VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Babily, ja mislim da je D dimer kod tebe prosto bio previsok i da ti nisu ma vreme ukljucili terapiju. Ti si vec pocela da krvaris kada su ti ukljucili fraksi, zar ne?

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...generalno mislim da postoji neki problem vezano za trombofiliju jer tvoj D dimer je bas bio velik...oko 2000...a cini mi se da su te referentne vrednosti dozvoljene tek za trexi trimestar...za pred trudnocu i prvi trimestar D dimer se krece od 0 do 500..

E..sad problem je u nasem zdravstvu..takvo je...i rade se samo te cetiri mutacije...medjutim,ima njih dosta vise...kao i antitela...npr....i njih ima mnooogooo visee ali lekari daju samo nekolicinu...

Da bi sve to preduhitrila....najbolje bi bilo da ti uvedu fraxi od samog starta kao i prednizon koji povoljno utice na smirenje tih antitela..

Da li je histero odradjen...da li je sve ok sa matericom...nema nekih prepreka?

I naravno....famozne NK celije...ubice ploda...ali i za to postoji resenje...

Ja ti saljem i moje snage...da se brzo oporavis...i lepo pocnes sa skupljanjem novih papira...nema odustajanja...do pobedee..

Gagagagagaga i Babily volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...uzmi u obzir da sam u ovoj prici nova...ali eto gledala sam po svim sajtovima sta moze dovesti do ranih pobacaja,u zelji da kao i svi uradim sve sto je do mene i eto videla sam na nekom hr sajtu da u Hrvatskoj posle pobacaja rade ACE polimorfizam-to ti je analiza gena za angiotenzin konvertujuci enzim(znaci ne koncentracija angiotenzin konvertujuceg enzima,vec gen koji ga odredjuje).Pitala u Aqua labu da li uvode tu analizu,rekli moze...kosta 31500

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...generalno mislim da postoji neki problem vezano za trombofiliju jer tvoj D dimer je bas bio velik...oko 2000...a cini mi se da su te referentne vrednosti dozvoljene tek za trexi trimestar...za pred trudnocu i prvi trimestar D dimer se krece od 0 do 500..

E..sad problem je u nasem zdravstvu..takvo je...i rade se samo te cetiri mutacije...medjutim,ima njih dosta vise...kao i antitela...npr....i njih ima mnooogooo visee ali lekari daju samo nekolicinu...

Da bi sve to preduhitrila....najbolje bi bilo da ti uvedu fraxi od samog starta kao i prednizon koji povoljno utice na smirenje tih antitela..

Da li je histero odradjen...da li je sve ok sa matericom...nema nekih prepreka?

I naravno....famozne NK celije...ubice ploda...ali i za to postoji resenje...

Ja ti saljem i moje snage...da se brzo oporavis...i lepo pocnes sa skupljanjem novih papira...nema odustajanja...do pobedee..

Bubo,ako znas molim te napisi koje mutacije i koja antitela...jel ono sa spiska od Margarite ili nesto drugo?

Mozda ovaj ace polimorfiuam moze na uput u hr moze vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema to kod nas da se uradi...to su dublja ispitivanja genetike...dosta citam Americke sajtove...nismo im ni do kolena...a kad bi ih i otkrila sta sa njima...nema doktora koji bi nesto uradio...

Danas uglavnom daju fraxi...imao trombo ili ne...kazu bez obzira da je dobar za prokrvljenost materice...

Sve si uradila...Sad malo glavu odmori..:D

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam, kad vec pricate o OGTT, radila sam ga pre skoro dve godine, nemam insulinsku rezistrnciju, ali sve vreme i glukoza i insulin ostaju blago poviseni, pa uzimam Glicophage 850 jednom dnevno. Ponovila bih test, da vidim kako sad stvari stoje, da li to znaci da prestanem sa uzimanjem leka na neko vreme, pa onda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam, kad vec pricate o OGTT, radila sam ga pre skoro dve godine, nemam insulinsku rezistrnciju, ali sve vreme i glukoza i insulin ostaju blago poviseni, pa uzimam Glicophage 850 jednom dnevno. Ponovila bih test, da vidim kako sad stvari stoje, da li to znaci da prestanem sa uzimanjem leka na neko vreme, pa onda? 

