VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Jel si radila test na trombofilije i genetiku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos.  Zakazala sam trombofilije za avgust,  a planiramo da uradimo i kariotip. Sve pre vto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li na drugostepenoj u Visegradskoj vracaju ako se nije odradila histeroskopija i laparoskopija.hsg sam radila jajovodi su prohodni.u Frontu nasa dr smatra da nema potrebe za histeroskopijom a danas mi poznanica kaze kako je cula da vracaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos.  Zakazala sam trombofilije za avgust,  a planiramo da uradimo i kariotip. Sve pre vto. 

obavezno trombofilije i kariotip, pa onda vto.

Da li neko zna da li na drugostepenoj u Visegradskoj vracaju ako se nije odradila histeroskopija i laparoskopija.hsg sam radila jajovodi su prohodni.u Frontu nasa dr smatra da nema potrebe za histeroskopijom a danas mi poznanica kaze kako je cula da vracaju.

jel do spermograma ili? Ako je los spermogram ne treba ni hsg... a i laparo i histero nisu na listi obaveznih za vto

Parga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obavezno trombofilije i kariotip, pa onda vto.

jel do spermograma ili? Ako je los spermogram ne treba ni hsg... a i laparo i histero nisu na listi obaveznih za vto

Nama se cini da je los spermogram a dr iz Fronta tvrdi drugacije i kaze da se moze desiti i prirodno da dodje do trudnoce tvrdi kako je sve u redu,hormoni su mi ok brisevi isto kod supruga isto mada sad na nalazu spermograma 2% pokretnih ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne daj da te obmanjuju, to je los sperm.moj muz ima 1% i dr kad je video rekao je- vto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LOL kakvi likovi, kakva strucnost... a to je otprilike 2% sanse da ostanes spontano trudna, a to moze da se desi i nikada. Ne daj da te lazu, sa takvim spermogramom ti ne treba ni hsg, ni laparo i histero jer, veruj mi, nije dovoljan samo jedan.... inace vto ne bi ni postojala.

Neke od clanica ovde imaju solidan spermogram kod muza, i opet se nista ne desava godinama.

ivannnica i Parga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi ovde ste mi najstrucnije..da li moze mala pomoc...

Ref. Vrednosti AMH su 0.43-9.65

Meni je 2.19...

Da li je to premalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nije, normalna vrednost je 1.5-4, ispod 1.5 je smanjena plodnost a preko 4 je znak za PCOS. To ti je pokazatelj zaliha jajnih celija, jer se svaka od nas rodi sa odredjenom zalihom za ceo zivot, i ta zaliha je fiksna. Jos bi trebalo da proveris da li redovno imas ovulaciju, ako se stvaraju jajne celije u svakom ciklusu nema sta da brines oko amh.

Izmenjeno od strane cojecoje
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije, normalna vrednost je 1.5-4, ispod 1.5 je smanjena plodnost a preko 4 je znak za PCOS. To ti je pokazatelj zaliha jajnih celija, jer se svaka od nas rodi sa odredjenom zalihom za ceo zivot, i ta zaliha je fiksna. Jos bi trebalo da proveris da li redovno imas ovulaciju, ako se stvaraju jajne celije u svakom ciklusu nema sta da brines oko amh.

hvala ti punooo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dopunim pricu od juce, ukoliko neko dodje u slicnu situaciju... Znaci, drugarica je izabrala Feronu pri ponovljenom odlasku na komisiju i dodje joj poziv za Betaniju. Ona ne bude lijena i celi dan juce zove RZZO, do besvesti. Na kraju joj se javi zena i ona joj objasni situaciju, a ova joj kaze, pa kako ste vi dobili poziv za Betaniju meni ovde stoji da vi uopste niste prosli komisiju, ni prvostepenu ni drugostepenu? Drug kaze, pa kako ste mi poslali poziv, ako nisam prosla komisije i to poziv za Betaniju, ja sam bila na komisiji, 8.6. pa onovo 13.6. gde se odlucujem za Feronu i 21.6. u Betaniji? Auuu, vidi stvarno,pise ovde, nesto nije u redu, ajte zovite sutra da vidimo sta se desilo....

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li na drugostepenoj u Visegradskoj vracaju ako se nije odradila histeroskopija i laparoskopija.hsg sam radila jajovodi su prohodni.u Frontu nasa dr smatra da nema potrebe za histeroskopijom a danas mi poznanica kaze kako je cula da vracaju.

