VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Nisam nesto iskusna pa da ne lupam,ali mozda ima veze to sto ti je trebala biti menstruacija.Moja mama kad je bila trudna sa mojim bratom svih devet meseci u vreme kad bi inace trebala da dobije je blago krvarila.Na kraju sve bilo u redu sto iskreno i tebi zelim:babymommy:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od sinoc krvarim mnogo vise, napunila sam ulozak jedan manji. Ne boli me nista al' opet mi se ne svidja toliko krvarenje. A krv svetle boje, pretpostavljam zbog fraxiparina. Jos malo idem da vadim betu pa sta Bog da.:huh:

Od sveg srca ti zelim da beta bude top!!!

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga mozda ce ti reci da li ti treba terapija kad odes na konsultacije pred postupak 

Ma ...sta god mi kazu uradicu...ti lekici nisu sala pa da sad uzmem samoinicijativno da ih pijem!Naravno da cu pokazati rezultat i svom gin pa on neka presudi!Uradila sam ,odnela,pitala,kaze nista...ok,ako na konsultacijama kaze pij,picu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj Homa index za ir se racuna za 0 i 120 i treba da je manji od 2...

Pomnoze se secer i insulin i podeli sa 22.5

Ako je u 0 ili 120min ova racunica veca od 2 to je ir

Plusic i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dugo pila glukofaz,skoro 4 godine. Pula sam I u obe trudnoce. Verujem da je I on negde zasluzan za drugu prirodnu trudnocu. I kada sam uradila kontrolu,izvadili mi krv ujutro,ja doruckovala I posle dva sata opet. I nemam IR,nalaz uredan. I konacno lek vise ne pijem.

Krvarenje je negde I normalno. Ja sam krvarila tri nedelje sigurno,isto u tom periodu. I to bas dosta,krvi svih nijansi I boja. A eto beta rasla lepo kao I beka. Bitno je da si pokrivena terapijom,a ostalo je visa sila. 

Gagagagagaga i Babily volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Homa IR 1,8 a pijem glukofaz jer mi je insulin nakon   120 minuta visok.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Homa IR 1,8 a pijem glukofaz jer mi je insulin nakon   120 minuta visok.

Koliki ti je insulin posle 120 min?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja najiskrenije moram da se izvinim svim devojkama zbog smaranja sa ir...jbg...bice kako bude...

Hvala mnogo svima i jos jednom izvinjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to i ja kontam i nema nikakvih komadica, nista samo krvi na izvoz.:mellow: A juce sam primila i progesteron depo. Ja kako mi koji novi lek uvedu, tako jos vise krvarim. Kod mene sve naopako.<_< Ali ono sto mi nije jasno, od cega moze biti to krvarenje?! Da napomenem da mi je pre 2-3 dana bilo i vreme menstruacije.

Babily evo i kod mene krvarenje sinoc sam bila u bolnici pregledali kazu sve u redu videli su dve moje bebice trecu kao na tren ali posle su rekli ipak samo dve! Malopre opet zvala genezis strogo mirovanje progesteron na svaka 3 dana i odmah da prekinem sa fraxiem! I da i kod mene nema komadica ili nesto tako samo krv e sad doktorica kaze da je mozda hematom 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smaras Gaga...inace gosn B ce ti reci da nemas IR...

Ja se opasno libim da uzmem glukofaz...ali opet ne smem....jer svim devojkama posle opterecenja raste insulun i secer i polako se vraca...a kod mene je nesto situacija drugacija....meni secer ide ISPOD referentnih vrednosti...zato se bojim da eksperimentisem...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smaras Gaga...inace gosn B ce ti reci da nemas IR...

Ja se opasno libim da uzmem glukofaz...ali opet ne smem....jer svim devojkama posle opterecenja raste insulun i secer i polako se vraca...a kod mene je nesto situacija drugacija....meni secer ide ISPOD referentnih vrednosti...zato se bojim da eksperimentisem...

Ja cu uraditi kako gin kaze...ako kaze nemam to je onda dva puta potvrdjeno da nemam :DNemoj Bubo,lekove na svoju ruku...vec ti je secer oboren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga meni su dva potvrdila da nemam ali treci i to najstrucniji da imam. Po nalazima i insulinu koji ti je gori od mog,sigurno imas IR. Secer i bude oboren jer insulin raste...Buba i ja imamo slicne nalaze tj i meni je oboren uz razloga sto insulin raste. Naravno ne treba piti na svoju ruku nista ali dobar endokrinolog je resenje. Homa index nista ne znaci...meni je 1,8 pa opet pijem terapiju.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je meni Homa indeks 1.5 ili 1.6

Ako ne mrzi ostale devojke...nek napisu koliko je njihov i nek stave rezultate ogtt-a...pa da bas uporedimo..