Mislim da tako funkcionise...kako bi se videlo pravo stanje secera i insulina...i jedes kako si se do sada hranila...

Ispravice me neko....ili dodati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da sad kad budem isla na kontrolu ne radim ogtt nego da izvadim secer i insulin pa jedem i nakon 2h opet izvadim secer i insulin...da vidimo kako se ponasa organizam sa hranom tj da li se sve vraca u normalu. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da sad kad budem isla na kontrolu ne radim ogtt nego da izvadim secer i insulin pa jedem i nakon 2h opet izvadim secer i insulin...da vidimo kako se ponasa organizam sa hranom tj da li se sve vraca u normalu. 

Leno ja sam i taj test radila pre jedno dve-tri godine...i tad mi je insulun posle 120 min bio oko 33-35 (ne secam se tacno)...i rekli mi da nemam IR...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moliv vas za vase misljenje u utorak uvece sam bila na hitnu zbog tamnog iscedka doktor me pregledao na papiru mi pise ovo- grav V    pod spekulumom grlic epitelizovan zatvoren u vagini oskudna kolicina braonkaste sukrvice. Uz uocena gestacijka vreca i dodao da vidi kapilar dobila sam progesteron depo dosla kuci i od tad samo lezim medjutim u sredu ujutro kad sam ustala na dnevnom ulozku svetla krv posle ceo dan samo braon zvala sam genesis i rekli mi da na svaka 3 dana progesteron depo i da prekinem sa fraxiem i strogo mirovanje! Medjutim ja i danas ujutro imala tamno braon iscedak sa krvi! Sta mislite sta moze da bude mnogo mi je tesko 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia...zaista ja ti mogu pruziti samo podrsku...da tumacim nalaz bas i nisam strucna...ono sto sam citala (najcesca krvarenja u prvom trimestaru) jeste da je mozda neki hematom ili mozda taj pomenuti kapilar da ti je pukao...

A to "mnogo mi je tesko"...to ne priznajem...pobogu zeno sve si uradila..sto je do tebe....nerviranjem neces nista promenuti...samo ces sebi pritisak dici...nabiti bespotrebnu tenziju...

Ako kazu mirovanje....onda je to izlezavanje...naredjivanje drugim ljudima...da ti donesu ...prinesu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moliv vas za vase misljenje u utorak uvece sam bila na hitnu zbog tamnog iscedka doktor me pregledao na papiru mi pise ovo- grav V    pod spekulumom grlic epitelizovan zatvoren u vagini oskudna kolicina braonkaste sukrvice. Uz uocena gestacijka vreca i dodao da vidi kapilar dobila sam progesteron depo dosla kuci i od tad samo lezim medjutim u sredu ujutro kad sam ustala na dnevnom ulozku svetla krv posle ceo dan samo braon zvala sam genesis i rekli mi da na svaka 3 dana progesteron depo i da prekinem sa fraxiem i strogo mirovanje! Medjutim ja i danas ujutro imala tamno braon iscedak sa krvi! Sta mislite sta moze da bude mnogo mi je tesko 

Dia,verujem da ce ti se danas to smiriti,a da ga sutra  nece ni biti,jer svi lekovi pa tako i fraxi ostaju u organizmu(normalno i deluju)dok se potpuno ne eliminisu...pretpostavljam da ce ti se i taj naglaseniji kapilar tada povuci...Gestacijska kesa je tu,to je bitno.

Prati D dimer,posto si bez fraxija.

Ja verujem da ce da bude dobro 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da sad kad budem isla na kontrolu ne radim ogtt nego da izvadim secer i insulin pa jedem i nakon 2h opet izvadim secer i insulin...da vidimo kako se ponasa organizam sa hranom tj da li se sve vraca u normalu. 

i meni je dr kod koje sam bila rekla isto tako,dakle sa doruckom(sendvic,jogurt i jabuka),ali da secer i insulin radim pre jela,posle 1h i posle2h.

