VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Uradicu onda kako mi je rekla doktorka. Znacemo kad izvadimo betu. Krvarenje je za sada prestalo, ima vise onako u tragovima. Pa sta Bog da.:( Videcu da li cu nastaviti dalje da krvarim... u svakom slucaju, posle ovog ako bude neuspesno (a verovatno jeste) ima da ih nakrpim sve redom. Dosla sam kod njih u kliniku sa problemom. Dva pobacaja su bila i izrazito smo trazili da nam daju sve moguce analize da su urade da se nadje uzrok. A za trombofiliju cu jos da uradim dodatne analize sigurno mada je taj doktor rekao da ne treba.:huh:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily kako si? Jer si primila progesteron? Evo ja danas primila za 5 dana opet! Mozda nije u redu da ti ovo pisem ali ja mislim da ako uzmes na svoju ruku progesteron depo lose neces uciniti meni odmah dali cim sam rekla da imam braon iscedak! 

Babily i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sad gledam babily gde rano za progesteron depo pa ja primili prvu 8 dan od transfera 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke beta 10 dan 98.33 pa 13 dan od et 585 :)

Bravooo...bravoooo....cestitke mama..

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke beta 10 dan 98.33 pa 13 dan od et 585 :)

Uspelo je uspeloooo!!!!:babycrib:

P R E D I V N O!!!

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke:) presrecna sam ! I vama zelim od srca da uspete u ovoj nasolj velikoj borbi!!!!

Jana jana i Babily volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia divno,cestitke:babycrib:Devojke koliki je vama TSH,sad kad je Nensi ispricala svoju pricu pa sam se zapitala?Ja sam samo jednom vadila zbog komisije i rezultat je 2,6 i nesto,bas cu pitati doktoricu na konsultacijama da li treba da je do dva i da li mi treba terapija.Sta vi mislite?

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Dia.Bravo Lena❤

Dia i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia,čestitke od srca. Baš sam srećna zbog tebe :baby:Sad uživaaaaj i izvoljevaj kao o svaka trudnica :D

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sad gledam babily gde rano za progesteron depo pa ja primili prvu 8 dan od transfera 

Krvarenje je stalo. Ako je menstruacija onda je neka bas cudna menstruacija. Ali kupicu ja sutra progesteron depo pa sta bude... a cestitam za trudnocu, bas mi je drago. ❤️ Pazi se puno i cuvaj se, zelim ti puno srece. To je najlepsi osecaj na svetu. Nikad nisam u zivotu bila srecnija nego kada sam prvi put ugledala svog sina. Cak sam plakala od srece a ja od srece nikad do tada plakala nisam. Tako da opusti se i uzivaj maksimalno i bori se, slusaj svoje telo. Ti ga najbolje znas, nisu ni doktori nekad u pravu.

Dia i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia cestitam!!! Ja bila na kontroli,imamo 26mm i super napredujemo. Mase na ultrazvuku :D

Eeej Leno,pa to mi je ko da je 206cm...bas si me raznezila...Uzivajte:babymommy:

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia divno,cestitke:babycrib:Devojke koliki je vama TSH,sad kad je Nensi ispricala svoju pricu pa sam se zapitala?Ja sam samo jednom vadila zbog komisije i rezultat je 2,6 i nesto,bas cu pitati doktoricu na konsultacijama da li treba da je do dva i da li mi treba terapija.Sta vi mislite?

Meni je je  hematolog rekla da je za  TSH u prva tri meseca tridnoce pozeljno da bude do 2,5

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mi je homocistein normalan,da li to znaci da nemam MTHFR ili da ga ipak odradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mi je homocistein normalan,da li to znaci da nemam MTHFR ili da ga ipak odradim?

Idealan homocistein je od 5 do 7...ako nije u tim referntnim vrednostima...mozda bi i trebalo odraditi i na mutaciju mthfr...Ako neces da bacas pare onda jednostavno koristi metilofolat umesto obicne folne kiseline...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealan homocistein je od 5 do 7...ako nije u tim referntnim vrednostima...mozda bi i trebalo odraditi i na mutaciju mthfr...Ako neces da bacas pare onda jednostavno koristi metilofolat umesto obicne folne kiseline...

E pa meni 7,3 !!!Al kljukam se folnom 1000 dnevno...sacekacu...mozda mi ipak i da uput.

