VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Vilo super. Ako ti bude trebao estrofem javi mi se ostala mi je cela kutija.

Hvala...javicu se ako bude trebalo....divna si,mislis na mene i sad. :babymommy:

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam setila dok nisam procitala ako nekom treba Utrogeston od 200 neka javi, poslacu. Mislim da imam tri kutije 

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam odmah danas,pregledala i odvojila to što mi još važi ,sledeći ciklus mogu hormone pre toga briseve,papa i kolposkopiju muž spermogram briseve i spermokulturu može sve privatno da odradi za jedan dan. I odma zakazivanje komisije a posle mogu laganini drugostepenu.

Taman, nas dve cemo zajedno u prvi semestar :wub: . 

Razmisljala si o klinikama? Ja jos nisam odlucila. Za 15 dana cu morati u Nemanjinoj nesto da zaokruzim.   . . 

 

Plusic, pupsik i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam Feronu. Tamo je dr Bujas,ona me je vodila u prvoj vto,ona mi je radila i hsg i inseminaciju. Nekako mi ona leži. Sad sam probala ovamo jer sam čula da imaju dobrog embriologa ali eto....nije uspelo...:(

Lole i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso i u feroni su ti dobri embriolozi,bas posveceni i trude se.Mislim da neces pogresiti.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam o feroni čula samo najbolje. Jasso drago mi je što si shvatila ovo kao put do bebe pa koliko god da traje. Vidim da si odmah krenula da gledaš napred. Ja verujem da i u prirodnim ciklusima žene prolaze kroz ovo da se oplodi embrion ali se ne zakači...samo što o tome nikad ništa ne saznaju. A kod nas koje se borimo za bebe uz pomoć moderne medicine se ovakve stvari znaju pa su samim tim teže. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassoo..u svakom slucaju odradi sve one analize sto nisi...i sto si napisala da ces odraditi.. ali nemoj zaobilaziti kariotip,treba i njega odraditi i zbog godina i zbog neuspeha..Vidi da dobijes uput za deciju bolnicu,naravno sto pre jer se dosta ceka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,čitaš mi misli. Sad baš uđoh na forum da pitam gde mogu odraditi kariotipe a ti već napisala ^_^ Kako to sad ide preko ovog isisa kako-li-se-zove? Jel mi to zakazuje dr opšte prakse ili ginekolog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila privatno...ali mislim da se radi po starinski tj zoves da zakazes a ginekolog ti daje uput...Pa,prvo ide razgovor...pa vadjenje krvi...pa opet razgovor...kako citam zna i do sest meseci da se rastegne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ću i ja otići privatno. Nervira mene to čekanje. Ko da spremam da idem na mesec...A trombofilije? To može na poliklinici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassooo.. moj ti je savet da uradis drzavno..jbg to je min 16 000 din..a svakako imas vremena..Ti i ako dodjes do prvih konsultacija ne moras odmah ni poceti..to vec znas iz iskustva..a sto da bacas pare..Mi smo isli privatno jer smo mislili da odmah startujemo,da nece biti komplikacija prilikom histeroskopije...sad mi zao paraa..

Sto se tice trombofilije i tu moras biti strpljiva..ali otprilike traje dva meseca (pazi privatno bi ti bilo oko 50 000 din)..Uzmes uput od ginekologa za hematologa pa zakazes na Poliklinici (III sprat),uglavnom se ceka desetak dana za prvi razgovor..Potom ti hematolog zakazuje vadjenje krvi (to se ceka isto oko desetak dana)..radi se imunologija i stecene trombofilije (rezultati se cekaju tri nedelje)..Onda sa tim rezultatima opet zakazujes hematologa gde ti on tumaci postojece rezultate i na osnovu njih te salje na nasledne...sto znaci da postoji mogucnost da neces sve nasledne raditi...PAI sigurno ne moze preko drzave jer ne rade i dr je ne smatraju trombofilijom..Ostale nasledne (znaci mozda sve,mozda samo jedna) radi se na Sudskoj medicini,zgrada prema medicinskom fakultetu...Rezultati se cekaju isto oko desetak dana...naravno,onda se vracas hematologu da ti rastumaci i kaze svoje misljenje..

Postoji mogucnost da ces mozda nasledne motati i da platis jer nisi stanovnik Novog Sada ali za to nemoj da me drzis za rec..nisam sigurna..