Jer kao obrok je uobicajeno,svakodnevno  opterecenje(75g glukoze ne jedemo inace u jednom obroku)

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ja sam i taj test radila pre jedno dve-tri godine...i tad mi je insulun posle 120 min bio oko 33-35 (ne secam se tacno)...i rekli mi da nemam IR...

Mislim da 2h posle jela ne sne biti veci od 7,i ja sam to radila dok jos nisam znala za ogtt i na svoju ruku ga radila...u fazi ostrazivanja. A eto ispostavi se da imam. Mislim da treba da se uradi ogtt a posle ovako ide pracenje...videcu sta kaze na kontroli. Jel zna neko kad se radi taj test sa hranom da li se posle jela popije terapija ili ne? Mislim da cu morati da je zovem i pitam....

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno...mislim da se ne pije terapija...

Radila sam ga u Poliklinici...i rekli mi samo jogurt i kifla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A test...izvadis krv na secer i insulin...pa jedes...i posle poslednjeg zalogaja...tacno posle dva sata opet vadis secer i insulin..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kad sad nisam pukla od smeha...hvala ti Bubo sto si me podsetila :D

Kazu meni pojedite kiflu i jogurt i vratite se za 2h....ja kazem ne jedem brasno. Kaze zena,pa uzmite onda perecu....evo i sad mi idu suze od smeha. Smejala sam se danima :lol:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A test...izvadis krv na secer i insulin...pa jedes...i posle poslednjeg zalogaja...tacno posle dva sata opet vadis secer i insulin..

To znam...radila sam tako prvi put. Posle sam bila iskusnija i nacitanija :D

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znam...radila sam tako prvi put. Posle sam bila iskusnija i nacitanija :D

Mom puzu je npr doktor rekao da uzme tunu...isti test je radio...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiii evo jednog pitanja sa Marsa...koliko ste se vi informisale...da li je trudnoca posle vto normalna ko i svaka druga ili je to veca macka u dzaku?Mislim na ucestalost komplikacija u trudnoci i ne daj Boze nekih anomalija ploda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam Gaga...tesko pitanje:D

Mislim da je mozda cak i isto...i prirodna i vantelesna trudnoca...

Mogu doci komplikacije i u jednoj i u drugoj varijanti...

Moj zakljucak (naravno ne mora da znaci) da su vantelesne trudnjace vise u nekoj brizi jer vec od desetog dana ..posle transfera su svesne da imaju malo stvorenje u sebi...i to onda povlaci sve redom...mali milion analiza...radi predistroznosti..

Dok lepa prirordan....normalna trudnoca...mnoge zenice tek shvate da su trudne tek oko sta ja znam pete nedelje...i nemaju tu strepnju...

A sto se tice nekih anomalija...mislim da su podjenake sanse..kako prirodno tako i ako je trudnoca dosla putem vantelesne oplodnje..

Kako sam shvatila...naravno opet ne mora da znaci...i zbog zdravstvenog stanja a i zbog godina...da se zene sa vto-a uglavnom salju na porodjaj ....tako sto im se uradi carski rez..posto se ona tretira kao rizicna trudnoca...

Gagagagagaga, jassa i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da su komplikacije i sve ostalo moguce u prirodnoj i u vto trudnoci al sam samo mislila da pitam da li ih je vise u vto?

Sto se brige u prvih mesec dana tice i carskog ...carski je ok.Vise testova,briznosti i svega u prvih mesec dana je logicno jer od et vec se nadas da si trudan...a kod prirodne tek kad ti izostane menstr.:D

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto mislim da je sve inividualno,sad nisam u toku Gaga jel si ti zakazivala komisije?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto mislim da je sve inividualno,sad nisam u toku Gaga jel si ti zakazivala komisije?

prva 5.5.:D pa cu Genezis,pa sta bude

jassa i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prva 5.5.:D pa cu Genezis,pa sta bude

Zakazi odmah i drugi...slobodno...samo da bude posle 5.5. I naravno da su ti svi rezultati u roku..

Gagagagagaga i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.