Uplasila sam se danas kad Margarita rece da ima mnogo mutacija i da one 4 nisu dovoljne.Sad ne znam da li su one analiza sa spiska za trombifilije dovoljne ili nisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje urođene i stečene mutacije. Ne znam napamet koje su koje.

Ja sam radila njih desetak sigurno, a za neke provereno znam da prave čak i veće probleme od ove 4 koje se najčešće javljaju. 

Kada se radi državno, oni prvo urade njih par, pa ako ne nađu ništa, idu dalje, ako nađu neke "sitne" mutacije, ne ispituju dalje, a ne mora da znači da žena nema još nešto. Ja sam odmah sve ispitala privatno i to me je koštalo oko 25000 din.

Uglavnom, zbog toga što mnogo žena ispituje trombofilije u poslednje vreme i što se ispostavlja da mutacije mnogo njih ima, hematolozi su skloni da olako shvataju te mutacije i ne daju fraksiparin tako lako. Meni je jedan hematolog rekao da nisam za fraksi sa mojim rezultatima, ali drugi mi je ipak dao terapiju. I možda je slučajnost, ali ja posle dva spontana sada ulazim u peti mesec zdrave trudnoće. I znam još nekoliko žena sa istim ili sličnim iskustvom. 

Mogu vam naći svoje analize pa prekucati šta je meni dr rekla sve da uradim, a možda neko odavde već zna napamet.

Mislim da ste veliki put prevalile i ogroman trud, vreme, živce i emocije uložile u sve ovo da biste nešto tako rešivo kao što je trombofilija prepustile slučaju. Tako visok D dimer definitivno ukazuje na problem. Treba ga redovno kontrolisati i definitivno pokriti terapijom. Ja bih jurila lekara koji će mi to omogućiti tokom cele trudnoće. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa meni 7,3 !!!Al kljukam se folnom 1000 dnevno...sacekacu...mozda mi ipak i da uput.

Uplasila sam se danas kad Margarita rece da ima mnogo mutacija i da one 4 nisu dovoljne.Sad ne znam da li su one analiza sa spiska za trombifilije dovoljne ili nisu?

Ja k'o padobranac :) Ove 4 su nasledne mutacije, a postoje i stecene, verovatno je na to mislila. 

Kontroverzni su Pai i Mthfr heterozigot jer su, navodno, blagi rizik za trombofilije, a nas je na desetine koje smo imale pobacaje i bile ma terapiji, i to posle jedne ili vise urednih trudnoca. 

Ako si Mthfr heterozigot, drzi homocistein u referentnim vrednostima i uzimaj folate, i ne brigaj. To je i jedina trrapija za tu mutaciju.

Gagagagagaga i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje urođene i stečene mutacije. Ne znam napamet koje su koje.

Ja sam radila njih desetak sigurno, a za neke provereno znam da prave čak i veće probleme od ove 4 koje se najčešće javljaju. 

Kada se radi državno, oni prvo urade njih par, pa ako ne nađu ništa, idu dalje, ako nađu neke "sitne" mutacije, ne ispituju dalje, a ne mora da znači da žena nema još nešto. Ja sam odmah sve ispitala privatno i to me je koštalo oko 25000 din.

Uglavnom, zbog toga što mnogo žena ispituje trombofilije u poslednje vreme i što se ispostavlja da mutacije mnogo njih ima, hematolozi su skloni da olako shvataju te mutacije i ne daju fraksiparin tako lako. Meni je jedan hematolog rekao da nisam za fraksi sa mojim rezultatima, ali drugi mi je ipak dao terapiju. I možda je slučajnost, ali ja posle dva spontana sada ulazim u peti mesec zdrave trudnoće. I znam još nekoliko žena sa istim ili sličnim iskustvom. 

Mogu vam naći svoje analize pa prekucati šta je meni dr rekla sve da uradim, a možda neko odavde već zna napamet.

Mislim da ste veliki put prevalile i ogroman trud, vreme, živce i emocije uložile u sve ovo da biste nešto tako rešivo kao što je trombofilija prepustile slučaju. Tako visok D dimer definitivno ukazuje na problem. Treba ga redovno kontrolisati i definitivno pokriti terapijom. Ja bih jurila lekara koji će mi to omogućiti tokom cele trudnoće. 

