VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svim strpljivim članovima foruma! Vec duže vreme isčitavam forume na ovu temu i nigde ne mogu da nadjem iskustva sa klinikom PERINATAL u Novom Sadu! Da li neko može da pomogne jer uskoro ulazim u postupak VTO!  Unapred hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko deluje ok. Ja sam na 2x850. Definitivno je jaca doza bolje,jer organizam uzme od glukofaza sta i koliko mu treba,ostalo samo protrci kroz organizam. Stisni zube,i izguraj jacu dozu. Pazi sta jedes,jer ce ti biti lakse. Bez secera i sto ma je UH,znaci baziraj ishranu na proteinima. Lek pijes uz jelo ili odmah posle. Probiotik olaksava stvar,mozes uvesti (TJ hvala na savetu ;)) i fizicka aktivnost poboljsava celu situaciju. Lek+ishrana+trening=dobitna kombinacija (kod mene jeste bila) 

Puno srece i samo napred. I koliko bilo tesko,veruj,proci ce. Samo ne odustaj,sve za visi cilj :baby: Tu smo ako nesto treba...

 

Abies nemamo nikog ko je radio vto u Perinatalu. Ja sam iskreno za njih cula i lepo i manje lepo.. srecno.. rado cemo citati tvoje iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno Sanja na recima podrske, ne znam zasto ali bas mi znaci :)  Poslusacu sve tvoje savete, inace nisam karakter ali POSTACU!!! ;) Popila sam prvi gluformin danas i idemooo (nije bilo glukofaza pa cu poceti sa gluforminom, prof.mi je rekla da je svejedno)... Videcu kako cu podnositi pa ako bude trebalo poslusacu i ja TJ za probiotik :) :baby:

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko, Nira, Sanja... sa kojom dozom glukoze ste radile OGTT i IR? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, radim sutra pa samo da proverim da li sam dobro upamtila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ako sam propustila - a sta mu je dijagnoza? Zar ne rekose da je i jedan spermic dovoljan... koja je to logika da vas odbiju ako imate par hiljada - pa da je sve ok ne biste ni trazili VTO. Stvarno ih ne razumem. 

dijagnoza je kriptozoospermia, sindrom kasno spustenih testisa.

pa na komisiji ih je bilo samo 7, i bili su u fazonu, sve ispod milion se rizikuje da ne bude nijedan na dan aspiracije bla bla. Mene je pogodilo najvise sto su se osvrtali na neuspelu VTO, kao zasto ste uopste ulazili u proces bez smrznutih spermica, mogli ste da bacite pare kao sto i jeste. Ispade da smo bacili pare za uspelu oplodnju (iako sam transfer nije uspeo, imali smo 3 embriona) 

Zena napravi dramu, mm se smorio kao siroce, doslo mi svasta da joj kazem zivota mi, evo i sad se nerviram posle nedelju dana od toga, jos mi nije leglo. 

Jos kaze: Sta cekate, odmah na zamrzavanje, ili uzimajte donora, ne mora to niko da zna!?!?!?!

Boze....da sam ovo pisala prosle nedelje mislim da bi mi telefon zavrsio u zidu i paramparcadima.

cekamo sad da istekne terapija mm, pa nakon nje da radimo spermogram i da se konsultujemo sa urologom kuda na zamrzavanje...pa boze zdravlje na prolece ponovo VTO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na odgovoru.

Da li možeš da se setiš nekih vrednosti? Kod mene ovako (pišem samo za insulin jer je glukoza dobra): prvo vadjenje 11,7, drugo posle 60 min 49,7 i treće posle 120 min 32,7. Referentne vrednosti 2,6-24,9.

Sada sam se malo uplašila. Nadam se da nije ništa strašno što može da utiče na trudnoću i održavanje ploda.

Leptirko, koja je tvoja doktorka kod koje ides?

Moji rezultati ogtt testa su sledeći: 0 min-3,1, 60 min- 29, 90 min- 36, 120- min 42. Kao što možete da primetite, insulin mi se ne vraća nego još i poraste, ali je moja doktorka, koja je takođe prof., rekla da to nije IR I ništa mi nije dala da pijem za regulisanje insulin.

