VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Sanja,

Povucena tvojim iskustvom sam joj i rekla da moze 11.dan samo ako je jaci embrion bio :) nikad necu zaboraviti pricu o tvojoj beti :) 

Kod mene je vraceno 4 embriona, mislim da se 6.celijski uhvatio jer je 9.dan bio pozitivan test, a 12.dan beta 85, zatim 14.dan kontrolna beta 227. Dr zna kada raditi betu na osnovu zrelosti embriona, nije bezveze rekao 14 dana. Meni su npr rekli 12.prva pa 14. kontrolna beta. A vidim da se negde radi samo 14.dan, kao npr u Jevremovoj, i to bez kontrolisanja nakon 48h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šema puregon 150ij i merional 75ij pet dana od drugog dana ciklusa a AMH 2,2

Jassa, jesi pila antibebi pilule pre stimulacije? Ja imam uz u prvoj nedelji novembra, pa pokusavam da skontam kad cu otprilike sta raditi, zbog uzimanja godisnjeg odmora. Mada znam da je sve induvidualno...

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jedan petoćelijski i jedan četvoroćelijski i radila test slagaću te 8 ili deveti dan od transfera (deseti dan od aspiracije i oplodnje) i bio je pozitivan. Beta 11 dan od et je bila 237 ali su se meni obe male bande zakačile, pa je normalno da je vrednost bila malo veća nego kad se primi jedan.

Majabeba i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam test jutros i naravno negativan, nisam se ni nadala da ce biti pozitivan jer mislim da je rano.A niko mi nista nije rekao kakav je embrion vracen :) cekam utorak 14-ti dan pa cu da vidim kakva ce biti beta , nadam se pozitivnom. Samo znam da drugi sto sam mislila da zaledim razvijao se do 4-tog dana i stao. A bazalna temperatura mi je 37/5

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Standardni testovi citaju 25ij ili vise...moguce da je beta ispod 25 jos uvek...postoje in vitro testovi koji citaju od 10ij, ali nije ti daleko utorak. Probaj malo da se zaokupiras necim, da ti brze prodje

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa, jesi pila antibebi pilule pre stimulacije? Ja imam uz u prvoj nedelji novembra, pa pokusavam da skontam kad cu otprilike sta raditi, zbog uzimanja godisnjeg odmora. Mada znam da je sve induvidualno...

nisam bila na pilulama,već odma krenila sa puregonom i merionalom a od 5 dana dobijam i cetrotide jer mi nisu jednaki folikuli

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

After embryo transfer, you have to wait approximately 1-2 weeks before a pregnancy can be detected.  It doesn’t seem that long but it’s true what they say – it’s the longest 2 weeks of your life.   Up to now we’ve had daily monitoring, blood tests, follicle scans, embryo grading and even photo’s of the little balls of joy. But after transfer, the last moment you get to see what’s happening is when a little light flickers on the monitor to show the embryos have been placed inside the uterus.

We went home and knew we had to be patient so just prayed they’d survive. But by the next day (at least) you can’t help but wonder what is going on now? Where’s my embryologist to let me know how they’re doing inside me?   Does that cramp mean implantation or is it just the drugs?  Why haven’t they invented an ultrasound app so I can keep an eye on them ALWAYS?

If you’re dying to know what on earth is going on here’s a quick calendar of what typically happens during a successful pregnancy from day 3 and day 5 embryo transfer day. Day 1 = the day after transfer.

 

 

3 DAY TRANSFER

Days past transfer 

Embryo Development

1

The embryo continues to grow from a 6-8 cell embryo into a morula (16-64 cells)

2

The cells of the morula continue to divide, developing into a blastocyst (70-100 cells)

3

The blastocyst begins to hatch out of its shell  

4

The blastocyst continues to hatch out of its shell and begins to attach itself to the uterus

5

The blastocyst attaches deeper into the uterine lining, beginning implantation  

6

Implantation continues 

7

Implantation is complete, cells that will eventually become the placenta and fetal cells begin to develop  

8

Placenta cells secrete human chorionic gonadotropin (hCG) into the blood stream  

9

Fetal development continues and hCG continues to be secreted 

10

Fetal development continues and hCG continues to be secreted

11

Levels of hCG are now high enough to detect a pregnancy on HPT.
GO TEST!! (if you haven't already...)

 

5 DAY TRANSFER

Days past transfer 

Embryo Development

  

1

The blastocyst begins to hatch out of its shell 

2

The blastocyst continues to hatch out of its shell and begins to attach itself to the uterus 

3

The blastocyst attaches deeper into the uterine lining, beginning implantation 

4

Implantation continues 

5

Implantation is complete, cells that will eventually become the placenta and fetal cells begin to develop 

6

Placenta cells secrete human chorionic gonadotropin (hCG) starts to enter the blood stream 

