VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Mia bravo,bravo...cini mi se da cemo ti i ja na komisije i u postupak od prilike u isto vreme:D

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je braon iscedak evo vec drugi dan... e sad ono sto me muci, ja kad sam im rekla juce za to oni meni samo rekose da umesto 3 utrogestana, stavljam 4 na dan. Ali razmisljala sam cak da ja njima sama trazim da primam progesteron depo zbog prethodnih losih iskustava. Videcu za to cim izvadim betu. Recimo prethodna dva puta kad mi je bila uspesna ET niko mi nije ni pomenuo za te inekcije. Tek kad je pobacaj jednog ploda bio u toku a drugi ostao, onda su mi dali ali bilo je kasno jer je posle dva dana i drugi otisao. Valjda ne moze skoditi ako primam i to isto tako kao i ti, na svakih 5 dana? 

Meni su rekli kad je poceo braon iscedak da pijem utrogestan da ne stavljam vaginalno inace ja pijem 2 puta po 4 tableta znaci za jedan dan 800 mg! Ali da dodam ja kad sam primila progesteron depo to vece imala krvarenje svi mi kazu da nije zbog inekcije ja se sad plasim da primim opet u petak ali druga varijanta kozna sta bi bilo da nisam primila depo....iskreno tesko je da se opustim ali moram! I da mene je boleo i stomak i kad sam i to rekla rekli  u nedelju obavezno da primim progesteron 

Izmenjeno od strane Dia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molila bih Bubu ili Lenu da mi kazu da li onog dana kad radim kortizol smem da pusim?Necu pusiti 1h pre pljuckanja svakako,al smem li uopste?

 

Ja sam pusila...ali nisam nekih dve sata pre zvakanja...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga,ja sam pusila...bitna je kafa tj kofein i ono sto sam nabrojala od suplemenata. Ostalo sve normalno,mozda bukvalno pola sata pre pljuckanja u epruvetu.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odem na posao ne stignem da pogledam na forum šta ima novo a vi se raspištoljile sa pisanjem samo tako.Nensi,Babily držim fige da sve bude ok. Mia brzo ćeš i ti zamnom i Janom. Dia mislim na tebe :babymommy:

Jana jana, Mia-ns, Babily i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,Leno hvala vam mnooogo,mnooogo...:babymommy:Ne znam sta bih bez vas,divne ste!Knjigu da napisete,u stvari praktikum sa smernicama...teorije ima na netu,ali nedostaje celovit pristup problemima na ovu nasu temu!Bez laskanja,stvarno sve pohvale!

 

Leno draga,pa kako si ti?

Plusic i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvaaala devojke ,sludjena sam  ,ne  smem raditi test ,sta ako druga crta bude lazno pozitivna?Neznam mozda cu ipak betu u Subotu:D

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvaaala devojke ,sludjena sam  ,ne  smem raditi test ,sta ako druga crta bude lazno pozitivna?Neznam mozda cu ipak betu u Subotu:D

Znas kako...sa tim ces se suociti kad tad...a i klinika ti je rekla da sutra radis betu...verovatno imaju razlog...Stisni petljuuuu....samo hrabro...mozes ti to...uz tebe smo...:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi što reče Buba moraćeš kad tad. Ako će ti biti lakše uradi još jedan test ujutru pa idi radi betu. Vidiš kako je Dia 2 puta u jednom danu :D Šta god da bude uz tebe smo :babymommy:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da samo Dr.mi je rekala 12.Dan,danas kad sam nazvala sestra je rekla moze sutra,ovde ja ne mogu raditi moran u NS pa ako bude niska vrednost  moracu ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,Leno hvala vam mnooogo,mnooogo...:babymommy:Ne znam sta bih bez vas,divne ste!Knjigu da napisete,u stvari praktikum sa smernicama...teorije ima na netu,ali nedostaje celovit pristup problemima na ovu nasu temu!Bez laskanja,stvarno sve pohvale!

 

Leno draga,pa kako si ti?

Nema na cemu,tu smo jedni za druge. Trebala si da vidis moja pitanja tokom komisija..kao padobranac sam upala...ko u tesne farke :D

Dobro sam,sem tog povracanja pa budem malaksala na poslu. Zadnjih 5 dana povracam samo ujutru a ne po ceo dan sto je napredak. Nadam se jos 2-3 nedelje i kazu da bi trebalo prestati u drugom trimestru. Jedino sto imam insomniju zadnjih desetak dana ali i to kazu da je faza....eto iz faze u fazu guram.Juce usla u 10 nedelju :baby:

Juce sam razglasila svima,i u firmi...do tad znali najblizi samo. Sve u svemu dobro je,cudno ali lepo. 

Drzim fige svima vama,vidim idu komisije,transferi...divno. Lepo prolece!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli kad je poceo braon iscedak da pijem utrogestan da ne stavljam vaginalno inace ja pijem 2 puta po 4 tableta znaci za jedan dan 800 mg! Ali da dodam ja kad sam primila progesteron depo to vece imala krvarenje svi mi kazu da nije zbog inekcije ja se sad plasim da primim opet u petak ali druga varijanta kozna sta bi bilo da nisam primila depo....iskreno tesko je da se opustim ali moram! I da mene je boleo i stomak i kad sam i to rekla rekli  u nedelju obavezno da primim progesteron 

Ja inace stalno pijem utrogestan, ne stavljam vaginalno. I posle dva sata pocinje da mi se spava jako i malo mi se vrti u glavi, bolje receno osecam se kao pijana. Ja sam pila 3 puta na dan po 200 a oni valjda misle da stavljam vaginalno pa su mi rekli da od sad 4 po 200. Nekako mi je sigurnije da ga popijem, probala sam pre da stavljam ali nekako mi ne odgovara. Meni nije krvarenje bilo vec samo taj braon iscedak, ali stvarno blede boje. Od jutros nema nista. Ali bole me malo ledja, sto mi se ne svidja nikako. Svaki prosli put su me ledja jako bolela. Cekam samo da uradim tu betu vise i da ih zovem opet pa da vidim sta i kako dalje. 