Uf..nadam se da sam ti dobro pojasnila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi Bubo,hvala ti :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso, ja sam radila sve trombofilije i izaslo me je 24000 privatno. Nema sanse da su 50000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso, ja sam radila sve trombofilije i izaslo me je 24000 privatno. Nema sanse da su 50000.

Margarita, ja Sam radila sve moguce trombofilije privatno I platila Sam ih oko 40 000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E onda stvarno ne znam,moguće je da je u međuvremenu poskupelo, ja sam ipak to radila pre godinu dana. A moguće i da cene variraju od grada do grada, mada mi je to stvarno neverovatno da je u toj meri. U svakom slučaju, u Beogradu je veliko cimanje i čekanje da se radi državno, pa em nekad neće ni da rade sve, em se i to nešto plaća, pa na kraju je i pitanje šta je zapravo povoljnije po nas i naše vreme i zdravlje. Ali da je skupo - jeste. 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E onda stvarno ne znam,moguće je da je u međuvremenu poskupelo, ja sam ipak to radila pre godinu dana. A moguće i da cene variraju od grada do grada, mada mi je to stvarno neverovatno da je u toj meri. U svakom slučaju, u Beogradu je veliko cimanje i čekanje da se radi državno, pa em nekad neće ni da rade sve, em se i to nešto plaća, pa na kraju je i pitanje šta je zapravo povoljnije po nas i naše vreme i zdravlje. Ali da je skupo - jeste. 

У том комлету су биле и НК челије и много још шта везано за тромбофилије...можда зато је изашло око 40. Ал све то боље одмах заједно урадити. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je meni ovarijalna rezerva na izmaku samim tim i kvalitet jajnih celija je losiji..pijem razlicite suplemente i lekove:

Prenatalne vitamine ( A,C,D,E,K,B1,B2,B5,B6,Folate,B12,Biotin,Ca,Fe,Jod,Mg,Zinc,Selen)

Dhea hormon od 75 mg

Selena dodatno jos 200 mg

Q 10 od 200 mg

Omega 3 od 1000 mg

Siofor 2 puta od 850 mg

Cardiopirin..za razredjivanje krvi

Eutirox za stitastu

Debeli puuuuz pije:  (i ako je normospermija)

Aktivni oblik folata

Kompleks B vitamina (ima u sebi i joda,gvozdja i D )

Selen sa vitaminom E

Cink

Omega 3

Vitamin C

Pre prve vantelesne vitamine sam pila nekih mesec-dva i tad nisu bili ukljuceni selen od 200 mg,dhea,siofor i Q 10.Bilo je ukupno 5 folikula,4 jajne celije i 3 embriona.

Sa ukljucenom novom terapijom (hormona,vitamina,minerala) videcemo da li je doslo do poboljsanja.Terapiju sad pijem vec peti mesec.

Bicu zivi dokaz...pomaka ili istog ili goreg stanja...ostaje da sacekamo..:D

Babyboom i PanonskaVila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila trombofilije privatno u Bg i plagila sam oko 28000, meni je hematolog rekao koje je potrebno uraditi i objasnio mi da drzavno daju da se rade tek nakon tri spontana pobacaja, tesko je dobiti uput. Takodje sam saznala posle da na VMA moze privatno da se odradi i da kosta 21000. 

Jassooo.. moj ti je savet da uradis drzavno..jbg to je min 16 000 din..a svakako imas vremena..Ti i ako dodjes do prvih konsultacija ne moras odmah ni poceti..to vec znas iz iskustva..a sto da bacas pare..Mi smo isli privatno jer smo mislili da odmah startujemo,da nece biti komplikacija prilikom histeroskopije...sad mi zao paraa..

Sto se tice trombofilije i tu moras biti strpljiva..ali otprilike traje dva meseca (pazi privatno bi ti bilo oko 50 000 din)..Uzmes uput od ginekologa za hematologa pa zakazes na Poliklinici (III sprat),uglavnom se ceka desetak dana za prvi razgovor..Potom ti hematolog zakazuje vadjenje krvi (to se ceka isto oko desetak dana)..radi se imunologija i stecene trombofilije (rezultati se cekaju tri nedelje)..Onda sa tim rezultatima opet zakazujes hematologa gde ti on tumaci postojece rezultate i na osnovu njih te salje na nasledne...sto znaci da postoji mogucnost da neces sve nasledne raditi...PAI sigurno ne moze preko drzave jer ne rade i dr je ne smatraju trombofilijom..Ostale nasledne (znaci mozda sve,mozda samo jedna) radi se na Sudskoj medicini,zgrada prema medicinskom fakultetu...Rezultati se cekaju isto oko desetak dana...naravno,onda se vracas hematologu da ti rastumaci i kaze svoje misljenje..