7

Fetal development continues and hCG continues to be secreted 

8

Fetal development continues and hCG continues to be secreted 

9

Levels of hCG are now high enough to detect a pregnancy on HPT

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke imam jedno pitanje :) dr mi je negde u maju-junu dao cardiopirin da pijem jer je trebala vto da bude u avgustu i kao da ga pijem sve vreme do tada...medjutim kako je vto pomerena ja sam prestala da pijem cardiopirin, zasto ako me pitate, nemam pojma, ustvari razocarala sam se kad je rekao da ce u novembru biti vto, i ono kao sto sad ja to da pijem i ja prestanem..s obzirom da se blizi novembar da ja to pocnem da pijem? Jel to moze da skodi sto ne pijem? One koje su drBjelice znaju o cemu pricam..hvala vam na odgovoru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na desnom jajniku jedan od 17,7 kojeg održavamo da ne pukne a na levom se pored ona dva od srede pojavio još jedan (2x12 i 1 x 13) i dva manja. Tako je bilo juče ujutru na uz pa mi je dr pojačala merional na 150ij. U poneseljak u pola 9 aspiracija 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke imam jedno pitanje :) dr mi je negde u maju-junu dao cardiopirin da pijem jer je trebala vto da bude u avgustu i kao da ga pijem sve vreme do tada...medjutim kako je vto pomerena ja sam prestala da pijem cardiopirin, zasto ako me pitate, nemam pojma, ustvari razocarala sam se kad je rekao da ce u novembru biti vto, i ono kao sto sad ja to da pijem i ja prestanem..s obzirom da se blizi novembar da ja to pocnem da pijem? Jel to moze da skodi sto ne pijem? One koje su drBjelice znaju o cemu pricam..hvala vam na odgovoru ;)

I ja sam trebala piti, trebala sam da radim vto jos u julu, ali...i ja cu sledeci mesec. Pocela sam piti cardiopirin u maju, medjutim imala sam mucnine od njega, pa mi je dr rekao da ne pijem. Nikakvu zamenu nije spominjao, samo da nepijem ako mi smeta. Ja sam sad na antibebi pilulama. Prvu vto sam imala u decembru, tad nije bilo ni price o cardiopirinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja sam trebala piti, trebala sam da radim vto jos u julu, ali...i ja cu sledeci mesec. Pocela sam piti cardiopirin u maju, medjutim imala sam mucnine od njega, pa mi je dr rekao da ne pijem. Nikakvu zamenu nije spominjao, samo da nepijem ako mi smeta. Ja sam sad na antibebi pilulama. Prvu vto sam imala u decembru, tad nije bilo ni price o cardiopirinu.

Devojke mislim da bi trebale da ga pijete, to ste verovatno dobile sa razlogom !

Kakve su vam trombofilije?

Izmenjeno od strane zozefinabalerina
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke mislim da bi trebale da ga pijete, to ste verovatno dobile sa razlogom !

Kakve su vam trombofilije?

Htela sam, ali su bile bas jake mucnine. Prosli put nisam pila, primala sam fraxiparin od transfera. Za trombofijie ne znam, niko mi nije trazio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa, drzimo fige :)

Crvenaruza, sta se desilo sa prvom vto? Trombofilije ti nijedan skoro doktor nece traziti. Inace uput za trombofilije se dobija tek nakon 3.pobacaja, sto je jako tuzno da jedan par mora da prodje 3 puta kroz jedan od najbolnijih procesa da bi se uputio na tu prilicno laku analizu, za koju je potrebno samo izvaditi krv, i malo para. Malo vise para ako se radi privatno, doduse...

zozefinabalerina i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa, drzimo fige :)

Crvenaruza, sta se desilo sa prvom vto? Trombofilije ti nijedan skoro doktor nece traziti. Inace uput za trombofilije se dobija tek nakon 3.pobacaja, sto je jako tuzno da jedan par mora da prodje 3 puta kroz jedan od najbolnijih procesa da bi se uputio na tu prilicno laku analizu, za koju je potrebno samo izvaditi krv, i malo para. Malo vise para ako se radi privatno, doduse...

Navodno je sve islo kako treba, ali se nije zakacilo. Ne znam da li sad imam vremena da uradim, s'obzirom da u prvoj nedelji novembra krecem sa bockanjima. Koja je cena privatno, otprilike?!

pupsik i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da sam dobila :( i nisam otisla kod dr. zbog ur infenkcije jer sam dobila, sutra unutru vadim nalaz pa cemo videti, pila sam caj od persuna za to piskanje i mogu reci da mi je bas pomogao, ali necu da ostavim takojer verovatno ima bakterija. Ni meni niko nije trazio trombofilije, to moze u bilo kojoj privatnoj da se uradi? Jel treba da bude neki dan poseban ili doba dana kada se to vadi? I da koliko kosta ako znate? Hvala vam devojke :)

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na uput u zavodu za transfuziju platila oko 5000, ali koliko znam, set urodjenih i stecenih je oko 20.000 privatno. Imate na sajtovima laboratorija cene... Rezultati budu za nekih 15ak dana. Ja sam npr vadila 10.dana od transfera i svejedno sam bila na fraxiju, pa nisam brinula. Ali sam u mejduvremenu dobila negativnu betu pa sam batalila celu terapiju odmah. Kad su stigli rezultati sve je bilo ok, ali sam svejedno dobila fraxi nakon drugog transfera svaki dan po 0.3 zbog bolje prokrvljenosti i to do prve kontrole i potvrde trudnoce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilče a koliki ti je endometrijum?

Dva po deset su super!!! Da bog da se zakačili!!!

Ako hoces veruj mi da ne znam...iskrenooo..Hvala vam lutke moje drage!!!

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na desnom jajniku jedan od 17,7 kojeg održavamo da ne pukne a na levom se pored ona dva od srede pojavio još jedan (2x12 i 1 x 13) i dva manja. Tako je bilo juče ujutru na uz pa mi je dr pojačala merional na 150ij. U poneseljak u pola 9 aspiracija 

navijam sutra u pola 9 za tebe :)

jassa i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.