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ja inace stalno pijem utrogestan, ne stavljam vaginalno. I posle dva sata pocinje da mi se spava jako i malo mi se vrti u glavi, bolje receno osecam se kao pijana. Ja sam pila 3 puta na dan po 200 a oni valjda misle da stavljam vaginalno pa su mi rekli da od sad 4 po 200. Nekako mi je sigurnije da ga popijem, probala sam pre da stavljam ali nekako mi ne odgovara. Meni nije krvarenje bilo vec samo taj braon iscedak, ali stvarno blede boje. Od jutros nema nista. Ali bole me malo ledja, sto mi se ne svidja nikako. Svaki prosli put su me ledja jako bolela. Cekam samo da uradim tu betu vise i da ih zovem opet pa da vidim sta i kako dalje. 

Evo ja bas malo pre zvala kliniku opet taj smedji iscedak i bol u stomaku i naravno i mene ledja rasturaju sestrica ce pitati doktoricu mozda danas primim progesteron depo! Juce bas se smirila da nemam vise i evo danas opet! Ja kad popijem utrogestan za sat vremena znaci padam u krevet! Sutra cu opet vaditi betu pa videcemo

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja bas malo pre zvala kliniku opet taj smedji iscedak i bol u stomaku i naravno i mene ledja rasturaju sestrica ce pitati doktoricu mozda danas primim progesteron depo! Juce bas se smirila da nemam vise i evo danas opet! Ja kad popijem utrogestan za sat vremena znaci padam u krevet! Sutra cu opet vaditi betu pa videcemo

Ja bas danas svaki cas gledam da li ima, za sada je ok. Ali kao sto rekoh, ne svidja mi se taj bol u stomaku. Nije jak ali opet... trudnoca ne bi smela da boli, pogotovo tako rano... mislim kad uporedim moju prvu prirodnu trudnocu, ovo mi sve nekako cudno. Mislim znam da ne moze da se poredi prirodno i vestacki ali nekako mi rano da boli. Meni je prva trudnoca bila kao da nisam bila trudna ali doduse tad sam i mladja bila hahahah :) niti sam imala kakvih problema, niti pila neke lekove, ma nistaaa. Dete mi se rodilo sa 4.360 :D I mene utrogrestan ubija kad ga popijem, nekad manje, nekad vise ali uvek mi se zavrti u glavi i osecam se kao da sam pijana. I drzi me tako sat do dva... sto je u principu dosta dugo s' obzirom da sam ga do sada pila 3x na dan a sad i 4.

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da dodam za taj bol u ledjima... to mi se od svega najmanje svidja. Zato sto su me prosla dva puta ledja jako bolela, tako da na te bolove posebno obrati paznju i prati. Ako ne prestaje da boli ni malo onda ne valja nikako. Ako boli povremeno, recimo ujutro pa prodje pa opet malo uvece, onda mozda i nije strasno. Ali ja prvi put nisam znala nista, mislila sam da je to normalno, reko' jos vestacka pa tako mozda treba... a drugi put sam znala sta je nazalost... tako da dizi frku tamo odmah ako ledja ne prestaju da te bole.

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Zenice ,hvala na podrsci beta 0.500 nije ni biohemijska ,TSH mi je bio pre stimulacije 2,86 nije sjajno a danas 6,1 skocio od  stimulacije I uzrok je neuspeha pretpostavljam,moram naci dobrog endokrinologa, cula Sam za Editu Stokic neznam gde radi privatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Zenice ,hvala na podrsci beta 0.500 nije ni biohemijska ,TSH mi je bio pre stimulacije 2,86 nije sjajno a danas 6,1 skocio od  stimulacije I uzrok je neuspeha pretpostavljam,moram naci dobrog endokrinologa, cula Sam za Editu Stokic neznam gde radi privatno?

Uffff....malo odmora...pa ponovo u akciju...ima da pobedimoooo....nema predajeee...

Edita ti radi kod Novakovke...zovi odmah posto se ceka i po sest meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzas ,nemam ja vremena da cekam 6 meseci ,Drzavno se ceka mnogo ,pa I privatno tolikooo ?samo  tamo radi ,nekada je radila I u Perinatal? Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzas ,nemam ja vremena da cekam 6 meseci ,Drzavno se ceka mnogo ,pa I privatno tolikooo ?samo  tamo radi ,nekada je radila I u Perinatal? Hvala 

Mislim da vise ne radi...ja u februaru zakazala za jun...^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Zenice ,hvala na podrsci beta 0.500 nije ni biohemijska ,TSH mi je bio pre stimulacije 2,86 nije sjajno a danas 6,1 skocio od  stimulacije I uzrok je neuspeha pretpostavljam,moram naci dobrog endokrinologa, cula Sam za Editu Stokic neznam gde radi privatno?

Ooooo Nensi baš mi je žao...:( ali nema predaje...biće....:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.