VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Divnoca Jasso....pripreme za najlepsi deo zivota:D

Imas najlepsi oslonac a to je puuzzz... i mi naravno da se sa tobom radujemooo..

Nemoj se plasiti i strepiti jer tvoje vreme dolazi....spremna si..i te kako...da usrecis jedno malo bice koje jedva ceka da bude u tvom zagrljaju...:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, pre svega da vas pozdravim sve. Svaka cast za podrsku koju pruzate jedna drugoj! Suprug i ja trenutno skupljamo sve nalaze koji su nam potrebni za vto i nadamo se uspehu, posto je proslo 2 godine kako pokusavamo... Mene interesuje da li se u socijalnom nesto zakazuje ili se samo ode sa svim nalazima sa spiska? I koliko se otprilike posle socijalnog ceka drugostepena u Betaniji?

zozefinabalerina i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa,brojis sitno:babymommy:Kockice su se slozile...dodajemo ti jos mnnoooogo mira i srece i to je to:baby:

I jedan ohrabrujuci text(ne mogu sa tel da ubacim link)....kucajte....Trudnoca posle vantelesne oplodnje-Pjevic Trninic

 

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole....dobrodosla...Zakazuje se prvostepena komisija u Socijalnom.ceka se oko mesec dana..a posle se otprilike isto ceka oko mesec dana do drugostepene u Betaniji..

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, pre svega da vas pozdravim sve. Svaka cast za podrsku koju pruzate jedna drugoj! Suprug i ja trenutno skupljamo sve nalaze koji su nam potrebni za vto i nadamo se uspehu, posto je proslo 2 godine kako pokusavamo... Mene interesuje da li se u socijalnom nesto zakazuje ili se samo ode sa svim nalazima sa spiska? I koliko se otprilike posle socijalnog ceka drugostepena u Betaniji?

Dobro dosla...i da vam/nam se sto pre ostvari zelja....Zakazuje se,za odpr mesec dana stizes u socijalno i onda za mesec u Betaniju

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam da nadjem broj na koji se zakazuje u Socijalnom ali ne mogu da nadjem....elem,idi do njih...ili mozda neko ima nek napise....ili idi unazad malo procesljaj forum...znam da se zove izmedju 14.00h i 15.00 h...

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja kuci broj,al sam na putu do srede...ima sigurno na ovom forumu ako ne ...napisacu ti u sredu...al ce se sigurno neko od devojaka do tad javiti...ja sam proslog petka zakazala za 5.5...eto da se orjentises

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole dobro došla. Br je 021 4885638 zoveš posle 14h. A na Betaniji će ti zakazati drugostepenu u zavisnosti koju ćeš kliniku izabrati na prvostepenoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na brzom odgovoru! :) Malo mi je frka od cele te price, nadam se da ce me proci kada udjem u proces...

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hristos Vaskrese drage zenice!!!Zelim vam puno zdravlja,snage i optimizma i da uskoro predjete u prve trimestre!Lepo provedite praznike,a sledece gofine da ih docekate sa svojim zamotuljcima!!!Saljem vam puno bebi prasinice :baby::baby::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu vaskrse!!!Drugarice,saborci moji dragi...neka nam sviiima Bog pomogne da se nase zelje ostvare!!!Mi i medicina cemo dati i dajemo sve od sebe... i jos Bozija pomoc i bice sve tip top!Neka stigne sreca najveca:baby:

Puno mira,strpljenja,ljuuubavi,razumevanja i beba vam zelim:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu Vaskrse drage moje! Srecan Uskrs vam zelim, da ga provedete u sreci, zdravlju i veselju sa svojim najmilijima!!! :*

Inace..vidim da ste u poslednje vreme pisale o IR..mi smo radili ali me buni nalaz kod muza: insulin naste 25,8 ; insulin 120' 75g glukoze >300 ?!?!?  Kako je to moguce???

Kod mene 15,2 - 10,9 ; homa Ir 2,23; suk 5,9 - 5,0 ..nisam ni ja sjajna tako mi se cini..idemo tek za 10 dana kod dr da vidimo sta ce reci, ali ne gine nam terapija cini mi se..poceli smo sa ir ishranom do tada..  (sludjena) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily, ja mislim da je D dimer kod tebe prosto bio previsok i da ti nisu ma vreme ukljucili terapiju. Ti si vec pocela da krvaris kada su ti ukljucili fraksi, zar ne?

Da, poceo je braon iscedak onaj. Mozda su trebali i pre svega da ukljuce fraksiparin? Ali oni kao rekose da je to od progesterona tj. utrogestana - visok d-dimer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...generalno mislim da postoji neki problem vezano za trombofiliju jer tvoj D dimer je bas bio velik...oko 2000...a cini mi se da su te referentne vrednosti dozvoljene tek za trexi trimestar...za pred trudnocu i prvi trimestar D dimer se krece od 0 do 500..

E..sad problem je u nasem zdravstvu..takvo je...i rade se samo te cetiri mutacije...medjutim,ima njih dosta vise...kao i antitela...npr....i njih ima mnooogooo visee ali lekari daju samo nekolicinu...

Da bi sve to preduhitrila....najbolje bi bilo da ti uvedu fraxi od samog starta kao i prednizon koji povoljno utice na smirenje tih antitela..

Da li je histero odradjen...da li je sve ok sa matericom...nema nekih prepreka?