Margarita,bas bi mi znacilo(a verujem da nisam jedina) da iskuckas kad budes mogla taj spisak analiza.Svi se trudimo da sve ispitamo i stvarno je tesko naci posvecenog dr bilo koje specijalnosti(cast izuzetcima).Ma kredit cu uzeti samo da ne bude ono...mogla si ispitati a nisi...

Zelim ti miiiirnu,laku i srecnu trudnocu....i naravno hvala ti na pomoci!

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TSH bi trebalo da bude od 1-2 moj je bio 3,2 pa su mi dali eutirox što ga je spustilo na 2.06. Ali mi je dr. za vto rekla da i ako bude 2,5 to je OK. 2,6 je tačno tu na granici.

Gagagagagaga i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje urođene i stečene mutacije. Ne znam napamet koje su koje.

Ja sam radila njih desetak sigurno, a za neke provereno znam da prave čak i veće probleme od ove 4 koje se najčešće javljaju. 

Kada se radi državno, oni prvo urade njih par, pa ako ne nađu ništa, idu dalje, ako nađu neke "sitne" mutacije, ne ispituju dalje, a ne mora da znači da žena nema još nešto. Ja sam odmah sve ispitala privatno i to me je koštalo oko 25000 din.

Uglavnom, zbog toga što mnogo žena ispituje trombofilije u poslednje vreme i što se ispostavlja da mutacije mnogo njih ima, hematolozi su skloni da olako shvataju te mutacije i ne daju fraksiparin tako lako. Meni je jedan hematolog rekao da nisam za fraksi sa mojim rezultatima, ali drugi mi je ipak dao terapiju. I možda je slučajnost, ali ja posle dva spontana sada ulazim u peti mesec zdrave trudnoće. I znam još nekoliko žena sa istim ili sličnim iskustvom. 

Mogu vam naći svoje analize pa prekucati šta je meni dr rekla sve da uradim, a možda neko odavde već zna napamet.

Mislim da ste veliki put prevalile i ogroman trud, vreme, živce i emocije uložile u sve ovo da biste nešto tako rešivo kao što je trombofilija prepustile slučaju. Tako visok D dimer definitivno ukazuje na problem. Treba ga redovno kontrolisati i definitivno pokriti terapijom. Ja bih jurila lekara koji će mi to omogućiti tokom cele trudnoće. 

Molim te prekucaj sve sto si radila. Ja sam radila samo te 4 i isla sam privatno. I opet oni meni da to nije nista, kao to ima svaka druga ili treca osoba. 2 spontana i oba puta se primila oba embriona. Prokrvarim odjednom, taj dan ili dan pre me obicno jako bolela ledja. Prvi put mi je bilo traumaticno jer nikad nisam imala pobacaj niti abortus. Zadnji put je radjen i kariotip (muski) i sve je bilo u redu sa plodom. Evo sta sam ja radila, to mi dali u Jevremovoj...  

Citogenetika i molekularna

dijagnostika

Plazminogen Aktivator Inhibitor-1 (PAI-1) Direktno sekvenciranje

Metilentetrahidrofolat reduktaza (MTHFR; Direktno sekvenciranje

C677T)
Faktor koagulacije V (Leiden V ̧ R506Q)

Direktno sekvenciranje

Faktor koagulacije II (Protrombin II; Direktno sekvenciranje

G20210A)

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zaboravih dodati da je meni taj hematolog rekao da ne bi trebalo da je to problem zato sto vec imam dete iz prirodne trudnoce, koju sam iznela bez ikakvih problema. E sad jedino ako nije neka stecena trombofilija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zaboravih dodati da je meni taj hematolog rekao da ne bi trebalo da je to problem zato sto vec imam dete iz prirodne trudnoce, koju sam iznela bez ikakvih problema. E sad jedino ako nije neka stecena trombofilija.

Nema to veze ako imas dete...a sad je npr problem u trombofiliji....jednostavno se ona tad nije aktivirala..

Moja drugarica ima dete...pa je imala tri spontana...uradila trombo i uvideli gresku...sad je opet trudna,prima vece doze fraxija..i sve je u redu...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam dete koje sam rodila bez ikakvih problema. Pa dva spontana nakon toga... Leni je imala cak dve zdrave i prave trudnoce i dva deteta pa su nastali problemi. Nazalost, to nije garancija, razni faktori uticu na to koji ce se problemi u organizmu aktivirati.

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.