VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Sve zavisi od problema. Kod mm je fizicke prirode...a i zavisi od deficita u organizmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je neka od vas raspolozena da mi pojasni dugu semu za vto,ne znam sta treba da ocekujem :huh: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista posebno, duga sema traje oko jedan ciklus, kako kome, zapocinje se diferelinom uglavnom pa se nekoliko dana pred kraj uvode jaki stimulansi - meni je to bio puregon. To dr odredjuje na osnovu tvojih rezultata kao i na osnovu stanja jajnika na kontrolama.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je terapija,tj diferelin ukljucena od 18-tog dana ciklusa,i zato me sve zbunjuje.Hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je nesto i meni bilo. Ja sam primala diferelin oko 20 dana i oko 5 ili 7 dana puregon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad se razumemo ;) Vidim da mi na onoj listi pise da ce da ide puregon i diferelin,verovatno od prvog-drugog dana ciklusa.Izvini sto ovako zapitkujem,prva nam je vto,a putujemo do ferone 300 km,pa racunam do kod dana ciklusa cemo da zavrsimo transfer .^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu tacno da se setim, ali kad dodjem kuci probacu da nadjem semu da ti ispisem koliko mi je trajalo. Znam samo da sam se navukla na iglu :D krakta sema mi se vise dopala, brzo prosla, mozda 7-8 dana :)

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke,

Nova sam na ovom forumu mada cesto vas citam.

Ja sam imala transfer 16. novembra, vracen mi je 1 embrion (posto zivim u inostranstvu a u Evropi vracaju samo po 1 embrion) i jutros u 5h, 11og dt sam uradila kucni test i nije se ni nazirala crta :( Znam da je rano ali sam procitala negde da je moguce da pokaze. Meni su iz klinike dali da radim kucni test 2. decembra tj 16. dt i ovde je nemoguce uraditi betu bez uputa. Probacu sutra da je uradim ako budem uspela da izmolim uput... ja se i dalje nadam da je nemoguce registrovati HCG 11.dt :rolleyes: 

Da li je ok 12og dt raditi betu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko celija je imao embrion?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Radili su mi aspiraciju 14og a 16og su mi vratili embrion. Ne znam koliko je celija imao... ali nije blastocista.

Izmenjeno od strane Zirafica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to nema veze, nekome za 2 dana bude 4celijski a nekome 8celijski npr. U principu mozes raditi betu, ako ima trudnoce pokazace sigurno. Kucni testovi, oni standardni, pokazuju tek od 25ij, tako da je moguce da ne pokazu tako rano.

Kikiriki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad se razumemo ;) Vidim da mi na onoj listi pise da ce da ide puregon i diferelin,verovatno od prvog-drugog dana ciklusa.Izvini sto ovako zapitkujem,prva nam je vto,a putujemo do ferone 300 km,pa racunam do kod dana ciklusa cemo da zavrsimo transfer .^_^

izvini sto kasnim, ja sam diferelin primala 16 dana pa mi je uveden puregon jos 7 dana, i jos plus 1 dan znaci ukupno 8 dana. Dakle nisam prekidala diferelin, primala sam ga ukupno 24 dana. Terapije su individualne, ali moraces da imas ultrazvukove posle par dana od uvodjenja puregona da se vidi kako napreduju folikuli. Sto znaci da ces morati da budes tamo....vise ti se isplati nego da putujes toliko. Kad zavrsis terapiju ide stop inekcija i 36h posle nje ide aspiracija. Posle aspiracije 2-5 dana se prate embrioni i vracaju se nazad, meni su 3.dana vratili i samo tad sam prespavala kod njih da se ne bih truckala nazad do Bg. Eto ti otprilike kako sta ide da mozes da planiras boravak u NS. Nije lako ali izdrzi se. Nama je blizu NS, 100ak km, pa smo putovali nekad i 2-3 dana zaredom...

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili su mi aspiraciju 14og a 16og su mi vratili embrion. Ne znam koliko je celija imao... ali nije blastocista.

