VTO - procesi

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Pilce nisam upucena dokle si stigla za Vto,ali idi na fejsu centar za vantelesnu oplodnju Valjevo i posalji im poruku,pisalo je da svi sto rade pri vojsci posalju njima poruku i oni resavaju dalje,ako sam te ja dobro razumela da zbog toga cekas Vto,ako nisam izvini.

Stala sam do toga da molim ministre da napisu zakon kako bih mogla da uradim VTO. A Valjevo je pisalo zbog mene ,ja sam ih kontaktirala jer zelim da tamo radim.Videla sam u Nisu da mi se ne svidja svo ono okruzenje a i nemam neka lepa iskustva sa njima. Hvala ti puno od sveg srca sto si izdvojila vreme i rekla mi :) :wub:

 

HVALA VAM LUTKICE MOJE, OD SVEG SRCA VAM ZELIM DA SE JEDNOG DANA OKUPIMO I UZIVAMO U NASEM USPEHU. 

 

Imam jedan savet za vas,mada vi to verovatno znate ali evo kako sam ja sredila moju stitnu zlezdu. Lekici su tu ali i moje okruzenje i ljudi koji mi ne prijaju su nestali , samo sam se povukla od tih ljudi koji nemaju smisla i uzivala u smehu i poslicu koji radim. Mnogo zavisi od okruzenja APSOLUTNO SVE, pa i ova nasa mukica koja nas zadesila. Ja sam se sad napravila pamentnaa i napislaa ovaj malo poduzi post ali mozda nekome dam vetar u ledja da bar neki problemcic resi. 

Izmenjeno od strane Пилче
dodatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos u fazi razmisljanja o Vto,mada je vec jedan doktor rekao da nam je sa spermogramom mm-a to jedini nacin da dobijemo trudnocu.U toku ove nedelje ce nas primiti doktorka koja je strucnjak za Vto u nasem gradu,pa vam prenosim sta nema je rekla.

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos u fazi razmisljanja o Vto,mada je vec jedan doktor rekao da nam je sa spermogramom mm-a to jedini nacin da dobijemo trudnocu.U toku ove nedelje ce nas primiti doktorka koja je strucnjak za Vto u nasem gradu,pa vam prenosim sta nema je rekla.

Zoxx ti najbolje znas sta je za vas dobro.Polako odi na razgovor sa doktorkom pa vidi i oceni.Ti imas svog divnmog andjela ko zna, zivot je cudo.Mozda nas i ova nova godina  obraduje :)

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa malim izvestajem spermogram ispermokultura odlicni. TSH NIKAD BOLJI SAMO 1,8 :) a bio je 20 :)  Sve u svemu papiri i analize u fulu spremna za VTO samo cekam da sae smiliju strucnjaci i da napsiu zakon :)

Mnogo mi je drago sto su se svi problemcici resili. Sad samo polako i 2016. je nasa Pilce moje :wub:

Пилче, *TJ* i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, bila sam u pravu. Insulin je stalno u porastu, a glukoza posle 120min opada sa 10 na 9. Cist IR. Endokrinolog I terapija. Tako da je moj savet trazi drugo misljenje.

Moji rezultati su sledeci:

Glukoza (ref vrednosti od 3,3-6,10)

0 min: 4,48; 30 min.: 5,8; 60 min: 4,64; 90 min: 4,31; 120 min: 4,15

Insulin (ref. vrednosti od 6,0-27,0)

0 min: 3,9; 30 min: 34,3; 60 min: 30,8; 90 min: 36,3; 120 min:41,0

A evo sta je prof. Sumarac napisala: U OGTT postoji normalna tolerancija glikoze uz nizak bazni insulin, normalnu HOMU i nesto manji pad insulina u 2. satu, ali NEMA pokazatelja IR.

Pazi, posle toliko vremena i cekanja, i analiza i lekara i svega sto sam prosla, veruj mi, sto je ovde jednom prilikom jedna clanica rekla, i g**** bih pojela samo da znam da ce mi pomoci, prosto zena je endokrinolog i prilicno poznata u krugovima onih koji se bave sterilitetom i insistira na tome da moji rezultati nisu IR, a zaista se skolski ne vraca insulin, nego jos i poraste. Mislim da je takodje vazno da se uzmu u obzir i drugi pokazatelji, hormoni, UZ jajnika, i ostalo.