Meni su doktori rekli da histeroskopija nije obavezna ali da malo povecava sanse za uspesnost vto posto pored toga sto pregledaju matericu urade i taj skrecing pa ona bude bolje prokrvljena i sta ti ja znam... Tako da sam ja to odradila! I skinuli su mi polip koji se nije video na ultrazvuku. Ako povecava sanse, ne dvoumim se ni malo...

Parga i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke na odgovorima,ne bezim ja od histeroskopije ako se mora.niko je nije predlagao.nego sam se uplasila da ce nas odbiti pa necemo imati priliku da radimo vto u privatnoj klinici posto sam cula da su privatnici ukljuceni do nov god a histero u Frontu zakazuju za kraj novembra.inace ovo nam je treci pokusaj bude sve ok medjutim beta negativna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, pobecava sanse, meni je pomogla i ja bih je svima preporucila, pogotovo za 2.pokusaj vto. Ja savetujem i privatno da odradis ako si u mpgucnosti.

Ali nije obavezna za komisiju, ne brini ;)

Parga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, pobecava sanse, meni je pomogla i ja bih je svima preporucila, pogotovo za 2.pokusaj vto. Ja savetujem i privatno da odradis ako si u mpgucnosti.

Ali nije obavezna za komisiju, ne brini ;)

Hvala punoooo :) mogla bih odraditi dok cekamo na vto.kad prodjemo komisije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr savetovala da je najbolje da se odradi u ciklusu pred stimulaciju, ja sam radila 22.dc a dobila 26.dc i 2.dc krenula sa stimulacijom. Da ne dozvolis materici da pokupi ostatke vise ciklusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos.  Zakazala sam trombofilije za avgust,  a planiramo da uradimo i kariotip. Sve pre vto. 

Za kariotip se čeka mesecima u dečijoj bolnici gde se to  radi.

Mi smo još u februaru bili....i još uvek nije gotovo,svaki mesec zovem i uvek mi kažu da nazovem za mesec dana.

Inaće rekli smo dr Kopitović šta se dešava,pitali da li da uradimo privatno,da li to utiče na nešto.....rekla da ne radimo,da to ne utiče...mislim da je to glupo zbog čega je onda tražila...ali ajd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za Novosađanke

U ponedeljak idem na prvostepenu,ja bih isto u Feronu.

Šta kad teta kaže da ne može, kvote su im pune....znam da imam pravo posle da biram kad budu imali mesta....ali kako se to radi ....zivkam  svake nedelje RFZO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako dugo..Strasno. Da li mozda imas broj tel na koji se zakazuje. Ja to bas trazim na netu. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam mesta ima na privatnim klinikama, tj. one su u opticaju do kraja godine, tako da ne bi trebalo da imas problema. Prvostepena nije nista strasno, mi smo bili unutra bukvalno 5 min, bitno da imas sve papire i da su svi vazeci. Srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke na odgovorima,ne bezim ja od histeroskopije ako se mora.niko je nije predlagao.nego sam se uplasila da ce nas odbiti pa necemo imati priliku da radimo vto u privatnoj klinici posto sam cula da su privatnici ukljuceni do nov god a histero u Frontu zakazuju za kraj novembra.inace ovo nam je treci pokusaj bude sve ok medjutim beta negativna.

Histeroskopija nije nista strasno, proveri se materica da li ima nekih priraslica, mioma.. Ja sam posle histeroskopije imala jedan ciklus i posle toga ostala u drugom stanju. Tako da samo napred.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samo moze da pomogne.

Izmenjeno od strane ljubicica1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako dugo..Strasno. Da li mozda imas broj tel na koji se zakazuje. Ja to bas trazim na netu. Unapred hvala.

021/47 22 960 

zove{ izmedu 12-13h

ljubicica1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno. Mada ako se tako dugo ceka mi cemo pre stici na vto nego tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke na odgovorima,ne bezim ja od histeroskopije ako se mora.niko je nije predlagao.nego sam se uplasila da ce nas odbiti pa necemo imati priliku da radimo vto u privatnoj klinici posto sam cula da su privatnici ukljuceni do nov god a histero u Frontu zakazuju za kraj novembra.inace ovo nam je treci pokusaj bude sve ok medjutim beta negativna.

pa HSG je histerosalpingografija....to je histeroskopija + salpingografija (prohodnost jajovoda). ako si vec radila HSG nema potrebe da radis 2 puta histeroskopiju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.