledeceg četvrtka ponovo kontrola da vidimo kakve cu folikule da imam.

Misslea bravo,divne vesti!:wub: 

Mis-ns ,ja sam na dugoj semi,lekovi se uglavnom ne placaju,sem utrogestana .

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Buba,nije bitno samo izbaciti gluten nego kompletne zitarice,mlecne proizvode i preradjenu hranu. Taj nacin ishrane je paleo-aip ishrana,ishrana za autoimuni protokol. Imas sajt Anite Supe na primer ili ukucaj aip-paleo. Akcenat je na zdravim masnocama,povrcu,ribi,mesu,jajima,orasastim,sampinjonima i semenkama. Ima i grupa na FB Paleo+Aip prehrana. Bitno je jesti sto prirodnije,kao sto su nekad jele nase bake i deke samo bez hleba,jer zitarice nisu kao sto su nekad bile a mi sa hasimotom (upalom creva i crevnim antitelima koji napadaju stitnjacu) ne mozemo da ih preradimo kako treba i stvaramo dodatnu upalu. Nemam ni ja problem sa tezinom ali sam htela da probam sa paleo ishranom i eto me vec 3 godine tako. Nalazi su mi svi sjajni. A sto se tice insulina i ogtt,najbolje je raditi ogtt sa insulinom na 2 sata tj meriti secer i insulin na prazan stomak,pa na 30,60,90 i 120 minuta. To da izvadis krv pa odes i jedes,vratis se za 2 sata nije merodavno a ni precizno. Ovo daje preciznu i potpunu sliku,pogotovo za one koji imaju insulinsku rezistenciju,pcos...Sto se stitne tice sam magistirala,pitaj sta god treba. Ima odlicna hrvatska grupa na FB stitnjaca-prirodni hormoni  i alternativa. Ja nisam presla na NTD (prirodni hormon) jer sam sredila nedostatke minerala i vitamina pa nemam potrebu ali znam par njih jer sam im narucivala iz Beca i mnogo bolje se osecaju na ntd. :-)

Izmenjeno od strane Lena 77
leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba,nije bitno samo izbaciti gluten nego kompletne zitarice,mlecne proizvode i preradjenu hranu. Taj nacin ishrane je paleo-aip ishrana,ishrana za autoimuni protokol. Imas sajt Anite Supe na primer ili ukucaj aip-paleo. Akcenat je na zdravim masnocama,povrcu,ribi,mesu,jajima,orasastim,sampinjonima i semenkama. Ima i grupa na FB Paleo+Aip prehrana. Bitno je jesti sto prirodnije,kao sto su nekad jele nase bake i deke samo bez hleba,jer zitarice nisu kao sto su nekad bile a mi sa hasimotom (upalom creva i crevnim antitelima koji napadaju stitnjacu) ne mozemo da ih preradimo kako treba i stvaramo dodatnu upalu. Nemam ni ja problem sa tezinom ali sam htela da probam sa paleo ishranom i eto me vec 3 godine tako. Nalazi su mi svi sjajni. A sto se tice insulina i ogtt,najbolje je raditi ogtt sa insulinom na 2 sata tj meriti secer i insulin na prazan stomak,pa na 30,60,90 i 120 minuta. To da izvadis krv pa odes i jedes,vratis se za 2 sata nije merodavno a ni precizno. Ovo daje preciznu i potpunu sliku,pogotovo za one koji imaju insulinsku rezistenciju,pcos...Sto se stitne tice sam magistirala,pitaj sta god treba. Ima odlicna hrvatska grupa na FB stitnjaca-prirodni hormoni  i alternativa. Ja nisam presla na NTD (prirodni hormon) jer sam sredila nedostatke minerala i vitamina pa nemam potrebu ali znam par njih jer sam im narucivala iz Beca i mnogo bolje se osecaju na ntd. :-)

Uf...odlicno si objasnila...ja ne jedem meso niti ista preradjeno,od stetnih stvari su hleb (hrono,razani,kifle) i mlecni proizvodi.Moj meni je uglavnom povrce .Dnevo pojedem jednu kiflu ili parce hleba,zitarice u vidu muslija ne jedem,nisam ljubitelj.Orascaste jedem,verovatno znas za brazilske orahe i selen.Ono sto mene brine je secer,mislim sve je ok ali ja svaki dan moram pojesti nesto slatko.Jos mi je strasnije sto doktori ne pridaju vaznost antitelima.Ja sam ovako shvatila,onaj ko ima hasimoto ima sanse da 50% ima povecana NK celije.NK celije svako ima u organizmu,oni se aktiviraju kad je neki virus,bekterije ,rak...napadaju posast.Medjutim,sa prekomernom kolicinom oni napadaju i plod jer misle da je to stetno za organizam.Sledece nedelje idem kod doce oa cu pokusati da dobijem odgovor na sve ovo.Da li ti mozda nesto znas?Pozzz...svako dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...odlicno si objasnila...ja ne jedem meso niti ista preradjeno,od stetnih stvari su hleb (hrono,razani,kifle) i mlecni proizvodi.Moj meni je uglavnom povrce .Dnevo pojedem jednu kiflu ili parce hleba,zitarice u vidu muslija ne jedem,nisam ljubitelj.Orascaste jedem,verovatno znas za brazilske orahe i selen.Ono sto mene brine je secer,mislim sve je ok ali ja svaki dan moram pojesti nesto slatko.Jos mi je strasnije sto doktori ne pridaju vaznost antitelima.Ja sam ovako shvatila,onaj ko ima hasimoto ima sanse da 50% ima povecana NK celije.NK celije svako ima u organizmu,oni se aktiviraju kad je neki virus,bekterije ,rak...napadaju posast.Medjutim,sa prekomernom kolicinom oni napadaju i plod jer misle da je to stetno za organizam.Sledece nedelje idem kod doce oa cu pokusati da dobijem odgovor na sve ovo.Da li ti mozda nesto znas?Pozzz...svako dobro...

Da ono sto mi je jos na umu je malokrvnost.Koliko god dobro jela i zdravo i nezdravo,meso i ribu...ceo zivot sam malokrvna.Sad sam na ampulama gvozdja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo vam je misljenje o zamrzavanju? 

Pomenuli su mi to na klinici. Mozda bih zamrzla ako imam bar dve blastociste za zamrzavanje. Mada mi je neverovatno da imam 3 blaste za transfer plus 2 za zamrzavanje. 

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo vam je misljenje o zamrzavanju? 

Pomenuli su mi to na klinici. Mozda bih zamrzla ako imam bar dve blastociste za zamrzavanje. Mada mi je neverovatno da imam 3 blaste za transfer plus 2 za zamrzavanje. 

Mi zamrzli dva osmoceliska embrioncica, i u planu nam je da odemo po njih za 1,5-2 god.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno zamrzavaj! Mi nazalost nismo imali sta. Posle mozes bez stimulacije da dobijes embrioncice kod sebe kada se odlucis za sledecu bebu :)

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I blaste ne vracaju vise od 2 koliko se secam, ali proveri ti to. Jer ako je dobro stanje endometrijuma, i ti imas blastice, mogu sve da se uhvate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo vam je misljenje o zamrzavanju? 

Pomenuli su mi to na klinici. Mozda bih zamrzla ako imam bar dve blastociste za zamrzavanje. Mada mi je neverovatno da imam 3 blaste za transfer plus 2 za zamrzavanje. 

Da li znas koliko kosta zamrzavanje i na koliko dugo su "smrznuti"...tj.koliko dugo ih cuvaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.