Moj plan je svakako da ponovim OGTT, ali se sekiram jer stvarno biram kod kog cu lekara da odem, bas zato jer sam nepoverljiva i odes kod najboljeg i opetb se posle preispitujes. 

Ja svakako planiram pocetkom sledece godine da idem kod dr Kopitovic, pa cu videti sta ce mi reci. 

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pipi,  ja idem kod dr Stokic, ona je jako dobar endokrinolog, pa ako hoces mozes i kod nje, bar na konsultacije sa tim nalazima. Ako nista drugo da cujes jos jedno misljenje... Jako je prijatna, moze se lepo popricati sa njim, pitati sta god ti podne na pamet... :-) Ako sam dobro povezala stvari, spominjes dr Kopitovic, pa pretpostavljam da si iz NS... :-) 

Izmenjeno od strane Nira
Пилче i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi,  ja idem kod dr Stokic, ona je jako dobar endokrinolog, pa ako hoces mozes i kod nje, bar na konsultacije sa tim nalazima. Ako nista drugo da cujes jos jedno misljenje... Jako je prijatna, moze se lepo popricati sa njim, pitati sta god ti podne na pamet... :-) Ako sam dobro povezala stvari, spominjes dr Kopitovic, pa pretpostavljam da si iz NS... :-) 

Nisam iz NS, ali planiram da idem kod dr Kopitovic u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, izvini... Spomenula sam dr Stokic, jer sam ja jako zadovoljna,a i sestra je bila njen pacijent (zbog mnoooogo ozbiljnijih problema od IR i isto bili smo veoma zadovoljni). Mislim da je bitno da imas poverenje u dr kod kog ides, tako da ako nisi sigurna, poslusaj jos jedno misljenje... Mozda je tvoja dr i u pravu, ali smo mi u takvoj poziciji da strahujemo od svega.. u svakom slucaju, nemoj da se nerviras, malo koriguj ishranu i dok ne prodju praznici smislices vec sta mislis da je najbolje da uradis...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjajne vesti Pilče! :baby:

Šaljem ti pozitivnu energiju i bebeću prašinu svima sa teme!

 

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo mi je drago sto su se svi problemcici resili. Sad samo polako i 2016. je nasa Pilce moje :wub:

Drzim te za rec Pipili :) Hajde sa verom i nadom niko nije posustao, pa necemo ni mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjajne vesti Pilče! :baby:

Šaljem ti pozitivnu energiju i bebeću prašinu svima sa teme!

 

Hvala Izi ti jos malo i brojis sitnooooo :) Drzim palceve da sve bude ok :)

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brojim dane :)

Hvala draga Pilče i ja se iskreno nadam da će biti sve ok :)

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta se desava??? Saskice, TJ, Vaspitacice i ostale? :)

Praznici nam stizu Cojecoje pa su malo i misli odlutale...

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo me , pardon nas :D malo sam jurcala po lekarima pa nisam stigla da vam se javim....elem da vas nebih davila-ukratko-izem ti ja ovo nase zdravstvo i za koji vrag mi placamo doprinose???moja dr u domu zdravlja mi zakazala bila uz za 23.12.da potvrdimo trudnocu,otisla na odmor 16.12.i 22.12.me zove sestra iz dz da mi kaze da doktorka nece doci 23.da dodjem da mi njena zamena da uput za neku od bolnica pa da tamo uradim uz...malo je reci da sam poludela bila...sreca u nesreci je da preko firme imam privatno zdravstveno pa sam odjurila u Jedro i odradila uz i po svoj prilici cu kod te dr i voditi trudnocu...za moju dr se ne zna kad ce doci i da li ce se uopste vracati( tako mi rece sestra, moram da ih zovem 11.1.da vidim sta cu za komisiju i ostalo...ludilo)....nego- bebana je super :rolleyes: srculence kucka kako treba velicina je kako treba ( evo nas sad u 7-oj nedelji ), meni pocele mucnine, kako otvorim oci ujutru ocu da bljucnem:huh: ali dobro....prohteva nekih spec.za hranu jos nemam samo mi je bitno da svaki dan pojedem barem jednu zelenu kiselu jabuku hehehe....i u poslednjih par dana u 11h kao da me neko iskljuci na prekidac i moram tad da odspavam bar sat vremena :D.... Eto bas se raspisah.....e da i 11.1.treba dodemo do Fronta da potpisemo papire da odustajemo od vto....