Ja se još ne pripremam za VTO postupak, ali svakako planiram da proverim OGTT ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo nasli problem (radjeno sa 75g glukoze):

Glukoza

o' 4,84 (3,33-6,10)

30' 6,64 (3,33-6,10)

60' 9,48 (3,33-6,10)

90' 5,57 (3,33-6,10)

 

Insulin

o' 8,7 (6,0-27,0)

30' 30,8 (6,0-27,0)

60' 59,4 (6,0-27,0)

90' 55,7 (6,0-27,0)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo nasli problem (radjeno sa 75g glukoze):

Glukoza

o' 4,84 (3,33-6,10)

30' 6,64 (3,33-6,10)

60' 9,48 (3,33-6,10)

90' 5,57 (3,33-6,10)

 

Insulin

o' 8,7 (6,0-27,0)

30' 30,8 (6,0-27,0)

60' 59,4 (6,0-27,0)

90' 55,7 (6,0-27,0)

Tebi je glukoza visoka nakon 30 i 90 min. Ne sekiraj se jer se to lako resava lekovima, plus korekcija ishrane i vezbanje.

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi a sta je ako nije IR? Koliko sam ja razumela,svako *rasipanje* insulina van granica normale,je bespotrebno trosenje istog,sto kazuje da organizam ne reaguje na insulin kako treba i da je to IR. Nisi napisala kakav je secer,jako je bitno i kako on reaguje.

Vi sve imate blaze oblike,meni insulin je isao preko 120 :ph34r: ali zahvaljujuci lekovima,nadam se da cu i ovu trudnocu izneti normalno do kraja. Tako da ne brinite,ako sam ja resila,i vi cete ;)

Planiram posle porodjaja opet uraditi ogtt pa da vidim na cemu sam.

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje - hvala na brzim reakcijama i smirenju! Bice ok. Ovo je i dobra vest - sad znamo sta je problem pa imamo sansu i da ga resimo. Idem kod doktorke sledece nedelje pa javljam sta je rekla. 

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi ja mislim da se ni meni insulin nije vracao vec porastao,a secer se smanjio za nesto mizerno. Rezultati su mi negde na mail-u pa cu pokusati naci. Ja sam radila davne 2012.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa malim izvestajem spermogram ispermokultura odlicni. TSH NIKAD BOLJI SAMO 1,8 :) a bio je 20 :)  Sve u svemu papiri i analize u fulu spremna za VTO samo cekam da sae smiliju strucnjaci i da napsiu zakon :)

Sackili, andisam, Sena13 i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa malim izvestajem spermogram ispermokultura odlicni. TSH NIKAD BOLJI SAMO 1,8 :) a bio je 20 :)  Sve u svemu papiri i analize u fulu spremna za VTO samo cekam da sae smiliju strucnjaci i da napsiu zakon :)

 Supeeer... :) Nadam se da ce uskoro biti reseni i preostali problemcici... 

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Supeeer... :) Nadam se da ce uskoro biti reseni i preostali problemcici... 

Hvala lutko, pa ostaje samo nada :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilce nisam upucena dokle si stigla za Vto,ali idi na fejsu centar za vantelesnu oplodnju Valjevo i posalji im poruku,pisalo je da svi sto rade pri vojsci posalju njima poruku i oni resavaju dalje,ako sam te ja dobro razumela da zbog toga cekas Vto,ako nisam izvini.

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi za sve vojne osiguranike a oni podatke salju u republickom fondu,ako ti treba broj telefona kazi pa se lepo raspitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, bila sam u pravu. Insulin je stalno u porastu, a glukoza posle 120min opada sa 10 na 9. Cist IR. Endokrinolog I terapija. Tako da je moj savet trazi drugo misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilče, pa sjajno. Držim i ja palčeve i nek' sada sledi samo dobro, ma najbolje :wub:

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko, koja je tvoja doktorka kod koje ides?

Moji rezultati ogtt testa su sledeći: 0 min-3,1, 60 min- 29, 90 min- 36, 120- min 42. Kao što možete da primetite, insulin mi se ne vraća nego još i poraste, ali je moja doktorka, koja je takođe prof., rekla da to nije IR I ništa mi nije dala da pijem za regulisanje insulin.

Ja se još ne pripremam za VTO postupak, ali svakako planiram da proverim OGTT ponovo.

Ja idem kod prof Kopitovic u Feronu.Do nedavno nisam znala ni da postoje ovakvi testovi, ona mi je objasnila da to moze da utice na trudnocu,a ne mora da znaci, ali prevencije radi dobila sam tabletice, rekla je da cemo tako otkloniti eventualni rizik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.