VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

I ja i ja.Leno i ti si bata?Jaooo pa ko god radi njihove testove decak:))

Hahahahaha da, ili je mozda ekspanzija decaka :D Imala sam spremno ime za curicu ali za batu nisam...nadam se da ce jaca polovina dati neki lep predlog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kakvo je zatisje?Jassa da li startujes?Ja jos nisam dobila,tacno sam baksuz,prehladjena,a cekam da pocnem sa mikroginomom.Bas se nerviram...

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja još dobila :mellow: prošli mesec odmah ujutru dobila a sad nikako :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E svasta,ja pila crno vino sinoc,reko mozda mi se ubrzo,ono nikako jos kontala sa doktorom da cu oko 15-tog do 17-tog dobiti,bole me grudi,alio nista...Javljaj se:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam sinoć pivce isto. Grudi bole nisam mogla spavati noćas na stomaku,bole me i leđa a nikako da krene. I kontala da ću sutra na kliniku taman muž ne radi ali....a on od nedelje prva smena pa opet neće moći samnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bubo jesi dobila terapiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka kad vec moras sigurnija si sa terapijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bubo jesi dobila terapiju?

A jesam...Siofor..2 puta od 850...

Meni to nesto puno...Naravno nema konzumiranja secera...u dupe na vasar..

Kome je bilo muka od tih lekova?

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni. Dušu sam ispustila. I dan danas ako preteram sa šećerom ili se sa njega skidam, dva puna dana bolje da sam mrtva,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto bilo muka u početku,a i sad mi zna biti ako jedem nešto što ne treba. Pa možda ti je dala veću dozu da što pre dovedeš to u red. Ja ću videti sa dr da mi možda poveća dozu. Juče sam opet išla na kontrolu i opet mi je posle 2 sata malo veći insulin nego početni. Na 0` je 7,47 a posle 2 h 23,57. A d vitamin mi je porastao sa 64 na 77.

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ponavljala OGTT, i rezultati mi se cine gorim nego ranije, kada insulin nije prelazio 69, a posle 2h se spustio na 53...

Zna li neko kako se razuna HOMA index, da li sam sada vec upala u stanje insulinske rezistencije, ranije je bilo 1.3, a na ovom rezultatu ga nisu izracunali.


Sada je stanje ovako:

       GLUKOZA pre optrecenja 4,5 mmol/L (3,33 – 6.1)

        GLUKOZA posle 30 min 6.9 mmol/L

        GLUKOZA posle 60 min 4.7 mmol/L

        GLUKOZA posle 90 min 5.0 mmol/L

        GLUKOZA posle 120 min 5.1 mmol/L

 

        INSULIN 5.1 uIU/mL (<29,1)

        INSULIN posle 30 min 62.7 uIU/mL

        INSULIN posle 60 min 62.3 uIU/mL

        INSULIN posle 90 min 82,2 uIU/mL

        INSULIN posle 120 min 72.4 uIU/mL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makijato koliko se secam uzimaju se pocetni rezultati secera i insulina koji se mnoze pa se to deli sa 22.5.

Cekaj,ti hoces da kazes da u prethodnom ogtt-u ti je insulin na 120 min bio 53 i da ti nije data terapija...da li sam dobro razumela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto bilo muka u početku,a i sad mi zna biti ako jedem nešto što ne treba. Pa možda ti je dala veću dozu da što pre dovedeš to u red. Ja ću videti sa dr da mi možda poveća dozu. Juče sam opet išla na kontrolu i opet mi je posle 2 sata malo veći insulin nego početni. Na 0` je 7,47 a posle 2 h 23,57. A d vitamin mi je porastao sa 64 na 77.

Jasso..meni vise nije nista jasno...meni je na 120 min otprilike isti insulin kao tvoj...a ti si pod terapijom..mislim kako terapija nije odradila svoje...ti pijes vec duze jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makijato koliko se secam uzimaju se pocetni rezultati secera i insulina koji se mnoze pa se to deli sa 22.5.

Cekaj,ti hoces da kazes da u prethodnom ogtt-u ti je insulin na 120 min bio 53 i da ti nije data terapija...da li sam dobro razumela?

I da i ne...
Endokrinolog je rekao da terapija nije potrebna, ali ginekolog je savetovao da uzimam Glucophage 850mg, sto sam i poslusala. Ostala trudna, izgubila bebu... Poslednjih mesec dana ne uzimam lek, prikupljam svakakve analize i zelela sam da proverim stanje i IR pre odlaska kod novog endokrinologa, i situacija sa insulinom je gora nego pre 1.5 god
.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso..meni vise nije nista jasno...meni je na 120 min otprilike isti insulin kao tvoj...a ti si pod terapijom..mislim kako terapija nije odradila svoje...ti pijes vec duze jel tako?

Ja kontam da Jassi deluje lek ali treba vise vremena posto joj je insulin bio dosta visok pre terapije,a ti si Bubo slicna kao ja,meni je posle 120 min insulin 22,bez terapije,od kad pijem lek nisam proveravala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso..meni vise nije nista jasno...meni je na 120 min otprilike isti insulin kao tvoj...a ti si pod terapijom..mislim kako terapija nije odradila svoje...ti pijes vec duze jel tako?

da ja terapiju pijem već 6 meseci i ishrana mi je korigovana. Zato i mislim da mi možda treba jača doza leka. Mislim insulin je ispod one granice od 25 ali nije približno onom početnom od 7,47. Ali je daleko niži od onog od 106 od pre 6 meseci.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato...eto...kad gledam vase rezultate ja sam malo zabrinuta...

Jano..ti i ja imamo dosta slicne rezultate..a meni je data bas doooobraaa doza...ajd,kontam uskoro krecem sa bockanjem..Ali,eto Makijato ima 53 insulin pa su se doktori premisljali...maltene..

Nekako sam stekla utisak da mi svi jbt imamo insulinsku rezistenciju...pa da li je to moguce!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da pitam..

Jano...kako ide sa kontracepcijom?

Jassa...dosao ciklus,bila do klinike,novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije došao...još...:angry: a stomak me boli kao da jeste. Šta će tek biti kad dođe. Prošli mesec posle onog primolut nora prva 2 dana ciklusa sam htela da umrem od bolova...verovatno će tako biti i ovaj ciklus...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je glukofaž čini mi se regulisao i krvni pritisak . Ja sam prošle godine posle transfera osetila par dana da me glava boli i izmerim pritisak ono 143 sa 97 i takav je bio i posle pada bete. Znači ujutru iz kreveta izmerim isto tako visok. Kad sam počela da pijem glukofaž za 3 dana bukvalno mi je pritisak pao na 120 sa 85 što je za mene normalan. I od tada je stalno takav. A meni endokrinolog isto rekla da to nije strašno i da ne treba terapija(mislim žena ima 100 godina)a dr Crnogorac mi je dala terapiju jer je ona imala takav problem lično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto mislim da svi imaju insulinsku:D,a moje drugarice koje su van ove price,rodile po dvoje troje dece bez problema,jedu sve,neke imaju i visak kg i nikad nisu ni cule za ir:D,ja dobila jutros napokon ciklus,malo je kasnio,u cetvrtak krecem sa kontracepcijom.

pupsik i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da pijem sad gluformin,kazu da je isti kao glukofaz od 500mg koga nema po apotakama.Nisam nikog ni pitala,samo sam se prebacila,ja sve vise sto se blizi vto sve ludja:Ddanas sam stukla celu cokoladu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.