Npr..dr Kopitovic i na najmanju sumnju daje terapiju....a mislim (nisam sigurna) da i dr Crnogorac isto radi...jedino dr Bjelica bas skolski gleda rezultate...

Hvalaaaaa

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam sebi računala. Meni je u nultom minutu taj indeks 1,4, ali u 120. je 5,2. 

Ja pijem glukofaž jednom dnevno po 1000.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ce i Jani biti Homa ok...interesuje me bas Jassa...jer je ona bas dobro smrsala...

A tebi se Gaga javljam kasnije...ne mogu poruku da otvorim zbog loseg neta...mogu da pisem po forumu ali nece poruke da otvara...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga meni su dva potvrdila da nemam ali treci i to najstrucniji da imam. Po nalazima i insulinu koji ti je gori od mog,sigurno imas IR. Secer i bude oboren jer insulin raste...Buba i ja imamo slicne nalaze tj i meni je oboren uz razloga sto insulin raste. Naravno ne treba piti na svoju ruku nista ali dobar endokrinolog je resenje. Homa index nista ne znaci...meni je 1,8 pa opet pijem terapiju.

Leeeeno,carice ti si truuuudna i bice puna HOME...:babymommy:Hvala ti sto nam pomazes!!!

.

 

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mislim da ce i Jani biti Homa ok...interesuje me bas Jassa...jer je ona bas dobro smrsala...

A tebi se Gaga javljam kasnije...ne mogu poruku da otvorim zbog loseg neta...mogu da pisem po forumu ali nece poruke da otvara...

Moji rezultati ogtt testa secer 0 min 5,5,  120 min 5,2, insulin 0 min 4.87 , 120 min 22,14,po tom Homa ako sam dobro izracunala u nultom min mi je ok,a u 120 nije preko pet je.Meni je dr Kopitovic dala terapiju

Izmenjeno od strane Jana jana
Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene žene. Ja sam apsolutni pobednik :D HOMA 0` -3,4 a posle 120`- 31,83 :o

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga meni su dva potvrdila da nemam ali treci i to najstrucniji da imam. Po nalazima i insulinu koji ti je gori od mog,sigurno imas IR. Secer i bude oboren jer insulin raste...Buba i ja imamo slicne nalaze tj i meni je oboren uz razloga sto insulin raste. Naravno ne treba piti na svoju ruku nista ali dobar endokrinolog je resenje. Homa index nista ne znaci...meni je 1,8 pa opet pijem terapiju.

Leno,taj endokrinolog ne moze vise da se zakaze:o

Da li je tebi taj famozni Homa i u 0 i u 120 isti tj. 1,8?

Hvala ti mnooogo i napredujte,napredujte:baby:

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni dr nije ni racunala homa...cim se insulin ne vraca na priblizno pocetno stanje kao u nultom...potrebna je terapija. Tako mi je objasnila,cak i crtala dijagram. Mora da se vrati...ne sme ostati visok insulin. Skladisti se u masnoce umesto u energiju i ode ceo metabolizam u pogresnom smeru. A s njim i hormoni jer insulin deluje na njih i pravi haos u organizmu.

Margaritta i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa...kao i sto pretpostavih...ti si pravi skolski primer insulinske rezistencije...kako pise po knjigama...

Ono sto sam do sada istrazila npr za mog puzaaa...jeste...dokle god nije resio holesterol ni spermogram mu se nije popravio..vrzino kolo...ako ne funkcionisu masti i seceri kako da nam i hormoni budu u balansu...

Definitivno necu zuriti sa ovim postupkom...

Gagagagagaga i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobarv dan, prvi put sam ovde. imam jedan neuspesan proces uskoro pocinje drugi, opredelila sam se za profesora veljka vlaisavljevica, pa me zanima da li je neko imao iskustvo sa njim. znam da je vrhunski strucnjak ali me zanimaju sledece stvari: kakav je za komunikaciju, da li uzima u obzir psiholoski aspekt, da li dozvoljava da mu se psotavi pitanje? da li hoce da saslusa ako smatrate da su neke informacije vazne da zna i sl.? jer prosle godine sam imala posal savrhunskim strucnjacima, ali sikaniranje strasno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo izvestaja danasnjeg...i nije dobar.:( Znaci beta je prekjuce bila 121 a danas je 171. A plus naravno vece krvarenje juce i danas. I nazovem ja kliniku i kazu mi da to nije dobra beta. I da prestanem odmah sa terapijom a u petak da opet izvadim betu.  I kao ako budem jako krvarila da dodjem u kliniku. A da dodam, jedino sto me zbunjuje je da me ovo krvarenje nista ne boli. Ni ledja ni kao kad imas menstruaciju. Samo curim i to je to. Ja cu izludeti vise. Ako neko ima predstavu sta jos moze da se radi od tih analiza za pobacaje, neka javi. Sve imam osecaj da ima nesto sto mi jos nisu otkrili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.