VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

coje sludela sam se - sta su rekli juce u Frontu na komisiji?

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je bilo tako mnogo lepih vesti, da sam i ja zaboravila a i nisam htela da vas mracim :)

odbili su nas, bili smo na razgovoru kod nacelnice i rekla nam je, u prevodu, da smo se dzabe prijavili jer ne prihvataju ispod milion spermatozoida, sve ispod toga moze da dodje do situacije da ih na dan aspiracije uopste nema... a mi juce nismo imali skoro nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, nemoj da posustajes... Zmua za ruku - maka, piskavica, muckalica dok mu muka ne pripadne i popravicete rezultat. Bice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je bilo tako mnogo lepih vesti, da sam i ja zaboravila a i nisam htela da vas mracim :)

odbili su nas, bili smo na razgovoru kod nacelnice i rekla nam je, u prevodu, da smo se dzabe prijavili jer ne prihvataju ispod milion spermatozoida, sve ispod toga moze da dodje do situacije da ih na dan aspiracije uopste nema... a mi juce nismo imali skoro nista...

A sta ako ima 30 miliona tog dana kad bude aspiracija!!!!!! MRZIM OVU ... STO ONA SVE UNAPRED ZNA!!!! UH STO SE NISAM ISELILA!!! Lutko hrabro i ponosno sa mm pravac kod nekog dobrog embriologa. Ljubi te Pilce ! Nema odustajanja ,borba se nastavlja!!!

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne posustajemo, ali problem je sto mesta za neki veci napredak nema jer je dijagnoza takva, dizemo  na par hiljada max...

jedini nacin je zamrzavanje iz vise uzoraka pa vto...ne smemo drugacije da se kockamo...cak i za proslu vto je bila kocka, imali smo Tesu na standby, ali postoji mogucnost da ni u testisima nema nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ako sam propustila - a sta mu je dijagnoza? Zar ne rekose da je i jedan spermic dovoljan... koja je to logika da vas odbiju ako imate par hiljada - pa da je sve ok ne biste ni trazili VTO. Stvarno ih ne razumem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje žao mi je što ste odbijeni, ali eto moram napomenuti da smo mi sa istim nalazima prošli drugostepenu u Betaniji, mislim da sve zavisi od osobe koja nas primi. Ja sam verovatno imala sreće, gde mi je sama doktorica rekla da ćemo zamrzavati spermatozoide, da će suprug uzimati terpaiju i da će do momenta aspiracije sve biti u redu, dala mi je nadu. Pre toga okupila je tri biologa da izvećaju samo da me ne bi odbila, a mogla je isto da kaže kao što je i tebi rečeno! Zaista mi je žao. Kakav ti je plan za dalje?

Saskica011 BRAVOOOOOO!!!! Nek vam je sa srećom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, devojke, evo da vam se pridruzim... :) Pre mesec dana dr nam je rekao da je vreme da krenemo sa pripremama za vto, pa smo evo skoro prikupili sve nalaze... Ostao je jos spermogram i testosteron (njega ne rade, moracemo privatno)... Koliko vidim duuugo se ceka, ali vredece... :) Inace, iz NS-a sam, zanima me kad prikupimo sve nalaze sta dalje? Da li mi treba neki uput za komisiju u socijalnom? I, da li mooozda znate kolika mora biti vrednost fsh da bi prosli komisiju? Ja sam danas uzela rezultate, radila sam ih 3.dan ciklusa i fsh je 5.3... Hvala na odgovoru... :) Trudim se da citam redovno porukice da ne ponavljam pitanja... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, devojke, evo da vam se pridruzim... :) Pre mesec dana dr nam je rekao da je vreme da krenemo sa pripremama za vto, pa smo evo skoro prikupili sve nalaze... Ostao je jos spermogram i testosteron (njega ne rade, moracemo privatno)... Koliko vidim duuugo se ceka, ali vredece... :) Inace, iz NS-a sam, zanima me kad prikupimo sve nalaze sta dalje? Da li mi treba neki uput za komisiju u socijalnom? I, da li mooozda znate kolika mora biti vrednost fsh da bi prosli komisiju? Ja sam danas uzela rezultate, radila sam ih 3.dan ciklusa i fsh je 5.3... Hvala na odgovoru... :) Trudim se da citam redovno porukice da ne ponavljam pitanja... :)

Nira draga dobro dosla i sto pre otisla.Kao sto vidis kod nas se svasta nesto skoro desava !! Od srca ti zelim da uspes u svojoj zamisli a devojke koje su sa severa ce ti pomoci sigurno oko pitanja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira draga dobro dosla i sto pre otisla.Kao sto vidis kod nas se svasta nesto skoro desava !! Od srca ti zelim da uspes u svojoj zamisli a devojke koje su sa severa ce ti pomoci sigurno oko pitanNadam se da cemo svi brzo odavde... :)

 