Postoji mogucnost da ces mozda nasledne motati i da platis jer nisi stanovnik Novog Sada ali za to nemoj da me drzis za rec..nisam sigurna..

Uf..nadam se da sam ti dobro pojasnila..

Ja sam radila trombofilije privatno u Bg i platila sam oko 28000, meni je hematolog rekao koje je potrebno uraditi i objasnio mi da drzavno daju da se rade tek nakon tri spontana pobacaja, tesko je dobiti uput. Takodje sam saznala posle da na VMA moze privatno da se odradi i da kosta 21000. U tu cenu je usla i imunologija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je meni ovarijalna rezerva na izmaku samim tim i kvalitet jajnih celija je losiji..pijem razlicite suplemente i lekove:

Prenatalne vitamine ( A,C,D,E,K,B1,B2,B5,B6,Folate,B12,Biotin,Ca,Fe,Jod,Mg,Zinc,Selen)

Dhea hormon od 75 mg

Selena dodatno jos 200 mg

Q 10 od 200 mg

Omega 3 od 1000 mg

Siofor 2 puta od 850 mg

Cardiopirin..za razredjivanje krvi

Eutirox za stitastu

Debeli puuuuz pije:  (i ako je normospermija)

Aktivni oblik folata

Kompleks B vitamina (ima u sebi i joda,gvozdja i D )

Selen sa vitaminom E

Cink

Omega 3

Vitamin C

Pre prve vantelesne vitamine sam pila nekih mesec-dva i tad nisu bili ukljuceni selen od 200 mg,dhea,siofor i Q 10.Bilo je ukupno 5 folikula,4 jajne celije i 3 embriona.

Sa ukljucenom novom terapijom (hormona,vitamina,minerala) videcemo da li je doslo do poboljsanja.Terapiju sad pijem vec peti mesec.

Bicu zivi dokaz...pomaka ili istog ili goreg stanja...ostaje da sacekamo..:D

Jesi videla na FB ono fertilovit? Ja sam posle svih suplemenata(vit d,inofolic,omega 3,femibion i glukofage) pre sad ove druge vto imala i više folikula i jć ali očigledno nisu dobrog kvaliteta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada sam videla da u Genezisu ima akcija (koja traje do 8.8.2017.) a obuhvata gonekološki pregled, uz, kolposkopiju, papa I vs - sve za 4500din.

ako nekome treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassoo..videla sam taj suplement...uglavnom je isti kao i ostali kompleksi...Mada,naravno meni se ne svidja sto ima folne kiseline i ne vide se koji su oblici ostalih vitamina.Vidim da ima Q10 ali 35 mg sto je malo (ja pijem dozu od 200)..i plus koliko sam videla na facu taj suplement je jos nesto skuplji od Profertila...(ako sam dobro skontala)...

Ja se iskreno drzim Leninog predloga za suplemente...prenatalne..narucujem preko iherb-a

Babyboom voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da..Jassoo...

Vadila sam dhea ...i ako je u ref vrednostima ( ali malo smanjen)ipak mi je dat da ga pijem...gosn B mi rece da je to za kvalitet jajnih...U Amrici ovaj hormon koriste vec desetak godina za nas malo "starije" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,baš je skup...kod nas u Srbiji...možda da i ja proverim taj dhea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,baš je skup...kod nas u Srbiji...možda da i ja proverim taj dhea?

Pa sto da ne...2000 din..

Lupam meni je bio 200 a ref vrednosti su 100-400...kaze da ga pijem...ja postujem..evo imam ga za jos mesec dana..u pocetku sam nedelju dana pila od 25 mg i svake nedelje pojacavala...do 75 mg

Zato sam i rekla bas u nekom prethodnom postu...bas cemo sad videti da li je sve bilo za dzabe ili ima nekog pomaka..sto se tice broja i kvaliteta jajnih..jbg meni je fsh visok..

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.