I naravno....famozne NK celije...ubice ploda...ali i za to postoji resenje...

Ja ti saljem i moje snage...da se brzo oporavis...i lepo pocnes sa skupljanjem novih papira...nema odustajanja...do pobedee..

Jeste, histero odradjen i sve ok. Ni jedan problemcic. A te NK celije smo radili jos na pocetku i bilo je ok. Znaci pre godinu i po dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mijic....mislim sto se tice tvojih rezultata i nisi tako losa ali doktor ce vec reci svoj sud...dok puuuz....ufff...bas punoo,verovatno terapija i skroz drugaciji meni....videces kad popravi secer da ce mu se i spermogram popraviti...Mi smo ziv dokaz...gde je puz popravio holesterol....odmah mu i spermogram bolji..

Babily....juce sam bas istrazivala vezu izmedju utrogestana i D dimera....ne znam...sta da kazem...Citala sam da generalno kontracepcija moze da dovede do ugrusaka ali to su mali procenti...pa sam se vodila i time da utrogestan takodje moze da poveca D dimer...ipak je to hormon ali mi nesto puno oko 2000 da bude D dimer...Mislim da li je moguce da se bas toliko digne zbog utrogestana...ipak si ti otprilike koristila hormon nekih desetak dana pre nego sto si pocela sa fraxijem....tako?.....Nisam pametna...bacila si me u rebus jer je sad ovo jos jedna stavka na koju moramo da vodimo racuna...Trazila sam po Americkim sajtovima konekciju...medjutim,tamo kazu da mozda 1% zena ima nuspojavu sto se tice ova dva leka...Ako si jos nesto saznala ja bih jako volela da sa nama podelis....sta su ti doktori jos rekli...kako se ti osecas?

Babily, Gagagagagaga i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Buba..tako sam i ja mislila, ali hajde videcemo sta ce oni reci..i ja sam pomislila da ima veze sa spermogramom, da postoji mogucost ako se ovo poboljsa, da plivaci budu bolji ;) :*

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,da li je neko od vas testirao:

Listeriju,Brucelu,CMV

Antiovarijalna antitela

Cirkulisuci imunokompleksi-PEG

Faktori koagulacije-VII.VIII.IX

Kariotip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mijic....mislim sto se tice tvojih rezultata i nisi tako losa ali doktor ce vec reci svoj sud...dok puuuz....ufff...bas punoo,verovatno terapija i skroz drugaciji meni....videces kad popravi secer da ce mu se i spermogram popraviti...Mi smo ziv dokaz...gde je puz popravio holesterol....odmah mu i spermogram bolji..

Babily....juce sam bas istrazivala vezu izmedju utrogestana i D dimera....ne znam...sta da kazem...Citala sam da generalno kontracepcija moze da dovede do ugrusaka ali to su mali procenti...pa sam se vodila i time da utrogestan takodje moze da poveca D dimer...ipak je to hormon ali mi nesto puno oko 2000 da bude D dimer...Mislim da li je moguce da se bas toliko digne zbog utrogestana...ipak si ti otprilike koristila hormon nekih desetak dana pre nego sto si pocela sa fraxijem....tako?.....Nisam pametna...bacila si me u rebus jer je sad ovo jos jedna stavka na koju moramo da vodimo racuna...Trazila sam po Americkim sajtovima konekciju...medjutim,tamo kazu da mozda 1% zena ima nuspojavu sto se tice ova dva leka...Ako si jos nesto saznala ja bih jako volela da sa nama podelis....sta su ti doktori jos rekli...kako se ti osecas?

citala sam,sad vec ne znam gde,da se ne zeljena dejstva utrogestana NE ispoljavaju ako se stavlja vaginalno,a mogu se javiti ako se pije...sigurno sam ovo procitala,al ne znam da li je to tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,da li je neko od vas testirao:

Listeriju,Brucelu,CMV

Antiovarijalna antitela

Cirkulisuci imunokompleksi-PEG

Faktori koagulacije-VII.VIII.IX

Kariotip

CMV....mislim da je citomegalo virus...nisam sigurna...ako je to to onda sam radila...

U planu mi je Listerija Brucela i Kariotip..

Ostalo nisam...citala sam da je faktor VIII isto dosta bitan...

Sta je PEG?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CMV....mislim da je citomegalo virus...nisam sigurna...ako je to to onda sam radila...

U planu mi je Listerija Brucela i Kariotip..

Ostalo nisam...citala sam da je faktor VIII isto dosta bitan...

Sta je PEG?

CMV je citomegalo virus,a PEG je metoda.

Za analize nekako i kako dobijes uput ili kesiras privatno?

Pa za sve ove silne pretrage i dr mislim da nije dosta 1000€...znam bolje sad nego posle...al moram nekom da kazeeeem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela ja da uzmem uput za ceo Torch...a tu je i citomegalo virus i gin nije hteo da...samo ono sto se trazi za komisiju tako da sam ostatak sama platila..

Mislim da su virusi oko 2000 din igg i igm..

Nisam htela ostale faktore da radim...VIII...XII jer mi je svakako dat fraxi i aspirin ...pred vto...

Kariotip je u Aqualabu 16 000 din za oboje...kesiram...

Ostaje mi histero 600-650 eura...

I tako dok dodjem do bockanja otprilike sam vec i platila pola vantelesne..

Gagagagagaga, Plusic i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.