Zirafice, sta se desava? Jel si radila betu?

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvini sto kasnim, ja sam diferelin primala 16 dana pa mi je uveden puregon jos 7 dana, i jos plus 1 dan znaci ukupno 8 dana. Dakle nisam prekidala diferelin, primala sam ga ukupno 24 dana. Terapije su individualne, ali moraces da imas ultrazvukove posle par dana od uvodjenja puregona da se vidi kako napreduju folikuli. Sto znaci da ces morati da budes tamo....vise ti se isplati nego da putujes toliko. Kad zavrsis terapiju ide stop inekcija i 36h posle nje ide aspiracija. Posle aspiracije 2-5 dana se prate embrioni i vracaju se nazad, meni su 3.dana vratili i samo tad sam prespavala kod njih da se ne bih truckala nazad do Bg. Eto ti otprilike kako sta ide da mozes da planiras boravak u NS. Nije lako ali izdrzi se. Nama je blizu NS, 100ak km, pa smo putovali nekad i 2-3 dana zaredom...

E hvala puno!Videcu sad u cetvrtak sta ce da se desava,i kakva je situacija sa hormonima!Uzela bih ja stan za to vreme u N.S ali muzu ne daju odmor,a i slavimo sv.Nikolu,pa nam se nikako ne uklapa nazalost.Vozicu se ja ovog decembra samo tako ^_^

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas u Feroni, imamo 12 folikula, endometrijum 12mm. Uvela mi je Menopur umesto Gonala, sutra nakon vadjenja hormona i provere UZ cemo znati kad je aspiracija. Trebalo bi da bude u cetvrtak. 

Kako vam se cini? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, ne znam sta da ti kazem za slavu, ali mislim da ces je prelezati :)

 

Misslea lep broj folikula, zelim ti sve zrele celije :) endometrijum takodje dobar, meni je bio 13mm, mislim da je to ok cim se meni uhvatilo :D

Kikiriki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje i ja mislim da cu da prelezim :D

Misslea bravo,super broj folikula,za ostatak ne znam ,i meni je prva vto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zirafice, sta se desava? Jel si radila betu?

Danas sam uspela da pronađem kliniku gde će mi dati uput da vadim betu... i malopre su mi javili da je vrednost manja od 5 :unsure: Znači 12. dt, def nije uspelo. Sutra cu javiti klinici gde sam radila vto pa da vidimo šta dalje. Imamo još 2 zamrznute blastociste  pa se nadam da ce moci da se ubaci već sl mesec u prirodnom ciklusu. 

Uh, koliko god sam bila spremna i na negativan ishod uopšte nije lako prolaziti kroz sve ovo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je :(

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta da se radi, moramo dalje. Mnogi parovi su uspeli pa i mi ćemo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost i to se desava...glavu gore i u nove pobede :)

a koja je to drzava gde sme samo 1 embrion? Koliko znam svuda sme 2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tražila na svoju odgovornost da mi vrate makar 2...ali kažu da im zakon ne dozvoljava. Ima logike... to radimo besplatno i vraćaju embrion po embrion jer je veći rizik od pobačaja i od prevremenog porodjaja ako bude blizanacka trudnoca. Ali zato veći stres i duži period jer sad opet moram da cekam...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo sranje... blizanacka trudnoca je tek malo nesto rizicnija od jednoplodne. Bas su neki... jeste besplatno i svaka im cast na tome, ali je preveliki stres od razocarenja...jako lose utice i na psihu i na telo. Drzimo fige za dalje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz si u pravu! I totalno drugačiji princip... ovde nema bolovanja posle transfera. Taj dan odmaraš i sutradan već na posao. Haha sta reci kada trudnice rade do 9og meseca :mad: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao Zirafice... Svako ko je prosao kroz slicno iskustvo, zna kako ti je... Ali, mozda vrlo brzo ugledas i ti veliku betu i sve bude posle ok. Tezak je to put, ali i nagrada bude divna ... Glavu gore .)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.