Kako ste mi vi zenice?

Ljubim vas sve puuuunoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu :) procice i to, vazno da je tvoja borba uspelaaa! Mnogo mi je drago :D

Saskica011 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo korak blize nasoj bebi...  Prosli juce prvu komisiju, sad cekamo drugu 21-og januara... :-) Zelim vam svima srecne praznike, zdravlje, ljubav, uspeh... I, naravno, mnooogo beba u sledecoj godini... :-) 

cojecoje i iskrica123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, pre svega zelim da vam cestitam novogodisnje i bozicne praznike, a onda i da vam ispricam moju pricu. Pratim vas vec nekoliko meseci, redovno citam i jako puno ste mi pomogle, pogotovo clanica TJ.

Elem, vec dve godine pokusavam da ostanem u drugom stanju, imam pcos, gotovo potpuni izostanak ciklusa, IR, ali sve ostalo u redu. Jedan nas cuveni doktor mi govori da je jedino resenje vto, a onda me put navodi u Feronu gde mi govore da sam idealni kandidat za inseminaciju. Kome verovati? Odlucujem se da probam i prve dve stimulacije femarom bez rezultata, treca daje 2 folikula ali bez uspeha postupka i onda 4 stimulacija po redu (i poslednja pred ulazak u vto), a 2 uradjena inseminacija donosi mi najlepsi poklon za Ng- beta 17 dan posle inseminacije 1025. Sada ostaje samo strepnja do prvog uz, ali nadam se najboljem.

Devojke, verujte u svoje snove i sigurna sam da ce se ostvariti. Ako bilo kome mogu pomoci, slobodno neka me kontaktira.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, srecna nova i da sve sto pre ugledate svoje crtice pa da sledecu novu godinu docekujete ljuljajuci bebe! 

Sto se mene tice, utvrdjen mi je IR (terapija: Siofor 500mg prve dve nedelje pa onda 1000mg, dijeta i aktivnosti) a ponovljeni brisevi su cisti (nema hlamidije, miko ni ureaplazme), nema trombofilija, hormoni ok, kao i spermogram. Ostao je jos HyCoSy. 

Doktorka je rekla da probamo do kraja marta sa terapijom pa ako se ne desi do tada prirodno ona bi prvo da radi IUI jer misli da nece biti potrebe za VTO. Nisam sigurna da bih uopste pokusavala IUI imajuci na umu nizak % uspesnosti i moje godine (u martu punim 34) vec razmisljam da odmah idemo na VTO od aprila. Da li gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno ja bih pokusala iui. Godine su ti ok,a stvarno moze da upali. Imas siofor kao terapiji,ima dovoljno vremena da i lek odradi svoje. A iui je mnogo prirodniji nacin i laksi,i za organizam i za psihu. Nemas sta izgubiti. Uradi 1-2 iui,ako ne upali odmah vto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sanja... mene malo muci psiha kada je IUI u pitanju - strah me da me eventualne neuspesne inseminacije ne deprimiraju toliko da dovedu u pitanje i uspesnost VTO... ali, mozda nije lose da probamo tako, kako ti rece - trebalo bi da je lakse za organizam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet ti je da probas iui, meni je uspela iz drugog puta... Nikad se ne zna... Jeste mi bilo tesko posle neuspesne prve iui, kao i saznanje da i ako druga bude neuspesna da cu morati na vto, ali ipak je uspelo... Samo se opusti i veruj svom dr koji ti svakako predlaze iui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.