 Ja sam danas isla po rezultate za sekret i papa test, jos je to ostalo od svega sto nam treba... I, prvi put u zivotu mi nalaz nije dobar, 3.grupa. Kaze mi ginekolog u domu zdravlja da prvo moram to resiti, pa tek onda na komisiju... Ali, dobro, nije strasno, svi ovi ostali nalazi su dobri, ovo cemo lako resiti... :) Inace, sinoc sam do tri posle ponoci citala vase porukice od samog pocetka, kako bih bila u toku... :) Stvarno delujete kao jedna diiivna druzina, mnooog razumevanja, podrske, saveta, sto svima nama puuuno treba... lepo je biti medju vama takvima... :)

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako nije to nista strasno.Jedinio covek koji moze da te razume je covek koji prolazi sve ovo.Inace kad mi kaze neko od doktora pa ja vas razumem,ja odmah krenem na kontra pitanja da vidi da me ne razume. Ali dobro .Samo napred tu smo ti mi sta go treba pisi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako nije to nista strasno.Jedinio covek koji moze da te razume je covek koji prolazi sve ovo.Inace kad mi kaze neko od doktora pa ja vas razumem,ja odmah krenem na kontra pitanja da vidi da me ne razume. Ali dobro .Samo napred tu smo ti mi sta go treba pisi :)

Znam da nije strasno, ne brinem, samo eto oduzece nam malo vremena... Necemo uspeti kao sto je bio dogovor sa dr da zavrsimo sa bar jednom komisijom do Nove godine... Ali, verujem da sve to ima svoje razloge... :-) I, slazem se da se medjusobmo najbolje razumeju ljudi koji prolaze kroz isto... 

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage dame, nadam se da ste sve dobro i da bebice napreduju, kako u stomacima tako i u epruveticama a najviše u  našim mislima :)

Imam jedno pitanjce... Da li je neko od vas radio OGTT test i insulinsku rezistenciju?

Molim za iskustvo, dobila sam rezultate i koliko vidim glukoza je OK ali kod insulina ima manjih odstupanja. Doktorka mi je rekla u fazonu ako bude rezulat pozitivan (šta god to značilo) uključuje se neki lek do dvanaeste nedelje trudnoće, ako ostanem u drugom stanju. S obzirom da sledeće nedelje krećem sa kontracepcijom, bockanje bi počelo u januaru, a ako mi ubaci "taj lek" onda bockanje u februaru.

Šta kažete?

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila pre godinu i po, i od tad pijem lekove... Prvo sam pila glukofaz, ali mi nikako nije prijao,  jako mucnine, gubitak apetita, smrsala sam 7kg, pri tom nije bilo potrebe za tim, imala sam 54kg. Sve to je lose uticalo i na imunitet. Zbog svega toga, Dr Stokic mi je pre par meseci promenila terapiju... Sad pijem tefor od 500, ujutru i uvece po jedan. Kaze ima isto dejstvo kao glukofaz, ali se uglavnom bolje podnosi... I isto mi je rekla da cu ga piti i u trudnoci,  ne secam se tacno do kog perioda... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila pre godinu i po, i od tad pijem lekove... Prvo sam pila glukofaz, ali mi nikako nije prijao,  jako mucnine, gubitak apetita, smrsala sam 7kg, pri tom nije bilo potrebe za tim, imala sam 54kg. Sve to je lose uticalo i na imunitet. Zbog svega toga, Dr Stokic mi je pre par meseci promenila terapiju... Sad pijem tefor od 500, ujutru i uvece po jedan. Kaze ima isto dejstvo kao glukofaz, ali se uglavnom bolje podnosi... I isto mi je rekla da cu ga piti i u trudnoci,  ne secam se tacno do kog perioda... 

Hvala ti na odgovoru.

Da li možeš da se setiš nekih vrednosti? Kod mene ovako (pišem samo za insulin jer je glukoza dobra): prvo vadjenje 11,7, drugo posle 60 min 49,7 i treće posle 120 min 32,7. Referentne vrednosti 2,6-24,9.

Sada sam se malo uplašila. Nadam se da nije ništa strašno što može da utiče na trudnoću i održavanje ploda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam na poslu, ali nije problem, kad dodjem kuci pronaci cu rezultate i napisati ih... Ja sam taj test radila, jer je dr sumnjala na policisticne jajnike, sto su rezultati i potvrdili. Nadali smo se da ce tablete pomoci i da ce doci do trudnoce, ali evo jos uvek nista. Tablete su mi pomogle u smislu da imam menstruaciju svaki mesec, sto je za mene uspeh... Ali, nemam ovulacije... :-( U kombinaciji sa losim spermogramom, stigli smo evo do skupljanja nalaza za vto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam na poslu, ali nije problem, kad dodjem kuci pronaci cu rezultate i napisati ih... Ja sam taj test radila, jer je dr sumnjala na policisticne jajnike, sto su rezultati i potvrdili. Nadali smo se da ce tablete pomoci i da ce doci do trudnoce, ali evo jos uvek nista. Tablete su mi pomogle u smislu da imam menstruaciju svaki mesec, sto je za mene uspeh... Ali, nemam ovulacije... :-( U kombinaciji sa losim spermogramom, stigli smo evo do skupljanja nalaza za vto...

Hvala ti puno, ne mogu da skontam te vrednosti pa zato pitam. Samo hrabro, biće sve u redu ako veruješ. Svi ovde imamo neki problemčić koji rešavamo u hodu i čekamo VTO. Piši kada budeš mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage dame, nadam se da ste sve dobro i da bebice napreduju, kako u stomacima tako i u epruveticama a najviše u  našim mislima :)

Imam jedno pitanjce... Da li je neko od vas radio OGTT test i insulinsku rezistenciju?

Molim za iskustvo, dobila sam rezultate i koliko vidim glukoza je OK ali kod insulina ima manjih odstupanja. Doktorka mi je rekla u fazonu ako bude rezulat pozitivan (šta god to značilo) uključuje se neki lek do dvanaeste nedelje trudnoće, ako ostanem u drugom stanju. S obzirom da sledeće nedelje krećem sa kontracepcijom, bockanje bi počelo u januaru, a ako mi ubaci "taj lek" onda bockanje u februaru.

Šta kažete?

Leptirko, mnoge od nas su radile ogtt test. Suština je da ti se vrijednosti glukoze i inzulina, nakon 120 minuta, približno vrate na početne vrijednosti . Ako inzulin ostane visok imaš inzulinsku rezistenciju. Ništa strašno. Dobićeš terapiju (ja pijem siofor) pridržavaćeš se određenog režima ishrane i radićeš dalje na bebi :-) Vjerovatno ćeš morati da koristiš terapiju i u prvim mjesecima trudnoće, a detalje će ti reći djevojke koje su prošle kroz to. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko, evo mojih rezultata za insulin... 

Pocetna vrednost - 2.4

60min - 32.1

120min - 32.8

180min - 13.8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame,hvala vam puno.Kontam da nije strasno ali eto moglo je i bez toga.Moje vrednosti su nize od tvojih Nera ali svakako mi je prof.ubacila terapiju,dobila sam brz odgovor na mail od nje.Krecem sa gluforminom vec u ponedeljak,nije mi savetovana neka posebna ishrana ali cu se potruditi da pronadjem ono sto ce mi pomoci. Nadala sam se da ce proci bez ovog ali sta je tu je,idemo u pohod :) Stale kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izbacila iz ishrane slatko, dosta smanjila ugljene hidrate,  ne veceram kasno i ginekolog, koji je inace i endokrinolog, kaze da je to sasvim dovoljno, jer nemam problem da viskom kilograma. Srecno u daljoj borbi... :-) 

 

 

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko,dobro je sto si uradila ogtt test i sto je uvedena terapija pre ulaska u proces. IR jako lose utice na trudnocu,i na kvalitet jc. Ja sam pocela piti glukofaz tri meseca pre vto. I verujem da je on dobrim delom zasluzan za ovu drugu prirodnu trudnocu.

*TJ* i cojecoje volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptirko,dobro je sto si uradila ogtt test i sto je uvedena terapija pre ulaska u proces. IR jako lose utice na trudnocu,i na kvalitet jc. Ja sam pocela piti glukofaz tri meseca pre vto. I verujem da je on dobrim delom zasluzan za ovu drugu prirodnu trudnocu.

Draga Sanja, hvala ti! Ja nažalost do sada nisam imala prirodnih trudnoca jer se borimo sa lošim spermogramom i to je osnovni problem zbog kog idemo na VTO. Neka ovo bude sve što je moj problemčić i ja sam presrećna. Počinjem i ja sa glukofažom i nadam se najboljem, rekla je doktorka da ću piti 2 meseca uz kontracepciju.Uživaj u svojoj trudnoći!!! Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja ti je doza?

Pripremi se za male problemcice (mucnina,gadjenje,dijareja,bolovi stomaka). Nadam se da ce kod tebe proci bez problema ovih ili sa sto manje.

Ja sam u prvoj trudnoci pila do kraja 8og meseca,i cim sam dobila prvu mecu pocela ga opet piti. Pijem ga i sad,do daljnjeg. I stvarno mislim da je lek cudotvoran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja ti je doza?

Pripremi se za male problemcice (mucnina,gadjenje,dijareja,bolovi stomaka). Nadam se da ce kod tebe proci bez problema ovih ili sa sto manje.

Ja sam u prvoj trudnoci pila do kraja 8og meseca,i cim sam dobila prvu mecu pocela ga opet piti. Pijem ga i sad,do daljnjeg. I stvarno mislim da je lek cudotvoran.

I nedelja 1 x 500mg, II nedelja 2 x 500mg, III nedelja 3 x 500mg (uz napomenu da ako ne budem dobro podnosila vraćam se na 2 x 500mg)... Šta misliš o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.